PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب ویندوز xp بر روی لپ تاپ های فابریک ویندوز 7

98melody
October 4th, 2012, 14:30
با سلام
دوستان بنده یه لپ تاپ dell inspiron 4030 دارم
میخوام روش xp نصب کنم به دلیل اینکه یه نرم افزار برای عیب یابی و ... ماشین دارم که فقط با ویندوز xp کار میکنه...
بعضی میگن ویندوز sata نصب کنید اما درایور ها رو نمیشه نصب کردم
من از ماشین مجازی vmware هم استفاده کردم اما ویندوز مجازی نمیتونم باهاش کار کنم و عملکرد خوبی نداره...
ایا میتونم رو لپ تاپ ویندوز xp رو نصب کنم اما درایور هاشو نصب نکنم فقط همون ویندوز باشه من بتونم نرم افزارمو نصب کنم و باهاش کار کنم ؟ در کنارش ویندوز 7 هم داشته باشم که ویندوز اصلی باشه و کارت صدا و ... هم که نصب هست....
ممنون میشم کمک کنید چیکار باید بکنم ایا ویندوز رو تو یه درایو دیگه باید نصب کنم یا ... ؟
ممنون

rezaonline.net
October 4th, 2012, 15:46
ویندوز xp امنیت پائینی داره و همچنین باید تموم درایور ها رو دستی نصب کنید .

راه حل بهتر اینکه شما برنامه تون رو توی سون نصب کنید وقتی میخواید اجراش کنید کلیک راست کنید روش properties رو انتخاب کنید سپس به زبانه campatibility برید و تیک قسمت run this program in ... رو بزنید و سپس یکی از ورژن های ویندوز رو انتخاب کنید مثلاً xp sp3 بعد برنامه با مُد xp اجرا میشه براتون بدون مشکل .

HyperServer
October 4th, 2012, 16:35
با سلام
دوستان بنده یه لپ تاپ dell inspiron 4030 دارم
میخوام روش xp نصب کنم به دلیل اینکه یه نرم افزار برای عیب یابی و ... ماشین دارم که فقط با ویندوز xp کار میکنه...
بعضی میگن ویندوز sata نصب کنید اما درایور ها رو نمیشه نصب کردم
من از ماشین مجازی vmware هم استفاده کردم اما ویندوز مجازی نمیتونم باهاش کار کنم و عملکرد خوبی نداره...
ایا میتونم رو لپ تاپ ویندوز xp رو نصب کنم اما درایور هاشو نصب نکنم فقط همون ویندوز باشه من بتونم نرم افزارمو نصب کنم و باهاش کار کنم ؟ در کنارش ویندوز 7 هم داشته باشم که ویندوز اصلی باشه و کارت صدا و ... هم که نصب هست....
ممنون میشم کمک کنید چیکار باید بکنم ایا ویندوز رو تو یه درایو دیگه باید نصب کنم یا ... ؟
ممنون

مشکل اصلی لپ تاپ های جدید ناسازگاری controller مربوط به پورت های رابط مانند SATA در حالت های AHCI هست. در صورتی که در وب سایت شرکت سازنده درایورهای ویندوز XP قرار نداره به هیچ وجه (احتمال 99%) نمیتونید ویندوز XP نصب کنید.

98melody
October 4th, 2012, 21:07
تهران شرکتی هست داره این سی دی ویندوز رو ادیت میکنه میده بیرون نمیدونم چیکار میکنه 30 ت میگیره رو هر لپ تاپی xp نصب میکنه اگهی هاش هم تو گوگل زیاد هست....
ایا ویندوز ساتا میشه ؟ لینک زیر رو ببینید
Windows XP Professional SP3 Integrated September 2012 + SATA - ویندوز XP | دانلود رایگان نرم افزار (http://soft98.ir/os/windows-xp/2467-Windows-XP-Professional-SP3-SATA-Driver.html)

HyperServer
October 4th, 2012, 21:26
تهران شرکتی هست داره این سی دی ویندوز رو ادیت میکنه میده بیرون نمیدونم چیکار میکنه 30 ت میگیره رو هر لپ تاپی xp نصب میکنه اگهی هاش هم تو گوگل زیاد هست....
Windows XP Professional SP3 Integrated September 2012 + SATA - ویندوز XP | دانلود رایگان نرم افزار (http://soft98.ir/os/windows-xp/2467-Windows-XP-Professional-SP3-SATA-Driver.html)

موقعی که تولیدکننده controller و خود شرکت سازنده لپ تاپ درایور SATA برای XP منتشر نکرده باشه بعید میدونم قابل نصب باشه !

rezaonline.net
October 5th, 2012, 00:11
روشی که من گفتم امتحان کردین ؟

98melody
October 5th, 2012, 00:36
روشی که من گفتم امتحان کردین ؟

خیر
چون کلا این برنامه نصب نمیشه حتما باید ویندوز xp باشه تا اجازه نصب رو بده
پری روز خواستم با ماشین مجازی vm ware نصب کنم نرم افزار رو تو محیط xp اما خیلی صفحه ماشین مجازی کوچیک هست نصبش نکردم ممنون میشم چند ماشین مجازی برام معرفی کنید.
ایا هیچکدوم فول اسکرین میشن یا خیر ؟
0 1
October 5th, 2012, 01:16
VMware این قابلیت رو داره روی اون قسمت که با فلش مشخص کردم کلیک کنید فول اسکرین میشه

rezaonline.net
October 5th, 2012, 01:58
خب شما برای run کردن فایل اینستالر هم از این روش استفاده کنید دیگه :-*

98melody
October 5th, 2012, 11:52
ویندوز ساتا رو دانلود کردم و نصب که کردم از طریق بوت همه چیز خوب پیش رفت اما اون صفحه که زده 39 دقیقه تا نصب ویندوز باقی مونده که کم میشه اون زمان تا نصب بشه اون صفحه که میاد لپ تاپ خاموش میشه

ضمنا vm ware 9 من نصب کردم دارم ویندوز دوباره نصب میکنم اما صفحه فول اسکرین نمیشه کلیک میکنم رو اون گزینه فول اسکرین هم صفحه کامل فول اسکرین نمیشه فقط کادر میندازه دور صفحه ابی

0 1
October 5th, 2012, 19:22
بعد از نصب ویندوز فول اسکرین میشه اگر نشد resolution ویندوز مجازی رو تغییر بدید درست میشه