PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کولو در leaseweb و yesuphost

afshinaz
October 3rd, 2012, 01:27
سلام
میخوام در yesuphost یا leaseweb کولو کنم

میدونم برای کولو کردن باید هزینه پهنای باند و برق بدم ولی نیاز به راهنمایی بیشتر دارم برای میزبانی وب لینوکس و هاست دانلود نیاز دارم

هزینه؟
برای کولو leaseweb خوبه یا yesuphost ؟

منظور از رک چیه؟

منظور از سرویس های ابری چیه؟

mehdi.gh
October 3rd, 2012, 10:50
من بهتون این دیتا سنتر رو توصیه میکنم
مدیریت کاملا ایرانی هست و پشتیبانی قوی
آفرهای ویژه کولوکیشن در دیتاسنتر Synaptica (http://www.webhostingtalk.ir/f182/58381)

mahdi2009
October 3rd, 2012, 12:00
سلام
میخوام در yesuphost یا leaseweb کولو کنم

میدونم برای کولو کردن باید هزینه پهنای باند و برق بدم ولی نیاز به راهنمایی بیشتر دارم برای میزبانی وب لینوکس و هاست دانلود نیاز دارم

هزینه؟
برای کولو leaseweb خوبه یا yesuphost ؟

منظور از رک چیه؟

منظور از سرویس های ابری چیه؟

کو لو دوست من دانش فنی بیشتری نسبت به دریافت سرور اختصاصی نیاز داره شما با سرور اختصاصی هم میتونید نیازتون رو رفع کنید البته یکی از مزایای کولو بالا بردن اعتبار خودتون در دیتاسنتر هست. باز دوستان راهنمایی بکنن ما هم استفاده میکنیم.

آفرهای ویژه کولوکیشن در دیتاسنتر Synaptica (http://www.webhostingtalk.ir/f182/58381)

Synaptica قابل مقایسه با yesuphost نیست دوست من چه برسد به leaseweb من سروری نداشتم ولی همین مشخصاتی که میشه از سرچ در نت و مشخصات فنی و نحوه عملکردشون به دست اورد مشخص هست leaseweb که دوستان فروشنده میگن با ایران مشکل داره ولی yesuphost واقعا مناسب هست هم مشخصات هم با ایرانیها مشکلی نداره حداقل ندیدم فروشنده ایی مطرح بکنه.

afshinaz
October 3rd, 2012, 12:10
ممنون ترجیحا leaseweb یا yesup میخوام

danitfk
October 3rd, 2012, 14:15
Yesup , اما تحقیق کنید نحوه ارسال سخت افزار چطور هست.
پورت واقعا عالی داره yesup که عالی برای هاست دانلود..!
خودش هم پروایدر نت/آی پی هست.

afshinaz
October 3rd, 2012, 15:10
شما در مورد هزینه ها چیزی نمیدونید

RezaFH
October 3rd, 2012, 15:15
با توجه به اینکه جدیدا کانادا هم ایران رو تحریم کرده، باید در کار کردن با دیتاسنترهای کانادایی هم مراقب باشید ...
ضمنا وقتی دیتاسنتری بالای 90% ترافیکش رو از HE و Cogent میگیره (که از ارزان ترین ارائه دهنده های پهنای باند دنیا هستند)، نمیدونم چطوری میشه که پورتش خوب میشه (شاید خوب باشه، اما ممکنه مشکلاتی هم پیش بیاره که قابل پیشبینی نباشند)

AS22923 TransitCust4 ICG Communications, an ICG Telecom Group Co. 161 Inverness Drive West Englewood, CO 80112 - robtex (http://as.robtex.com/as22923.html#asinfo)

در مورد Leaseweb هم با توجه به قیمت هایی که ارائه میده، مطمئن نیستم بصرفه باشه یا نه (گاهی اوقات ممکنه اجاره سرور از کولو کردنش بصرفه تر باشه)
بهتره بیشتر تحقیق کنید و بعد تصمیم بگیرید

موفق باشید

afshinaz
October 3rd, 2012, 15:27
hostdl با leaseweb , yesuphost کار میکنه

برای اجاره سرور یا کولو قطعا از شخصی که در خارج از ایران هست استفاده می کنم

Hostpolis
October 3rd, 2012, 18:17
با توجه به اینکه جدیدا کانادا هم ایران رو تحریم کرده، باید در کار کردن با دیتاسنترهای کانادایی هم مراقب باشید ...
ضمنا وقتی دیتاسنتری بالای 90% ترافیکش رو از HE و Cogent میگیره (که از ارزان ترین ارائه دهنده های پهنای باند دنیا هستند)، نمیدونم چطوری میشه که پورتش خوب میشه (شاید خوب باشه، اما ممکنه مشکلاتی هم پیش بیاره که قابل پیشبینی نباشند)

AS22923 TransitCust4 ICG Communications, an ICG Telecom Group Co. 161 Inverness Drive West Englewood, CO 80112 - robtex (http://as.robtex.com/as22923.html#asinfo)

در مورد Leaseweb هم با توجه به قیمت هایی که ارائه میده، مطمئن نیستم بصرفه باشه یا نه (گاهی اوقات ممکنه اجاره سرور از کولو کردنش بصرفه تر باشه)
بهتره بیشتر تحقیق کنید و بعد تصمیم بگیرید

موفق باشید

ترجیح میدم در این بحث وارد نشم جرا که بعد تبلیغاتی پیدا میکنه.

ولی صرفا جهت آموزش عرض میکنم.

سایت هایی مثل robtex از routing object ها برای معرفی peering استفاده میکنند حتی اگر peering با carrier ذکر شده وجود خارجی نداشته باشه. این حکایت تست سرعت از طریق دانلود فایل هست.

Hostpolis
October 3rd, 2012, 18:26
در ضمن در مورد peering ها و کیفیت carrier که دوستان اشاره کرده بودن این رنکینگ همین الان هست از تعداد peering با asn های دیگه که شاخص footprint رو نشون میده: (ای پی نسخه 4)

1- cogent
2- level3
3- hurricane
4- AT&T
5- Level3 (Global Crossing)

در مورد قیمت در حجم هایی که مثلا ما خرید میکنیم قیمت level3 با Cogent خیلی فرق نمیکنه. کیفیت پهنای باند صرفا مربوط به اینکه از کجا اینترنت میگیرید نیست.

RezaFH
October 3rd, 2012, 18:34
ترجیح میدم در این بحث وارد نشم جرا که بعد تبلیغاتی پیدا میکنه.

ولی صرفا جهت آموزش عرض میکنم.

سایت هایی مثل robtex از routing object ها برای معرفی peering استفاده میکنند حتی اگر peering با carrier ذکر شده وجود خارجی نداشته باشه. این حکایت تست سرعت از طریق دانلود فایل هست.

بله، درسته
اما اگر اشتباه نکنم اطلاعات زمانی غلط هست که دیتاسنتر، چندین ساختمان داشته باشه (یا مثلا یک شرکت، توی چندین دیتاسنتر، فضا داشته باشه و موارد مشابه)
که در این صورت معمولا توی سایتشون carrier های هر محل رو جداگانه مشخص میکنند
اما yesup فقط یک ساختمون داره (تا جایی که بنده اطلاع دارم) پس carrier های معرفی شده باید درست باشند!

RezaFH
October 3rd, 2012, 18:40
در ضمن در مورد peering ها و کیفیت carrier که دوستان اشاره کرده بودن این رنکینگ همین الان هست از تعداد peering با asn های دیگه که شاخص footprint رو نشون میده: (ای پی نسخه 4)

1- cogent
2- level3
3- hurricane
4- AT&T
5- Level3 (Global Crossing)

در مورد قیمت در حجم هایی که مثلا ما خرید میکنیم قیمت level3 با Cogent خیلی فرق نمیکنه. کیفیت پهنای باند صرفا مربوط به اینکه از کجا اینترنت میگیرید نیست.

اما تا جایی که بنده میدونم، قیمت level3 حداقل 4-5 برابر Cogent یا HE هست
آیا وقتی Cogent میاد 1Gps رو میده 400-500$ ، قیمت Level3 هم همینقدر هست ؟
من که فکر نمیکنم زیر 2-3000 دلار بشه گرفت!

این رنکینگ هم فقط بر اساس گستردگی شبکه و تعداد مشترکین هست درواقع
نه قیمت رو نشون میده، نه کیفیت، نه ساپورت و نه چیز دیگه ای!
پس به هیج عنوان نمیتونه ملاکی برای موارد ذکر شده باشه

Hostpolis
October 3rd, 2012, 18:40
بله، درسته
اما اگر اشتباه نکنم اطلاعات زمانی غلط هست که دیتاسنتر، چندین ساختمان داشته باشه (یا مثلا یک شرکت، توی چندین دیتاسنتر، فضا داشته باشه و موارد مشابه)
که در این صورت معمولا توی سایتشون carrier های هر محل رو جداگانه مشخص میکنند
اما yesup فقط یک ساختمون داره (تا جایی که بنده اطلاع دارم) پس carrier های معرفی شده باید درست باشند!

الزاما نه. routing object اطلاعاتی هست که روی RWHOIS سرور لوکال یا Registry توسط hostmaster تنظیم میشه.

بطور مثال ما 3 تا carrier داریم الان و با cogent هم ارتباطمون رو 3 ماه هست که قطع کردیم با این حال robtex اطلاعات peering با AS174 نشون میده. چون از routing object ی که روی rwhois سرور من تعریف کردم اطلاعات رو بر میداره.

Hostpolis
October 3rd, 2012, 18:46
اما تا جایی که بنده میدونم، قیمت level3 حداقل 4-5 برابر Cogent یا HE هست
آیا وقتی Cogent میاد 1Gps رو میده 400-500$ ، قیمت Level3 هم همینقدر هست ؟
من که فکر نمیکنم زیر 2-3000 دلار بشه گرفت!

این رنکینگ هم فقط بر اساس گستردگی شبکه و تعداد مشترکین هست درواقع
نه قیمت رو نشون میده، نه کیفیت، نه ساپورت و نه چیز دیگه ای!
پس به هیج عنوان نمیتونه ملاکی برای موارد ذکر شده باشه

قیمت این دو Carrier در حجم بالا برابری میکنه. قیمت گرفتن بسته به قدرت چانه زنی و محلی هست که در اون قرار دارید.

در مورد کیفیت باید بگم بعد از 2 سال کار با Cogent و 6 ماه با HE و 3 ماه با Level3 فعلا کیفیت Cogent بهتر بوده، پشتیبانی HE از همه بهتر بوده چرا که برای ما که در شرق آمریکا هستیم نفری که اختصاص دادند در نیویورک هست و هر ساعتی بهش دسترسی داریم. بقیه فقط از طریق NOC سرویس میدن. Level3 اگر رو NOCی که مربوط به Global Crossing بوده سرویس بگیرید عالی هست ولی در غیر این صورت فقط با ایمیل جواب میدن.

در مورد کیفیت، نظر من و شما و افراد دیگه میتونه باهم متفاوت باشه چون کیفیت رو هر کدوم از ما برای خودمون تعریف میکنیم.

fasterhost
October 3rd, 2012, 19:58
در مورد سرویس هایه ابری هم باید بگم من تجربه ای ندارم اما تا اونجا که میدونم ساختارشون به این صورته که چند سرور رو به هم متصل میکنند تا در صورتی که یکی از سرور ها به هر دلیلی قعط شد سرور بعدی جوابگو باشد که فکر نمیکنم با قیمت بالایی که برای شما آب می خوره و قیمت بالایی که می خواید بفروشید بتونید توی مدت کمی سود کنید راک هم جاییه که سرور داخلش قرار میگیره باید بگم پورت خیلی مهمه که من خیلی تجربه کار با دیتا سنتر های مختلف رو نداشتم والا از هرکی بپرسید اسمه یه دیتاسنتر رو میگن اما حقیقتا من تا به حال پورتی که فوق العاده باشه ندیدم چون کلا تمام دیتاسنترها نسبت به ایران درحدفوق العاده نیستن و پورت عالی هم خیلی گرونه به هر حال اگه میخواید سرور کلو کنید و هاستینگ بزنید هزینه های 3 ماه رو برآورد کنید که به مشکل نخورید اما به نظرم سرور اجاره کنید بهتر باشه چون به نظر من سرور هایی رو باید کلو کرد که واقعا از سخت افزار هایه عالی و کلا از سخت افزار هایی استفاده بشه که بهترین باشن نه سخت افزار هایه معمولی

MagicVps.Com
October 4th, 2012, 01:24
قیمت این دو Carrier در حجم بالا برابری میکنه. قیمت گرفتن بسته به قدرت چانه زنی و محلی هست که در اون قرار دارید.
.

کلا فکرنکنم لیزوب بصرفه باشه که بخواهید کلو کنید داخلش بعضی جاها هستند که اصلا صرفه وتوجیه اقتصادی نداره

و اگر اجاره کنید بصرفه تره

پینوشت:
یادش بخیر یکی از کسانی که جزو مدیران هم هست یه زمانی توی یکیاز تاپیکها ما گفتم با دیتا سنتر چونه بزنم میشه تخیف بگیرم ولی ایشون ازاونجای که زیادی پرفشنال تشریف داشتند امدن
گفتن مگر میوه فورشیه و میخواهید میوه بخرید که میگید چونه بزنیم ما هم به حساب زیاد پرفشنال بودن این شخص گزراشتم و پاسخ ندادیم دیگه
احتمالا این پست میبنه و میاد حذفش میکنه البته میتونه اگر دوست داشت ادیت هم کنه این قسمت را مشکلی نیست

Hostpolis
October 4th, 2012, 01:49
کلا فکرنکنم لیزوب بصرفه باشه که بخواهید کلو کنید داخلش بعضی جاها هستند که اصلا صرفه وتوجیه اقتصادی نداره

و اگر اجاره کنید بصرفه تره

پینوشت:
یادش بخیر یکی از کسانی که جزو مدیران هم هست یه زمانی توی یکیاز تاپیکها ما گفتم با دیتا سنتر چونه بزنم میشه تخیف بگیرم ولی ایشون ازاونجای که زیادی پرفشنال تشریف داشتند امدن
گفتن مگر میوه فورشیه و میخواهید میوه بخرید که میگید چونه بزنیم ما هم به حساب زیاد پرفشنال بودن این شخص گزراشتم و پاسخ ندادیم دیگه
احتمالا این پست میبنه و میاد حذفش میکنه البته میتونه اگر دوست داشت ادیت هم کنه این قسمت را مشکلی نیست

امیدوارم سوء تفاهم نشه. منظور من از چانه زنی عامیانه نیست.

وقتی carrier density در یک مکان بالا میره ROI برای carrier بیشتر میشه و طبیعتا رقابت پذیری بالا میره تا جایی که میشه قیمت بهتری از Carrier گرفت.

قزوین هاست
October 4th, 2012, 02:46
بنده با یس آپ کار میکنم؛بسیار عالی هستند؛

peyman0742
October 4th, 2012, 03:50
با توجه به پلان های که ارائه میده یکم رم رو پایین نمی گیرند ؟!
پهنای باندی هم که ارائه میدن خیلی کمه

قزوین هاست
October 4th, 2012, 12:57
رم بالاتر هم دارند

afshinaz
October 4th, 2012, 17:46
رم بالاتر هم دارند

شما سرور اجاره کردین؟ یا کولو کردین

هدف از کولو
با این وضع دلار اگه پول سرور رو یکجا پرداخت کنم و کولو کنم فکر میکنم به صرفه تر باشه و مورد بعدی که قصد کولو دارم برای میزبانی وب لینوک و هاست دانلود نیاز دارم

یادش بخیر یه موقع دلار 900 بود میخریدم بعد از یه مدت میفروختم میگفتم عجب سودی کردم کاشکی الانم اون دلارا موجود بود الان میلیونر بودم!
با اینکه این سوال اصلا ربطی به این تاپیک نداره ولی کسی نمونده این وضع تا کی ادامه داره؟!

قزوین هاست
October 5th, 2012, 01:40
ما خودمون سرور اختصاصی میدیم و یا برای کسی کولو میکنیم؛خودمون شخصا استفاده نمیکنیم تا اطلاع دقیق بدم اما مشتریامون همه بلا استثنا گفتن فقط با ما کار میکن؛من بر اساس گفته مشتریانم نظر دادم؛
موفق باشید

guerillamethod
October 6th, 2012, 15:57
سلام،
جهت کولو می توانید به این سایت مراجعه کنید:
Cheap VPS Hosting, Cheap Dedicated Servers, Cheap Virtual Server Hosting (http://www.readymakers.com)
خرید سخت افزار هم انجام می دهند.

peyman0742
October 27th, 2012, 05:57
از دوستان کسی هست که حضور فیزیکی در کانادا داشته باشه و بتونه آفر برای کولوکیشن از Yesup ارائه بده
اگر کسی رو میشناسید معرفی کنید

babelirani
October 28th, 2012, 03:04
از دوستان کسی هست که حضور فیزیکی در کانادا داشته باشه و بتونه آفر برای کولوکیشن از Yesup ارائه بده
اگر کسی رو میشناسید معرفی کنید

با سلام

دوست عزیز بهتره در این دیتاسنتر اقدام به کولو کردن نکنید

چون این دیتاسنتر درسته که الان بدون هیچگونه مشکلی داره با ایرانی کار میکنه ولی هیچ تضمینی نیست که یدفه عضو نشه روند کاریشون

اضافه هم کنم هزینه تقریبی کولو در دیتاسنتر Yesup به دلیل پهنای باند گرون کشورشون زیاد صرفه اقتصادی نداره ولی بازم اگه خواستید با بنده در تماس باشید دوستانی هستند در کانادا میتونن براتون انجام بدن

Hostpolis
October 28th, 2012, 03:10
با سلام

دوست عزیز بهتره در این دیتاسنتر اقدام به کولو کردن نکنید

چون این دیتاسنتر درسته که الان بدون هیچگونه مشکلی داره با ایرانی کار میکنه ولی هیچ تضمینی نیست که یدفه عضو نشه روند کاریشون

اضافه هم کنم هزینه تقریبی کولو در دیتاسنتر Yesup به دلیل پهنای باند گرون کشورشون زیاد صرفه اقتصادی نداره ولی بازم اگه خواستید با بنده در تماس باشید دوستانی هستند در کانادا میتونن براتون انجام بدن

هزینه کولو و پهنای باند دو مورد جدا از هم هست. هزینه کولو شاید به دلیل بودن در تورنتو گرون باشه ولی پهنای باند در شهر تورنتو از همه شهر های کانادا ارزونتر هست. دلیلش هم carrier density (تعداد کریرهای اینترنتی) در 2 هاب این شهره.

babelirani
October 28th, 2012, 03:16
هزینه کولو و پهنای باند دو مورد جدا از هم هست. هزینه کولو شاید به دلیل بودن در تورنتو گرون باشه ولی پهنای باند در شهر تورنتو از همه شهر های کانادا ارزونتر هست. دلیلش هم carrier density (تعداد کریرهای اینترنتی) در 2 هاب این شهره.

بله متاسفانه بنده اطلاعات کاملی در مورد شهر های کانادا ندارم کلی چیزی که شنده بودم گفته بودم

ممنون از اطلاعاتی که دادید

Hostpolis
October 28th, 2012, 03:24
بله متاسفانه بنده اطلاعات کاملی در مورد شهر های کانادا ندارم کلی چیزی که شنده بودم گفته بودم

ممنون از اطلاعاتی که دادید

خواهش دارم دوست گرامی

تورنتو شهر گرونی هست هم به لحاظ زمین و هم برق. دلیل اصلی گرونتر بودن کولو در تورنتو برق هست.

در دو جای آمریکای شمالی کولو و کلا هزینه راه اندازی دیتاسنتر ارزونتر دیگر جاها هست به دلیل تهویه راحت و برق.

اولی در تکساس آمریکا و دومی در مونترآل کانادا

dude
October 28th, 2012, 05:02
در دو جای آمریکای شمالی کولو و کلا هزینه راه اندازی دیتاسنتر ارزونتر دیگر جاها هست به دلیل تهویه راحت و برق.

اولی در تکساس آمریکا و دومی در مونترآل کانادا

ببخشید فقط از روی کنجکاوی می پرسم: چرا تهویه در تگزاس راحته؟

Hostpolis
October 28th, 2012, 10:20
ببخشید فقط از روی کنجکاوی می پرسم: چرا تهویه در تگزاس راحته؟

برق ارزانتر نسبت به ایالت های دیگه و امکان تهویه با آب.

در یوتوب دیتاسنتر گوگل رو جستجو کنید.

Hostpolis
October 28th, 2012, 10:21
اینم لینک خوبیه:

The Dalles Data Center – Google Data centers (http://www.google.com/about/datacenters/locations/the-dalles/)

peyman0742
October 29th, 2012, 15:50
با این تحقیقاتی که من کردم فکر نکنم کولو هیچ جا ارزون تر از کانادا در بیاد

danitfk
November 11th, 2012, 18:54
با این تحقیقاتی که من کردم فکر نکنم کولو هیچ جا ارزون تر از کانادا در بیاد
سلام ؛
مگه حداقل قیمتی که از کانادا پیدا کردید چقدر بوده؟؟