PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تغییر واحد پول در whmcs - بدون نیاز به دستکاری اضافی

astro.alireza
October 11th, 2012, 19:40
سلام
امروز توی آموزشهای این بخش می گشتم و دیدم دوستان زحمت کشیدن و آموزشهایی رو واسه تغییر واحد پول whmcs قرار دادن که اشتباهاتی داره که اون ها رو مجبور کرده توی کد ماژول های پرداخت بانکها دست ببرن. در حالی که راه درستش چیز دیگه ای هست.
تصمیم گرفتم آموزش درست رو خدمتتون ارایه کنم.
مرحله اول - تعریف واحد پول
اول باید تصمیم بگیرید مبنای محاسبه قیمت شما چیه. مثلا ما دلار رو در نظر می گیریم. یعنی قیمت کالاهای ما بر حسب دلار هست و کاربر می خواد معادل ریالی رو پرداخت کنه.
حالا باید وارد قسمت مدیریت whmcs بشید و واحد مبنا رو تعریف کنید.
از منوی setup > payments > currencies واحد پولی رو که Base Conv. Rate اون برابر 1.00000 رو پیدا کنید و روی علامت مداد برای ادیت کردنش کلیک کنید و عبارات زیر رو بنویسید:

Currency Code: USD
Prefix: $
Suffix:
Format: 1234.56
اگر قبلا از این واحد به عنوان ریال یا تومن استفاده می کردید باید به شما تسلیت بگم چون کل سیستم حسابداری و صورتحسابهای شما بهم خواهد خورد!
حالا از Add Additional Currency واحد پول جدید مثلا ریال رو تعریف کنید:

Currency Code: IRR
Prefix:
Suffix: ریال
Format: 1,234
Base Conv. Rate: نرخ روز دلار رو بنویسید
حالا شما واحد پولی خودتون رو به درستی تنظیم کردید.

مرحله دوم - تغییر قیمت ها
از منوی setup > Products/Services > Products/Services سرویس مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و روی ادیت کلیک کنید.
روی تب Pricing کلیک کنید
به ستون Currency دقت کنید و Price مربوط به USD رو تکمیل کنید و با قسمت مربوط به IRR کاری نداشته باشید چون اون بعدا خودش آپدیت می شه با توجه به نرخ دلار
save changes رو بزنید.
مرحله سوم - تنظیمات مربوط به درگاه پرداخت
حالا شما باید به whmcs بگید که هزینه مربوط به سرویس ها رو به چه نرخی از درگاه های مختلف دریافت کنه.
واسه این کار از منوی setup > payments > Payment Gateways درگاه مورد نظرتون رو پیدا می کنید.
واسه تبدیل پول برای درگاه های ریالی کافیه مقدار Convert To For Processing رو به IRR تغییر بدید.
واسه تبدیل پول برای درگاه های دلاری مثل پی پال کافیه مقدار Convert To For Processing رو به USD تغییر بدید.

مرحله چهارم - به روز رسانی نرخ و قیمت ها
برای این کار کافیه از منوی setup > payments > currencies نرخ ارز رو آپدیت کنید و بعد روی دکمه Update Product Prices کلیک کنید تا قیمت ها همه آپدیت بشن.

با انجام کارهای فوق کسانی که محصول جدید سفارش دادن قیمت ها رو برحسب دلار می بینن اما به ریال پرداخت می کنند. برای آپدیت کردن صورتحساب های قبلی و سرویس های قدیمی آموزش های لازم توی انجمن موجوده
تشکر فراموش نشه!

PersianDOT
November 17th, 2012, 01:58
آموزش ناقص هست. در مرحله سوم Convert To For Processing وجود نداره. این مورد احیانا مربوط به ماژول درگاه خاصی است که شما استفاده میکنید.

samsamkhn
April 27th, 2013, 15:07
آقای عزیز ؟ یه سوال؟
میخوام تو whmcs دامنه رو اضافه کنم . ولی هر جا گشتم نتوستم . همه میگن برو قسمت دامنه و اون رو رجیستر کن بعد مبلغ بده. خوب ، این درست ، ولی انگار ماله من با بقیه فرق مینکه .
قسمت رجیستر دامنه رو میزنم چندین دامنه میاد با عکس همرو هم امتحان کردم ولی نشد .
میشه راهنمایی بفرمایید. ببخشید که اینجا پیام میدم آخه من تازه وارم.

mohammad.ssh
June 7th, 2016, 14:47
سلام
امروز توی آموزشهای این بخش می گشتم و دیدم دوستان زحمت کشیدن و آموزشهایی رو واسه تغییر واحد پول whmcs قرار دادن که اشتباهاتی داره که اون ها رو مجبور کرده توی کد ماژول های پرداخت بانکها دست ببرن. در حالی که راه درستش چیز دیگه ای هست.
اول باید تصمیم بگیرید مبنای محاسبه قیمت شما چیه. مثلا ما دلار رو در نظر می گیریم. یعنی قیمت کالاهای ما بر حسب دلار هست و کاربر می خواد معادل ریالی رو پرداخت کنه.
از منوی setup > payments > currencies واحد پولی رو که Base Conv. Rate اون برابر 1.00000 رو پیدا کنید و روی علامت مداد برای ادیت کردنش کلیک کنید و عبارات زیر رو بنویسید:

Suffix:
اگر قبلا از این واحد به عنوان ریال یا تومن استفاده می کردید باید به شما تسلیت بگم چون کل سیستم حسابداری و صورتحسابهای شما بهم خواهد خورد!

Prefix:

از منوی setup > Products/Services > Products/Services سرویس مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و روی ادیت کلیک کنید.
روی تب Pricing کلیک کنید
به ستون Currency دقت کنید و Price مربوط به USD رو تکمیل کنید و با قسمت مربوط به IRR کاری نداشته باشید چون اون بعدا خودش آپدیت می شه با توجه به نرخ دلار
save changes رو بزنید.
حالا شما باید به whmcs بگید که هزینه مربوط به سرویس ها رو به چه نرخی از درگاه های مختلف دریافت کنه.
واسه این کار از منوی setup > payments > Payment Gateways درگاه مورد نظرتون رو پیدا می کنید.
واسه تبدیل پول برای درگاه های ریالی کافیه مقدار Convert To For Processing رو به IRR تغییر بدید.
واسه تبدیل پول برای درگاه های دلاری مثل پی پال کافیه مقدار Convert To For Processing رو به USD تغییر بدید.

برای این کار کافیه از منوی setup > payments > currencies نرخ ارز رو آپدیت کنید و بعد روی دکمه Update Product Prices کلیک کنید تا قیمت ها همه آپدیت بشن.

با انجام کارهای فوق کسانی که محصول جدید سفارش دادن قیمت ها رو برحسب دلار می بینن اما به ریال پرداخت می کنند. برای آپدیت کردن صورتحساب های قبلی و سرویس های قدیمی آموزش های لازم توی انجمن موجوده
تشکر فراموش نشه!
سلام تمام اینترنتو سرچ کردم فقط این روش درست بود اما زمانی که پرداخت میخواد صورت بگیره مبلغ 1 دهم هست
فکر کنم بخاطر اینکه بار اول usd رو به ریال تبدیل کردم اما شما گفتید که بهتون تسلیت میگم تنظیمات به هم ریخته ینی whmcs از ابتدا باید نصب بشه ؟
ممنون میشم جواب بدید

jahromy
June 27th, 2016, 05:10
سلام

Suffix:

Prefix:

روی تب Pricing کلیک کنید
save changes رو بزنید.

تشکر فراموش نشه!

آموزش تون اشکال دارد!
برای اینکه قیمت های تو سایت هم به ریال برگرده باید چکار کرد خیلی ها قیمت را می خونند بعد خرید می کنند برا همین ریال بودن مبلغ ها ضروری هست.

jahromy
June 28th, 2016, 23:45
کسی راه بهتری پیشنهاد نمی کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

warlock
July 1st, 2016, 03:23
میخام واحد پول رو تومان کنم
ممنون میشم بگید چطوری
whmcs 6.3.1 هست

SADEGH-JOOOON
December 10th, 2016, 20:24
با سلام خدمت دوستان بزرگوار . بنده تنظیماتی که گفته شده رو انجام دادم ولی در قسمت افزودن وجه برای مثلا مبلغ 500 تومان رو باید 500.00 وارد کنیم تا مبلغ 500 تومان فاکتور شود . لطفا رهنمایی بفرمایید .
گزینه دومی که مشکل وجود داره اینه که محصولی رو ایجاد کردم و مبلغ اون برای مثال 9000 تومان هستش ولی زمانی که مشتری سفارش میده و میره قسسمت پرداخت فاکتور به جای مبلغ 9000 تومان نوشته شده 8750 تومان و مبلغ اصلی که تعریف شده رو نشون نمیده .
ممنونم اگه راهنمایی های لازم را بفرمایید .

anisagostar
January 26th, 2017, 09:43
سلام خدمت دوستان من سه واحد پولی درست کردم واحد اصلی رو روی تومان گذاشتم و دو واحد دلارو یورو هم ایجاد کردم بخش محصولاتی که لازم دونستم رو روی تومان گذاشتم و دامنه ها رو روی دلار گذاشتم ولی موقع سفارش دامنه در بخش ثبت دامنه لیست پسوند دامنه ها نشون داده نمیشه؟

میشه نحوه تنظیم کامل این موارد واحد هارو بهم بگید و اینکه در کدوم بخش همیشه بروز رسانی کنم که قیمت ها به ارز روز باشه من الان داخل واحد پول بروز ر سانی ارز میزنم کل قیمت ها از محصولات میپره روی اون دو واحد دلارو یورو که ایجاد کردم چرا اینطور هستش دوستان راهنمائی کنید