PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا من اشتباه کر میکنم ؟؟؟

baharfa.com
October 7th, 2012, 01:03
سلام شبتون بخیر

یک سوالی برای من پیش اومده با توجه به عدم اطلاعات در زمینه هاستینگ و قوانین ش خواستم از استادان این زمینه سوال کنم

من از سایت جوان سرور ، سرور مجازی تهیه کرده بودم که چند روز قبل موعد تمدیدش نزدیک بود ...جوان سرور برام هزینه ی تمدید رو فاکتور کرده 17 هزار تومن هارد 10 با رم 512

من قصد ارتقا رم داشتم گفتم 512 رو به 1 گیگ ارتقا بدین برام فاکتور کرد 25 تومن جهت افزایش رم

خب تا اینجاش مشکلی نداشتم یکی دو روز بعد قصد پرداخت فاکتور رو داشتم دیدم فاکتور پاک شده و به مبلغ 50 هزار تومن افزایش پیدا کرده ؟

سوال اول ایا این قانون وجودداره که فاکتور ارسالی رو پاک کنند و فاکتور جدید رو قرار بدن پس توافق قبل چی میشه این وسط اا پول ازش زدن زیره معامله رو داره (اینکار بنظرم غش درمعامله هست که حرام هست ) که هرروز هم این فاکتور تغییر میکرد ک تا مرز 55 تومن هم افزایش پیدا کرد . . .

خب من از این کار خوشم نیاومد و نخواستم نارحتی پیش بیاد تیکت زدم و....

در اخر گفتم من از جایه دیگه فضا تامین میکنم ...

رفتم از جایی که لایسنس تهیه کرده بودم تقاضا کردم چند رو بیشتر از موعد قرداد لایسنس فعال باشه که بدون هیچ چشم داشتی قبول کردن که جا داره واقعا از ایشون تشکر کنم (gignic.com (http://gignic.com))...

بعد رفتم سراغ مبزبان که بدون هیچ اخطاری سرور رو خاموش کردن و سایت بالا نمیومد ... درخواست باز کردن کردم تا انتقال اطلاعات بدم و بک اپ بگیرم ....جواب من این رو گفتتن که باید هزینه ی یک ماه تمدید رو پرداخت کنم تا سایت رو باز کنند تا من انتقال اطلاعات بدم

ایا اینکار اخلاقی و درست هست اگر هست بگید من برم از اقای مسعودی معذرت خواهی کنم

اینم عکس از تیکت

sajiran
October 7th, 2012, 01:08
اینکار جالب نیست که فاکتور رو موعد پرداخت تغییر بدن و باز کردن سرور رو منوط به پرداخت کنن. نوعی ...... هست.
جالب نیست

baharfa.com
October 7th, 2012, 01:20
اینم تیکت ارسالی :
8994

m3hdi
October 7th, 2012, 01:24
دوست عزیز من این همکارمون رو نمیشناسم و قضاوتی هم نمی کنم
ولی شما توجه داشته باشید که در یک روز دلار 300 تومن افزایش داشته ، ما سرویس دهنده ها اطلاعی از این افزایش نداشتیم که جلوتر فاکتور ها رو صادر کنیم
به هر حال عرض بنده این هست که تغییر قیمت حتی دو برابر و ناگهانی با این وضعیت ارز غیر منظقی نیست

cutegroup
October 7th, 2012, 01:27
ببينيد من نظري اصلا نمي خوام بدم
اما يادتون باشه در اقتصاد و معاملات موقع پرداخت و انجام طرفين اكثرا ملاكه .
مثلا
قيمت كالايي در روز 2 شهريور 1000 تومان است و شما مي گيد آقا فاكتور كن
اما شما براي روز 2 شهريور اطلاع داديد
ميريد و مهر ماه مياد فاكتور رو بپردازيد
پس طبعتا مورد معامله ثابت هست اما زمان معامله خير كه ممكن نواسانات داشته باشد .

ساده تر بگم هر سرويس يا كالا خدماتي به تاريخي كه شما پرداخت كرديد بر مي گرده .

اما چون از چون چرا معامله خبر ندارم و دخيل هم نيستم در مورد اين موضوع هيچ نظري هم نمي دم .

فقط خواستم كلا بگم كه حتي اگر چيزي رو خود من الان بگم مي خوام و فاكتور شه اما فردا بدم ممكنه قيمت بره بالا حالا اينجا طرف مقابل مقصر نيست .

tehvps
October 7th, 2012, 01:27
با توجه به تغییر لحظه ای قیمت ارز در چند روز گذشته و به دلیل این که قیمت سرور مجازی با قیمت ارز رابطه مستقیم داره به نظر بنده کار غیر حرفه ای انجام نشده، در مورد مسدود شدن سرور هم حق با جوان سرور است، سیستم ما هم به این شکله بعد از مسدود شدن فقط در صورت پرداخت فاکتور اقدام به باز کردن سرور میکنیم

baharfa.com
October 7th, 2012, 01:29
دوست عزیز من این همکارمون رو نمیشناسم و قضاوتی هم نمی کنم
ولی شما توجه داشته باشید که در یک روز دلار 300 تومن افزایش داشته ، ما سرویس دهنده ها اطلاعی از این افزایش نداشتیم که جلوتر فاکتور ها رو صادر کنیم
به هر حال عرض بنده این هست که تغییر قیمت حتی دو برابر و ناگهانی با این وضعیت ارز غیر منظقی نیست

من هم قبول دارم ولی کدوم سرویس دهنده یک شب قیمت هاش بیشتر از دو برابر شده ...بعدشم خب قیمت ش افزایش پیدا کرده من توانایی پرداخت ندارم چرا سایت رو باز نمیکنه که من انتقال اطلاعات بدم باید هزینه ی یک ماه رو به خاطر گرفتن بک اپ بدم ، که یکی دو شب بیشتر وقت نخواد ؟؟؟؟

baharfa.com
October 7th, 2012, 01:33
ببينيد من نظري اصلا نمي خوام بدم
اما يادتون باشه در اقتصاد و معاملات موقع پرداخت و انجام طرفين اكثرا ملاكه .
مثلا
قيمت كالايي در روز 2 شهريور 1000 تومان است و شما مي گيد آقا فاكتور كن
اما شما براي روز 2 شهريور اطلاع داديد
ميريد و مهر ماه مياد فاكتور رو بپردازيد
پس طبعتا مورد معامله ثابت هست اما زمان معامله خير كه ممكن نواسانات داشته باشد .

ساده تر بگم هر سرويس يا كالا خدماتي به تاريخي كه شما پرداخت كرديد بر مي گرده .

اما چون از چون چرا معامله خبر ندارم و دخيل هم نيستم در مورد اين موضوع هيچ نظري هم نمي دم .

فقط خواستم كلا بگم كه حتي اگر چيزي رو خود من الان بگم مي خوام و فاكتور شه اما فردا بدم ممكنه قيمت بره بالا حالا اينجا طرف مقابل مقصر نيست .

با توجه به تغییر لحظه ای قیمت ارز در چند روز گذشته و به دلیل این که قیمت سرور مجازی با قیمت ارز رابطه مستقیم داره به نظر بنده کار غیر حرفه ای انجام نشده، در مورد مسدود شدن سرور هم حق با جوان سرور است، سیستم ما هم به این شکله بعد از مسدود شدن فقط در صورت پرداخت فاکتور اقدام به باز کردن سرور میکنیم

حق با شما دوستان گرامی هست من هم به همین دلیل این تاپیک رو زدم که بدونم ایا اینکار درست هست یا نه ....
ولی چرا بدون هیچ اطلاع و اخطار قبلی سایت رو بستن ؟با اینکار میدونید چقدر به من لطمه خورده ....

tehvps
October 7th, 2012, 01:37
حق با شما دوستان گرامی هست من هم به همین دلیل این تاپیک رو زدم که بدونم ایا اینکار درست هست یا نه ....
ولی چرا بدون هیچ اطلاع و اخطار قبلی سایت رو بستن ؟با اینکار میدونید چقدر به من لطمه خورده ....

عدم پرداخت فاکتور مساوی است با مسدود شدن سرویس، نیاز به اطلاع رسانی نیست! به هر حال امیدوارم با مساعدت آقای مسعودی مشکل شما حل شود

m3hdi
October 7th, 2012, 01:38
من هم قبول دارم ولی کدوم سرویس دهنده یک شب قیمت هاش بیشتر از دو برابر شده ...بعدشم خب قیمت ش افزایش پیدا کرده من توانایی پرداخت ندارم چرا سایت رو باز نمیکنه که من انتقال اطلاعات بدم باید هزینه ی یک ماه رو به خاطر گرفتن بک اپ بدم ، که یکی دو شب بیشتر وقت نخواد ؟؟؟؟
ما هم در یک روز قیمت هامون 1.5 برابر شد ، قیمت ارز یک شبه از 2700 به 3700 رسید !
در مورد انتقال هم هر سرویس دهنده ای قوانین خاص خودش رو داره ، اگر هم سرویس دهنده این کار رو بکنه خلاف قوانین هست و یه جورایی لطف و کمک هست
در غیر این صورت سرویسی که از سررسید گذشته باشه و پرداخت نشده باشه نباید روشن بشه و بعد از مدت معینی اگر پرداخت نشه می تونه به طور کل حذف بشه

sajiran
October 7th, 2012, 01:41

دوستان گیریم که اینطور باشه همونطور که سرویس دهنده با این قیمت 25 تومن نمیتونه سرویس بده و کرده 50 تومن
سرویس گیرنده هم نمیتونه با 50 تومن تمدید کنه از اونجا که به قول شما شرایط اورژانسی هست و کسی از دلار خبر نداره منطقی اینه که ایشون سرویس رو برای چند ساعت باز بگذارند تا مشتری دیتاهای خودش رو انتقال بده
وقتی روز موعد فاکتور رو عوض میکنن باید به مشتری هم حداقل فرصتی بدن برای انتقال!

baharfa.com
October 7th, 2012, 01:52
عدم پرداخت فاکتور مساوی است با مسدود شدن سرویس، نیاز به اطلاع رسانی نیست! به هر حال امیدوارم با مساعدت آقای مسعودی مشکل شما حل شود

خیلی ممنون از شما دوست عزیز ... درسته ولی کسی که بخواد تجارت کنه رضایت مشتری حرف اول رو میزنه .... خیلی ادم سخت و خشکی هستند ... باید یه مدیر با روابط عمومی بهتر قرار بدن :d[-(

ما هم در یک روز قیمت هامون 1.5 برابر شد ، قیمت ارز یک شبه از 2700 به 3700 رسید !
در مورد انتقال هم هر سرویس دهنده ای قوانین خاص خودش رو داره ، اگر هم سرویس دهنده این کار رو بکنه خلاف قوانین هست و یه جورایی لطف و کمک هست
در غیر این صورت سرویسی که از سررسید گذشته باشه و پرداخت نشده باشه نباید روشن بشه و بعد از مدت معینی اگر پرداخت نشه می تونه به طور کل حذف بشه

خب الان دلار 3 تومن هست و کسی م نه میخره نه میفروشه :107:

حق با شماست ولی کاش یک اطلاع میدادن که میخوان چنین کاری کنند ...شاید من زودتر دست بکار میشدم ...این حق من بود که اطلاع پیدا میکردم .....اینکار مثله این میمونه که پاتو محکم بذاری رو پدال بعد بگی کاره ترمز همینه ...ولی هیچ کس اینکار رو نمیکنه و اروم پدال ترمز رو میگیره ....:65:

CloudSupport.ir
October 7th, 2012, 01:56
سلام،

مایلم پیشنهاد کنم اگر فقط قصد گرفتن بکاپ دارید، سرور رو با همون پلن قبل یا حتی پایینتر تمدید کنید تا هزینه کمتری پرداخت کنید.
در این مورد شما حق انتخاب دارید. :)

m3hdi
October 7th, 2012, 02:02
خب الان دلار 3 تومن هست و کسی م نه میخره نه میفروشه :107:

حق با شماست ولی کاش یک اطلاع میدادن که میخوان چنین کاری کنند ...شاید من زودتر دست بکار میشدم ...این حق من بود که اطلاع پیدا میکردم .....اینکار مثله این میمونه که پاتو محکم بذاری رو پدال بعد بگی کاره ترمز همینه ...ولی هیچ کس اینکار رو نمیکنه و اروم پدال ترمز رو میگیره ....:65:

شما یک خودرو رو قصد دارید امروز بخرید قیمت میگیرید 20 میلیون تومان ، هفته ی بعد میرید برای خرید شده 22 میلیون ، به فروشنده میگید شما باید هفته ای پیش به من اطلاع میداد که قراره گرون بشه ؟
باور کنید همونطور که این تغییرات ارز برای شما ناگهانی بوده برای ما هم ناگهانی بوده
این وسط سودی به جیب فروشنده نمیره ، هرکس هم ارزان فروشی رو الان در پیش گرفته مطمئن باشید یه جای کار ایراد داره

baharfa.com
October 7th, 2012, 02:04
سلام،

مایلم پیشنهاد کنم اگر فقط قصد گرفتن بکاپ دارید، سرور رو با همون پلن قبل یا حتی پایینتر تمدید کنید تا هزینه کمتری پرداخت کنید.
در این مورد شما حق انتخاب دارید. :)

اخرین کار هم همین رو انجام دادم که با سرویس قبلی تمدید کنم یعنی 37 تومن ....ولی خب ادم دردش میاد :65::55:

teambieber
October 7th, 2012, 02:32
جوان سرور همیشه سروراش خوب بوده ! حالا این روزا نرخ ارز این ور اون ور میشه این بنده خدا ها تقصیری ندارن !

baharfa.com
October 7th, 2012, 02:47
شما یک خودرو رو قصد دارید امروز بخرید قیمت میگیرید 20 میلیون تومان ، هفته ی بعد میرید برای خرید شده 22 میلیون ، به فروشنده میگید شما باید هفته ای پیش به من اطلاع میداد که قراره گرون بشه ؟
باور کنید همونطور که این تغییرات ارز برای شما ناگهانی بوده برای ما هم ناگهانی بوده
این وسط سودی به جیب فروشنده نمیره ، هرکس هم ارزان فروشی رو الان در پیش گرفته مطمئن باشید یه جای کار ایراد داره

این حرف شما رو قبول ندارم چرا ....چون مثال شما کاملا اشتباه هست ...بهتر بود اینطوری مثال میزدی که وقتی شما میری یک ماشین رو میخرید و فاکتور میکنی و قرارداد را میبندی و فردا میری که پول رو پرداخت کنی طرف بزنه زیره معامله و بگه نه نمیشه من ضرر میکنم (غش در معامله )این مثال درست تره ..... خیلی ها تو این بالا و پایینی ارز ضرر کدن ول اونقدر مرد بودن که زیره حرفشون نزدن ...من خودم قردادهایی تو شرکتمون بسته شده که 250 میلیون ضرر توش بوده ولی نزدن زیره حرفشون اونوقت برای ده بیست هزار تومن .....

قیمت ها رفته بالا ولی تو تاپیک هانگاه کنید کدوم سرویس دهنده دو برابر کرده قیمت هاش رو و من بحثی رو قیمت ندارم شاید ایشون بخوان هر قیمتی بدن ....به من مربوط نیست

جوان سرور همیشه سروراش خوب بوده ! حالا این روزا نرخ ارز این ور اون ور میشه این بنده خدا ها تقصیری ندارن !

خوب بود ...ولی پشتبانی و رضایت کاربر اصلا براشون ملاک نیست ..... فقط پول کاربر رو میشناسند ...

Aria
October 7th, 2012, 03:05
سلام.

شما سر موعد پرداخت، پرداخت رو انجام ندادید و پس از چند روز که میخواستید پرداخت کنید متوجه شدید که قیمت ها بالا رفته!

اولاً اینکه پرداخت سر وقت انجام نشه به معنی مشکل از کاربر خواهد بود.

دوماً وفتی نرخ ارز بالا میره، سرویس دهنده برای بقای کمی و کیفی سرویس ها و شرکتش می بایست قیمت رو متقابلاً افزایش بده.

سوماً، شما پرداخت رو انجام ندادید و از سرویس دهنده خواستید که سرویس شما رو فعال کنند ؟! و حالا که درخواست بیجای شما رو عملی نکردند اومدید در انجمن شکایت می کنید ؟!

در این مورد، بنده حق رو به صورت 101% به سرویس دهنده میدم و شما هم اگر واقعاً زحمت کشیدید و نیاز به اطلاعات دارید، هزینه رو پرداخت کنید تا سرویس فعال بشه.

با تشکر.

baharfa.com
October 7th, 2012, 03:10
سلام. شما سر موعد پرداخت، پرداخت رو انجام ندادید و پس از چند روز که میخواستید پرداخت کنید متوجه شدید که قیمت ها بالا رفته! اولاً اینکه پرداخت سر وقت انجام نشه به معنی مشکل از کاربر خواهد بود. دوماً وفتی نرخ ارز بالا میره، سرویس دهنده برای بقای کمی و کیفی سرویس ها و شرکتش می بایست قیمت رو متقابلاً افزایش بده. سوماً، شما پرداخت رو انجام ندادید و از سرویس دهنده خواستید که سرویس شما رو فعال کنند ؟! و حالا که درخواست بیجای شما رو عملی نکردند اومدید در انجمن شکایت می کنید ؟! در این مورد، بنده حق رو به صورت 101% به سرویس دهنده میدم و شما هم اگر واقعاً زحمت کشیدید و نیاز به اطلاعات دارید، هزینه رو پرداخت کنید تا سرویس فعال بشه. با تشکر.
شما اول تاپیک من رو کامل مطالعه میکردین بعد ....
اولا منم اول نوشتم میخوام بدونم که اگر مشکل از سمت من هست بگید برم معذرت خواهی کنم و جهت اطلاع خودم تاپیک زدم

دوما رسم تمام سرویس دهنده ها این که بدون هیچ اطلاع و اخطاری سرور رو خاموش کنند ؟

و باتشکر

itjavani
October 7th, 2012, 03:28
تا اینجا وایستادیم تا کلیه نظرات رو بشنویم از دوستانی که نظر مثبت و منفی دادند در هر حالت تشکر میکنیم. هر چند کاربر کاملا حرکت غیر اخلاقی نموده و بدلیل اینکه ما درخواست های نابجای کاربر رو رد کردیم ما رو .... خطاب میکنند.
اول از همه کاربر باید بدونه که با تهدید کارش پیش نمیره. تماس و تهدید ما و یا تاپیک زدن هیچ تاثیری در روند کار مشتری نخواهد داشت. با اینکه در این مورد حق با کاربر نیست.
زمانی که کاربر 1- پرداخت سرویس را به موقع انجام نمیدهد یعنی سرویس را کنسل مینماید و سرویس را ما خاموش میکنیم تا زمانی که پرداخت انجام بشه تا فعال بشه.(این حق ما هست و هیچ ربطی به مشتری مداری نداره)

اول از همه باید معنی مشتری مداری رو بدونید و بعد اظهار نظر کنید . مشتری مداری این نیست که دولا بشید و غلام مشتری باشید.مشتری مداری قبل از اینکه مفهومی سودگرا باشه، یک ضرورت انسانی هست. مشتری کیست؟ کسی به غیر از من و شما که مدام جایمان را با هم عوض می کنیم؟ پس، آیا من و شما به احترام و توجه و درک متقابل نیاز نداریم؟ پس اساسا بنده به عنوان سرویس دهنده بدلیل اینکه حق خودمان را میخواهیم دریافت کنیم ، از نظر شما مشتری مدار نیستیم :|

زمانی که شما یک جنسی رو میاید سوال میپرسید میگید فلان قطعه چند؟ بنده بهتون اعلام میکنم x تومان . ولی با توجه معضلات اقتصاد فعلی کشور که هیچ قیمتی حتی برای نیم ساعت هم ثبات نداره و همه چیز با ارز بالا و پایین میشه . بالطبع ما هم انباری ارز نداریم . ما نیز همگام با افزایش و کاهش نرخ ارز برای بقای خود نرخ سرویس هامون رو عوض میکنیم. اول از همه افزایش نرخ قبلا اعلام شده بود. و دوما شما اگر دقت کنید بعد از 2روز میاید، میخواید سرویسی که 2روز پیش یک قیمتی کرده بودید رو الان با همان قیمت پرداخت کنید. در حال حاضر با توجه به نوسانات ارز اصلا این امر امکان پذیر نیست.
در هر حالت فکر میکنم با توجه به اینکه پرداخت فاکتورتون رو انجام دادید. خودتون متوجه شدید که مشکل از کدام سمت بوده.

baharfa.com
October 7th, 2012, 03:47
تا اینجا وایستادیم تا کلیه نظرات رو بشنویم از دوستانی که نظر مثبت و منفی دادند در هر حالت تشکر میکنیم. هر چند کاربر کاملا حرکت غیر اخلاقی نموده و بدلیل اینکه ما درخواست های نابجای کاربر رو رد کردیم ما رو .... خطاب میکنند.
اول از همه کاربر باید بدونه که با تهدید کارش پیش نمیره. تماس و تهدید ما و یا تاپیک زدن هیچ تاثیری در روند کار مشتری نخواهد داشت. با اینکه در این مورد حق با کاربر نیست.
زمانی که کاربر 1- پرداخت سرویس را به موقع انجام نمیدهد یعنی سرویس را کنسل مینماید و سرویس را ما خاموش میکنیم تا زمانی که پرداخت انجام بشه تا فعال بشه.(این حق ما هست و هیچ ربطی به مشتری مداری نداره)

اول از همه باید معنی مشتری مداری رو بدونید و بعد اظهار نظر کنید . مشتری مداری این نیست که دولا بشید و غلام مشتری باشید.مشتری مداری قبل از اینکه مفهومی سودگرا باشه، یک ضرورت انسانی هست. مشتری کیست؟ کسی به غیر از من و شما که مدام جایمان را با هم عوض می کنیم؟ پس، آیا من و شما به احترام و توجه و درک متقابل نیاز نداریم؟ پس اساسا بنده به عنوان سرویس دهنده بدلیل اینکه حق خودمان را میخواهیم دریافت کنیم ، از نظر شما مشتری مدار نیستیم :|

زمانی که شما یک جنسی رو میاید سوال میپرسید میگید فلان قطعه چند؟ بنده بهتون اعلام میکنم x تومان . ولی با توجه معضلات اقتصاد فعلی کشور که هیچ قیمتی حتی برای نیم ساعت هم ثبات نداره و همه چیز با ارز بالا و پایین میشه . بالطبع ما هم انباری ارز نداریم . ما نیز همگام با افزایش و کاهش نرخ ارز برای بقای خود نرخ سرویس هامون رو عوض میکنیم. اول از همه افزایش نرخ قبلا اعلام شده بود. و دوما شما اگر دقت کنید بعد از 2روز میاید، میخواید سرویسی که 2روز پیش یک قیمتی کرده بودید رو الان با همان قیمت پرداخت کنید. در حال حاضر با توجه به نوسانات ارز اصلا این امر امکان پذیر نیست.
در هر حالت فکر میکنم با توجه به اینکه پرداخت فاکتورتون رو انجام دادید. خودتون متوجه شدید که مشکل از کدام سمت بوده.

سلام اقا مسعودی قصد بوجود اوردن کدورت نیست ....من خواستم یکطرفه جلو نرم و نظره دوستای که خیلی وقت هست تو این زمینه کار میکنند را جویا شم ....پس مطمئن باشید هدفم تخریب نبوده چون این راهش نیست ...خواستم بدونم ایا فکره من درست هست یا نه ....چون من با توجه به نوع کارم میدونم وقتی با مشتری حرفی میزنم و قراردادی میبندم باید تا اخرش پای قرارداد باشم نه اینکه هروز قرارداد رو بدون اطلاع طرف قرار تغییر بدم ....ما هم رو گنج نشسیم که هروز نرخ بره بالا ما هم بگیم چشم ...شما اطلاع میدادین و یک ایمیل ناقابل و یا اس ام اس ده تومنی هم ندادین که قصد افزایش دارین ....که من قبل از موعد قرار داد به فکر انتقال باشم ...من فکر میکردم کسی که فاکتور رو صادر میکنه دیگه بعدش دست رو فاکتور نمیبره ....البته چنین ادمهایی هم هستند ...من لایسنس رو با اینکه قیمت ها تغییر کرده ولی اقای درگاهی یک ریال هم دست تو فاکتور نبردن و با قیمت سابق با من حسای کردن......

من مشکلی با افزایش قیمت شما ندارم مالتون هست و صاحب اختیار ولی اینکه اینطوری دست ببرید رو فاکتور صادر شده و تغییرش بدین هرروز ..منطقی نیست و جای توجیح هم نداره

دوستانی هم ک حرف از افزایش نرخ میزنند حرف شان درست و متین ولی توجه داشته باشید که فاکتور برای من صادر شده بوده با قیمت x ، که بعده دو روز فاکتور رو تغییر دادن ...اگر این قانون تجارت شماست که نوشه جونتون ...:D

TARIMEHR
October 7th, 2012, 05:28
از طرفی حق با مشتری و از طرفی حق با سرویس دهنده هست

مشتری دو روز قبل سرویسی خریداری کرد و فاکتور براش ارسال شد
مشتری موظف هست اون فاکتور رو پرداخت کنه. حالا یک روز یا دو روز

از طرفی هم با توجه به نوسان شدید قیمت سرویس دهنده براش بصرفه نیست تا با قیمت قبلی سرویسی ارائه بده

===========================
نظر شخصی:
از اونجایی که جناب مسعودی مهلت پرداخت برای فاکتور ها در قوانین خودشون درنظر نگرفتن نباید فاکتورها رو ویرایش کنن ( مثلا مشتری فقط 1 ساعت وقت داره فاکتور رو پرداخت کنه وگرنه نوسان ارز روی فاکتور انجام میشه )

اصل هم بر اینه که قانون عطف به ماسبق نمیشه
جناب (فروشنده) تصمیم گرفتن با توجه به افزایش قیمت ارز ، قیمت محصولات خودشون رو افزایش بدن
در نتیجه فاکتوری که 2 روز پیش ایجاد شد (طبق اصل عطف به ماسبق نشدن قانون) نباید ویرایش بشه

باید قانونی اضافه کنن مبنی بر اینکه درصورتی که کاربر 10 ساعت پس از ایجاد فاکتور اقدام به پرداخت نکند نوسانات ارزی بر فاکتور اعمال میگردد

استنباط بنده این بود. درست یا غلطش رو نمیدونم
===========================
ایران خودرویی که دوستان عرض کردن:
سیاست کاری ایران خودرو به این صورته که تا قبل از ایجاد فاکتور هر نوع تغییر قیمتی میتونن داشته باشن
اما زمانی که فاکتور ایجاد شد به معنای انعقاد قرارداد هست و از اون پس فاکتور غیرقابل تغییر هست و مشتری باید نسبت به پرداخت همون فاکتور اقدام کنه
بحث دیرکرد در پرداختش جداست و قانون متفاوتی داره

AvalinHost
October 7th, 2012, 11:01
تا زمانی که فاکتور رو پرداخت نکنید سرویس دهنده میتونه قیمت رو تغییر بده چون قیمت ارز لحظه به لحظه داره افزایش پیدا میکنه. کی میخواد این ضرر رو جبران کنه؟ شما مشتری ها فکر میکنید که از آسمون دلار و یورو نازل میشه؟

sina_mech
October 7th, 2012, 11:29
پیشنهاد میکنم برای رفع کدورت فاکتوری برای استفاده 10 روزه صادر بشه و 1/3 هزینه 1 ماه دریافت باشه. تا هم کار این بنده خدا راه بیوفته و فایل هاش رو برداره، هم اینکه itjavani متضرر نشوند :)

Aria
October 7th, 2012, 11:46
پیشنهاد میکنم برای رفع کدورت فاکتوری برای استفاده 10 روزه صادر بشه و 1/3 هزینه 1 ماه دریافت باشه. تا هم کار این بنده خدا راه بیوفته و فایل هاش رو برداره، هم اینکه itjavani متضرر نشوند :)

در صورتی که قوانین شرکت حداقل زمان خرید سرویس رو 30 روز (یک ماه) بیان کرده است، دلیلی برای انجام چنین کاری نیست و با این کار فقط خودشون رو کوچیک می کنند.

کاربران ایرانی عادت به چونه زدن و بچه بازی کردند، اصلاً توجه ندارند که اگر ایشان دارند 10 - 15 هزار توماه اضافه میدند، سرویس دهنده داره 1 - 1.5 میلیون تومان اضافه پرداخت می کنه و عین کودکان نابالغ فقط بهونه گیری می کنند و سرویس دهنده رو مقصر می دونند.

اگر کسی از قوانین حرفه ای خبر نداره، نمی بایست سرویس خریداری کنه و اگر هم خبر داره نباید خودش رو با ارسال درخواست های بیجا کوچیک کنه.

جالب اینجا هست که از بین 100 کاربر خارجی، حتی یکیشون هم همچین درخواست هایی از ما نمی کنه ولی از بین 10 کاربر ایرانی همیشه 2 الی 5 درخواست این مدلی داریم که در این درخواست ها هیچ قاعده ای رعایت نشده جز اطمینان از سود شخصی و بی احترامی به سرویس دهنده!

موفق باشید!!

m3hdi
October 7th, 2012, 11:57
در صورتی که قوانین شرکت حداقل زمان خرید سرویس رو 30 روز (یک ماه) بیان کرده است، دلیلی برای انجام چنین کاری نیست و با این کار فقط خودشون رو کوچیک می کنند.

کاربران ایرانی عادت به چونه زدن و بچه بازی کردند، اصلاً توجه ندارند که اگر ایشان دارند 10 - 15 هزار توماه اضافه میدند، سرویس دهنده داره 1 - 1.5 میلیون تومان اضافه پرداخت می کنه و عین کودکان نابالغ فقط بهونه گیری می کنند و سرویس دهنده رو مقصر می دونند.

اگر کسی از قوانین حرفه ای خبر نداره، نمی بایست سرویس خریداری کنه و اگر هم خبر داره نباید خودش رو با ارسال درخواست های بیجا کوچیک کنه.

جالب اینجا هست که از بین 100 کاربر خارجی، حتی یکیشون هم همچین درخواست هایی از ما نمی کنه ولی از بین 10 کاربر ایرانی همیشه 2 الی 5 درخواست این مدلی داریم که در این درخواست ها هیچ قاعده ای رعایت نشده جز اطمینان از سود شخصی و بی احترامی به سرویس دهنده!

موفق باشید!!

این بستر رو دقیقا سرویس دهنده های ایرانی فراهم کردن
دقیقا همینطور هست که کلا کاربر حرفه ای کم شده تو ایران ، هنوز بعضی ها با مفهوم سررسید آشنایی ندارند (جسارت به استارتر نباشه کلی گفتم)
این ماه با افزایش نرخ ارز ضررهای هنگفتی به سرویس دهنده ها وارد شد و درست ترین کار افزایش قیمت ها 1.5 تا 2 برابر بوده
در غیر اینصورت این ضرر به نوع دیگری در حال جبران هست! که آسیب هاش به سرویس گیرنده برمیگرده

itjavani
October 7th, 2012, 13:27
سلام اقا مسعودی قصد بوجود اوردن کدورت نیست ....من خواستم یکطرفه جلو نرم و نظره دوستای که خیلی وقت هست تو این زمینه کار میکنند را جویا شم ....پس مطمئن باشید هدفم تخریب نبوده چون این راهش نیست ...خواستم بدونم ایا فکره من درست هست یا نه ....چون من با توجه به نوع کارم میدونم وقتی با مشتری حرفی میزنم و قراردادی میبندم باید تا اخرش پای قرارداد باشم نه اینکه هروز قرارداد رو بدون اطلاع طرف قرار تغییر بدم ....ما هم رو گنج نشسیم که هروز نرخ بره بالا ما هم بگیم چشم ...شما اطلاع میدادین و یک ایمیل ناقابل و یا اس ام اس ده تومنی هم ندادین که قصد افزایش دارین ....که من قبل از موعد قرار داد به فکر انتقال باشم ...من فکر میکردم کسی که فاکتور رو صادر میکنه دیگه بعدش دست رو فاکتور نمیبره ....البته چنین ادمهایی هم هستند ...من لایسنس رو با اینکه قیمت ها تغییر کرده ولی اقای درگاهی یک ریال هم دست تو فاکتور نبردن و با قیمت سابق با من حسای کردن......

من مشکلی با افزایش قیمت شما ندارم مالتون هست و صاحب اختیار ولی اینکه اینطوری دست ببرید رو فاکتور صادر شده و تغییرش بدین هرروز ..منطقی نیست و جای توجیح هم نداره

دوستانی هم ک حرف از افزایش نرخ میزنند حرف شان درست و متین ولی توجه داشته باشید که فاکتور برای من صادر شده بوده با قیمت x ، که بعده دو روز فاکتور رو تغییر دادن ...اگر این قانون تجارت شماست که نوشه جونتون ...:D

اطلاعیه در وب سایت زده شده و کاربر با آگاهی کامل این موضوع را میدانسته! اگر شما نمیدانستید چطور سرویس دیگری تهیه کرده بودید؟ بحث لایسنس به ما مربوط نیست. خیلی از افراد لایسنس لایف تایم خریداری میکنند و میتونند حتی 1 ماه هم بهتون فری بدند. مال خودشته صاحب اختیار هست. ما برای شما فاکتور ما به تفاوت صادر نکردیم. فاکتور جهت تمدید سرویس صادر شده. اگر مانند خیلی از سرویس دهنده ها هزینه یک ماه گذشته را به عنواتن ما به تفاوت برای شما صادر میکردیم حرف شما صحیح بود. هزینه برای ماه جدید در نظر گرفته شده است. حال کاربر میتونه پرداخت کنه تمدید بشه میتونه پرداخت نکنه تمدید نشه!اگر شما در موعدی که برای شما فاکتور صادر شده بود پرداخت میکردید ما مشکلی نداشتیم( مانند خیلی از کاربران) ولی عدم تعهد به موقع و افزایش نرخ سرویس ها به تناسب نرخ ارز با اطلاعیه قبلی و عدم پرداخت فاکتور سابق شما را با این مشکل مواجه کرده. خیلی هم جالب هست ، با اینکه تاپیک زدید و همه حق رو به سرویس دهنده دادند ولی روی حرف خودتون هستید. که کاملا واضح هست نیتتون از تاپیک چه بوده.خدا رو شکر کار اشتباهی انجام نشده که ما شرمنده باشیم.

baharfa.com
October 7th, 2012, 18:47
اطلاعیه در وب سایت زده شده و کاربر با آگاهی کامل این موضوع را میدانسته! اگر شما نمیدانستید چطور سرویس دیگری تهیه کرده بودید؟ بحث لایسنس به ما مربوط نیست. خیلی از افراد لایسنس لایف تایم خریداری میکنند و میتونند حتی 1 ماه هم بهتون فری بدند. مال خودشته صاحب اختیار هست. ما برای شما فاکتور ما به تفاوت صادر نکردیم. فاکتور جهت تمدید سرویس صادر شده. اگر مانند خیلی از سرویس دهنده ها هزینه یک ماه گذشته را به عنواتن ما به تفاوت برای شما صادر میکردیم حرف شما صحیح بود. هزینه برای ماه جدید در نظر گرفته شده است. حال کاربر میتونه پرداخت کنه تمدید بشه میتونه پرداخت نکنه تمدید نشه!اگر شما در موعدی که برای شما فاکتور صادر شده بود پرداخت میکردید ما مشکلی نداشتیم( مانند خیلی از کاربران) ولی عدم تعهد به موقع و افزایش نرخ سرویس ها به تناسب نرخ ارز با اطلاعیه قبلی و عدم پرداخت فاکتور سابق شما را با این مشکل مواجه کرده. خیلی هم جالب هست ، با اینکه تاپیک زدید و همه حق رو به سرویس دهنده دادند ولی روی حرف خودتون هستید. که کاملا واضح هست نیتتون از تاپیک چه بوده.خدا رو شکر کار اشتباهی انجام نشده که ما شرمنده باشیم.

من زمانی سرویس جدید تهیه کردم که شما گفتین نه فاکتور ما همینی هست که جدید دادیم ...من از این برخورد ناراحت شدم ...و به نظرم کاره شما درست نبود که فاکتور تون را تغییر بدین ...من دو روز به نت دسترسی نداشتم و نتونستم پرداخت کنم که تا اومدم پرداخت کنم دیدم شما افزایش دادین فاکتور رو و همانطور که اقای تاری (اگر درست گفته باشم ) ایشون هم تائید کردن که نبایستی فاکتور صادرشده رو تغییر بدین ...من مشکلی با افزایش قیمت نداشتم ولی خودتون جای من ناراحت نمیشدید کسی با شما چنین رفتاری میکرد ؟

اقا مدیر شما که حرف از اونور زدین ...اونطرف دنیا همه چی قانون داره و اگر قراردادی هست کاملا اجرا میشه من دیر پرداخت کردم هزینه دیر کرد میدم و من نباید هزینه هایی که شما متضرر میشید رو پرداخت کنم ... چون تو این معامله شما ضرر میکنید نباید مشتری ضرر شما را جبران کنه ...فاکتور صادر کردین و من بنا به فاکتور شما تصمیم گرفتم از شما سرویس تهیه کنم .... وقتی سود میکنید با مشترها تقسیم میکنید که توقع دارید زمانی که ممکنه ضرر میکنید مشتری جبران کنه و ... مگه چند کاربر با شرایط من وجود داشتند !!!!! ....

کلام اخر : من حق رو به اقای مسعودی میدم ایشون دارن تجارت میکنند و میدم نرخ بالا رفته ، ولی اخلاقی و درست نبود برا منی که فاکتور صادر کردن ، فاکتور رو تغییر میدادن ...مبلغی هم نبود ولی نفس کار قشنگ نبود ...

دوست داشتم حداقل اقای مسعودی قبول میکردند که اینکارشون درست نبود ولی باتوجه به شرایط چاره ای نداشتند ...و متضرر میشدن ...

یا حق:)

Aria
October 7th, 2012, 19:39
من زمانی سرویس جدید تهیه کردم که شما گفتین نه فاکتور ما همینی هست که جدید دادیم ...من از این برخورد ناراحت شدم ...و به نظرم کاره شما درست نبود که فاکتور تون را تغییر بدین ...من دو روز به نت دسترسی نداشتم و نتونستم پرداخت کنم که تا اومدم پرداخت کنم دیدم شما افزایش دادین فاکتور رو و همانطور که اقای تاری (اگر درست گفته باشم ) ایشون هم تائید کردن که نبایستی فاکتور صادرشده رو تغییر بدین ...من مشکلی با افزایش قیمت نداشتم ولی خودتون جای من ناراحت نمیشدید کسی با شما چنین رفتاری میکرد ؟

اقا مدیر شما که حرف از اونور زدین ...اونطرف دنیا همه چی قانون داره و اگر قراردادی هست کاملا اجرا میشه من دیر پرداخت کردم هزینه دیر کرد میدم و من نباید هزینه هایی که شما متضرر میشید رو پرداخت کنم ... چون تو این معامله شما ضرر میکنید نباید مشتری ضرر شما را جبران کنه ...فاکتور صادر کردین و من بنا به فاکتور شما تصمیم گرفتم از شما سرویس تهیه کنم .... وقتی سود میکنید با مشترها تقسیم میکنید که توقع دارید زمانی که ممکنه ضرر میکنید مشتری جبران کنه و ... مگه چند کاربر با شرایط من وجود داشتند !!!!! ....

کلام اخر : من حق رو به اقای مسعودی میدم ایشون دارن تجارت میکنند و میدم نرخ بالا رفته ، ولی اخلاقی و درست نبود برا منی که فاکتور صادر کردن ، فاکتور رو تغییر میدادن ...مبلغی هم نبود ولی نفس کار قشنگ نبود ...

دوست داشتم حداقل اقای مسعودی قبول میکردند که اینکارشون درست نبود ولی باتوجه به شرایط چاره ای نداشتند ...و متضرر میشدن ...

یا حق:)

اشتباه اصلی از سرویس دهنده هست که قیمت رو به ریال اعلام می کنند در حالی که سرویس داره به دلار به دیتاسنتر پرداخت میشه!

شما هم از خودتون قانون وضع نکنید، موضوع ساده تر از این کلیشه ها هست که شما گفتید، قیمت بالا رفته و این یک موضوع اختیاری نیست و 90% شرکت های بزرگ و کوچک ایرانی که هر گونه سرویسی ارائه می کردند قیمت ها رو افزایش دادند!

اگر واقعاً فکر می کنید حق با شما هست، به بازار میوه و خوراک یک سری بزنید و اگر قدرتش رو دارید با اونها چونه بزنید که چرا قیمت رو بالا بردند، چون سرویس مجازی هست و 2 کیلو میوه نیست دلیل نمیشه که مفت به کاربر بدن و کاربر هم به خودش اجازه بده هر جا دوست داشت سرویس دهنده رو متهم کنه!

شما از سرویس دهنده خارجی که به قول خودتون قرارداد میدن خرید کنید بعد بهشون بگید دلار تون ممکلت ما در عرض 3 روز 2 برابر گرون شده، واسه چی شما باید ما به تفاوت رو از من بگیرید ؟!

مشکل اینجا هست که شما مورد رو درک نمی کنید چون معنی سرویس مجازی رو هنوز نمی دونید و در جریان نیستید که خرید سرور از خارج از ایران به معنی کار کردن با دلار هست نه ریال.

لازم به ذکر هست که سرویس دهنده مورد نظر هیچ سرویسی از ما ندارند و بنده نظرات شخصی خودم رو طی صحبت هایی که کاربران ایرانی با ما کردند ارائه می کنم و اطلاع دارم که به عنوان یک سرویس دهنده چقدر دردسر هست کار کردن با مشتری ایرانی ای که وضع دلار رو درک نمی کنه و معلوم نیست چرا از ما سرویس دهنده ها طلبکار هست همیشه!

البته ما کاربران ایرانی خوب هم داریم و اطمینان دارم همه جا خوب و بد وجود داره ولی در کل مخصوصاً با شرایط فعلی سرویس ارائه کردن به ایران کار آسانی نیست و ترجیه شخصی ما این هست که این کار انجام نشه و این روز ها سفارش ها رو رد می کنیم.

در هر حال کمی فکر کنید قبل از اینکه فقط حرف خودتون رو بزنید تا احترام شما پیش سرویس دهنده ها حفظ بشه.

با تشکر.

saman19-6
October 7th, 2012, 20:04
تازمانی که فاکتور را پرداخت نکرده اید باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم تغییر فاکتور ، حذف ، امکانپذیر است و حق مدیرسرور هست.

بعد از پرداخت فاکتور بهیچ وجه حتی با شرایط فعلی صدور فاکتور جدید قابل قبول نیست وبه نوعی زورگیری هست مگر با رضایت مشتری ( مشابه اقدام گذرگاه ).

ولی بک اپ را مشتری مداری ایجاب میکند که بدهند و نیازی به پرداخت نباشد . و یا حداقل یک هزینه ای برای دادن بک اپ دریافت کنند ( اما نه کل هزینه 1 ماه را )