PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش | تبدیل واحد مالی به دلار و پرداخت به ریال

m3hdi
October 2nd, 2012, 02:15
با سلام به همکاران گرامی
با توجه به اینکه درخواست ها مبنی بر تغییر واحد مالی به دلار افزایش یافته و در واقع راه حل اصلی مشکل ارز در این حرفه هم همین هست (به نظر بنده) تصمیم گرفتم در این تاپیک یک توضیح مختصری عرض کنم
برای اینکار کافیست قیمت محصولات را به دلار تغییر داده ، سپس فاکتورهای خود را ویرایش کرده و محصولات قبلی را با استفاده از ماژول Bulk Pricing Updater آپدیت کنید
ماژول پرداخت شما متغیری به نام amount دارد (معمولا) این مقدار در هنگام پرداخت به ریال تبدیل میشود (معولا با ضرب در عدد 10)
بنده چون خودم از ماژول فراسو استفاده می کنم کار دشواری نبوده و فقط کافیست در فایل config.php به متغیر CURRENCY_RATE مقدار دلار رو به صورت ریال بدید مثل : 34500

ماژول دیگری که بنده چک کردم ماژول زرین پال بود
کافیست قبل از خط در فایل zarinpal.php در پوشه public_html

$res = $client->PaymentRequest($_POST['merchantID'], $amount, $callBackUrl, urlencode('Invoice ID : '.$_POST['invoiceid']) );
این عبارت را قرار دهید :

$amount = $amount*3450;
در فایل zarinpal.php در پوشه callback نیز
خط :

$zpamount = $amount;
را به صورت زیر تغییر دهید :

$zpamount = $amount*3450;

تنها نکته ای که در همه ی ماژول ها ثابت هست این است که قبل از ارسال اطلاعات پرداخت به درگاه متغیر amount در نرخ تعریفی شما ضرب شود

سوالی بود در خدمتم

m-mehdipoor
October 2nd, 2012, 16:19
سلام
اگر ممکنه آموزش قرار دادن نرخ و مبلغ به تومان در فاکتور را هم قرار بدید .

RoobinaServer
October 2nd, 2012, 16:24
با سلام به همکاران گرامی
با توجه به اینکه درخواست ها مبنی بر تغییر واحد مالی به دلار افزایش یافته و در واقع راه حل اصلی مشکل ارز در این حرفه هم همین هست (به نظر بنده) تصمیم گرفتم در این تاپیک یک توضیح مختصری عرض کنم
برای اینکار کافیست قیمت محصولات را به دلار تغییر داده ، سپس فاکتورهای خود را ویرایش کرده و محصولات قبلی را با استفاده از ماژول Bulk Pricing Updater آپدیت کنید
ماژول پرداخت شما متغیری به نام amount دارد (معمولا) این مقدار در هنگام پرداخت به ریال تبدیل میشود (معولا با ضرب در عدد 10)
بنده چون خودم از ماژول فراسو استفاده می کنم کار دشواری نبوده و فقط کافیست در فایل config.php به متغیر CURRENCY_RATE مقدار دلار رو به صورت ریال بدید مثل : 34500

ماژول دیگری که بنده چک کردم ماژول زرین پال بود
کافیست قبل از خط در فایل zarinpal.php در پوشه public_html

$res = $client->PaymentRequest($_POST['merchantID'], $amount, $callBackUrl, urlencode('Invoice ID : '.$_POST['invoiceid']) );
این عبارت را قرار دهید :

$amount = $amount*3450;
در فایل zarinpal.php در پوشه callback نیز
خط :

$zpamount = $amount;
را به صورت زیر تغییر دهید :

$zpamount = $amount*3450;

تنها نکته ای که در همه ی ماژول ها ثابت هست این است که قبل از ارسال اطلاعات پرداخت به درگاه متغیر amount در نرخ تعریفی شما ضرب شود

سوالی بود در خدمتم

از ماژول فراسو و ... اطلاعی ندارم

اما زرین پال به همین سادگی نیست

مثلا 1.56 یورو را همان 1 یورو فقط حساب میکند و 56 را حساب نمیکند (ریال) و مشکل در تایید پرداخت فاکتور ایجاد میشود ...

(برای ما که به این صورت بوده و یک هفته درگیر همین کد ها بودیم و کل کد نویسی را خواندیم تا الگریتم را یپدا و اصلاح کنیم مشکل یکی دو تا نیست ...)

یا حق

dedserver
February 13th, 2013, 23:31
الان اقای روبینا سرور ممکن است توضیخ بدید چی کار کردید چون من هم از ماژول زرین پال دارم استفاده میکنم و نیاز به تبدیل واحد مالی دارم .