PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه هاستینگی مناسب برای خود پیدا کنیم ؟

vahab00
October 7th, 2012, 13:27
سلام دوستان
بالاخره تصمیم صغری رو گرفتم و سایت و هدفم رو روشن کردم
تصمیم بر آن شد که تنها رو وهاب آنلاین فعالیت کنم بقیه رو بستم
اما حیفم اومد اون همه مطالب وب آموز رو بریزم دور واسه همین مطالب وب آموز همه رو آوردم رو وهاب آنلاین (http://www.vahabonline.ir)
امروز هم اولین پست رو تو وهاب آنلاین زدم . امیدوارم مورد توجه و پسندتون قرار بگیره
از مدیران عزیز درخواست دارم اگه جای پست خوب نیست انتقالش بدند . چون نتونستم جای مناسبی پیدا کنم

------------------------------------------------------

امروزه تقریبا در هر یک ساعت یک هاستینگ جدید متولد می شود که در این بین افراد تازه کار و… نیز بسیار زیاد هستند که با هزینه ای اندک با خرید یک سرور مجازی (امروزه به دلیل نرخ دلار کمتر) یا یک رسیلر (به دلیل ارزان بودن بیشتر) اقدام به راه اندازی هاستینگ میکنند .
در این پست قصد دارم با توجه به تجربیات خودم و کمک شما دوستان عزیز به این مورد بپردازم

http://img.vahabonline.ir/cl/1391/07/how-to-find-a-best-host.jpg

اهمیت یک هاستینگ خوب بر هیچکس پوشیده نیست . یک هاستینگ خوب میتواند شما را به اوج برساند و یا یک هاستینگ بد…
قبل از هرچیز شما باید بدانید هدف شما از راه اندازی سایت چیست ؟

و بعد از آن حداقل آینده ۳ ماه سایت خود را پیش بینی کنید . یعنی اینکه ممکن است چه امکاناتی به آن اضافه شود ؟ چقدر فضا نیاز است ؟ چه میزان بازدیدکننده خواهید داشت و…

پس از شناختن نیاز های خود به موارد زیر باید پرداخت :

در اینترنت به دنبال هاستینگی مناسب بگردید !
معمولا با یک جستوجوی ساده میتوانید بهترین هاستینگ ها را برای خود انتخاب کنید

قبل از خرید از مشتری هایشان در مورد پشتیبانی و کیفیت خدمات سوال کنید
همانطور که میدانید بهترین کسانی که میتوانند در مورد یک هاستینگ اظهار نظر کنند مشتریان آنها هستند
از مشتریان در مورد کیفیت سرویس ها ، آپتایم ، سرعت و پشتیبانی سوال کنید

در زمان های مختلف پشتیبانی را تست کنید و با آنها مکالمه داشته باشید
قبل از خرید از روش های ارائه شده برای ارتباط با پشتیبانی استفاده کرده و با آنها در ارتباط باشید
تیکت ارسال کرده و زمان پاسخگویی به تیکت ها را دریابید
در صورت امکان چند سوال تخصصی از پشتیبانی بپرسید و نحوه ی پاسخگویی آنها را چک کنید

نیاز های خود را با آنها در میان بگذارید
با پشتیبانی در مورد نیاز های خود صحبت کنید و در مورد تمهیدات آینده خود به آنها بگویید و بپرسید آیا می توانند با چنین در خواست های سایت شما را پشتیبانی کنند ؟

بازگشت وجه داشته باشند
امروزه بازگشت وجه یکی از مواردی است که در هر هاستینگی به چشم میخورد . با پشتیبانی در این مورد صحبت کنید

شماره های تماس را چک کنید و حتی الامکان از شرکت های ثبت شده خرید کنید

این مورد برای خود من نیز بسیار حائز اهمیت هست . خودم همیشه سعی میکنم از جایی خرید کنم که شرکتی ثبت شده باشه و شماره های ثابت پشتیبانی داشته باشه

دلیل من برای اینکار اینه که با وجود ثبت بودن رسمی شرکت و داشتن شماره های ثابت در صورت بروز مشکل میدانم که با چه کسی و کجا در ارتباط باشم

اما لازم به ذکر است که این مورد در همه موارد صدق نمیکند . کسانی هستند که شخصی و بدون شماره ثابت و شرکت فعالیت میکنند اما خدمات بسیار عالی ارائه میدهند

و نکته مهم و آخر اینکه :
قبل از خرید حتما قوانین آن هاستینگ را مطالعه کنید و قیمت را هرگز ملاک خرید قرار ندهید
لازم به ذکر است بهترین قضاض در مورد یک هاستینگ کاربران آنها هستند

در آخر ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا این موارد واقعا لازم است ؟ میتوانیم با هزینه اندک یک هاستینگ پیدا کرده و سایت خود را راه اندازی کردهو در صورت راضی نبودن به جای دیگری کوچ کنیم !

پاسخ من به اینگونه افراد این است که هرگز قیمت را ملاک خرید قرار ندهند . به نظر من بله ارزش دارد . زیرا هنگامی که سایت خود را راه اندازی میکنید و به دیگران معرفی میکنید دیگران از شما انتضار دارند و در گوگل و… نیز سایت شما ثبت میشود . هنگامی که خدای نکرده برای هاستتون مشکلی پیش بیاد و دان تایمی طولانی داشته باشید هم کسانی که به شما سر میزدند از شما دلخور شده و هم در رتبه بندی سایت شما تاثیر منفی خواهد داشت . حال این موارد با تغییر موضوع سایت کم و زیاد خواهند شد و ممکن است موارد دیگری به آن اضافه شود

این موارد تنها مواردی اندک بود که به ذهن حقیر من خطور میکرده . خوشحال میشم نظرات شما را نیز درمورد سوال زیر بدانم :
ملاک شما برا انتخاب یک هاستینگ مناسب چیست ؟

منبع : وهاب آنلاین (http://www.vahabonline.ir) | چگونه هاستینگی مناسب برای خود پیدا کنیم ؟ (http://www.vahabonline.ir/1391/07/how-to-find-a-best-host.html)