PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای راه اندازی dns سرور

HiDd#N
October 16th, 2012, 02:06
لطفا کامل بخونید و بعد نظر بدید.
من نیاز دارم که یه DNS سرور برای سرور ویندوزم راه بندازم سایت های انگلیسی زیادی خوندم این تنها کاری بوده که تا حالا نتونستم از پسش بر بیام.البته به نحوی به سادگی انجامش دادم و به نحوی خیر
فرض کنید من میرم یه دامین ir ثبت میکنم اونجا از من چی میخواد 2 تا آی پی کارگذار از من درخواست میشه که اون 2 تا آی پی.آی پی های سرور من هستند و من اونها رو ست میکنم خوب بعدش به راحتی میتونم از طریق راه اندازی DNS و Forward Loockup zone راه میندازم و هر چندتا خواستم ساب دامنه یا پارک دامنه یا ... ست میکنم و به درستی کار میکنه

خوب حالا میرم یه دامنه ی .com از یه سایتی مثلا hannoverit.com میخرم و وقتی بهشون میگم پنل رو بدید به من یه پنل register میدن که اون بالاش نوشته name server 1 و name server 2 و هیچ آی پی کارگذاری مثل دامنه ی ir نمیخواد یا اگر بخوام انگلیسی بگم هیچ آی پی سروری از من نمیخواد(من آی پی سرورم رو مثل قبل نمیتونم ست کنم)و وقتی ازشون میپرسم میگن شما باید dns هاتو اینجا ثبت کنی..الان سواله من اینه که چطور من dns رو ثبت کنم منن که هیچ dns ندارم هنوز؟؟نمیدونم متوجه شدید یا خیر

یا اینکه اون hannoverit به من پنلی که من میتونم آی پی برای ns1. و ns2 یا کلا نیم سرور ها ست کنم رو نداده یا اینکه من باید به نحوی dns سرور بسازم (شاید از طریق dns های پابلیک مثل گوگل یا یاهو که بلد نیستم) ؟؟خواهشا منو عزیزان حرفه ای کمک کنن چون خیلی کارم سر این مورد خیلی وقته گیره

abbasb
October 16th, 2012, 13:26
بعضی از رجیسترارها اجازه ثبت ای پی به جای دی name server رو به کاربران نمی دهند
برای انجام این مورد چند راه هست
ساده ترین راه اینکه که یک دامنه دیگه برای خودتون ثبت کنید و اون رو تبدیل کنید به ان اس اختصاصی خودتون
مثلا شما یک دامنه دات ای ار یا دات کام مثلا mydns.com رو ثبت می کنید.
بعد از ویژگی Glue record یا همان child name server استفاده می کنید و دامنه رو مستقیما به ای پی dns سرورتون متصل می کنید
بعد رو این دامنه دو تا ns record تعریف می کنید
ns1.mydns.com
ns2.mydns.com
بعد اون دامنه دیگه رو با دی ان اس اختصاصی خودتون به هر ای پی که دوست داری متصل می کنید
یک راه دیگه اینه که از ثبت کننده دامنه بخواهید در صورت وجود امکان child name server رو به شما بدهد تا بتونید برای خودتون ns اختصاصی روی همون دامنه مورد نظر ایجاد کنید

HiDd#N
October 16th, 2012, 19:23
بعضی از رجیسترارها اجازه ثبت ای پی به جای دی name server رو به کاربران نمی دهند
برای انجام این مورد چند راه هست
ساده ترین راه اینکه که یک دامنه دیگه برای خودتون ثبت کنید و اون رو تبدیل کنید به ان اس اختصاصی خودتون
مثلا شما یک دامنه دات ای ار یا دات کام مثلا mydns.com رو ثبت می کنید.
بعد از ویژگی Glue record یا همان child name server استفاده می کنید و دامنه رو مستقیما به ای پی dns سرورتون متصل می کنید
بعد رو این دامنه دو تا ns record تعریف می کنید
ns1.mydns.com
ns2.mydns.com
بعد اون دامنه دیگه رو با دی ان اس اختصاصی خودتون به هر ای پی که دوست داری متصل می کنید
یک راه دیگه اینه که از ثبت کننده دامنه بخواهید در صورت وجود امکان child name server رو به شما بدهد تا بتونید برای خودتون ns اختصاصی روی همون دامنه مورد نظر ایجاد کنید

خوب هستند شرکت هایی که child name server رو به ما بدند تا دیگه همیشه به راحتی از اون dns اختصاصی استفاده کنیم..پس با این تفاسیر شما باید حتما یه دامنه داشته باشید که point بشه به سرور و از اون استفاده کنید برای dns سرور..این گفته ی شما مشکل بزرگ من رو حل کرد..واقعا ممنونم