PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی و مقایسه Vmware و Xen

arc1o0
October 3rd, 2012, 01:31
با سلام

1- مجازی سازی بر اساس vmware 5.1 با زن رو یک مقدار مقایسه کنید

2- مزایا و معایب هر کدوم رو یه مختصر شرح بدید

3- امکان Oversell کردن در Vmware وجود داره ؟ یا سخت افزاری که می دهند واقعی هستش

4- در حالت کلی کدام نوع سرور ارجهیت داره برای خرید

5- قبلا با OpenVZ و Xen کار کردم ولی جدیدا اکثر شرکت ها با استفاده از Vmware سرویس می دهند علت خاصی داره؟

6- تاپیک قبل از خرید سرور مجازی بخوانید (http://www.webhostingtalk.ir/f14/12956) رو مطالعه کردم ولی مطالب خیلی قدیمی بود

با تشکر

j4b3r
October 3rd, 2012, 09:01
با سلام
عزیز این مقایسه بارها در این انجمن انجام شده.
باید ببینید از دید فروشنده به قضیه نگاه می کنید یا از دید خریدار؟
از دید فروشنده ی VPS انتخاب Xen معمولا انتخاب خوبی نیست، چون اکثر فروشنده ها می خوان Oversell کنند و در Xen امکان این کار رو ندارند. VPS ها با منابع کاملا اختصاصی هست و به همین دلیل و کمبود منابع سیستم، مجبور میشن قیمت رو ببرند بالا که باعث میشه مشتری که سرور ارزون می خواد، ازشون خرید نکنه!
ولی از دید خریدار! اگه خریدار دنبال کیفیت و اطمینان از کیفیت باشه، مطمئنا میره سراغ Xen، البته نمیگم در VMWare نمیشه منابع اختصاصی داد، ولی مشکل اینجاست که به طور واضح مشخص نیست که منابع اختصاصی هست یا اشتراکی. مگر اینکه به فروشنده کاملا اعتماد داشته باشید و ایشون اعلام کنند که اختصاصی هست.

ERfan.Taleghani
October 3rd, 2012, 12:57
در xen خیلی چیز هارو حتی ترافیک و پورت رو هم میشه محدودیت ایجاد کرد واسش . ولی چیزی که کمی اذیت می کنه تنظیمات خود xen هست و ساخت وی پی اس در اون که احتیاج به زمان بیشتری برای یادگیری هست . و همینطور در xen باید ایزو هارو یک درایو مجازی براشون ایجاد کرد و یکی از آی پی هاتون رو هم بهش اختصاص بدید.

رویال نتورک
October 3rd, 2012, 15:18
بنده از مجازی ساز Xen استفاده می کنم خیلی بهتر از vmware هست،منابع به صورت اختصاصی میده خیلی عملکرد سریعتری میده از vmware درکل خیلی بهتر از سایر مجازی ساز ها هست.

AvalinHost
October 3rd, 2012, 15:26
xenserver دارای performance بسیار بالاتری هست.
آپتایم و منابع اختصاصی سرورهای مجازی رو تضمین میکنه و کرش کردن توکارش نیست!

alishadmehr
October 3rd, 2012, 16:32
خوب از کجا میشه متوجه شد که واقعا مجازی ساز چی هست ؟ با ssh میشه ؟

AvalinHost
October 3rd, 2012, 16:36
خوب از کجا میشه متوجه شد که واقعا مجازی ساز چی هست ؟ با ssh میشه ؟

بله میشه معمولا.
اگر xenserver باشه توی سرور لینوکس از کرنلش میشه متوجه شد و در سرور ویندوز از نصب xentool و ....

رویال نتورک
October 4th, 2012, 00:54
درکل کار با xen سخته ، اما اگز بتونید باهاش کار کنید بدون شک مجازی سازی بی نظیر خواهد بود !

DATAFARM.IR
October 4th, 2012, 01:46
2- مطلب پایین
3- بلی، در تمامی مجازی‌سازها امکان فروش بیش از اندازه هست...(kvm هنوز آلوده نشده)
4- الف: برای ویندوز vmware ب: برای لینوکس: xen(بنده kvm رو ترجیح میدم) ج: برای میکروتیک(هردو)
5- سهولت کار با vmware برای ارائه دهنده سرویس بیشتر است.

با سلام
عزیز این مقایسه بارها در این انجمن انجام شده.
باید ببینید از دید فروشنده به قضیه نگاه می کنید یا از دید خریدار؟
از دید فروشنده ی VPS انتخاب Xen معمولا انتخاب خوبی نیست، چون اکثر فروشنده ها می خوان Oversell کنند و در Xen امکان این کار رو ندارند. VPS ها با منابع کاملا اختصاصی هست و به همین دلیل و کمبود منابع سیستم، مجبور میشن قیمت رو ببرند بالا که باعث میشه مشتری که سرور ارزون می خواد، ازشون خرید نکنه!
ولی از دید خریدار! اگه خریدار دنبال کیفیت و اطمینان از کیفیت باشه، مطمئنا میره سراغ Xen، البته نمیگم در VMWare نمیشه منابع اختصاصی داد، ولی مشکل اینجاست که به طور واضح مشخص نیست که منابع اختصاصی هست یا اشتراکی. مگر اینکه به فروشنده کاملا اعتماد داشته باشید و ایشون اعلام کنند که اختصاصی هست.

یک مبحث اشتباه شد.
چون بنده هم xen استفاده می‌کنم و هم vmware

در مبحث لینوکس مخصوصا pv زن یک سر و گردن از vmware بالاتر هست و کیفیت طلایی زن قابل مشاهده هست.

در مبحث hvm زن به مشکلات اساسی می‌خوره و vmware هم همین‌طور، تنها راه حل مجازی‌سازی پیشرفته برای لینوکس hvm استفاده از kvm هست که سرعتش بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود...(مخصوصا با رید سخت‌افزاری+رید نرم‌افزاری برای ماشین‌های مجازی!!!)

در مبحث میزبانی از ویندوز هم vmware تنها رقیبی که شاید به نزدیکیش برسه سیتریکس رو داره که در این حد نیست...

بحث همیشه بیش‌فروشی نیست، بلکه بحث سر این هست شما قرار هست چه بازاری رو پوشش بدید؟!

درمورد منابع اختصاصی زن، یک مورد به غلط جا افتاده که منابع اختصاصی دریافت میشه، شما با ایجاد یک بالون در مموری! میتونید هرچقدر دلتون میخواد رم بفروشید...(همون بالونی که در vmware اتوماتیک اجراء میشه...) البته قبول دارم سرویس‌دهنده تازه وارد نمی‌تونه از این موارد سوءاستفاده بکنه...

درکل ربطی به نوع مجازی ساز نداره بلکه بستگی به شرافت فروشنده خواهد داشت.

AvalinHost
October 4th, 2012, 10:37
2- مطلب پایین
3- بلی، در تمامی مجازی‌سازها امکان فروش بیش از اندازه هست...(kvm هنوز آلوده نشده)
4- الف: برای ویندوز vmware ب: برای لینوکس: xen(بنده kvm رو ترجیح میدم) ج: برای میکروتیک(هردو)
5- سهولت کار با vmware برای ارائه دهنده سرویس بیشتر است.

یک مبحث اشتباه شد.

در مبحث لینوکس مخصوصا pv زن یک سر و گردن از vmware بالاتر هست و کیفیت طلایی زن قابل مشاهده هست.

در مبحث hvm زن به مشکلات اساسی می‌خوره و vmware هم همین‌طور، تنها راه حل مجازی‌سازی پیشرفته برای لینوکس hvm استفاده از kvm هست که سرعتش بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود...(مخصوصا با رید سخت‌افزاری+رید نرم‌افزاری برای ماشین‌های مجازی!!!)

در مبحث میزبانی از ویندوز هم vmware تنها رقیبی که شاید به نزدیکیش برسه سیتریکس رو داره که در این حد نیست...

بحث همیشه بیش‌فروشی نیست، بلکه بحث سر این هست شما قرار هست چه بازاری رو پوشش بدید؟!

درمورد منابع اختصاصی زن، یک مورد به غلط جا افتاده که منابع اختصاصی دریافت میشه، شما با ایجاد یک بالون در مموری! میتونید هرچقدر دلتون میخواد رم بفروشید...(همون بالونی که در vmware اتوماتیک اجراء میشه...) البته قبول دارم سرویس‌دهنده تازه وارد نمی‌تونه از این موارد سوءاستفاده بکنه...

باسلام
در مورد جواب 4 قسمت الف رو قبول ندارم چون خودم دارم با xen کار میکنم و کیفیت سرویس دهی در حالت hvm هم فوق العاده هست.
کلا xen در حالت hvm خیلی حساس هست و شما در این حالت باید حواستون باشه چون کوچکترین اشتباه باعث میشه سرور اصلی هر چند وقت یکبار کرش کنه.
در xen هم میشه برای سرورهای مجازی از رید هم استفاده کرد و این مختص به kvm نیست.
وقتی شما بعد از نصب ویندوز در xen نرم افزار xentools رو نصب کنید کارایی متفاوت رو مشاهده می کنید.
بازار ایران باید متحول بشه و این کیفیت ضعیف که گریبانگیرش هست باید از بین بره و تنها راه هم حرکت به سمت استفاده از مجازی سازهای قابل اطمینان هست.

متوجه ایجاد یک بالون در مموری نشدم میشه بیشتر توضیح بدی؟!

arc1o0
October 4th, 2012, 11:16
تا اونجایی که من متوجه شدم امکان بیش فروشی در Xen وجود نداره!

در سایر سیستم ها هم cpu که اشتراکی هست و نمیشه محدودش کرد - هارد هم که 100% اختصاصی هست - فقط می مونه رم !

مشکلاتی که برای وی پی اس پیش میاد رو از کجا متوجه بشیم که به علت اشتراکی بودن رم هست یا بهتر بگم اشتراگی بودن رم چه مشکلاتی رو پیش میاره

(رم هم کاریش نمیشه کرد باید استفاده کنید و اگه احساس کردید سرعت لود سایت بالاست یا با shh چک کردید که رم بیش از حد معمول پر شده احتمالا به علت اشتراکی بودن رم هست؟!)

DATAFARM.IR
October 4th, 2012, 20:02
باسلام
در مورد جواب 4 قسمت الف رو قبول ندارم چون خودم دارم با xen کار میکنم و کیفیت سرویس دهی در حالت hvm هم فوق العاده هست.
کلا xen در حالت hvm خیلی حساس هست و شما در این حالت باید حواستون باشه چون کوچکترین اشتباه باعث میشه سرور اصلی هر چند وقت یکبار کرش کنه.
در xen هم میشه برای سرورهای مجازی از رید هم استفاده کرد و این مختص به kvm نیست.
وقتی شما بعد از نصب ویندوز در xen نرم افزار xentools رو نصب کنید کارایی متفاوت رو مشاهده می کنید.
بازار ایران باید متحول بشه و این کیفیت ضعیف که گریبانگیرش هست باید از بین بره و تنها راه هم حرکت به سمت استفاده از مجازی سازهای قابل اطمینان هست.

متوجه ایجاد یک بالون در مموری نشدم میشه بیشتر توضیح بدی؟!
با دستور hdparm در مجازی ساز زن hvm متوجه کیفیت کمتر نسبت به pv و kvm خواهید شد.
اما نسبت به vmware ضعفی ندارد.

بحث xen با citrix کلاً فرق می‌کند، در زن شما اگر زن تولز نصب بکنید ویندزو با صفحه آبی مواجه می‌شود.

شما با citrix xen hvm کار می‌کنید که سرعتش بخاطر تولز بالاتر از xen hvm هست ولی قابلیت رقابت با kvm و xen pv را نخواهد داشت.

والسلام:)

تا اونجایی که من متوجه شدم امکان بیش فروشی در Xen وجود نداره!

در سایر سیستم ها هم cpu که اشتراکی هست و نمیشه محدودش کرد - هارد هم که 100% اختصاصی هست - فقط می مونه رم !

مشکلاتی که برای وی پی اس پیش میاد رو از کجا متوجه بشیم که به علت اشتراکی بودن رم هست یا بهتر بگم اشتراگی بودن رم چه مشکلاتی رو پیش میاره

(رم هم کاریش نمیشه کرد باید استفاده کنید و اگه احساس کردید سرعت لود سایت بالاست یا با shh چک کردید که رم بیش از حد معمول پر شده احتمالا به علت اشتراکی بودن رم هست؟!)

چرا قابل اورسل هست::)

cat /proc/xen/balloon

در قسمت هارد هم lvm .... :-|

به شرافت بستگی داره وگرنه هر مجازی‌ساز قابلیت پیاده‌سازی انواع اشتراک‌گذاری رو داره...

AvalinHost
October 4th, 2012, 20:25
با دستور hdparm در مجازی ساز زن hvm متوجه کیفیت کمتر نسبت به pv و kvm خواهید شد.
اما نسبت به vmware ضعفی ندارد.

بحث xen با citrix کلاً فرق می‌کند، در زن شما اگر زن تولز نصب بکنید ویندزو با صفحه آبی مواجه می‌شود.

شما با citrix xen hvm کار می‌کنید که سرعتش بخاطر تولز بالاتر از xen hvm هست ولی قابلیت رقابت با kvm و xen pv را نخواهد داشت.

والسلام:)

چرا قابل اورسل هست::)

cat /proc/xen/balloon

در قسمت هارد هم lvm .... :-|

به شرافت بستگی داره وگرنه هر مجازی‌ساز قابلیت پیاده‌سازی انواع اشتراک‌گذاری رو داره...

منظرو بنده از xen همون xenserver بود و اشتباه با اون xen قاطی شده.

DATAFARM.IR
October 4th, 2012, 20:40
منظرو بنده از xen همون xenserver بود و اشتباه با اون xen قاطی شده.

متوجه شدم...
اون سیستم مزایا و معایب خودش رو داره، که انشاا... در یک مقاله مفصل به کلیه مجازی‌سازها می‌پردازم.

j4b3r
October 4th, 2012, 21:03
یک مبحث اشتباه شد.

برایم مجازی سازی لینوکس pv بهترین گزینه در زن هست نیازی به استفاده از hvm نیست .
در مبحث میزبانی ویندوز هم سیترکس و حتی خود زن (مثل سولوس) مشکلی ندارند تا جایی که من می دونم و کار کردم.
در ضمن بحث بالون رو لطفا کامل توضیح بدید.
که مثلا در سیتریکس یا خود زن چطور میشه این بالون رو ایجاد کرد.

AvalinHost
October 4th, 2012, 21:33
برایم مجازی سازی لینوکس pv بهترین گزینه در زن هست نیازی به استفاده از hvm نیست .
در مبحث میزبانی ویندوز هم سیترکس و حتی خود زن (مثل سولوس) مشکلی ندارند تا جایی که من می دونم و کار کردم.

مثل اینکه در سیتریکس نمیشه ایجاد کرد.

DATAFARM.IR
October 4th, 2012, 22:50
pv سرعت خوبی خواهد داد ولی هسته مستقل از سرور مادر نمی‌دهد، برای دوستانی که نیاز به هسته مستقل دارند، pv مورد نیاز نیست.

در سیتریکس ویندوز هیچ مشکلی ندارد، امّا در xen و kvm بخاطر نداشتن تولز هماهنگ‌کننده(تبدیل کننده به pv) کیفیت و سرعت به مراتب پایین‌تر از vmware و citrix خواهد بود.

درکل مجازی ساز بد یا خوب نداریم، بلکه هرکدام برای هدفی خاص و بازاری خاص هستند(البته بجز پارالل!).

نحوه متوجه شدن مشتری از تقلب رو توضیح دادم، نحوه تقلب رو نباید آموزش داد(در لو اند باکس جستجو بکنید):65:

البته در xen 4 و سیتریکس 6 امکان استفاده از این قابلیت نیست...

مثل اینکه در سیتریکس نمیشه ایجاد کرد.

میشه...
وقتی تولز رو نصب می‌کنید نیمه pv میشه سرور مجازیتون...
البته با خصوصیت‌های pv زن کاملاً فرق می‌کنه..

peyman0742
October 5th, 2012, 13:17
با توجه به اینکه اطلاعاتی از Xen نداشتم برام آموزنده بود

ممنون

AvalinHost
October 5th, 2012, 17:54
pv

میشه...
وقتی تولز رو نصب می‌کنید نیمه pv میشه سرور مجازیتون...
البته با خصوصیت‌های pv زن کاملاً فرق می‌کنه..
منظور بنده رم بود.
در سیتریکس نمیشه رم اشتراکی داد.

DATAFARM.IR
October 5th, 2012, 18:54
منظور بنده رم بود.
در سیتریکس نمیشه رم اشتراکی داد.

عموماً 99درصد هاستینگ‌های ایرانی که روی سیتریکس و زن ارائه سرویس می‌کنند، از رم اختصاصی استفاده می‌کنند...

امّا نمونه اورسل: سنترکس :)

برای اطمینان از اون دستور استفاده بکنید حله...

AvalinHost
October 5th, 2012, 22:18
عموماً 99درصد هاستینگ‌های ایرانی که روی سیتریکس و زن ارائه سرویس می‌کنند، از رم اختصاصی استفاده می‌کنند...

امّا نمونه اورسل: سنترکس :)

برای اطمینان از اون دستور استفاده بکنید حله...

اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.
چون ما از خود ساپورت سیتریکس سوال کردیم و گفتن فقط رم اختصاصی میشه داد.
تازه اگه مثلا سرور اصلیتون 64 گیگ رم باشه برای اینکه خود هسته مجازی ساز از لحاظ رم مشکل نداشته باشه باید مقدار رم اختصاص داده شده به سیتریکس رو افزایش داد.

par30shop
November 20th, 2012, 23:58
تو xen هم میشه ساخت آنی وی پی اس گذاشت ؟ تمپلیت آماده باشه خود مشتری سفارش داد ساخته شه ؟

hostfire
November 27th, 2012, 20:37
آقا یکی بگه xen خوبه یا نه؟ همین رو فقط جواب بده! نسبت به vmware بگه رو ویندوز!
همین خواهشا توضیح ندید فقط بگید خوبه یا بد!

AvalinHost
November 27th, 2012, 20:54
آقا یکی بگه xen خوبه یا نه؟ همین رو فقط جواب بده! نسبت به vmware بگه رو ویندوز!
همین خواهشا توضیح ندید فقط بگید خوبه یا بد!

خود xen خیر، از wmvare بهتر نیست.
ولی citrix xenserver بهتر از vmware هست.

1406
November 28th, 2012, 09:34
یه سوال مبتدی هم من دارم:

من یه VPS ویندوز دارم

1- از کجا بفهمم که با چه مجازی سازی ساخته شده ؟
2- میتونم روش همون VPS یه wmvare نصب کنم شروع به مجازی سازی و فروش VPS کنم؟

--------------------

یه سوال دیگه هم می پرسم که تاپیک نزنم دیگه :

3- منظور از پورت سرور مجازی چیه؟ مثلا میگن "فروش سرور فلان با پورت 1 گیگ" یا مثلا "سرور مجازی فلان با پورت 10 گیگ اختصاصی"

با سپاس