PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروژه شکست خورده ایرانسل ( وای مکس )

akbar123sat
December 23rd, 2009, 00:46
با سلاام

یه چند روزی هستش تبلیغات این شرکت رو میبینم که بازم میخواد سر این مردم بدبخت رو گول بمالن یادشون رفته اون موقع 150 بابت سیم کارت از مردم گرفتن و سیم کارت شدش 2 هزار تومان

حالا پروژه بعدی وای مکس هستش که میخوان اینطوری جیب مردم رو خالی کنن و مودم هاشون رو بفروشن به مردم و یه سرویس بی کیفیت بدن که بر اساس قوانین ایران مشترکین خانگی سرعتی بالای 128 کیلیو بایت نمیتونن داشته باشن
حالا من دیدیم اینا میگن سرعت 5 مگ میخوایم بدیم . این پروژه بعد از شکست مخابرات در ارائه پورت های ای دی اس ال برنامه ریزی شده تا یه جوری این اینترنت ملی راه بیفته و دیگه مردم نتونن از چیز پی ن و پاراکسی استفاده کنند . و یک سری سایت رو اماده کنن که بازدی کننده بره تو اوننها هر موقع هم خبری شدش سریع ببندنش . مطمعن باشید یه پای ایرانسل دولتی هستش و اصولا در این کشور شرکت خصوصی معنای نداره همه چی شبه دولتی و دولتی هستند

من از سیم کارت های vivacell vodafon استفاده کردم سرعت اینترنت در حد فضایی هستش اصلا باورم نمیشد رو گوشی با این سرعت اینترنت داشته باشم ولی یکی دو بار از اینترنت ایرانسل استفاده کردم دو ساعت جون میکند تا گوگل رو باز کنه اسمش 128 هستش ولی 32 هم نیستش . هر 2 دقیقه یک بار هم انتن میره و میاد و قطع میشه

LoveLife
December 23rd, 2009, 00:59
خنده دار و احمقانه هست !
وایمکس یک بعدش سرعت انتفال داده زباد ! اون وقت 128 !
خر فرض می کنند

Subhosting
December 23rd, 2009, 01:59
شما یک بعدش رو در نظر میگیرید ...
اما بعدش دیگش اینه که من نظرم اینه که با این حال خیلی به همه خدمت کرده با این قیمت سیم کارت.
همه الان موبایل دارن و راحت میتونن استفاده کنن.
از سیم کارت های مخابرات که خیلی بهتره.

در مورد اینترنتش ، هنوز زوده بخوایم نظری بدیم.

delta
December 23rd, 2009, 02:11
آره عالی شده. زمانی دخترها و پسرها میومدن چت روم میحرفیدن.الان دیگه میره بقالی ایرانسل میخره و نیازی به چت روم نیست. میره رختخوابش تا صبح تو تاریکی اس ام اس!بابا مامانم نمیفهمن! هر کسی رو هم خواستی میتونی بزاری سر کار! نهایتش سیم کارت رو میندازی دور. مگر چنده؟ 2500 تومان!
دوست دختر خود بنده 8 عدد سیم کارت گرفته بود با هر کدوم اس ام اس میداد و مارو گزاشته بود سر کار:-<

akbar123sat
December 23rd, 2009, 02:17
اما بعدش دیگش اینه که من نظرم اینه که با این حال خیلی به همه خدمت کرده با این قیمت سیم کارت.

همیشه گفتن هیچ چیز ارزونی بی دلیل نیست من هنوزم باورم اینه ایرانسل اشغال هستش البته به درد بخور هستش چون با 2 هزار تومن سیم کارت بشه خرید خوبه ولی اینم در نظر بگیرید در جایی برای شما اتفاقی میفته . نیاز به تماس با موبایل دارید اون موقع هستش که میفهیمد ایرانسل انتن نمیده و ...

من این مسله رو چند بار تو حوادث و ... دیدم که واقعا ایرانسل رو فقط به عنوان موبایل دوم میشه استفاده کرد البته برو بچ هاستینگ فروش زیاد ازش استفاده میکنن .

---------- Post added at 02:17 AM ---------- Previous post was at 02:11 AM ----------

همیشه گفتن هیچ چیز ارزونی بی دلیل نیست من هنوزم باورم اینه ایرانسل اشغال هستش البته به درد بخور هستش چون با 2 هزار تومن سیم کارت بشه خرید خوبه ولی اینم در نظر بگیرید در جایی برای شما اتفاقی میفته . نیاز به تماس با موبایل دارید اون موقع هستش که میفهیمد ایرانسل انتن نمیده و ...

من این مسله رو چند بار تو حوادث و ... دیدم که واقعا ایرانسل رو فقط به عنوان موبایل دوم میشه استفاده کرد البته برو بچ هاستینگ فروش زیاد ازش استفاده میکنن .

درباره اینرتنت هم دوست من قانون میگه بیشتر از 128 نمیتونی استفاده کنی منم چون اشنا داشتم سرویس 1 مگ برای منزل تونستم بگیرم . حالا ایرانسل میاد تبلیغ میکنه مودم هاش که قیمت نسبتا بالایی داره به مردم میفروشه مثل همون سیم کارت های دائمی که 150 تومن میفروخت بعدش سرویس رو میده مطمعن باشید ارزون هم نمیده اگر هم ارزون بده به درد نخور هستش چون الان میگه رو موبایل ها 128 میده ولی 32 هم نیستش حالا بغیش بماند

ما ایرانی ها اصولا حافظه ضعیفی داریم و زود فراموش میکنیم که این شرکت چقدر از مردم پول گرفت و چه خدماتی اون ابتدا به مردم دادش اینقدر سیم کارت و شارز فروختن تا فقط با سود اون بتونن شبکه رو گسترش بدن بغیش هم رفت تو جیب مبارکشون

mr.bahram
December 23rd, 2009, 03:17
آره عالی شده. زمانی دخترها و پسرها میومدن چت روم میحرفیدن.الان دیگه میره بقالی ایرانسل میخره و نیازی به چت روم نیست. میره رختخوابش تا صبح تو تاریکی اس ام اس!بابا مامانم نمیفهمن! هر کسی رو هم خواستی میتونی بزاری سر کار! نهایتش سیم کارت رو میندازی دور. مگر چنده؟ 2500 تومان!
دوست دختر خود بنده 8 عدد سیم کارت گرفته بود با هر کدوم اس ام اس میداد و مارو گزاشته بود سر کار:-<
مطمئن باش همین شیطونی ها هست که دوستی رو شیرین می کنه :-p

ولی در خصوص تکنلوژی همیشه خوب و بد بوده
بستگی به نوع فرهنگ استفاده داره
یکی از خوبی های ایرانسل اینه جابجایی نداره
یکی از بدی هاش اینه مزاحم گیرت بیفته پوستت کندس و باید بندازی توی بلک لیست
یه چیزی رو در نظر بگیر دلتای عزیز
توی ایران همیشه سنتی کار شده و زمانی که بسمت سنت شکنی پیش می ریم تا بخواد جا بیفته خیلی حرف و حدیث ها پیش میاد

Woshka
December 23rd, 2009, 03:17
برای وای مکس پوشش دهی سلولی با برد کمتر و تعداد زیاد نیازه
اینا رو موبایلش که تا 2 کیلومتر جواب باید بده موندن
vodafone که دوستم تو آلمان میگه بعضی موقع ها انقدر سرعت زیاد میشه که usb داغ میکنه هنگ میکنه اینترنتم قطع میشه D:
فکر کن مثلا وای مکسش راه بیوفته بد بری اینور آنتن نده آخرش اون کسای که لپ تاپ ندارن باید کیسو مانیتوورو وردارن برن بالا پتبون که اینترنت 3 کیلوبایت آنتن بده
شرکت داتک که هستش و شنیدم تو خاورمیانه دومه البته شاید شایعس
اون چند ساله که وای مکس میده دیگه ایرانسل چی میگه

iranihost
December 23rd, 2009, 08:21
وافعا تنگ نظری هست !

1- ایرانسل سیک کارت دائمی را به قیمت 150 میفروخت نه اعتباری !
2- به نظر من خیلی با سیاست وارد بازار شدن که توانستند ، شاخ همراه اول را بشکنند !
3- هنوز زود هست در راببطه با وایمکس تصمیم بگیریم !

next
December 23rd, 2009, 09:41
اومدن ایرانسل به دنیای ارتباطات در ایران تحول بزرگی بود و به قول دوستمون ( شاخ همراه اول رو شکست )
آما این که می تونست کیفیت خودش رو حفظ کنه و نکرد شکی نیست . . .

taekwondoaqr
December 23rd, 2009, 10:04
اگه قیمت وایمکس شون مفت باشه ( ارزون تر از dial up ) و سرعتش هم چند برابر دیال باشه مطمئن باشید می گیره!

h_zaman06
December 23rd, 2009, 10:22
مودم رو که انگار توی سری اول رایگان میده ... بعدم یه سئوالی هست اینجا ... نوت بوک ها هم نیاز به مودم دارند یا نه ؟ چون این وای مکس هست اما مودم وایرالس روی نوت بوک ها وای فای هست !!! حالا چه جوریه قضیه ؟

حالا شما از ایرانسل نگیر .. هر چند گفتند قیمتش به اندازه adsl هست ... برو از مبین نت بگیر

4dmin
December 23rd, 2009, 12:37
شكست خورده ي واقعي شركت هاي adsl هست چون بعد از وايمكس مخابرات خصوصي شده و adsl 128 ده هزار تومني نامحدود رو فيبر ميخواد ديگه هم پهناي باند نميفروشه ! لول

Roka
December 23rd, 2009, 13:06
من با تمام احترامی که برای دوستان دارم ، ولی باید خدمت دوستان عرض کنم که واقعاً متاسفم برای برخی دوستان ! قبل از راه اندازی سرویس در موردش نظر میدند و اون رو شکست خورده تلقی میکنند !!!

و واقعاً برای خودم متاسفم که توی این کشوری که زندگی میکنم ، باید چوب چنین افرادی رو بخورم که باعث جلوگیری از پیشرفت میشند ! ( با همین افکار که کاملاً سطحی نگر هستند و هر خبری میشه ، درجا بدون هیچ فکری نظرشون رو میگند و فقط باعث ناراحتی میشه ) بقیه هم به به چه چه میگند براش!

به امید پیشرفت فکری برخی دوستان
موفق باشید

akbar123sat
December 23rd, 2009, 13:42
من با تمام احترامی که برای دوستان دارم ، ولی باید خدمت دوستان عرض کنم که واقعاً متاسفم برای برخی دوستان ! قبل از راه اندازی سرویس در موردش نظر میدند و اون رو شکست خورده تلقی میکنند !!!

و واقعاً برای خودم متاسفم که توی این کشوری که زندگی میکنم ، باید چوب چنین افرادی رو بخورم که باعث جلوگیری از پیشرفت میشند ! ( با همین افکار که کاملاً سطحی نگر هستند و هر خبری میشه ، درجا بدون هیچ فکری نظرشون رو میگند و فقط باعث ناراحتی میشه ) بقیه هم به به چه چه میگند براش!

موفق باشید

فکر نمیکنم اینها پیشرفت باشن . الان سرویس های کشور های همسایه رو ببنید azarcell یا مثلا viva cell یا vodafon تبلیغ میکنه انتن دهی 99.96 درصد در تمام کشور این میدونید یعنی تلورانس رو به حداقل رسوندن بله اونجا هم سیم کارت 2000 هزار تومن هستش از تو بغالی هم میشه خرید .منم خریدم 2 هزار تومن هزینه شارژ هم 3 هزار تومن هستش ولی سرعت اینترنت فضایی هستش اصلا باور نمیکنید چطوری سایت ها باز میشن اصلا همین که سیم کارت رو میندازی بعد از 2 دقیقه خودش یه پیغام میده که اینترنت شما میخواهید فعال بشه ok میکنی فعال میشه هزینه استفاده هم خیلی پایینه
حالا تو ایران سیم کارت 2 هزار تومن انتن دهی 60 درصد سرعت اینترنت خیلی بشه 64 قطعی زیاد هزینه بالا . تا یه خبری هم تو مملکت میشه سریع قطع میکنن یادتون رفته 25 روز سرویس پیامک قطع بودش .و.... من نمیخوام بگم اینجا همه چی بد هستش ولی لیاقت ما بیشتر از اینها هستش چرا کشور های همسایه ایران که در سالهای دور میومدن ایران و کار میکردن صاحب تکنلوژی روز هستند اون موقع اینجا قانون میزارن که نباید از 128 بیشتر استفاده کنی . نگاهی به پرژه pcm pgf کافوی نوری بندازید اگر نمیدونید اینها چی هستند براتون توضیح بدم که مخابرات چه کلاهی داره سر مردم میزاره .

عزیز من من به عنوان مدیر احترام زیادی برای شما قائل هستم ولی باید قبول کنیم که مشکل زیاد هستش . اصلا هم بحث به تحریم اینها نیست دیگه قانون 128 چه ربطی به تحریم داره pcm pgf کافوی نوری مشکل خیلی بیشتر از اینها هستش که من و شما درک کنیم .

والا من که چند باری با شما صحبت کردم همش از سرعت اینرتنت خودتون ناراحت بودید میگفتید قطع و وصل میشه و فکر هم نمیکنم بیشتر از 64 داشته باشید

http://img4.tinypic.info/files/akl1n4yey0yp6zsjxtt8_thumb.jpg (http://img4.tinypic.info/viewer.php?file=akl1n4yey0yp6zsjxtt8.jpg)

delta
December 23rd, 2009, 15:11
از کجا معلوم ایرانسل بزنه رو پوز خارجی ها؟ مگر تاحالا کم زدیم تو دک و پز خارجی ها؟ به جای حمایت چسبیدیم همش میگیم خارجی ها فلانن بسالن.من خودمم دل خوشی از سرویسهای ایرانی ندارم اما واقعا دم ایرانی ها گرم.با این همه تحریم خودشونند و خودشون. پز خارجی ها رو میخوابونن.در حال حاظر ایرانی هستم و باید از ایران حمایت کنم.خارجی ها هم برای این پیشرفت کردند که از کشورشون حمایت کردند و ساختند.آنوقت ما چرا نباید حمایت کنیم؟درسته اولشه و سخته اما کم کم.همین ایرانسل بود که باعث شد الان تو جیب همه موبایل باشه. زمانی تو ژاپن میگفتند فلان شرکت خط و گوشی رایگان جایزه میده و همه خشکمون میزد! الان اما تو ایرانم وقتی میگن میگن مهم نیست که.چرا؟چون همین ایرانسل اینکارو کرد.
ایرانی باشید و از ایرانی حمایت کنید تا کشورتون آباد بشه

iranihost
December 23rd, 2009, 15:39
فکر نمیکنم ، سرعت 128 ربطی به ایران سل داشته باشه !

شما در عنوان تاپیک ایران سل را ... بعد الان میگید سرعت 128 برای ما ایرانی ها کم هست !

این چه ربطی به ایران سل داره ؟ قطع بودن پیامک ها ووو .... !!! (فقط ایران سل بوده ؟؟؟!!)

ایران سل هم سیم کارت را که میزارید ، پیام میاد اینترنت و .. فغال شد برای شما !!

ای کاش با اطلاعات بیشتر صحبت میکردیم !

Roka
December 23rd, 2009, 16:11
فکر نمیکنم اینها پیشرفت باشن . الان سرویس های کشور های همسایه رو ببنید azarcell یا مثلا viva cell یا vodafon تبلیغ میکنه انتن دهی 99.96 درصد در تمام کشور این میدونید یعنی تلورانس رو به حداقل رسوندن بله اونجا هم سیم کارت 2000 هزار تومن هستش از تو بغالی هم میشه خرید .منم خریدم 2 هزار تومن هزینه شارژ هم 3 هزار تومن هستش ولی سرعت اینترنت فضایی هستش اصلا باور نمیکنید چطوری سایت ها باز میشن اصلا همین که سیم کارت رو میندازی بعد از 2 دقیقه خودش یه پیغام میده که اینترنت شما میخواهید فعال بشه ok میکنی فعال میشه هزینه استفاده هم خیلی پایینه
حالا تو ایران سیم کارت 2 هزار تومن انتن دهی 60 درصد سرعت اینترنت خیلی بشه 64 قطعی زیاد هزینه بالا . تا یه خبری هم تو مملکت میشه سریع قطع میکنن یادتون رفته 25 روز سرویس پیامک قطع بودش .و.... من نمیخوام بگم اینجا همه چی بد هستش ولی لیاقت ما بیشتر از اینها هستش چرا کشور های همسایه ایران که در سالهای دور میومدن ایران و کار میکردن صاحب تکنلوژی روز هستند اون موقع اینجا قانون میزارن که نباید از 128 بیشتر استفاده کنی . نگاهی به پرژه pcm pgf کافوی نوری بندازید اگر نمیدونید اینها چی هستند براتون توضیح بدم که مخابرات چه کلاهی داره سر مردم میزاره .

عزیز من من به عنوان مدیر احترام زیادی برای شما قائل هستم ولی باید قبول کنیم که مشکل زیاد هستش . اصلا هم بحث به تحریم اینها نیست دیگه قانون 128 چه ربطی به تحریم داره pcm pgf کافوی نوری مشکل خیلی بیشتر از اینها هستش که من و شما درک کنیم .

والا من که چند باری با شما صحبت کردم همش از سرعت اینرتنت خودتون ناراحت بودید میگفتید قطع و وصل میشه و فکر هم نمیکنم بیشتر از 64 داشته باشید

http://img4.tinypic.info/files/akl1n4yey0yp6zsjxtt8_thumb.jpg (http://img4.tinypic.info/viewer.php?file=akl1n4yey0yp6zsjxtt8.jpg)

ببین اکبر جان !
من منظورم این که سرعت خوب هست یا نیست نبود !

توی کشوری که ما زندگی میکنیم همه چیز انحصاری هست
یعنی چی ؟

یعنی اینکه ماشین رو فقط از 2-3 شرکت میتونیم خرید کنیم !
یعنی چی ؟
یعنی خودروی پراید ، که اگه سوار الاغ بشی امنیت جانی و مالیت بیشتر هست رو دارند به قیمت ماشین های خیلی حرفه ای سایر کشور ها میفروشند !

خط های دائمی رو همراه اول قبلاً یک میلیون میفروخت ، چرا ؟ چون انحصاری بود
و خیلی چیزای دیگه که خودتون بهتر میدونید !

اما الان از وقتی که شرکت ایرانسل اومده چی شده ؟
همون خط ها شد 500 تومن ، 300 تومن ، 200 تومن ، 150 تومن .... ، کم کم داره مجانی میشه !!!
دلیل ؟
جواب : رقابت

من چند سال پیش رفتم یه دفتر خدماتی گفتم میخوام اینترنت برای خطم فعال کنند ، ازم خندیدند ، گفتند مگه خط موبایل اینترنت داره ؟

اما از وقتی که ایرانسل اومد gprs که راه انداخت ، همراه اول خواست یه چیز بهتر راه بندازه
حالا ایرانسل داره یه سرویس جدیدتر به اسم وایمکس راه میندازه
و مثلماً همراه اول سعی میکنه یه چیز بهتر راه بندازه !

اینها فقط و فقط به نفع کاربران هست !
پوشش آنتن دهی بیشتر میشه
هزینه ها کاهش میابه
امکانات افزایش
تداخل کنتر
و............

در کل منظور من این هست : شاید یه پروژه از نظر آقای X خوب نباشه ولی شاید خیلی به نفع آقای Y باشه ! و آقای X حق نداره پروژه رو زیر سئوال ببره !
یا چنین حرف هائی

وقتی یه پروژه راه میوفته و کسانی مثل شما ، حتی قبل از راه اندازیش حرف بد در موردش میزنند ، و از طرفی توی ایران هم که حرف رو 1 کلاغ 40 کلاغ میکنند و میچرونند و باعث مشکلاتی میشه !

اینم بگم که نه طرفدار ایرانسلم و نه حتی خط ایرانسل دارم !
ولی هر کاری که به صورت مستقیم و غیر مستقیم باعث پیشرفت ایران بشه رو باهاش موافقم !!!

در مورد کشور های همسایه ، عزیز دل من ، بازم شما حرف منو ثابت میکنید ! که فقط میخواید حرف بزنید

مثلاً میخواید افغانستان رو مثال بزنیم یا ... ؟
میخوایم بگیم هنوز که هنوزه افغانی ها دارند برای ما بیل میزنند ولی اینترنتشون اونجوری هست ؟
خب در جواب ، شرکت های امریکایی به صورت مستقیم اینترنت ارائه میدند به افغان ها ولی اینترنت ایران تقریباً 3 جا سویچ میشه تا به دست ما برسه ! اونم به خاطر مشکلات داخلی و فیلتر بازی کلی از پهنای باندش کم میشه و همچنین فرسودگی امکانات مخابرات و .......

و شرکت هائی مثل ایرانسل هم که قصد ارائه خدمات جدید دارند ، اینجوری از کسانی مثل شما مورد تمسخر قرار میگیرند و در برخی موارد مورد توهین !!!

در مورد اینکه من اینجا مدیرم یا.... من بین خودم و یه کاربر تازه وارد یا کاربر فعالی مثل شما هیچ فرقی نمیبینم !

همه قوانین این سایت و کشوری که توش هستیم رو باید رعایت کنیم ! و چون حرفایی که میزنیم توسط افراد زیادی خونده میشه باید یه خورده حواسمون جمع باشه حرفایی که میزنیم یک بعدی نباشه !!!!
حد اقل 2 یه 3 بعدی باشه !!!

موفق باشید

packsaft
December 23rd, 2009, 16:15
http://www.inetworktest.com/images/inetworktest-iphone-app.png

Kambiz
December 23rd, 2009, 16:19

موفق باشید
با سلام
کاملا حرف هاتو تایید می کنم میدی جان و در پیرو حرف های شما منم متاسفم که در کنار مردمی نمک نشناس زندگی می کنیم( بلا نسبت بچه های اینجا )
این همه خدمات دهی کرد ایرانسل بعد باید اینجوری حمایت کنیم ؟
اگه الان ایرانسل نبود باید برای یک خط 1 سال صبر می کردیم تا در میومد یا به قیمت آزار 1.5 میلیون تا 2 میلیون می خریدیم
اما الان هر کسی یک همراه داره و واقعا هیچ کس تنها نیست .
ایراد ما اینه که مقایسه کردن رو به ما یاد ندادن مثلا سیم کارت 2000 تومانی ایرانسل رو با سیمکارت 300-500 تومانی همراه اول مقایسه می کنیم ، به شما یاد ندادن که 2 چیز که به هم نزدیک هستن رو باید با هم مقایسه کرد نه 2 تا چیز که با هم فاصله داره ؟
مثل این میمونه که من بگم پراید رو با پورشه مقایسه کنیم ، واقعا خنده داری ( کمی تامل کنید )
خنده دار ترین کار اینه که آدم vodafon که چندین سال داره در اروپا کار می کنه رو با ایرانسل تازه کار مقایسه کنه
برای طرز تفکرتون متاسفم

جوابتون رو در بالا دادم
اما اینو بدون که نباید قوانین کشور رو بهانه ای برای ایراد گیری از یک اپراتور کرد
نمیدونم شما چرا نسبت به ایرانی ها و ایران ارغ نداری
چون از وقتی که اومدی یا با کنایه به ایرانی بودن یا ایران ، کشورمونو به تمسخر گرفتی
ایران و ایرانی هرچی که باشه حتی اگه از پست ترین نژادم باشیم اما نباید به هویتمون لگد بزنیم این کار ها رومنافقین می کنن که اعتقاد مون رو نسبت به کشورمون از دست بدیم
بله تو ایران خیلی مشکل هستش اما بهترین راه ، حل کردن مشکل هست و در مقابل سختی ها مبارزه کنیم نه این که از مشکلات فرار کنیم و جا خالی کنیم

امیدوارم دیدگاه هممون آریایی باشه ، به امید آن روز

akbar123sat
December 23rd, 2009, 17:10
.................................................. ..........

h_zaman06
December 23rd, 2009, 17:19
آقا باز هم یه مشکلی هست ... اونم اینکه وای مکس ایرانسل چه ارتباطی به سیم کارت ایرانسل داره ؟ (طبق داشته های ذهنی بنده هیچی)
تا اونجایی که می دونم 8 شرکت در مناقصه خدمات وای مکس برنده شدند ... که شرکت مبین نت بیشترین سهم را برنده شد (یعنی مجوز راه اندازی وای مکس را در تمام شهرهای کشور گرفت) بعد از اون ایرانسل بود که مجوز تنها 8 شهر را تونست بدست بیاره ... و همین طور بقیه شرکت های دیگه ...
حالا سئوال اینه که مگه قرار هست این خدمات روی موبایل ارائه بشه که همش بحث این میشه که آنتن دهی خوبی نداره !
(اینم باز تا اونجایی که عقل من یاری میکنه جوابش نه هست ... حالا یکی بیاد ما رو روشن کنه)

آهان راستی منم چند کلمه ای در زمینه صحبت هایی که هیچ وقت به سرانجام نمیرسه بکنم (همین پست های بالا رو میگم :) )
یکی از دوستان گفتند حق ما بیشتر از این چیزی هست که الان داره بهمون داده میشه ... من بعد از خوندن این جمله این سئوال برام پیش اومد که خوب مثلا همین خدمات وای مکس که قراره ارائه بشه در راستای چه هدفی هست ؟؟ پسرفت یا پیشرفت ؟ خوب دارند خدماتی عرضه میکنند که شما راحت تر باشی ... جالبه ها

delta
December 23rd, 2009, 17:24
بی خیال اینها رو جایی نگو بهت میخندن . اگر کسی هم واقعا تو این مملکت مخ باشه سه سوت در رفته . اینجا جای پیشرفت وجود نداره . اخرش میخوای چی بشی . چی کاره بشی . چند تا دانشمند تو ایران داریم . والا میگفتن دانشمند هسته ای اونم که در رفت خارج . همین ایرانسل هم میدونی کدوم کشور اومد درست کرد افریقای جنوبی . یعنی اینقدر بد بخت شدیم که افریقایی ها میان برامون شبکه موبایل نصب میکنن .

دوست عزیز من شخصا با اینکه نه نخبه هستم نه دانشمند نه هیچ چیز دیگه ای نمیتونم اینجا بمونم با هزار بدبختی و پول خرج کردن میخوام در برم از اینجا واقعا . سخت هستش دلم رو به چی خوش کنم . هر راهی رو میخوای بری هزار تا مانع جلوت میزارن . بشین فکر کن امشب و یه چیزی رو مثلاا اختراع کن بعدش میخوای ثبتش کنی دهنت سرویس میشه . بعدش کی حماییت میکنه کی بهت وام میده . دوست عزیز مشکل ما تحریم نیست .
پول داشته باشی بله ایران که سحله تو کره ماه هم میتونی پیشرفت کنی. ایرانسل با دست خالی جلو نیومده که حمایت بخواد و بگیم امکان نداره پیشرفت کنه..بودجه اینها سر به فلکه. اگر میگفتی مخابرات میگفتم جای پیشرفت نیست.اما ایرانسل قضیش فرق داره.شاید حتی خارجی ها رو هم بگیره.
برنج محسن قضیش رو بادتونه؟ یک هفته شد مجلسی ها و دولت براش نقشه بریدند.و همه جا جار زدند نخرید و... همون روز اول فهمیدم نقشه که هیچ زورشون عمرا به اینها برسه و دولت هم پای این محسن کم میاره! همینطور هم شد.یک هفته نشده خودت مجلس بیخیال شد و جا زد و الانم روز از نو.
ایرانسل هم همینطور. هم پول داره هم قدرت.پس جای پیشرفت هم داره

akbar123sat
December 23rd, 2009, 17:30
قانون : ارائه سرعت بیشتر از 128 کیلو بایت به مشتریکن خاگی ممنوع می باشد
حالا هزار سال هم پبشرفت کنه بیشتر از 128 میخواد بهت بده

delta
December 23rd, 2009, 17:41
حالا کسی از قیمتهاش خبر داره چطوریه؟ به قول دوستمون من که چشمم آب نمیخوره بیشتر از 128 کیلوبایت بتونه بده چون ممنوع هست اصلا!پس بچسبیم دوباره ای دی اس ال رو

akbar123sat
December 23rd, 2009, 17:47
ما هنوز اندر خم 128 كيلو بيتيم!

در شرايط فعلي، اگر روزنامه‌نگاري بخواهد از خجالت مسئولين محترم امور اينترنتي ايران درآيد، احتمالا يكي از سخت‌ترين كارها خواهد بود؛ البته اگر دروغ گفتن برايش سخت باشد.
ما هم در ماه‌هاي اخير هر چه نوشته‌ايم، انتقادي بوده و البته چاره‌اي جز اين هم نداشته‌ايم. از چه تعريف كنيم؟ از سرعت اينترنت، از قيمت اينترنت، از فيلترينگ اينترنت، از دولتي بودن اينترنت، از وضعيت نابسامان ispها، از نارضايتي‌هاي ispها، از سخنان گهربار مسئولان امر (مثل اين‌كه مي‌گويند همين سرعت هم براي كاربران ايراني زياد است و يا اينترنت يك بازيچه براي ايرانيان است و....)، از كمياب بودن اينترنت پرسرعت، از قطعي‌هاي مكررش و هكذا؟!
شما باشيد و مثلا اين خبر را ببينيد، چه مي‌كنيد؟

«يك شركت ارائه دهنده اينترنت (isp) در مالزي اعلام كرد كه به كاربران خود پهناي باند با خطوط پرسرعت ٢٢٤ مگابيت بر ثانيه را تنها با قيمت ٥٨/١ دلار در ماه (حدود هزار و ٥٠٠ تومان) عرضه مي‌كند.» سرعت بالا يا قيمت پايين؛ هر دوي آنها براي من و شما مثل يك روياست.

شخصا ياد شعر آن شاعر بزرگوار افتادم كه مي‌گويد اهل كاشانم من، روزگارم بد نيست، تكه ناني دارم... و شايد در وصف يك كاربر اينترنتي در ايران (مثل من) بتوان چنين گفت كه: اهل ايرانم من، اينترنتم بد نيست، تكه پهناي باندي دارم، خرده درآمدي، سر سوزن adslاي، وزارت ictاي بهتر از برگ درخت، كاربراني بهتر از آب روان. بگذريم و به جاي خيال‌پردازي‌ها به مستندات بپردازيم.

مهم‌ترين نكته اين خبر براي ما ايرانيان، همان قيمت است. باور مي‌كنيد كه قيمت اينترنت پرسرعت ايران حداقل 16 هزار برابر اينترنت پر‌سرعت مالزي است؟ نكته دوم هم سرعت است. نسبت سرعت اينترنت پرسرعت مالزي به ايران 1792 برابر است. البته خيلي ناراحت نباشيد و دلتان براي خودتان نسوزد، زيرا در اين مورد قوانيني وضع شده تا خود را با كشورهاي ديگر مقايسه نكنيد.

حتماً تمامي كاربران گرامي اينترنت مي‌دانند كه قانون محدوديت سرعت اينترنت (كه در نوع خود از عجايب خلقت است) به كاربران تنها اجازه بهره‌مندي 128 كيلوبيتي مي‌دهد (البته در ايران با سرعت‌هاي بالاتر هم ارائه مي‌شود، فقط بايد براي گرفتنش يك شركت ثبت كنيد!)
اثبات اين رقم‌ها، محاسبه خيلي سختي نمي‌خواهد و با يك ضرب و تقسيم ساده موضوع روشن مي‌شود.

سرعت اينترنت پرسرعت مالزي: ٢٢٤ مگابيت ضرب در ١٠٢٤ كيلوبيت= ٢٢٩٣٧٦ كيلو بيت
سرعت اينترنت پرسرعت ايران: ١٢٨ كيلوبيت
نسبت اينترنت پرسرعت مالزي به ايران: ١٧٩٢ برابر
قيمت اينترنت پرسرعت ايران: هر ١٢٨ كيلوبيت در ثانيه به‌طور متوسط ١٥٠٠٠ تومان
قيمت اينترنت پرسرعت مالزي: هر ٢٢٩٣٧٦ كيلوبيت در ثانيه معادل ١٥٠٠ تومان
مقايسه قيمت اينترنت پرسرعت مالزي نسبت به ايران: حدود ٩ ريال در هر ١٢٨ كيلوبيت در ثانيهبه اين ترتيب مي‌توان نتيجه گرفت كه قيمت اينترنت پرسرعت ايران حداقل ١٦ هزار برابر اينترنت پرسرعت مالزي است!

اين از سرعت و قيمت اينترنت. حالا مي‌رسيم به بحث شيرين فيلترينگ. موضوع فيلترينگ در كشورهاي ديگر هم وجود دارد و ما تنها كشوري نيستيم كه با عزم راسخ و با هزينه‌هايي جالب فيلترينگ را ادامه مي‌دهيم. هر فناوري كه ابداع مي‌شود فرهنگ و ادب خود را دارد، ولي اين موضوع مهم است كه اين فرهنگ و ادب از كجا مي‌آيد.

مسلماً كاربران اين فناوري هستند كه فرهنگش را مي‌سازند و حتي به يكديگر مي‌آموزند. در اين مورد و در مقوله‌هايي مانند اين، بارها و بارها ديده‌ايم كه يك نهاد اجرايي نمي‌تواند سمت و سوي چگونگي استفاده كاربران را مشخص كند و آنها را به سوي هدف مشخصي سوق دهد. اگر هم تأثير‌گذار باشد، بسيار اندك است و بهترين روش، ايجاد راه‌هاي استفاده صحيح و صواب است، نه تنها مقابله با راه‌هاي بد.

حرف‌هاي استاد كاوه راد (صاحب كرسي تحقيقاتي در دانشگاه پنسيلوانيا با عنوان پروفسور در زمينه مخابرات و همچنين برنده جايزه ieee براي نوآوري در سرعت انتقال داده‌ها كه چند ماه قبل در همين صفحه با او مصاحبه مفصلي داشتيم) را به ياد مي‌آورم كه مي‌گفت: «خداوند اين قدرت را داشت كه به شيطان اجازه فعاليت ندهد، ولي داد و به ما هم قدرت انتخاب را داد.

كتاب هم برايمان فرستاد، راه و چاه را هم به ما نشان داد كه خودمان انتخاب كنيم و اصلاً يكي از وجوه تمايز انسان و حيوان همين قدرت انتخاب است. در واقع خدا اين لطف را به ما عطا كرد كه خودمان انتخاب كنيم نه اينكه به ما مسائل را ديكته و اجبار كنند. از طرف ديگر در هر فناوري فوايد و نواقصي وجود دارد مانند وسايلي كه فايل‌هاي تصويري را نشان مي‌دهند.

شما هم مي‌توانيد چيزهاي بد با آن ببينيد و هم خوب. در واقع از هر فناوري مي‌توان هم استفاده سوء داشت و هم صحيح وممكن است تعدادي سوءاستفاده‌گر در اين ميان باشند. اگر قرار باشد كه به خاطر سوءاستفاده‌كنندگان جلوي فناوري را بگيريم، ظلم بزرگي به نسل‌هاي كنوني و آيندگان مي‌كنيم زيرا آن تعدادي كه استفاده صحيح از فناوري دارند در حال رشد و نوآوري هستند و درصورت محدوديت، جلوي آن استعدادها را گرفته‌ايم.

اين مسئله ظلم بزرگتري نسبت به محدوديت سوءاستفاده‌كنندگان است. كسي كه بخواهد راه كج برود، راهش را پيدا مي‌كند و نمي‌توان با اين محدوديت‌ها جلويش را گرفت. مردم بايد آموزش صحيح ببينند.»بارها براي همه ما اين مشكل به وجود آمده كه در جست‌وجوهاي اينترنتي، هنگامي كه به‌دنبال كليد واژه‌اي، مانند ميزان ضريب نفوذ كاربران اينترنتي دنيا (به انگليسي) مي‌گرديم، پيغام معروف فيلترينگ را مي‌بينيم كه نوشته است: دسترسي به اين سايت امكانپذير نمي‌باشد (البته «نمي‌باشد» در صنف ما خبرنگاران غلط مي‌باشد!) و اين نشان دهنده نظارت و اجراي اشتباه فيلترينگ است.

مسئولين امر بايد بپذيرند كه مشكل از كاربران نيست و با فيلترينگ هم نمي‌توان جلوي استفاده‌هاي ناصحيح را گرفت. يك كاربر اينترنت، هنگامي كه فضاي اطلاعاتي خوب و مؤثري در اختيار داشته باشد، ديگر سراغ راه‌هاي خلاف نمي‌رود؛ ولي آيا ما چنين فضايي را براي كاربران ايجاد كرده‌ايم كه از آنها بخواهيم «تنها بايد در سايت‌هايي كه من مي‌گويم بروي»؟

خلاصه، اين قصه سر دراز دارد و اگر بخواهيم از ديگر مصايبش مانند مشكلات ispها و دولتي بودن عرضه اينترنت و... صحبت كنيم، احتياج به نوشتن چند جلد كتاب است. فقط مي‌توانيم بگوييم: هفت شهر سايبر را مالزي هم گشت/ ما هنوز اندر خم 128 كيلو بيتيم

delta
December 23rd, 2009, 17:52
قیکت وایمکس رو نگفتی برادر. تعرفه قیمتهای مالزی دادید فقط.کسی قیمت وایمکس رو علنی یا غیر علنی نداره؟
در حال حاظر نمیدونم چرا خیلی سایتها برام باز نمیشه حتی مال خودم .با این اوضاع میخواهیم وایکس بیاریم ایران.

akbar123sat
December 23rd, 2009, 17:59
مقایسه اینرتنت در عراق - افغانستان - پاکستان - قابل توجه دوست عزیزمون که میگن اروپایی ها مقایسه نکنیم

سرعت اینترنت در عراق: 144 کیلوبایت
هزينه دسترسي به اينترنت در افغانستان با پهناي باند128 كيلوبايت براي هر ماه حدود 20 هزار تومان و هزينه يك دقيقه مكالمه با تلفن همراه از 100 افغاني در 2 سال پيش به 5 افغاني تنزل پيدا كرده است. بالا بودن هزينه ارتباط اينترنتي نيز بيشتر به علت نبود زيرساخت‌هاي كابلي در اين كشور است كه با توجه به سرعت اقدامات انجام شده به نظر مي‌رسد اين مشكل نيز در مدت كوتاهي برطرف خواهد شد.

100 هزار نفر در انتظار لينک مستمر اينترنت پر سرعت
طبق آمار دسترسي به اينترنت در ايران هم‌اكنون براي حدود 100 هزار نفر از طريق خطوط پرسرعت امكان‌پذير است كه تقريبا هيچ يك از آنها به داشتن يك لينك ارتباطي مستمر خوش‌بين نيستند و در بيشتر مواقع سرعت دسترسي با سرعت مورد قرارداد مغايرت فاحش دارد و چه‌بسا بسياري از مواقع به دلايل فني اين ارتباط كلا قطع شده و تقريبا چاره‌اي جز صبر كردن براي مشترك نمي‌ماند.

علاوه بر اينها، طبق قانون سرعت دسترسي براي مشترك خانگي صرفا تا سقف 128 كيلوبايت مجاز است كه همين ارتباط نيز غير از هزينه‌هاي اوليه هزينه ماهانه‌اي حدود 20 هزار تومان دربر دارد و نكته اينجاست كه در شهري مانند شهر تهران به علت استفاده مخابرات از فناوري 4 pcm و پست‌هاي ru كه امكان استفاده يك خط را براي چند نفر ممكن مي‌كند، امكان استفاده از خطوط dsl موجود نيست. اين مساله حتي در مناطقي كه خطوط ارتباطي آنها از نوع فيبر نوري است نيز امكان ارائه خطوط dsl را از بين برده است. با اين همه، بسياري بنا بر نياز خود مجبور به تهيه پهناي‌ باند مورد نظر هستند كه براي تهيه هر مگابايت بايد مبلغي در حدود يك ميليون تومان به صورت ماهانه متقبل شوند.

طبق قانوني كه در سال 85 تصويب شد، تنها مرجعي كه مي‌تواند خدمات اينترنت را در ايران عرضه كند، شركت مخابرات است و تقريبا هيچ نهاد، سازمان يا شخص حقيقي يا حقوقي اجازه ارائه خدمات اينترنت را به طور مستقيم ندارد. به عبارتي، تنها درگاه ارتباطي ايران با خارج كشور مخابرات با پهناي باند 6 تا 8 گيگابايت است كه به اندازه پهناي باند معمولي‌ترين دانشگاه‌هاي كشورهاي صنعتي هم نيست.
حال ببينيم در كشورهايي كه بيشتر شركاي تجاري ما هستند، چه مي‌گذرد.

اينترنت در راه ولايات افغانستان‌

كشور افغانستان با تجربه 6‌ ‌ساله در ارائه خدمات اينترنت، در حال پيشرفت در ارائه خدمات اينترنتي به بسياري از ولايات خود است. در اين كشور خدمات موبايل و انواع شبكه‌هاي بي‌سيم به صورت چشمگيري رشد و توسعه داشته است كه ازجمله آن مي‌توان پوشش 75 درصدي تلفن همراه را نام برد.

تركيه؛ ‌مهم‌ترين درگاه‌هاي ارائه خدمات اينترنت

اين كشور كه براي خود در رده‌بندي‌هاي جهاني جايي باز كرده، در ميان 30 كشور اتحاديه اروپايي داراي مقام آخر از نظر قيمت خدمات اينترنت است، به طوري كه هزينه هر مگابايت در اين كشور بين 35 تا 97 هزار تومان متفاوت است كه اين رقم در كشور ما حدود 800 تا يك ميليون تومان است. دسترسي به اينترنت براي كاربران در تركيه از نظر پهناي باند محدود نيست و اين كشور يكي از مهم‌ترين درگاه‌هاي ارائه خدمات اينترنت به كشورهاي همسايه و آسياي ميانه ازجمله ايران است.

مبارزه با شكاف ديجيتالي در آلمان 8/5 درصد رشد داشته

آلمان در سطح اتحاديه اروپايي يكي از كشورهاي پيشگام در عرصه فناوري اطلاعات و ارتباطات است. هم‌اكنون در آلمان 12 ميليون و 400 هزار خط باند پهن براي اتصال به اينترنت وجود دارد كه از اين ميان 9 ميليون و 900 هزار خط پهناي باند را شركت مخابرات آلمان در اختيار دارد.

براساس آمارهاي به دست آمده، 36/16 درصد از كاربران آنلاين آلماني از اينترنت پرسرعت استفاده مي‌كنند كه اين ميزان بسيار كمتر از كشورهاي دانمارك و هلند است كه در اتحاديه اروپايي از رهبران اين عرصه به شمار مي‌روند. طبق اين آمار، 30 درصد كاربران آنلاين در هلند و دانمارك از اينترنت پرسرعت استفاده مي‌كنند.
گزارش اتحاديه اروپايي كه در ژوئيه 2007 در خصوص گسترش پهناي باند و مبارزه با شكاف ديجيتالي در 27 كشور اروپايي منتشر شد نيز نشان مي‌دهد مبارزه با شكاف ديجيتالي در آلمان 8/5 درصد رشد داشته است. از سوي ديگر، افزايش رشد استفاده از اينترنت در آلمان تا ژوئن 2006 موجب شد در بازار اين كشور بيش از 12 ميليون مشترك جديد براي شبكه adsl ايجاد شود. پيش‌بيني مي‌شود اين رقم تا سال 2009 به 2 برابر افزايش يابد.

چين‌ در استفاده از اينترنت گوي سبقت را از آمريکا ربود

پيش‌بيني مي‌شود در اواخر سال 2008 با رسيدن شمار كاربران دائم اينترنتي چين به 250 ميليون نفر اين كشور براي كسب عنوان دارنده بيشترين كاربران اينترنتي جهان گوي سبقت را از آمريكا خواهد ربود و به حريفي سرسخت تبديل خواهد شد.

بر اساس گزارش مركز اطلاعات شبكه اينترنت چين، شمار كاربران اينترنت چين تا پايان سال 2007 به 200 ميليون نفر افزايش يافته و اين كشور را پس از آمريكا در رده دوم قرار داده است. رونق اقتصادي چين امكان دسترسي بيشتري به رايانه و اينترنت را فراهم و اين كشور را به يكي از بازارهاي اينترنتي با سرعت رشد بالا تبديل كرده است. هم اكنون تعداد كاربران اينترنت در اين كشور به 210 ميليون نفر رسيده است. اين رقم تكان‌دهنده بيش از 50 درصد بيشتر از سال قبل و بيش از 3 برابر تعداد كاربران در هند است.

سترش استفاده از اينترنت در عراق‌

با وجود فضاي خفقان در دوران رژيم صدام و اوضاع آشفته كنوني در اين كشور، اينترنت با سرعت 144 كيلوبايت با قيمتي حدود 25 هزار تومان قابل دسترسي است و البته بعلت نداشتن زيرساخت‌هاي كابلي، اين كشور نيز مانند افغانستان بيشتر به سمت خدمات بي‌سيم گرايش پيدا كرده است. كافي نت‌ها نيز در اين كشور براي هر ساعت استفاده هزينه‌اي حدود 800 تومان دريافت مي‌كنند. خدمات تلفن همراه و اينترنت روي تلفن همراه نيز به سرعت در حال گسترش است.

كويت ‌... اينترنت با کيفيت بالا

اينترنت در كويت با سرعت حداكثر 8 مگابايت در دسترس همگان است و براي هر مگا بايت هزينه‌اي در حدود 200 هزار تومان دريافت مي‌شود كه با احتساب درآمد سرانه مردم كويت، اين رقم در اين كشور مبلغ ناچيزي به حساب مي‌آيد.
خدمات تلفن همراه و اينترنت تلفن همراه در اين كشور چندين سال است كه توسط شركت‌هاي داخلي و خارجي با كيفيت بسيار بالا ارائه مي‌شود و در بسياري از مناطق شهري نيز اينترنت بي‌سيم به صورت رايگان در اختيار همگان است. بانكداري الكترونيك نيز يكي از عمومي‌ترين پيشرفت‌هاي اين كشور است. بازار و بورس نيز داراي خدمات آنلاين بسيار مطلوبي هستند كه شيوه ارائه خدمات را در اين كشور بسيار متحول كرده است.

پاكستان‌ و پيامك مجاني در ماه

در اين كشور كه داراي چندين دانشگاه معتبر و مراكز تجاري فعال است، هزينه استفاده از اينترنت براي هر مگابايت تقريبا 30 هزار تومان است و براي كاربران خانگي نيز محدوديتي وجود ندارد. تنها يك اپراتور تلفن همراه اين كشور 32 ميليون مشترك دارد و خدماتي چون 5000 دقيقه مكالمه رايگان و 1000 پيامك مجاني در ماه در قالب بسته‌هاي تشويقي به مشتركان خود ارائه مي‌كند و هزينه استفاده از gprs بر تلفن همراه در اين كشور براي هر مگابايت 280 تومان است، يعني يك ششم هزينه اين سرويس در ايران.

نفوذ 90 درصدي اينترنت كره جنوبي‌ در کاربران خانگي

هزينه اينترنت در اين كشور با داشتن ضريب نفوذ 90 درصدي در ميان كاربران خانگي كه آماري بالاتر از كشورهايي مانند ژاپن و هند است، براي هر مگابايت هزينه‌اي حدود 6 دلار يعني 6 هزار تومان محاسبه مي‌شود. پهناي باند 10 مگابايتي در اين كشور براي كاربران خانگي به امري عادي و خدمتي عمومي تبديل شده است. در اين كشور كه بزرگ‌ترين ارسال‌كننده وسايل الكترونيك به ايران است، تجارت الكترونيك و بالاتر از آن دولت الكترونيك بخوبي رواج يافته و ميزان معاملات در بستر اينترنت مبلغ قابل توجهي از حجم تجارت اين كشور را در بر مي‌گيرد. دانشگاه‌هاي اين كشور نيز تقريبا بدون محدوديت از اينترنت استفاده مي‌كنند.

و اما چند نكته‌ ...

اول ينکه براساس برنامه چهارم توسعه تا پايان سال 88 تعداد پورت‌هاي فعال adsl (اينترنت پرسرعت)‌ بايد به 5/1 ميليون پورت برسد؛ درحالي كه هم اكنون كه در سال چهارم برنامه بسر مي‌بريم، كمتر از 100 هزار پورت فعال adsl وجود دارد. به عبارت ديگر نفوذ adsl در ايران يك نهم ميزان پيش‌بيني شده در برنامه چهارم توسعه است. شركت مخابرات با فراهم نكردن تسهيلات لازم و محدود كردن سرعت اينترنت adsl باعث ورشكستگي شركت‌هايpap شده و اكنون نيز برخلاف اصل 44 قانون اساسي در مورد لزوم توجه به امر خصوصي‌سازي، خود براي راه‌اندازي پورت‌هاي adsl وارد عمل شده است.

دوم؛ در بيشتر كشورهاي شريك تجاري ايران خدمات آنلاين مهم‌ترين وظيفه و هدف دولت به شمار مي‌رود. براي تحقق آن نيز قوانين و امكانات در يك جهت سازماندهي شده و منابع به جاي سرگردان ماندن بين دستورات مديريتي و تلف شدن در بي‌برنامگي‌ها، در جهت تحقق قوانين استفاده مي‌شوند.

سوم؛ با وجود سند چشم‌انداز و جايگاه روشن خدمات الكترونيك در بستر اينترنت و اهدافي كه براي تجارت و دانش در نظر گرفته شده است، ديگر جايي براي اما و اگرها در ارائه خدمات و افزايش بي‌رويه تعرفه‌هاي ارتباطي از جمله اينترنت، تلفن ثابت و همراه، پيام كوتاه و ديگر انواع آن نمي‌ماند و دستگاه‌هاي مسوول بايد در اين باره شفاف ‌سازي كنند.

حال بايد انديشيد مشكل كار كجاست؟ آيا انحصارگري مخابرات و عدم شفافيت اين وزارت مشكل اصلي است؟ آيا الزامات اجرايي قانون براي تحقق مصوبات، ناكارآمد يا ناكافي بوده است؟ و آيا اصولا لزوم پيشرفت و كم كردن طول و عرض شكاف ديجيتال ميان كشور ما و جهان صنعتي در ميان مسوولان و نيروهاي دستگاه اجرايي معني و مفهومي دار

be099
December 23rd, 2009, 18:03
این ایرانسلی ها بهتره استاندارد هارو رعایت کنن و به ما 3g بدن ، نمیخواد به فکر اینترنت ما باشن
حساب کنید اگر بخواید از gprs شون بجای adsl تون استفاده کنی تقریبا هزینش 1300 برابر میشه اونوقت بیان وایمکس ارزون تر بدن ؟

iranihost
December 23rd, 2009, 18:18
وایمکس و جی پی آر اس ربطی به هم نداره !

ایرانسل هم شرکت بسیار قدرتمندی هست ! در بسیاری از موارد چوب لای چرخش کرده اند !

به امید ایرانی بهتر !

Roka
December 23rd, 2009, 18:45
اکبر جان ، شما این همه زحمت میکشی که حرفتو ثابت کنی ، ولی باز داری حرف منو ثابت میکنی !! و ناخواسته از ایرانسل حمایت میکنی !

من یه مدت میخواستم سرویس Wi-Fi راه بندازم
اول یه خورده آمار گرفتم و سئوال پرسیدم از کسایی که میشناختم و براشون توضیح دادم که چی هست و هر کی اوکی میداد اسم و مشخصاتشو نوشتم ! توی دو هفته تقریباً 400 کاربر جمع شد توی یه شهر خیلی کوچیک که 80 هزار جمعیت داره !

یعنی همین که راه مینداختم خیلی بیشتر از خیلی زود جواب میداد پروژه ام
وقتی رفتم مخابرات ، همین که سلام علیک کردم با مسئول مربوطه و پروژه رو براش توضیح دادم ، تنها لطفی که کرد با لگد نزد بهم !
هر چی از دهنش در اومد بهم گفت

منظور حرفاش هم این بود :

اگه ما به شما این مجوز بدیم ، مخابرات چیکار کنه ؟ چحور سود ببره از پروژه شما ؟
شما هر چند تا کاربر بخواید میتونید بهش سرویس بدید و ما هیچ نظارتی نداریم
مثلاً DSL به ازاء هر کاربر ما 3 هزار تومن دریافت میکنیم و همچنین کلی نظارت داریم به شما !
اما سرویس شما همه چیز دست خودتون هست و ما هیچ آماری نمیتونیم بگیریم و از این حرف های چرت که اینقدر اعصابم خورد شد که واسه یه لحظه انگار قرص توهم زا خورده بودم صورت طرف مثل یه الاغ شد برام که داره ار ار میکنه !!!!

دوست من وقتی مسئولین مخابرات ما این همه تو فکر جیبشون هستند و جلوگیری میکنند از سرویس هائی که به نفع فروشنده و مردم هست
وقتی یه شرکت مثل ایرانسل میاد این همه سرمایه مالی و اعتباری میزاره وسط ، شما به چه حقی اینجوری زیر سئوال میبرید ؟

در ضمن ، بحث سر سرویس وایمکس هست ، نیازی نیست شما هزینه اینترنت توی کشور های دیگه رو به ما بدی !

همه کسانی که توی این سایت فعالیت میکنند همه این آمار ها رو دارند ! یا حد اقل یه سرج گوگل رو بلدند !
اگه شما فقط خبر سایر کشور ها رو داری ، من که خودم اونجاها بودم و دیدم و وقتی که هر فایل دانلود میشد و سرعت رو میدیدم نفسم میگرفت از عصبانیت از دست مخابرات ....

به هر حال ، مثل اینکه حرف با شما فایده ای نداره ! فقط دلتون میخواد یه چیزی بگید ، شرق رو به غرب میزنید تا حرف خودتون رو به کرسی برسونید

امیدوارم دفعه دیگه که خواستید حرفی بزنید بیشتر فکر کنید !!

موفق باشید

aminzadeh
December 23rd, 2009, 19:11
قانون : ارائه سرعت بیشتر از 128 کیلو بایت به مشتریکن خاگی ممنوع می باشد
حالا هزار سال هم پبشرفت کنه بیشتر از 128 میخواد بهت بده

قانون هست ولی که رعایت می کنه شما پول بیشتر بده هر چی می خوای بهت می دن :71:

kazemjoon
December 29th, 2009, 17:22
جالبه بیشتر شما نظرتون در مورد وایمکس منفیه ولی من مطمئنم بعد از یکی 2 ماه که وایمکس اومد همه ی شما adsl رو کنار میذارین و میرین سراغ وایمکس
در ضمن قانون هم میگه داشتن ماهواره مجاز نیست ولی خودتون میبینید که بیشتر مردم استفاده میکنن
من خودم تو خونه وایرلس گرفتم 128 و اگر بخوام راحت میتونم 256 یا 512 بگیرم ولی پولش نیست :D
به نظر من ایرانسل تو پیشرفت خدمات و سرویس دهی خیلی خوب کار کرده و مطمئنم که وایمکس هم خیلی سریع پیشرفت میکنه و باعث میشه بعضی شرکت ها جمع کنن برن
یادتون باشه وجود ایرانسل بود که باعث شد همراه اول GPRS بیاره و قیمت سیم کارتاش رو پایین بیاره و تکونی به خودش بده
یه کم خوش بین باشیم :53: