PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیتاسنتر چیست؟

HiDd#N
October 13th, 2012, 15:41
دیتا سنتر یا مرکز داده (Data Center) به مجموعه‌ای از سرویس گرها، زیرساخت‌های ارتباطی/امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می‌شود که برای ارایه، نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه (اینترنت/اینترانت/اکسترانت) بکار گماشته می‌شوند. سازمان ها، شرکت ها، و افراد می‌توانند با به کارگیری سرویس‌های ارایه شده از طرف مرکز داده وب‌گاه ها، اطلاعات و سرویس‌های مبنتی بر شبکه خود را بر روی اینترنت (اینترانت/اکسترانت) راه اندازی کنند. مرکز داده، بسته به نوع کاربردی که برای آن تعریف شده است، می‌تواند به عنوان یک مرکز پردازشی، مرکز ذخیره داده، مرکز جمع آوری داده و یا تمامی این موارد عمل کند. مراکز داده بسیار عظیم و متنوعی در سرتاسر شبکه جهانی اینترنت در حال سرویس دهی هستند که برخی از این مراکز استفاده تجاری محدود درون سازمانی دارند و برخی دیگر در اینترنت به صورت تجاری و یا عمومی قابل استفاده هستند.

دسته بندی مرکز داده

مراکز داده را با توجه به اندازه و کارکرد به دسته‌های زیر تقسیم می کنیم:

شبکه‌های سازمانی، تجاری و یا دانشگاهی (Campus)
شبکه‌های خصوصی WAN
فراهم کننده‌های سرویس (SP)
مراکز داده اینترنتی (IDC)
مراکز داده فراسازمانی (Extranet)
مراکز داده محلی ( Intranet)

ساختار مرکز داده
مراکز داده،به صورت کلی می‌توانند شامل قسمت‌های زیر باشند. این قسمت ها، بسته به دسته بندی مرکز داده می‌تواند متغییر باشد:

سیستم شبکه

تجهیزات شبکه مانند سوییچ ها، مسیریاب ها
تجهیزات امنیتی مانند دیواره‌های آتش، IDS‌ها و IPS ها، ضدویروس‌ها و سایر سامانه‌های امنیت شبکه
سیستم مدیریت و پایش شبکه
سرویس گرها، شامل انواع سرورها و برنامه‌های مورد نیاز آن ها
تجهیزات غیرفعال شبکه

سیستم کابل کشی و مدیریت کابل ها
چینش و آرایش محیط داخلی مرکز داده

سیستم‌های نرم‌افزاری

سیستم‌های امنیت اطلاعات و حفظ امنیت نرم‌افزار
سیستم‌های مدیریت سیستم‌های عامل، بانک‌های اطلاعاتی و برنامه‌های کاربردی
سیستم‌های یکپارچه سازی اطلاعات

سیستم توزیع قدرت

سیستم‌های توزیع قدرت

سیستم‌های کنترل قدرت
سیستم‌های پشتیبان قدرت
سیستم‌های پایش قدرت و نیرو

سیستم ذخیره سازی

سیستم ذخیره سازی داده ها
سیستم پشتیان گیری و نگهداری قابل اطمینان پشتیبان ها
سیستم بازیابی اطلاعات

سیستم تأسیسات

سیستم HVAC
لوله کشی

سیستم فیزیکی

سیستم‌های کنترل دسترسی فیزیکی
سیستم‌های پایش فیزیکی و محیطی
راه کارهای مقابله با تهدیدات فیزیکی و محیطی

طراحی مراکز داده

با توجه به دسته بندی‌های مختلفی که برای یک مرکز داده وجود دارد، و قسمت‌های مختلفی که برای هر دسته قابل ارایه است، طراحی مراکز داده می بایست با رعایت موارد مطرح شده انجام بگیرد. در عکس زیر قسمتی از این موارد قابل بررسی است.

طرح بندی پیاده سازی مراکز داده

قسمتی از اقدامات لازم برای ایجاد یک مرکز داده را می‌توان به این ترتیب بیان نمود:

طراحی اولیه platform و تهیه نقشه‌های فنی
اخذ مجوزهای لازم
نهایی نمودن طرح اولیه شامل :

سخت‌افزار (کامپیوترها،سرورهاو دستگاه ذخیره‌سازی اطلاعات)
شبکه (تجهیزات شبکه و کابل‌کشی)
تجهیزات برق اضطراری ( UPS ، ژنراتور و ...)
آماده سازی مستندات
برآورد هزینه
تأمین بودجه

سفارش، خرید و حمل
تأمین محل DC (بررسی مخابراتی، ساختمان مناسب، خرید ساختمان)
تامین Link اینترنت مورد نیاز و خطوط تلفن
آماده‌سازی سیت شامل :

تهیه نقشه‌های لازم ، Cabling ، معماری، عملیات ساختمانی، کنترل و دسترسی، اطفاء حریق، تهویه برق اضطراری، UPS ، ژنراتور، نصب شبکه برق و Data

آماده‌سازی تیم اجرا و پشتیبانی (انتخاب، آموزش)
مدیریت سازمانی (آماده‌سازی و تدوین چارت سازمانی، روشها، گردش عملیات)
نصب و راه‌اندازی تجهیزات
تست‌های اولیه و Stress Testing
ایجاد Call Center

ویژگی‌ها
مدل معماری باید بگونه ای باشد که در آن بتوان محیطی را فراهم آورد که به واسطه آن اعمال تغییرات دینامیکی که به صورت معمول مورد نیاز می‌باشد امکان‌پذیر گردد. معماری باید این قابلیت را به وجود آورد که در پایان استقرار سایت به شکلی در نظر گرفته شود که مجموعه از قابلیت توسعه و افزیش امکانات در هر یک از اجزا خود بدون بروز هیچگونه مشکلی در یکپارچگی کل مجموعه برخوردار باشد. معیارهای مورد توجه عبارت هستند از:

توسعه آسان
ضریب اطمینان و دسترسی بالا
راه‌حل‌های امنیتی
افزونگی جهت کاهش اثر خرابی
مدیریت آسان

کاربری‌های مراکز داده

مراکز داده، قادر به ارایه نقش‌های زیر هستند:

یک پایگاه برای ارایه سرویس میزبانی وب (Web Hosting) شامل موارد رایج مانند وب سرور، پایگاه‌های داده، FTP، Email، DNS و ...
یک پایگاه برای ارایه سرویس‌های پست الکترونیک
پایگاه‌های اختصاص اشتراک مکانی و اختصاصی (Colocation and Dedicated Servers)
پایگاه‌های برای ارایه سرویس برنامه‌های کاربردی (ERP، CRM...)
پایگاه‌های برای ارایه سرویس ‌های بازی در شبکه

vps-baran.ir
October 13th, 2012, 20:38
تاپیک تکراری [-(

تا 100 پست خیلی مونده

ma3oud91
October 13th, 2012, 20:48
ایشون فعالیتشون زیاده دوست عزیز.داخل همه ی تاپیک ها هستند.

serverstar.ir
October 13th, 2012, 20:51
دیتا سنتر یا مرکز داده (Data Center) به مجموعه‌ای از سرویس گرها، زیرساخت‌های ارتباطی/امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می‌شود که برای ارایه، نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه (اینترنت/اینترانت/اکسترانت) بکار گماشته می‌شوند. سازمان ها، شرکت ها، و افراد می‌توانند با به کارگیری سرویس‌های ارایه شده از طرف مرکز داده وب‌گاه ها، اطلاعات و سرویس‌های مبنتی بر شبکه خود را بر روی اینترنت (اینترانت/اکسترانت) راه اندازی کنند. مرکز داده، بسته به نوع کاربردی که برای آن تعریف شده است، می‌تواند به عنوان یک مرکز پردازشی، مرکز ذخیره داده، مرکز جمع آوری داده و یا تمامی این موارد عمل کند. مراکز داده بسیار عظیم و متنوعی در سرتاسر شبکه جهانی اینترنت در حال سرویس دهی هستند که برخی از این مراکز استفاده تجاری محدود درون سازمانی دارند و برخی دیگر در اینترنت به صورت تجاری و یا عمومی قابل استفاده هستند.

دسته بندی مرکز داده

مراکز داده را با توجه به اندازه و کارکرد به دسته‌های زیر تقسیم می کنیم:

شبکه‌های سازمانی، تجاری و یا دانشگاهی (Campus)
شبکه‌های خصوصی WAN
فراهم کننده‌های سرویس (SP)
مراکز داده اینترنتی (IDC)
مراکز داده فراسازمانی (Extranet)
مراکز داده محلی ( Intranet)

ساختار مرکز داده
مراکز داده،به صورت کلی می‌توانند شامل قسمت‌های زیر باشند. این قسمت ها، بسته به دسته بندی مرکز داده می‌تواند متغییر باشد:

سیستم شبکه

تجهیزات شبکه مانند سوییچ ها، مسیریاب ها
تجهیزات امنیتی مانند دیواره‌های آتش، IDS‌ها و IPS ها، ضدویروس‌ها و سایر سامانه‌های امنیت شبکه
سیستم مدیریت و پایش شبکه
سرویس گرها، شامل انواع سرورها و برنامه‌های مورد نیاز آن ها
تجهیزات غیرفعال شبکه

چینش و آرایش محیط داخلی مرکز داده

سیستم‌های نرم‌افزاری

سیستم‌های امنیت اطلاعات و حفظ امنیت نرم‌افزار
سیستم‌های مدیریت سیستم‌های عامل، بانک‌های اطلاعاتی و برنامه‌های کاربردی
سیستم‌های یکپارچه سازی اطلاعات

سیستم توزیع قدرت

سیستم‌های توزیع قدرت

سیستم‌های کنترل قدرت
سیستم‌های پشتیبان قدرت
سیستم‌های پایش قدرت و نیرو

سیستم ذخیره سازی

سیستم ذخیره سازی داده ها
سیستم پشتیان گیری و نگهداری قابل اطمینان پشتیبان ها
سیستم بازیابی اطلاعات

سیستم تأسیسات

سیستم HVAC
لوله کشی

سیستم فیزیکی

سیستم‌های کنترل دسترسی فیزیکی
سیستم‌های پایش فیزیکی و محیطی
راه کارهای مقابله با تهدیدات فیزیکی و محیطی

طراحی مراکز داده

با توجه به دسته بندی‌های مختلفی که برای یک مرکز داده وجود دارد، و قسمت‌های مختلفی که برای هر دسته قابل ارایه است، طراحی مراکز داده می بایست با رعایت موارد مطرح شده انجام بگیرد. در عکس زیر قسمتی از این موارد قابل بررسی است.

طرح بندی پیاده سازی مراکز داده

قسمتی از اقدامات لازم برای ایجاد یک مرکز داده را می‌توان به این ترتیب بیان نمود:

طراحی اولیه platform و تهیه نقشه‌های فنی
اخذ مجوزهای لازم
نهایی نمودن طرح اولیه شامل :

سخت‌افزار (کامپیوترها،سرورهاو دستگاه ذخیره‌سازی اطلاعات)
شبکه (تجهیزات شبکه و کابل‌کشی)
تجهیزات برق اضطراری ( UPS ، ژنراتور و ...)
آماده سازی مستندات
برآورد هزینه
تأمین بودجه

سفارش، خرید و حمل
تأمین محل DC (بررسی مخابراتی، ساختمان مناسب، خرید ساختمان)
تامین Link اینترنت مورد نیاز و خطوط تلفن
آماده‌سازی سیت شامل :

تهیه نقشه‌های لازم ، Cabling ، معماری، عملیات ساختمانی، کنترل و دسترسی، اطفاء حریق، تهویه برق اضطراری، UPS ، ژنراتور، نصب شبکه برق و Data

آماده‌سازی تیم اجرا و پشتیبانی (انتخاب، آموزش)
مدیریت سازمانی (آماده‌سازی و تدوین چارت سازمانی، روشها، گردش عملیات)
نصب و راه‌اندازی تجهیزات
تست‌های اولیه و Stress Testing
ایجاد Call Center

ویژگی‌ها
مدل معماری باید بگونه ای باشد که در آن بتوان محیطی را فراهم آورد که به واسطه آن اعمال تغییرات دینامیکی که به صورت معمول مورد نیاز می‌باشد امکان‌پذیر گردد. معماری باید این قابلیت را به وجود آورد که در پایان استقرار سایت به شکلی در نظر گرفته شود که مجموعه از قابلیت توسعه و افزیش امکانات در هر یک از اجزا خود بدون بروز هیچگونه مشکلی در یکپارچگی کل مجموعه برخوردار باشد. معیارهای مورد توجه عبارت هستند از:

توسعه آسان
ضریب اطمینان و دسترسی بالا
راه‌حل‌های امنیتی
افزونگی جهت کاهش اثر خرابی
مدیریت آسان

کاربری‌های مراکز داده

مراکز داده، قادر به ارایه نقش‌های زیر هستند:

یک پایگاه برای ارایه سرویس میزبانی وب (Web Hosting) شامل موارد رایج مانند وب سرور، پایگاه‌های داده، FTP، Email، DNS و ...
یک پایگاه برای ارایه سرویس‌های پست الکترونیک
پایگاه‌های اختصاص اشتراک مکانی و اختصاصی (Colocation and Dedicated Servers)
پایگاه‌های برای ارایه سرویس برنامه‌های کاربردی (ERP، CRM...)
پایگاه‌های برای ارایه سرویس ‌های بازی در شبکه

آقا خجالت بکش شورشو دراوردی همینطور یه سره داری اسپم میدی

HiDd#N
October 13th, 2012, 21:10
آقا خجالت بکش شورشو دراوردی همینطور یه سره داری اسپم میدی

دوست عزیز اسپم به این میگن که شما هیچ زحمتی برای پست نکشی..هی بگی بله درسته بله حتما..من دارم سعی میکنم از راه درست به 100 پست برسم..جواب های بنده رو توی تاپیک های مختلف نگاه کنید هر کدوم 10 خط هستش و سعی کردم منابع آموزشی رو آموزش بدم و آخرش اسمش میشه اسپم؟؟خیر دوست من تلاش بنده به آموزش بود خیلی معذرت میخوام اگر تکراری بود.

ilmavps
October 13th, 2012, 21:14
دوست عزیز اسپم به این میگن که شما هیچ زحمتی برای پست نکشی..هی بگی بله درسته بله حتما..من دارم سعی میکنم از راه درست به 100 پست برسم..جواب های بنده رو توی تاپیک های مختلف نگاه کنید هر کدوم 10 خط هستش و سعی کردم منابع آموزشی رو آموزش بدم و آخرش اسمش میشه اسپم؟؟خیر دوست من تلاش بنده به آموزش بود خیلی معذرت میخوام اگر تکراری بود.

خیلی سریع شد 61 پست 1 ساعت پیش دیدم در مورد ای پی نوشته بودید که واقعا منا تحت تاثیر قرار داد این مقالتون :دی حدود 40 پست زده بودید

ما هم خداییش اون روزای اول اسپم کردیم ولی نه در این حد

HiDd#N
October 13th, 2012, 21:16
خیلی سریع شد 61 پست 1 ساعت پیش دیدم در مورد ای پی نوشته بودید که واقعا منا تحت تاثیر قرار داد این مقالتون :دی حدود 40 پست زده بودید

ما هم خداییش اون روزای اول اسپم کردیم ولی نه در این حد

اسپم؟؟یعنی پست قرار دادن برای این سایت اسمش اسپم میشه..خیلی ممنون:53:

من فقط دارم زیاد فعالیت میکنم یعنی از صبح همه پستارو خوندم و جواب دادم

habiballahafg
October 13th, 2012, 21:20
آقا شما فکر کردید که کسانی که اینجا هستند همه بوووق هستند ؟
نه بابا اینجا همه کسانی هستند که سر و کارشون با این چیز ها هستش بهتر هست این آموزش را جای دیگه قرار بدی .

ایشون فعالیتشون زیاده دوست عزیز.داخل همه ی تاپیک ها هستند.
برای این هست که زودتر بشه ۱۰۰ پسته و بتونه در بخش فروش فعالیت کنه
شما هم با این متن خاستی بگی که من هم دارم تلاش میکنم بشم ۱۰۰ پسته

serverstar.ir
October 13th, 2012, 21:24
اگر میخوای لطف کنی جواب سوالا رو بده نه اینکه مطلبی رو کپی پیست کنی

HiDd#N
October 13th, 2012, 21:25
نه بابا اینجا همه کسانی هستند که سر و کارشون با این چیز ها هستش بهتر هست این آموزش را جای دیگه قرار بدی .

شما هم با این متن خاستی بگی که من هم دارم تلاش میکنم بشم ۱۰۰ پستهمن فروشنده نیستم فقط میخوام سایتی که 1 سال تمومه دارم برای بزرگ کردنش تلاش میکنم رو جلوگیری کنم از بین رفتنش و یه تاپیک توی بخش فروش بدم.
در ضمن شما اسپمر های وب هاستینگ تالک رو دیدین که دوستان..همش مینویسن مرسی دستتون درد نکنه....عالی بود..مچکر

به نظر من علت محدودیت 100 پست برای این گذاشته شده که مقالات مفیدی از طرف کاربر ها توی سایت قرار بگیره که بنده دارم تمام تلاشمو میکنم دفعه ی قبلی برای صد پسته شدن که اکانتم هک شد و کسی برای برگردوندنش بهم کمک نکرد چندین فیلم آموزشی ساختم..نمیدونم آدما توی ایران چشون شده چرا اینقدر با هم دشمنی دارن؟؟فقط به خاطر پوله خدایی؟[-(

خیلی از جاها جوابه سوالارو دادم از صبح برید اول تحقیق کنید دوست خوبم بعد لطفا بفرمایید که دارم اسپم میدم از صبح

serverstar.ir
October 13th, 2012, 21:26

اول اینکه قانون 100 پست برداشته شده نمیبینی هر روز یوزر جدید میسازن میان کار رو خراب میکنن در میرن با یوزر جدید میان ...

HiDd#N
October 13th, 2012, 21:29
اول اینکه قانون 100 پست برداشته شده نمیبینی هر روز یوزر جدید میسازن میان کار رو خراب میکنن در میرن با یوزر جدید میان ...
جدا برداشته شده ؟؟اگر میدونستم اینقدر از صبح تلاش نمیکردم چشام داره میترکه:d:-*

habiballahafg
October 13th, 2012, 21:30
من فروشنده نیستم فقط میخوام سایتی که 1 سال تمومه دارم برای بزرگ کردنش تلاش میکنم رو جلوگیری کنم از بین رفتنش و یه تاپیک توی بخش فروش بدم.
در ضمن شما اسپمر های وب هاستینگ تالک رو دیدین که دوستان..همش مینویسن مرسی دستتون درد نکنه....عالی بود..مچکر

به نظر من علت محدودیت 100 پست برای این گذاشته شده که مقالات مفیدی از طرف کاربر ها توی سایت قرار بگیره که بنده دارم تمام تلاشمو میکنم دفعه ی قبلی برای صد پسته شدن که اکانتم هک شد و کسی برای برگردوندنش بهم کمک نکرد چندین فیلم آموزشی ساختم..نمیدونم آدما توی ایران چشون شده چرا اینقدر با هم دشمنی دارن؟؟فقط به خاطر پوله خدایی؟
من هم با شما موافقم ولی شما حداقل مقاله را در انجمن مخصوص به خودش میزاشتی که ما حداقل فکر کنیم یه مهندس این مطالب را گذاشته
در ضمن همه این آموزش ها را بلد هستند
بهتر هست که تاپیک را در انجمن مخصوص فروش سایت و دامنه persian tools میگذشتی نتیجه بهتر میگرفتی

ma3oud91
October 13th, 2012, 22:04

حرفت خنده دار بود دوست عزیز.من اگه به فکر 100 پست بودم توی این 6ماه میتونستم به 5 برابر این عدد برسونمش.2.کار بنده اصلا در رابطه با هاستینگ و سرور نیس. و میام توی انجمن مطالب رو میخونم.بهتره بگم بیشتر وقتم داخل انجمن میگذره اگه بخوام پست میدم فکر نکنم کسی بخواد منو منع کنه;)

موفق باشی.

danitfk
October 13th, 2012, 22:26
حالا مگه 100 پست شدن چیه.. :d
این همه 100پسته داریم .. اینم روش !
جای مارو که تنگ نمی کنن !!

habiballahafg
October 13th, 2012, 22:30
حرفت خنده دار بود دوست عزیز.من اگه به فکر 100 پست بودم توی این 6ماه میتونستم به 5 برابر این عدد برسونمش.2.کار بنده اصلا در رابطه با هاستینگ و سرور نیس. و میام توی انجمن مطالب رو میخونم.بهتره بگم بیشتر وقتم داخل انجمن میگذره اگه بخوام پست میدم فکر نکنم کسی بخواد منو منع کنه;)

موفق باشی.
خوب چرا آموزش هاش اینقدر ساده هست بیاد آموزش های حرفه ای بزاره نه این که دیتا سنتر چیست یا آموزش لینوکس ان هم از جای دیگه کپی شده باشه

fasterhost
October 13th, 2012, 23:03
داداش خیلی باحالی عجب آموزشی گذاشتی ولی از اون آموزشا بودا:):-*
به نظر من یه نرم افزار لینوکس پیدا میکردی لینک میکردی بهتر بود حالا کار شما خوبه حداقل یه چیز مربوط به سرور ها رو گذاشتید یادمه چند وقت پیش یکی یه تبلیغ در مورد لوله پلاستیکی تو انجمن کرده بود اونم تو بخش آموزشی اما بازم کارتون جایه تقیر داره حداقل اسپمتون هم یه چیزی به کسی یاد میده حالا ممکنه منو شما این آموزشو هیچ بشماریم ولی 100 درصد کسانی هستند که ندونن دیتاسنتر چیه!!!!!!!!

ma3oud91
October 13th, 2012, 23:06

خوب چرا آموزش هاش اینقدر ساده هست بیاد آموزش های حرفه ای بزاره نه این که دیتا سنتر چیست یا آموزش لینوکس ان هم از جای دیگه کپی شده باشه
منظورم این کلامتون بود کن یه گوشه اش مربوط به من می شد . 2.انجمن مدیر داره و پست های اسپم رو پاک می کنن.یا علی

HiDd#N
October 13th, 2012, 23:08
آموزش لینوکس رو خودم کاملا نوشتم با آی دی b_pcmaster اونم خیلی کار آمد مثلا تغییر پورت ssh و ریموت سرور با vnc که خیلیاشو خیلیا نمیدونن دوست من.

serverstar.ir
October 13th, 2012, 23:15
خودت اعتراف کردی که هدف اسپم بوده حالا میگی آموزش :دی

HiDd#N
October 13th, 2012, 23:26
خودت اعتراف کردی که هدف اسپم بوده حالا میگی آموزش :دی

نه بابا اسپم نبود به خدا از اول تاپیک رو نخوندی دیگه :))

serverstar.ir
October 13th, 2012, 23:31
نه بابا اسپم نبود به خدا از اول تاپیک رو نخوندی دیگه :))

بشمور توهمین پستت چند تا مطلب نوشتی :دی تک تکش بهت حال میده نه :دی :65:

HiDd#N
October 14th, 2012, 00:05
عزیز دل من توی فیس بوک چندتا پیج با لایک بالای 200 هزار دارم و توی ایران سایتم نزدیک به 1400 1500 رتبشه واقعا فکر میکنی نیاز دارم به تعداد پست؟؟الان هم که خداروشکر فهمیدم که نیاز به 100 تا پست نیست و دیگه پست ندادم از اون موقع..واقعا هرچی به بعضی از دوستان بیشتر بگی دوستان مثل اینکه بیشتر میشن دشمنان!!

TARIMEHR
October 14th, 2012, 00:27
HiDd#N (http://www.webhostingtalk.ir/member/60679/) عزیز شما هم به این فروشنده های محترم حق بده

چون واقعا یه سری فروشنده ها میان و اسپم میزنن تا 100 پسته بشن اونم با پست های واقعا ...

این دوستان هم ترسیدن باز یک فروشنده دوزاری دیگه به جمع اضافه میشه یکم جوش آوردن

===========
منبع هم یادتون رفت

مرکز داده - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2_%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87)

vps-baran.ir
October 16th, 2012, 00:50
جدا برداشته شده ؟؟اگر میدونستم اینقدر از صبح تلاش نمیکردم چشام داره میترکه:d:-*

من تو دومین پست نوشتم که این تاپیک تکراری هست و قبلا 100 تا از موضوع دیتاسنتر زدن

و با نوشته بالا مطمئن شدیم که شما نیاز به بخش فروش داشتید که پست اسپم میدادید

عزیز دل من توی فیس بوک چندتا پیج با لایک بالای 200 هزار دارم و توی ایران سایتم نزدیک به 1400 1500 رتبشه واقعا فکر میکنی نیاز دارم به تعداد پست؟؟الان هم که خداروشکر فهمیدم که نیاز به 100 تا پست نیست و دیگه پست ندادم از اون موقع..واقعا هرچی به بعضی از دوستان بیشتر بگی دوستان مثل اینکه بیشتر میشن دشمنان!!

و این نوشته شما هم نشون دهنده ارسال اسپم شما بوده

HiDd#N
October 16th, 2012, 01:09
من تو دومین پست نوشتم که این تاپیک تکراری هست و قبلا 100 تا از موضوع دیتاسنتر زدن

و با نوشته بالا مطمئن شدیم که شما نیاز به بخش فروش داشتید که پست اسپم میدادید

و این نوشته شما هم نشون دهنده ارسال اسپم شما بوده
دوست من هنوز شما گیر این تاپیک هستید؟؟3 روزه پست ندادم که شما راضی بشی ولی انگار هنوز راضی نشدین:d