PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این کار خوبی نیست : افزایش قیمت سرویس های داخل

agarb98
October 4th, 2012, 18:48
من از یه شرکت داخلی که از دیتاسنتر داخلی سرویس میگیره سرویس گرفتم الان قیمت رو افزایش داده بدون دلیل .

در صورتی که قیمت سرویس هایی که دیتاسنتر ارایه میده افزایش نیافته .

نکته مهم : پرداخت های داخلی به صورت ریال هست پس دلار رو به هیچ وجه نمیشه بهونه کرد .

نظر شما چیه ؟

shafiei7
October 4th, 2012, 18:54
تخم مرغ و شیر و ... هم گرون شده پس اونم خلاف قانون عمل کرده
هزینه های زندگی وقتی بره بالا روی همه چیز اثر میذاره

RoobinaServer
October 4th, 2012, 18:54
من از یه شرکت داخلی که از دیتاسنتر داخلی سرویس میگیره سرویس گرفتم الان قیمت رو افزایش داده بدون دلیل .

در صورتی که قیمت سرویس هایی که دیتاسنتر ارایه میده افزایش نیافته .

نکته مهم : پرداخت های داخلی به صورت ریال هست پس دلار رو به هیچ وجه نمیشه بهونه کرد .

نظر شما چیه ؟

نظر بنده با این که شما قدیمی هستید ولی مخالف حرف شماست (در مورد نکته منظورمه)

ما با دیتاسنتر داخلی کار میکنیم اگر خواستید اینجا یا پیغام خصوصی اسم دیتاسنتر را بگید ...

(تبیان) : افزایش قیمت دارد ولی در سایت و سیستم فروش هنوز اعمال نکرده است و در قرار داد ها اعمال میکند و دلیل هم این هست که چون پهنای باند اینترانت و اینترنت از یک روتر در مخابرات رد میشود و پهنای ملی و جهانی جدا نیست و هزینه آن یک جور محاسبه میشه پس ارز هم تاثیر داره (هزینه قطعات سرورها و خرابی ها و تعویض آنها و ... همه ارز تاثیر دارد).

وقتی میشه گفت دیتاسنتر ایرانی ارز روش تاثیر نداره که کوچکترین قطعه سرور داخل کشور تولید بشه (بدون وارد کردن منابع خارج از کشور) و پهنای باند هم کاملا داخلی محاسبه بشه (اینترانت کامل)

ارادتمند سجادیه
یا حق

agarb98
October 4th, 2012, 19:01
نظر بنده با این که شما قدیمی هستید ولی مخالف حرف شماست (در مورد نکته منظورمه)

ما با دیتاسنتر داخلی کار میکنیم اگر خواستید اینجا یا پیغام خصوصی اسم دیتاسنتر را بگید ...

(تبیان) : افزایش قیمت دارد ولی در سایت و سیستم فروش هنوز اعمال نکرده است و در قرار داد ها اعمال میکند و دلیل هم این هست که چون پهنای باند اینترانت و اینترنت از یک روتر در مخابرات رد میشود و پهنای ملی و جهانی جدا نیست و هزینه آن یک جور محاسبه میشه پس ارز هم تاثیر داره (هزینه قطعات سرورها و خرابی ها و تعویض آنها و ... همه ارز تاثیر دارد).

وقتی میشه گفت دیتاسنتر ایرانی ارز روش تاثیر نداره که کوچکترین قطعه سرور داخل کشور تولید بشه (بدون وارد کردن منابع خارج از کشور) و پهنای باند هم کاملا داخلی محاسبه بشه (اینترانت کامل)

ارادتمند سجادیه
یا حق

دلیل خوبی هست ولی برای من تو پنلم تو دیتا سنتر که جدا دارم هزینه اضافی اعمال نشده .

در ضمن قطعات سرویس کولو هست و همه دارای گارانتی سازگار که فوری تعویض میکنه هست

agarb98
October 4th, 2012, 19:02
تخم مرغ و شیر و ... هم گرون شده پس اونم خلاف قانون عمل کرده
هزینه های زندگی وقتی بره بالا روی همه چیز اثر میذاره

دلیل زیاد منطقی نیست

RoobinaServer
October 4th, 2012, 19:07
دلیل خوبی هست ولی برای من تو پنلم تو دیتا سنتر که جدا دارم هزینه اضافی اعمال نشده .

در ضمن قطعات سرویس کولو هست و همه دارای گارانتی سازگار که فوری تعویض میکنه هست

در مورد کلو من فقط هزینه پورت و اینترنت را دلیل میدونم چون کلو کلا به دیتاسنتر ربط نداره

من که دو تا دلیل آوردم منظورم اجاره سرور از دیتاسنتر بود.

پس مشکل شما همان میشه افزایش هزینه پورت.

(البته بازم هزینه بستگی به دیتاسنتر داره مثلا دولتی باشه یا ... وارد صحبتش نمیشم زیاد)

یا حق

agarb98
October 4th, 2012, 19:14
در مورد کلو من فقط هزینه پورت و اینترنت را دلیل میدونم چون کلو کلا به دیتاسنتر ربط نداره

من که دو تا دلیل آوردم منظورم اجاره سرور از دیتاسنتر بود.

پس مشکل شما همان میشه افزایش هزینه پورت.

(البته بازم هزینه بستگی به دیتاسنتر داره مثلا دولتی باشه یا ... وارد صحبتش نمیشم زیاد)

یا حق

ممنون بابت توضیحات مفیدت .

Hostpolis
October 4th, 2012, 19:19
دیتاسنتر هزینه های نگهداری هم داره که سرسام آور هست. شما فقط هزینه پهنای باند رو لحاظ میکنید.

تهویه و قطعات توزیع برق و شبکه هم هزینه دارند. کابلی که استفاده میشه هزینه داره.

از قطعات دیتاسنتری بعید میدونم بجز مصالح ساختمانی ایران قلم دیگری رو تولید کنه.

agarb98
October 4th, 2012, 19:25
دیتاسنتر هزینه های نگهداری هم داره که سرسام آور هست. شما فقط هزینه پهنای باند رو لحاظ میکنید.

تهویه و قطعات توزیع برق و شبکه هم هزینه دارند. کابلی که استفاده میشه هزینه داره.

از قطعات دیتاسنتری بعید میدونم بجز مصالح ساختمانی ایران قلم دیگری رو تولید کنه.

دوست عزیز پس چرا دیتاسنتر های خارجی قیمت ثابتی دارند با دلار هم کار ندارم قیمت اونا ثابت هست برای سرویس حتی دلار ما گرون هم شه باز قیمت اونا ثابته .

آیا قیمت ها فرق میکنه ؟

Hostpolis
October 4th, 2012, 19:30
چون نوسان ارزهای خارجی خیلی نیست. مثلا کانادا و آمریکا بعلاوه/منهای 5 درصد در سال نوسان دارند که قابل صرف نظر هست.

هر کشوری داخل کشور خودش باید از ارز همون کشور استفاده کنه و برای فروش به کشورهای دیگه از ارز مورد قبول بین المللی که طبیعتا یورو، دلار و پوند هست.

ما برای مشترکین ساکن کانادا از دلار کانادا و برای مشترکین بین المللی از دلار آمریکا استفاده میکنیم و چون نوسان خیلی خفیف هست و اقتصاد هر دو کشور ثبات داره قیمت های کانادا و بین المللیمون یکی هست.

vistaperes
October 4th, 2012, 19:32
دقت کنین ایشون از دیتاسنتر ایرانی سرویس تهیه کردن نه خارج!!! احتمالا از هفته بعد هم پول شارژ اینترنت باید بره بالا لابد!!!

Hostpolis
October 4th, 2012, 19:40
دقت کنین ایشون از دیتاسنتر ایرانی سرویس تهیه کردن نه خارج!!! احتمالا از هفته بعد هم پول شارژ اینترنت باید بره بالا لابد!!!

هزینه اینترنت صرفا مربوط به پهنای باند نیست. تجهیزات برقی، کابل، تهویه و سوئیچینگ و روتر همه از خارج میاد. یک فن ناقابل سوئیچ سیسکو 3750 عادی 45 دلار هست. طبیعتا باید به عنوان هزینه سربار داخل هزینه های جاری بیاد.

شخصا فکر میکنم دوستان به دلیل نداشتن تجربه کار در شرکت های بزرگ با هزینه ها آشنایی ندارند.

agarb98
October 4th, 2012, 19:41
چون نوسان ارزهای خارجی خیلی نیست. مثلا کانادا و آمریکا بعلاوه/منهای 5 درصد در سال نوسان دارند که قابل صرف نظر هست.

هر کشوری داخل کشور خودش باید از ارز همون کشور استفاده کنه و برای فروش به کشورهای دیگه از ارز مورد قبول بین المللی که طبیعتا یورو، دلار و پوند هست.

ما برای مشترکین ساکن کانادا از دلار کانادا و برای مشترکین بین المللی از دلار آمریکا استفاده میکنیم و چون نوسان خیلی خفیف هست و اقتصاد هر دو کشور ثبات داره قیمت های کانادا و بین المللیمون یکی هست.

ممنو بابت توضیحاتت مفید بود .

agarb98
October 4th, 2012, 19:43
هزینه اینترنت صرفا مربوط به پهنای باند نیست. تجهیزات برقی، کابل، تهویه و سوئیچینگ و روتر همه از خارج میاد. یک فن ناقابل سوئیچ سیسکو 3750 عادی 45 دلار هست. طبیعتا باید به عنوان هزینه سربار داخل هزینه های جاری بیاد.

شخصا فکر میکنم دوستان به دلیل نداشتن تجربه کار در شرکت های بزرگ با هزینه ها آشنایی ندارند.

دوست عزیز لطفا در مورد تجربه بحث نکنید چون اگر بحث تجربه باشه تجربه زیادی داریم در ضمن من کانادا هم بوده ام و آشنایی زیادی دارم

فقط یک سوال مورد اون هم در مورد هزینه های جانبی نبود فقط قصد اطلاع بود که رفع شد .

vistaperes
October 5th, 2012, 17:22

قیمت ارز فقط 1 هفته اوج داشته نه 1 سال که افزایش قیمت صورت بگیره

نکنه هر روز فن جدید میخرن !

Hostpolis
October 5th, 2012, 19:30
قیمت ارز فقط 1 هفته اوج داشته نه 1 سال که افزایش قیمت صورت بگیره

نکنه هر روز فن جدید میخرن !

شما الان حکایت شخصی رو دارید که بیرون گود نشسته.

وقتی شرکتی turnover ماهانش میشه 100 میلیون تومان، نمیاد کم کم قیمت هاشو بالا ببره (اگر تولید کننده باشه، اگر واسطه باشه معقول هست که اینکار رو بکنه)

شرکت هایی که تولید کننده یک کالا یا سرویس هستند، مدیر مالی وظیفه داره قیمت مبنا تعیین کنه برای هر batch از تولید یا خدمات. بطور مثال، نرخ مبنا ابتدا 1500 بوده و دلار بالاتر و پایین تر نوسان میکرده. سقف نوسان بطور مثال تا 1750 در نظر گرفته شده و از اونجا به بعد مدیر مالی نرخ مبنا رو مثلا 2000 تومان تعیین میکنه و تولید و فروش بر اساس نرخ جدید صورت میگیره.

این فقط یک روی داستان هست. روی دیگه داستان این هست که سال مالی شرکت تمام شده، و افزایش دستمزد متناسب با سیاست شرکت یا نرخ تورم لحاظ میشه. این شرکت ها ممکن هست 50 نفر پرسنل داشته باشند و طبیعتا هزینه ها سرشکن باید بشه. پس افزایش قیمت کاملا قابل توجیه هست.

بهترین راه برای حفظ خودتون از افزایش قیمت، عقد قراردادهای بلند مدت هست.