PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازار هاستینگ و مدیریت سرور فرومایه ترین و پست ترین شغل کشور

---
October 1st, 2012, 04:28
سلام به تمامی دوستان عزیز ...

برعکس اخبار داغ دلار و صحبت های کلیشه ای دوست دارم در مورد یه بحثی صحبت کنم که واقعا جلوی چشممون هست و سر سری ازش میگذریم ولی آخه چرا ؟
شاید از دیدن عنوان تاپیک کمی هم بهتون بر خورده باشه ولی خوب حقیقت از نخست تلخ بوده و هست . بازار هاستینگ فرومایه پست ذلیل و هرچیزی که شما اسمش رو قراره بگذارید .
از کجا شروع کنم نمی دونم فقط میدونم از اگر بر میگشتیم به اوایل سال 85 شایدم اواخر 84 خاطرم نیست ترجیح میدادم شاگرد مکانیک یا جوشکار حتی برم در نون وایی پول بگیرم و نون بدم دست مردم یا برم مزرعه شیر گاو بدوشم و گوسفند بچرونم تا گول این شغل فرومایه رو بخورم گول این طاووس قشنگ که هنوز و هنوز خیلی ها دارن دنبالش رو میگرن و کورکورانه ازش پیروی میکنن .
این مطلب رو برای اون دسته از کسانی مینویسم کتازه وارد این کار شدن یا قرار هست وارد بشن و یا هنوز توی این منجلاب فرو نرفتن .

شما برای اینکه یک مدیر کامل بشید باید به سه اصل مهم Managing / Monitoring / Troubleshooting مسلط بشید که مستلزم هزینه های بالای دوره ها و کلاس های آموزشییست . اما بعد از شاید خرج کردن بیش از 10 میلیون تومن گذاشتن وقت و بدن از یه دست فروش هم فرومایه تر باشید . شاید با گذاشتن وقت های طولانی روی موضوعات خاص زدن از علاقه هاتون کم کردن روابط اجتماعی برای حلش , گذاشتن چشم و مغز کم طاقت شدن عصبی شدن و ... برای یادگیریش هیچ ارزشی رو نداشته باشه . آخر سر هم همه ی توانایی هاتون برای جامعه خلاصه بشه توی زدن یه سی دی MP3 برای این ملت بی سواد . با مثال ادامه میدم :

میدونید برای نصب یک سی پنل و انجام تنظیمات خاص باید از پایه حد اکثر 10 ساعت وقت گذاشت ؟ آیا این 10 ساعت ارزش مالی 80 هزار تومن رو نداره ؟ در ازاش یه طراح گرافیک میتونه با الگو برداری از یه طرح دیگه یه لوگو بزنه توی 2 ساعت با هزار به به و چه چه حد اقل 200 هزار تومان دستمزد دریافت کنه ؟
میدونید برای کانفیگ یه انجین ایکس یا آپاچی کم کم باید 10 ساعت وقت بگذارید با ریسک بالای آیا جواب بده آیا جواب نده ارزش حداقل 120 هزار تومان دستمزد رو نداره در صورتی که برنامه نویس با فورک کردن بک اسکریپت توی 2 ساعت از شما 2 میلیون تومن هزینه ی کار رو میگیره و شما هم تقدیمش میکنید نوش جانش
یا مثلا نصب آی اس پی کانفیگ و هزاران هزار مین تننس دیگه آخر اگر پول بدهند 10 هزار تومان حداقل هزینش میشه ؟

با چند تا سوال ساده تر چطورید ؟
برپاسازی یه سرور سخت تر هست یا تبدیل یه فایل PSD به HTML ?
مدیریت و پیکربندی فایروال سخت تر هست یا فورک کردن یکی از اسکریپت های سایت Hotscript ?
مدیریت کردن آپاچی و MySQL برای ه سرور هاستینگ اشتراکی با N تا یوزر سخت تر هست یا مثلا میکس کردن پروژه های قبلی طراحی وب و تبدیلش به یه قالب جدید ؟
هزاران مثال دیگه وجود داره که راحت میتونم براتون بگم .

همه ی جواب ها یکسان هست موارد اولی سخت تر از موارد بعدی هست اما چرا پس برای تبدیل پی اس دی 120 تومن حداقل پول میدید اما برای یه هاست 1 گیگ اشتراکی سالی 10 هزار تومن ؟
چرا برای یه لوگوی ***ی 200 تومن پول میدید و برای کانفیگ وب سرور و دیتابیسش 30 تومن اونم با هزار اطفارو مانی بک ؟
و هزار چراهای دیگر و سوال های بی جواب
همه ی همه ی این سوال ها فقط یه نتیجه داره یه پیام واضح : وارد این کار نشید زندگی خودتون رو صرف کاری بکنید که براش ارزش قائل باشن توی جامعه
ما و بقیه دوستان رو عبرت خودتون قرار بدید منم از حول حلیم افتادم توی دیگ الان چی برام داشته بعد از چند سال هیچ فقط هزاران درد هزاران مریضی فقط وقتی میرید دکتر پزشک با کنایه بهت میگه شما بحمدالله فشار خون نداری یعنی همه چی توی آزمایشت بالاست . اعصاب نداری یعنی رابطه ی اجتماعی درستی نداری زندگی نداری همه ی اینا از حول یه کاسه حلیم داغ وکه واقعا ارزشش رو نداشته . خلاصه دوست داشتم کمی هم در این مورد آگاه سازی بشه شاید یه نفربا این همه حرف سر عقل بیاد و بیخیال این شغل کوفتی بشه و بره دنبال زندگیش .
شاید 4 نفر نشستن و تونستن با همفکری سروسامونی به این وضعیت بدندو مسیر رو کمی هموار تر کنند.

هرکس با بنده موافق بود خوشحال میشم کامل ترش بکنه
هرکس هم مخالف بود ممنونش هستم مارو ازین جهل و نادانی دربیاره .
همه ی حرفای بالا مقدمه ای بود از 15 صفحه ی ای4 که توی فیس بوک و یا وبلاگم خواهم گذاشت .

اگر مدیریت این تاپیک رو پاک نکرد از الف تا ی رو از هاستینگ ایران خواهم نوشت

موفق باشید و با احترام

OnlineServer
October 1st, 2012, 11:25
درسته اما مشکل از کار نیست . محیطی که داخلشیم باعثش هست . کاربر ایرانی عادت به کرک داره . بابت کیفیت حاظر نیست پولی پرداخت کنه . از طرفی هم متخصص واقعی کم هست .
میتونید توی سایت های مثل فریلنسر , لینوکس جابز بچرخید .. .در مورد دستمزد تخصصتون بخواید بدونید رنج پرداخت به منیجر سرور را در کشور های جستجو کنید

DeLtAvPs
October 1st, 2012, 12:38
داداش من تو این اوضاع همه گله از شغلشون میکنن
من خودم از نزدیک با چندین طراح و با برنامه نویس و کد نویس در ارتباطم
همه و همه تو این دوران گله دارند
بله واقعا حق با شماست
اما این رو هم در نظر بگیرید لول با لول فرق داره
مثلا یکی که میتونه بهترین طرح رو بزنه اما چون هیچ کسی نمیشناستش مجبوره پول کمی بگیره یکی هم هیچی بلد نیست اما چون میشناسنش بهترین پول رو میگیره
مسلما توی مدیریت سرور هم همینطوره یکی رو همه میشناسن میان بهش بهترین پول رو میدن یکی رو هم نمیشناسن میخوان تا خرخره ازش کار بگیرند و هیچ پولی ندند
فکر نکن تو بازار هاستینگ اینظوره
برو بیرون پیش دو تا اهنگر و نجار و .. بشین ببین چی میگن
من خودم خیلی از اشناهمون صنعت گرند
همشون نشستن مگس میپرونند

delta
October 1st, 2012, 12:39
کدوم کشور سایتهاش لینک مستقیمه؟ جز ایران؟ مردم ما بد عادت شدند.طرف میره سایت خارجی کلی هزینه میکنه از سایت رپیدشیر دانلود میکنه..میاد سایت ما رایگان دانلود میکنه میگه چرا سرعت دانلود مستقیم شما یک کمی پایینه!! جمعش کن سایتت رو!! :109: وقتی فرهنگی نیست؟ وقتی تشکری نیست؟ وقتی همه تا میبینن یک جا کباب پزونه میان تو صف!! جایی که نون رو میخری 500 یک ساعت بعد میشه 1000 ..... چی انتظار داری؟

Web-Lovers
October 1st, 2012, 17:43
کلا من اعتقادم اینه که ایراد از خودمونه
از الان قیمت هاتون را بالا ببرید قیمت را نشکنید صد در صد احترام پیدا می کنید و هزینه هاتون تامین و مشکلاتتون رفع می شود من از الان این تصمیم را گرفتم

---
October 1st, 2012, 18:16
درسته اما مشکل از کار نیست . محیطی که داخلشیم باعثش هست . کاربر ایرانی عادت به کرک داره . بابت کیفیت حاظر نیست پولی پرداخت کنه . از طرفی هم متخصص واقعی کم هست .
میتونید توی سایت های مثل فریلنسر , لینوکس جابز بچرخید .. .در مورد دستمزد تخصصتون بخواید بدونید رنج پرداخت به منیجر سرور را در کشور های جستجو کنید
بله بنده تحقیق های بسیاری کردم در این باره و کاملا با دستمزد یک متخصص توی کشور های خارجی آشنا هستم . باید این فرهنگ سازی بشه یه کاره پایه ای که تمامی حقوق مهندسین حفظ بشه

داداش من تو این اوضاع همه گله از شغلشون میکنن
من خودم از نزدیک با چندین طراح و با برنامه نویس و کد نویس در ارتباطم
همه و همه تو این دوران گله دارند
بله واقعا حق با شماست
مثلا یکی که میتونه بهترین طرح رو بزنه اما چون هیچ کسی نمیشناستش مجبوره پول کمی بگیره یکی هم هیچی بلد نیست اما چون میشناسنش بهترین پول رو میگیره
مسلما توی مدیریت سرور هم همینطوره یکی رو همه میشناسن میان بهش بهترین پول رو میدن یکی رو هم نمیشناسن میخوان تا خرخره ازش کار بگیرند و هیچ پولی ندند
برو بیرون پیش دو تا اهنگر و نجار و .. بشین ببین چی میگن
من خودم خیلی از اشناهمون صنعت گرند
همشون نشستن مگس میپرونند
ببینید لول کاری خیلی مهم هست . منتها همه ی اینا بر میگرده به یه فرهنگ غلط که بین مردم ایران رایج شده . الان برای گرفتن یه مدرک پایه ای لینوکس مثلا lpic1 باید حداقل 700 هزار تومان هزینه ی ورودی داد . اما هنوز بنر gif 15000 تومن هست و پیکربندی dns سرور 10 هزار تومان چیزی جز تاسف نداره

کدوم کشور سایتهاش لینک مستقیمه؟ جز ایران؟ مردم ما بد عادت شدند.طرف میره سایت خارجی کلی هزینه میکنه از سایت رپیدشیر دانلود میکنه..میاد سایت ما رایگان دانلود میکنه میگه چرا سرعت دانلود مستقیم شما یک کمی پایینه!! جمعش کن سایتت رو!! :109: وقتی فرهنگی نیست؟ وقتی تشکری نیست؟ وقتی همه تا میبینن یک جا کباب پزونه میان تو صف!! جایی که نون رو میخری 500 یک ساعت بعد میشه 1000 ..... چی انتظار داری؟

بله متاسفانه همینطور هست مثلا
شما یک هاست 1 گیگابایتی رو میفروشید 10 هزار تومان یعنی ماهی 833.3 تومن
10 ماه شما با این هزینه ی کم که کرایه تاکسی یه کورس ماشین هم نمیشه توی تهران پشتیبانی میکنید مشکلی پیش میاد و بعد از 10 ماه آپتایم سایت ها داون میشن به مدت یک روز چقدر به سرویس دهنده بد و بیراه میگن چقدر حرف و حدیث پشت آدم درست میکنن لقب های د.زد و غیره میدن به آدم از کلمات بی سواد و بدردنخور استفاده میکنن
در کل باید بگم
محیط یک محیط مسموم هست . کاملا بی سواد و بدون فکر در بعضی مواقع احساسی و بدون عقل

DreamServer
October 1st, 2012, 18:27
الان چی برام داشته بعد از چند سال هیچ فقط هزاران درد هزاران مریضی فقط وقتی میرید دکتر پزشک با کنایه بهت میگه شما بحمدالله فشار خون نداری یعنی همه چی توی آزمایشت بالاست . اعصاب نداری یعنی رابطه ی اجتماعی درستی نداری زندگی نداری همه ی اینا از حول یه کاسه حلیم داغ وکه واقعا ارزشش رو نداشته . خلاصه دوست داشتم کمی هم در این مورد آگاه سازی بشه شاید یه نفربا این همه حرف سر عقل بیاد و بیخیال این شغل کوفتی بشه و بره دنبال زندگیش .
شاید 4 نفر نشستن و تونستن با همفکری سروسامونی به این وضعیت بدندو مسیر رو کمی هموار تر کنند.

درود

قبول داشتم کله حرف هارو!!!!!
همه ی همش رو !
اگه راستش رو بخواید و بخوام با همه رو راست باشم باید بگم قبول دارم که شغله چرتیه! درسته اولش که وارد میشی یه ذره سود داره خداییش اگر هم به قیمت خوب بدی و کار خوب و پشتیبانی خوب سود داره ولی وقتی همه چیز رو یاد گرفتی شروع کنی میبینی چه قدر تایم گذاشتی!
حالا چه قدر؟!
تو این کشور که مردم یه ذره هم به کار اهمیت نمیدن نمیشه این کار رو انجام داد اینم قبول دارم!
ولی خب چه کار میشه کرد؟!
کله عمرمون پایه این سگ مصب (نمیدونم با کدم ص ث س هست! :دی) بودیم دیگه نمیشه کاریش کرد! باور کن حمالی رفته بودیم الآن تن و بدنمون سالم تر بود....

خودمون رو کشتیم گفتید آههههههههااااااییییی ایهالناس (اینم نمیدونم چه جوری مینویسن) آهای بزرگا ، آهای اونایی که دستتون تو کاره ، ما که زیاد بزرگا که از ما بیشتر میدونید، بیاید یه فکری کنید!
انگار نه انگار ما حرفی زدیم ، بعد روی هر تاپیک هم میریم مینویسید سروسامون !!!
آخه کو داداشه من؟!

یه بار تونستید این ریسلر هارو جمع کنید؟!
یه سری از دوستان هستند که توی همین انجمن زیادن حالا اسم نمیارم ولی میخوان یوزر ب***ن یعنی همیچینی زیراب همکارو میزنن که آدم هز میکنه!
بازم اسم نمیارم! والله اگه 20 30 اصلا نه 50 تومن پول ارزش فروختن همکار رو داشته باشه!

نه خدایی وقتی میبینید وضعیت حال اینه چرا اینجوری میکنید؟!

ما که بخیل نیستیم تو این مورد خوب سرویس میدن نوشه جونشون ، ما هم یوزر خودمون رو داریم باید اعصابمون سره این که همکار هم اینجوریه به هم بریزه !

ایناش مهم نیستا! چون گفتید کامل کن کامل کردم وگرنه قصد جسارت و تند حرف زدن نداشتم!
اگر غلط املایی هم بود به بزرگی خودتون ببخشید!

mahkoom021
October 1st, 2012, 18:32

دقیقا این جمله یعنی بازایابی قوی تر تجارت قوی تر
دوست عزیز همه چی که بار فنی نیست
لزوما هر کسی که رفته باشه کتابای بیشتری خونده باشه درنتیجه باید درامد بیشتر داشته باشه ؟
انتظاری که از درامد از کار داریم باید به توجه به بازاریابی + دانش فنی + نبوغ + سرعت عملمون + ... باشه

خطاب به استارتر نبود و متاسفانه قبلا سعادت نداشتم شمارو بشناسم اما یه سری از دوستان سال 12-2011 اومدن اینجا دارن وی پی اس میفروشن فقط هم اینجا فروش دارن کاری که همه انجام میدن رو اون ها هم انجام میدن نه بازایابی درست حسابی نه یه نو گرایی ... بعد انتظار دارن میلیونی در بیارن و هر هفته هم تاپیک گله و شکایت میزنن

kamal3401
October 1st, 2012, 18:37
همه ی این حرفایی که زدین بدون تردید درسته! باور کنید اگه این توانایی ها رو تو یه کار دیگه میذاشتیم میدونید تا حالا چی میشدیم؟؟؟؟

اینم اضافه کنم اکثر اون کسایی که تو کار هاستینگ هستند یه برنامه نویس فوق العاده یا یه گرافیست حرفه ای هم هستن!ولی خب چه فایده ای داره!؟خودتون گفتید تو اینجا کی میفهمه که تو چقدر حرفه ای هستی یا چیکارا بلدی فقط میخوایم ارزون باشه!

توصیه میکنم هر کاری که به اینترنت مربوط میشه باید بزاریم کنار نمیگم این کارا بده ولی تو این جامعه به درد نمیخوره!

AlmaHost
October 1st, 2012, 18:54
سلام
تصمیمات لحظه بی فایده است
من یک پرسش دارم :
چرا این پست ها و این تصمیم ها و اینکه چرا کاربران بد عادت شده اند را وقتی میخواهید پیگری و حل کنید که شرایط ارز تغییر میکند یا قانون خاصی به اجرا در میآید؟؟؟
نگویید که قبلا شرایط بهتر بود . بلکه باید گفت خودمان کردیم اینم نتیجش
تا سه ماه پیش بحث داغ هاست تابستونی بچه مدرسه ای ها بود حالا هم که ارز بالا رفته بحس هزینه و احترام داغه...
همکاره محترم وقتی من به شما و شما به من احترام نگذاریم به اسم رقابت قیمت ها را پایین نیاوریم یا مفتی کار نکنیم آیا باز کاربر بد عادت میشود؟؟؟
مثال:
کاربر: آقا من یه سرور اختصاصی میخوام که روش وی ام ویر نصب بشه و اینکه ایزو های سیستم عامل x,y,z را هم برام آپلود کنید و یک میکروتک هم روش ران کنید و پورتهای مشکل دار را هم ببندید
هاستینگ : مشکلی نیست اگر دوست داشته باشید سی پنل هم برای شما کانفیگ میکنیم ( یه جورایی تو رو جون مادرت بخر !! )
نتیجه : کاربر میره به سمت زیاده خواهی ، البته وقت و عصاب شما هم بماند
حال اگر هاستینگ چنین جوابی میداد : کاربر گرامی وظیفه ما پوشش سخت افزاری میباشد و هر گونه پشتیبانی نرم افزاری شامل هزینه خواهد بود در صورت تمایل اعلام کنید تا محاسبه شود.
نتیجه: این اطمینان را میدهم که کاربری که از شما محصولی خواسته تحقیق خود را از بابت خود محصول کرده پس احتمال نگرفتن سرویس خیلی پایین است و از طرفی میداند که خبری از درخواست اضافه نیست و فرهنگ درست جایگزین میشود یک خاصیت خوب دیگر که دارد این است که کاربر با معلومات ظعیف هم دور شما را خط میکشد و هم به شما و خودش لطف بزرگی کرده
در زمینه سرور مجازی هم همین مسئله صادق است و هاستینگ.
شاید کسی بگوید در این صورت کاربر خرید نمیکند!؟
نمونه همین شرکت خودمان در خدمت خیلی از همکاران عزیزمان میباشد اما کسی دیده که ما خدمات نرم افزاری ارائه دهیم؟؟؟ آیا مشکل فروش پیدا کردیم ؟؟؟ آیا مورد آنجوری ;) داشتیم ؟؟
این بحث سر دراز دارد....
اما در آخر از استارتر خیلی متشکرم که واضح بیان فرمودند و همکاران عزیزمان جسارت این بنده را پذیرا باشید

kamal3401
October 1st, 2012, 19:11
سلام
من یک پرسش دارم :
چرا این پست ها و این تصمیم ها و اینکه چرا کاربران بد عادت شده اند را وقتی میخواهید پیگری و حل کنید که شرایط ارز تغییر میکند یا قانون خاصی به اجرا در میآید؟؟؟
تا سه ماه پیش بحس داغ هاست تابستونی بچه مدرسه ای ها بود حالا هم که ارز بالا رفته بحس هزینه و احترام داغه...
همکاره محترم وقتی من به شما و شما به من احترام نگذاریم به اسم رقابت قیمت ها را پایین نیاوریم یا مفتی کار نکنیم آیا باز کاربر بد عادت میشود؟؟؟
مثال:
کاربر: آقا من یه سرور اختصاصی میخوام که روش وی ام ویر نصب بشه و اینکه ایزو های سیستم عامل x,y,z را هم برام آپلود کنید و یک میکروتک هم روش ران کنید و پورتهای مشکل دار را هم ببندید
هاستینگ : مشکلی نیست اگر دوست داشته باشید سی پنل هم برای شما کانفیگ میکنیم ( یه جورایی تو رو جون مادرت بخر !! )
حال اگر هاستینگ چنین جوابی میداد : کاربر گرامی وظیفه ما پوشش سخت افزاری میباشد و هر گونه پشتیبانی نرم افزاری شامل هزینه خواهد بود در صورت تمایل اعلام کنید تا محاسبه شود.
نتیجه: این اطمینان را میدهم که کاربری که از شما محصولی خواسته تحقیق خود را از بابت خود محصول کرده پس احتمال نگرفتن سرویس خیلی پایین است و از طرفی میداند که خبری از درخواست اضافه نیست و فرهنگ درست جایگزین میشود یک خاصیت خوب دیگر که دارد این است که کاربر با معلومات ظعیف هم دور شما را خط میکشد و هم به شما و خودش لطف بزرگی کرده
نمونه همین شرکت خودمان در خدمت خیلی از همکاران عزیزمان میباشد اما کسی دیده که ما خدمات نرم افزاری ارائه دهیم؟؟؟ آیا مشکل فروش پیدا کردیم ؟؟؟ آیا مورد آنجوری ;) داشتیم ؟؟
این بحس سر دراز دارد....
اما در آخر از استارتر خیلی متشکرم که واضح بیان فرمودند و همکاران عزیزمان جسارت این بنده را پذیرا باشید

یک دست صدا نداره دوست عزیز تو ایران فقط شما نیستی یا کسی با خصوصیات شما نیست که بخواد سرویس هاستینگ یا سرور ارائه بده!

الان شاید تو هر 50 خانواده ایرانی یکی از اعضای این خانواده ها حداقل یه نمایندگی هاستینگ داره شاید این آمار درست نباشه ولی یه مدت دیگه از اینم بدتر میشه

به کی میخوای بگی این حرفارو؟؟؟؟این فرهنگ ملت ایرانو با این چیزا نمیشه درست کرد! کار از ریشه خرابه

---
October 1st, 2012, 19:37
سلام
من یک پرسش دارم :
تا سه ماه پیش بحس داغ هاست تابستونی بچه مدرسه ای ها بود حالا هم که ارز بالا رفته بحس هزینه و احترام داغه...
مثال:
این بحس سر دراز دارد....
حامد خان دقیقا همین هست که شما میفرمایید .
مثال واضح تر همین سرور های مفتاد تومنی کیم سوفی یا ا وی اچ آفر به کاربر میدیم مثلا از کانادا بر میگرده میگه فلان کس با کلی امکانات و پشتیبانی میده 100 تومن شما چقدر قیمتاتون پرته
باید دست به دست هم بدیم برای بقا برای ارزش بخشیدن به هرچی که براش یه عمر زحمت کشیدیم
کار دیگه از حرف گذشته باید فکر عمل باشیم

Web-Lovers
October 1st, 2012, 19:58
بله به نظر منم باید یک اتحادیه چیزی درست کنیم خودمون سامان دهی کنیم محتی برای برنامه نویسی و... الان بعضی کار بی کیفیت پر از باگ به ملت تحویل می دهند بعد دیگران که کار درست و حسابی می کنند بی کار شدند

s.w.a.t
October 1st, 2012, 20:05
آرش؛ مطمئن باش تا اشخصای که در این حرفه هستند به خودشون، وقتشون، اعصابشون، سلامتیشون، هزینه ایی که میکنن و ... احترام نمیزارن قطعا خریدار هم احترام نخواهد گذاشت و همین شکل دیگران... هروقت بیش از نیمی از اشخاص بازار به این اصل رسیدند مطمئن باش همه چیز رو به بهبود خواهد رفت...
موفق باشید

shivahost
October 1st, 2012, 20:09
متاسفانه بازاری که قسمت اعظمی از اون در دنیای مجازی جریان داره بهتر از این نمیشه. اگر هاست یک چیزی بود که حتما باید از مغازه سرکوچه ها می خریدید هرگز اینگونه نمی شد.

alishadmehr
October 1st, 2012, 20:25
ببخشید که میون کلامتون صحبت میکنم! درسته که بخش هاستینگ خیلی تحت فشار هست اما استدلال شما هم از بقیه تخصص ها و مخصوصا کارهایی که با اینترنت در ارتباط هست ، غلط هست و به نوعی من دید نادرستی رو از صحبتهاتون میبینم.

اینکه فکر میکنید یک گرافیک ماوسش رو تکون میده و یک طرح گرافیکی از آب در بیاد و با قیمت بالا اون رو به مشتری میده یا یک طراح وب با چهار تا کلیک یا به قول شما میکس کردن به همین صورت و همینطور برنامه نویس و و و ...

اگر بخوایم اینطوری نگاه کنیم که میگیم مدیریت سرور هم چهار تا دستور زدن هست دیگه !

این طرز فکر اشتباه هست همه اینها زحمت میکشند ! همونطور که گرافیست کپی کار داریم ، هاستینگ بدون مسئولیت و مشکل دار هم داریم. این چه طرز فکری هست که میخواید با تخریب بقیه تخصص ها ارزش تخصص خودتون رو بالا ببرید.

صحبتهاتون با ارزش هست و به نظرم باید نتیجه گیری بشه و بهش عمل کنند اما در شرایطی که به جای تخریب بقیه کارها یا کم ارزش دونستن بقیه تخصص ها به ارزش کار خودمون بها بدیم.

persiantools
October 1st, 2012, 20:35
هاست الان از یک ساندویچ هم تو ایران ارزونتر شده . دلیلش هم سادست ، یه نفر میره یه نمایندگی با 25 هزار تومن میگیره و هاستینگ راه میندازه .

mizbanaval
October 1st, 2012, 21:24
هاستینگ مسخره ترین شغلی ما ایرانی هاست
تنها چند مورد رو مثال میزتم :
تو کشور ما اصلا چیزی به نام مدریت وجود نداره پس در نتیجه ارزم همین جوری با کله میره بالا و ما بیچاره میشیم چون به ما ارز دولتی تعلق نمیگیره
مشتریان هاستینگ 50 درصدشون نوجوان هستیند و ماهی حدود 20-3 تومن زیاد زیادش پول تو جیبی میگیرند
این سرور ها کلا باهاش 3 کار اساسی انجام میشه اکانتینگ و میزبانی و اپلود و دانلود پس بیشتر از اینم انتظار نداشته باشید
از همه مهمتر قدرت خرید کم شده و قیمت ها زیاد تو این 5 ماه اخر غیر از اینکه کلا قیمت همه ی کالا ها مثل هر سال میره بالا امسال ارزم رفت روش در نتیجه به اوج بیچارگی رسیدن ملت
ما هم داریم اینجا 24 ساعته واسه هم درد دل میکنیم ولی بجایی نمیرسیم ....

---
October 1st, 2012, 21:26
ببخشید که میون کلامتون صحبت میکنم! درسته که بخش هاستینگ خیلی تحت فشار هست اما استدلال شما هم از بقیه تخصص ها و مخصوصا کارهایی که با اینترنت در ارتباط هست ، غلط هست و به نوعی من دید نادرستی رو از صحبتهاتون میبینم.

اینکه فکر میکنید یک گرافیک ماوسش رو تکون میده و یک طرح گرافیکی از آب در بیاد و با قیمت بالا اون رو به مشتری میده یا یک طراح وب با چهار تا کلیک یا به قول شما میکس کردن به همین صورت و همینطور برنامه نویس و و و ...

اگر بخوایم اینطوری نگاه کنیم که میگیم مدیریت سرور هم چهار تا دستور زدن هست دیگه !

این طرز فکر اشتباه هست همه اینها زحمت میکشند ! همونطور که گرافیست کپی کار داریم ، هاستینگ بدون مسئولیت و مشکل دار هم داریم. این چه طرز فکری هست که میخواید با تخریب بقیه تخصص ها ارزش تخصص خودتون رو بالا ببرید.

صحبتهاتون با ارزش هست و به نظرم باید نتیجه گیری بشه و بهش عمل کنند اما در شرایطی که به جای تخریب بقیه کارها یا کم ارزش دونستن بقیه تخصص ها به ارزش کار خودمون بها بدیم.
من اول از شما تشکر میکنم که نظرتون رو دادید .

بهتر هست ساده باهم صحبت کنیم .
برای اینکه شما یک مدیر سرور خوب بشید باید توانایی هاتون رو توی عمل هم نشون بدید به همین خاطر شما باید دوره های حرفه ای مدیریت رو بگذرونید و بهرحال برای اثبات تخصصتون مدرکی بگیرید . تا همگان هم بدونند سطح دانش شما چطور هست ؟
برای اینکه شما یک گرافیست خوب بشید باید به کلاس های فتوشاپ برید و تمرین کنید و ... اما چطور نشون میدید که در عمل هم کار طراحی میزنید چند تا نمونه کار جمع میکنید میزارید توی سایت یا وبلاگ میشه نمایش دهنده ی توانی شما
برای اینکه شما یه طراح وب بشید مثل یه گرافیست همین راه رو ادامه میدید و همچنین برنامه نویس
اما من که مدیر سرور هستم چطوری کیفیت کارم رو به شما نشون بدم ؟ پسورد روت های مشتریام رو بدم چک کنید ؟ من باید توی تخصصم برم مدارک بین المللی رو بگیرم که شما به توانایی من اشراف پیدا کنید چطور ؟
برای 40 ساعت آموزش RHCA حداقل 5000 دلار یک اقامت یک هفته ای توی سنگاپور و بالطبع هزینه ی ورود به امتحان رو بدم اما در نهایت چی ؟
برای دریافت یه مدرک Comptia Linux+ باید بنده یه هزینه ی سنگین برای حضور در کلاس ها بدم هزینه ی اقامت یک هفته ای در ایتالیا و در نهایت هزینه ی ورود به امتحان
چرا جای دور بریم همین دوره های LPI توی تهران میدونید چقدر هزین بردار هست ؟ میدونید برای گرفتن پایه ای ترین مدیرک ال پی آی که LPIC1 هست باید به قیمت الان 700 هزار تومن بدید ؟
با این حساب ها و هزینه ها چرا کار من باید حد اقل 1 دهم هزینه ی کار یه گرافیست کار یه راننده تاکسی کار یه کشاورز یا طراح وب باشه در صورتی که 10 برابر وقت گیر تر هست ؟

فکر نمیکنید در حق من و امثال من چقدر ظلم میشه ؟
فکر نمیکنید که زمانی که یه سرور به مشکل میخوره من و امثال من چقدر باید زحمت بکشیم برای عیب یابی ؟همش میشه محیط فتوشاپ ؟ یا فکر کردید مثل IDE های برنامه نویسی ما دیباگر داریم ؟

در آخر کاربر میزنه نتیجه نداد مانی بک این حرف توهین به شعور من و امثال من هست توهین به زمانی که صرف کردیم

الان چی میگید بازم میگید 4تا دستور هست ؟

sarwhost
October 1st, 2012, 21:48
سلام واقعا خیلی خیلی ممنون
خیلی وقت بود که میخواستم این حرفارو بزنم اما فکر میکردم که اگه بزنم تیربار خواهم شد اما حالا که تک تک این پستارو خوندم مطمئن شدم همه باهم این مشکل داریم تو کشورهای دیگه vps میدن 100دلار در حای که اینجا همون سرور 15تومان قیمتشه یه روز انقدر اعصابم خورد بود که با خودم فکر میکردم یه گروهی بود که برای هاستینگ یه سری قوانین و تعرفه هایی میبود که اگه کسی از اونا پیروی نمیکرد اون گروه بره کل سایتشو بیاره پائین میدونم بچه گانه هست اما وقتی میام میبینم تاپیک زده شده رم یک گیگ فقط 8500تومان اعصاب خورد میشه اخه مگه چقدر میخواد فشار بیاره ر سرور و اورسل کنه که پول خود سرور در بیاد حالا در امد هیچ
راهی جز اینکه یک صنفی تشکیل بشه مثلا توی همین انجمن یه سری قوانین و تعرفه ها باشه همه بیان از اون پیروی کنند
و برای بخش فروش هم قوانین صفت و سختری ارائه بشه
خیلی از این تاپیکها زده شده همه بی نتیجه موندن اما دوستان یه فمری کنید به نتیجه ای برسیم

Aria
October 1st, 2012, 22:02
سلام.

این درسته که بعضی وقت ها قیمت هایی برای سرویس ها در این انجمن و سایت اشخاص دیده میشه که با هیچ چرتکه ای نمیشه تخمینش زد که اصلاً هزینه اولیه سرور تامین میشه ؟ سود مهم نیست!

اما اشتباه همینجاس که فکر کنیم بازار هاستینگ ایران به همین موارد خطم میشه! باید عرض کنم که اینطور نیست و بنده همکارانی درون ایران دارم که شرکت های هاستینگ برتر هستند و درامد های میلیاردی در سال دارند که پس از حقوق کارمندان و هزینه سرور ها و مالیات و دیگر هزینه ها، مبلغ دارمد *بسیار* خوبی براشون باقی می مونه و اگر سرویسی هم از ما داشتند حتی حرفی در مورد گران شدن دلار نزدند!

خیلی مثال های دیگر هم میتونم بزنم ولی فکر کنم دلیلی نداشته باشه اما خلاصه کلام این هست که:

چیز ارزشمند رو ارزان نمی فروشند ... اگر برای یادگیری زحمت کشیده شده بود و یا هزینه ای شده بود، اگر کار اصولی یاد گرفته شده بود و قرار بود که اصولی پیاده سازی بشه، هزینه ساعتی و حداقل 100 هزار تومان در ساعت بود (همان قیمتی که ما و خیلی شرکت های دیگر کار می کنند و هیچ ترسی نداریم).

در هر صورت، این موارد متاسفانه قابل حل نیست، در هر باغ بزرگ و زیبا و مفیدی، علف حرز هم هست!

با تشکر.

om!d-D
October 1st, 2012, 22:21
چند ت جمله بد نیست بگم....برای کارتون ارزش قائل باشید...هاستینگ جدای از مسائل مالی خیلی ضررهای روحی وارد میکنه.آدم کاملا صبوری بودم خودم منتها توی این دو سه سال از دست این آدمایی که هیچی حالیشون نیست و بعد از کلی زحمت که واسشون میکشی جواب آدم رو به بدترین شکل ممکن میدن.اینکار نیازمند اعصابی فولادین است . اینقدری که من سر این دلار حرص خوردم برای هیچی نخوردم.دلار الان 3500

habiballahafg
October 1st, 2012, 22:57
ولی با این حال الان بازار هاستینگ برای کارشناسان هاستینگ واقعن باد هست چون کسی که کار بلد هستش میره یه سرور اختصاصی میگیره بدش با کلی امید و آرزو و این که میاد قیمت ها را برای فروش بهتر کارشناسی میکنه برشکسته میشه چون یه آدم بی سواد از سر ذوق فروش هاست امده با قیمت های خیلی خیلی کم و هاست های نامحدود ماهیانه ۱۵ هزار تومانی زده کلی فروش میکنه
در کل نظر من این هست که این بازار برای کارشناسان بد هستش و اگر این بازار دارای اتحادیه صنفی بشه مانند فروشگاه الکترونیکی خیلی خوب میشه و هیچ وقت از این مشکل ها به وجود نخواهد آمد

alishadmehr
October 1st, 2012, 23:03
من اول از شما تشکر میکنم که نظرتون رو دادید .

بهتر هست ساده باهم صحبت کنیم .
برای اینکه شما یک مدیر سرور خوب بشید باید توانایی هاتون رو توی عمل هم نشون بدید به همین خاطر شما باید دوره های حرفه ای مدیریت رو بگذرونید و بهرحال برای اثبات تخصصتون مدرکی بگیرید . تا همگان هم بدونند سطح دانش شما چطور هست ؟
برای اینکه شما یک گرافیست خوب بشید باید به کلاس های فتوشاپ برید و تمرین کنید و ... اما چطور نشون میدید که در عمل هم کار طراحی میزنید چند تا نمونه کار جمع میکنید میزارید توی سایت یا وبلاگ میشه نمایش دهنده ی توانی شما
برای اینکه شما یه طراح وب بشید مثل یه گرافیست همین راه رو ادامه میدید و همچنین برنامه نویس
اما من که مدیر سرور هستم چطوری کیفیت کارم رو به شما نشون بدم ؟ پسورد روت های مشتریام رو بدم چک کنید ؟ من باید توی تخصصم برم مدارک بین المللی رو بگیرم که شما به توانایی من اشراف پیدا کنید چطور ؟
برای 40 ساعت آموزش RHCA حداقل 5000 دلار یک اقامت یک هفته ای توی سنگاپور و بالطبع هزینه ی ورود به امتحان رو بدم اما در نهایت چی ؟
برای دریافت یه مدرک Comptia Linux+ باید بنده یه هزینه ی سنگین برای حضور در کلاس ها بدم هزینه ی اقامت یک هفته ای در ایتالیا و در نهایت هزینه ی ورود به امتحان
چرا جای دور بریم همین دوره های LPI توی تهران میدونید چقدر هزین بردار هست ؟ میدونید برای گرفتن پایه ای ترین مدیرک ال پی آی که LPIC1 هست باید به قیمت الان 700 هزار تومن بدید ؟
با این حساب ها و هزینه ها چرا کار من باید حد اقل 1 دهم هزینه ی کار یه گرافیست کار یه راننده تاکسی کار یه کشاورز یا طراح وب باشه در صورتی که 10 برابر وقت گیر تر هست ؟

فکر نمیکنید در حق من و امثال من چقدر ظلم میشه ؟
فکر نمیکنید که زمانی که یه سرور به مشکل میخوره من و امثال من چقدر باید زحمت بکشیم برای عیب یابی ؟همش میشه محیط فتوشاپ ؟ یا فکر کردید مثل IDE های برنامه نویسی ما دیباگر داریم ؟

در آخر کاربر میزنه نتیجه نداد مانی بک این حرف توهین به شعور من و امثال من هست توهین به زمانی که صرف کردیم

الان چی میگید بازم میگید 4تا دستور هست ؟

ممنون از توضیحاتتون. من چنین جسارتی نکردم که شما چهار دستور میزنید و تمام ، عرض بنده این بود که اگر بخوایم با طرز فکر شما پیش بریم ، باید این صحبتها رو در مورد کار شما هم بکنیم.

باز هم دارید اشتباه میکنید به این دلیل که پیچ و خم بقیه کارها رو نمیبیند و فکر میکنید بقیه کارها زحمتی ندارند.

من با صحبت شما موافقم که میگید بر اساس زحمتی که میکشید مزد نمیگیرید. اما این مسائلی که تعریف کردید حاشیه ای هستند و به نظرم نه قانع کننده بودند و نه به بحثمون مربوط میشدند خیلی از وبمسترها ( بالای 90 درصد ) اصلا نمیدونند این مدارکی که شما مطرح کردید چی هستند و به چه دردی میخورند تنها ملاکشون همین سابقه اون فرد و یا شرکت و همچین نمونه کارها ( وبسایتهایی که پشتیبانی میشه از سمت اون هاستینگ ) و از این دست مسائل ملاک هست.

ما توی بازار کار آزاد چیزی به اون صورت به اسم مدرک X یا Y نداریم . و البته اگر هم باشه در این رابطه به خود شخص برمیگرده که دوست داره این امتیازات رو داشته باشه و یا نداشته باشه که همین مسئله در مورد بقیه تخصص ها هم صدق میکنه. ما فقط توی بازار آزاد کار میخوایم.

این بحث هاشیه ای به کنار ، من برمیگردم به بحث اصلی.

شما میگید کار من ارزش داره من نمیگم کار شما ارزش داره یا نداره ، من میگم کار شما هم ارزش داره کار بقیه هم ارزش داره. این ارزش رو کی باید تعریف کنه شما یا من ؟ نمیشه برای کار بقیه افراد به صورت قطعی ارزشی رو مشخص کرد ما اگر عددی رو معین میکنیم نسبی هست تواما با دو متغیر توان پرداختی خودمون و البته دید ارزش گذاری شخصیمون.

من نمیتونم بگم کار شما اینقدر کلا ارزش داره ولی میتونم بگم توان پرداختی من اینقدر هست یا من حاضرم این مقدار هزینه کنم.

شمایید که باید تصمیم بگیرید آیا حاضرید با این مقدار کار کنید یا نه. اگر بگید بله خوب تقصیر من نیست و من ظلمی نکردم.

مثلا یک دامنه نیاز دارم حاضر هستم 70 دلار برای BackOrder اون دامنه هزینه کنم اما یک شخص دیگه حتی حاضر نباشه هزینه ثبت اون دامنه به صورت معمولی رو هم بپردازه. اینجا من مشخص کردم که توان پرداختم چقدر هست و چقدر برام این کار ارزش داره.

این سرویس دهنده ها هستند که اصلا حاضر نیستند قیمتشون رو کمتر کنند حتی یک سنت کمتر.

با این توضیحات من نتیجه گیریم اینه که این شغل مشکلی نداره و خودتون به خودتون ظلم میکنید. در واقع هم ظالم هستید و هم مظلوم.

پی نوشت : این بحث مقایسه شغلیتون با شغلهای دیگه مثل گرافیست و طراح یا راننده تاکسی و کشاورز فوق العاده کلیشه ای و به نظرم بی ارزش هست شما از حال یک کشاورز یا یک راننده تاکسی چقدر با خبرید ؟ چرا حرفهایی رو میزنید که ارزش مفهمومی ، صحبهاتون رو میاره پایین.

بشینید ببینید کجای کارتون ایرادداره نه اینکه از دور این شغل و اون شغل رو خوب بدونید همه شغلها از دور در آمد زا و عالی هستند. ولی وقتی واردش میشیم تازه متوجه کم و کاستی ها میشید.

hamidjan
October 1st, 2012, 23:43
مشکل از اینجا شروع میشه که فکر میکنیم رقیبان ما همین چند تا بچه دبیرستانی و مشتریان ما هم فقط از همین وب هاستینگ تاک تامین میشه.

m3hdi
October 2nd, 2012, 00:55
در تایید حرفهای دوستمون باید بگم واقعا بعضی روزها و ساعت ها از اینکه این حرفه رو دارم پشیمونم
دیتاسنتر xlhost یک زمانی پشتیبانی 24 ساعته نداشت (نمی دونم الان داره یا نه) روز یک شنبه سرور ما به دلیل نا معلومی قطع شد و ما هرچقدر تماس گرفتیم بی فایده بود
روز بعد تازه جواب دادند که سرور شما مجددا در دسترسه ، هیچ توضیح دیگری هم نداند ما هم با یک لحن شاکی گفتیم بعد از یک روز جواب دادید که اینو بگید ؟ خلاصه جواب مارو با جند تا ایمیل دادن و فقط یک عذر خواهی ساده کردن
اینجا ایران ! جمعه ساعت 10 شب باید به تلفن همراه پاسخ بدیم تا سفارش کانفیگ iis رو برامون بدن ،متاسفانه هم اونقدر لحن بعضی دوستان ... البته من تمام کاربران رو عرض نکردم و واقعا هستند عزیزانی که قدرت درک بالایی دارند و خوشبحتانه تعداد زیادی از این عزیزان با بنده تجربه همکاری داشتند و دارند
از سختی های این کار هرچقدر هم که گفته بشه ، کمردرد و تاری چشم جزو اولین هزینه هایی هست که ما دادیم
حالا هم که اوضاح به اینچا کشیده شد تازه بعضی دوستان به خودشون اومدن که باید چه راهی رو در پیش بگیرند و فقط جواب من به این دوستان اینه که روزی که قیمت هاتون رو اونقدر کشیدید پایین که فکر سود 100 هزار تومانی بودید الان چطور می خواید ادامه بدید ؟ سرور 1 گیگ رم رو ما از پارسال 35 هزار تومان دادیم تا به امروز ، با تغییر ریال به ارز در سایت الان باید این سرور 1 گیگ رم حدود 48 هزار تومان تمدید بشه
واقعا خوبه همکاران فکر کنند ، این همه هزینه می کنید ، وقت میزارید ، انرژی میزارید ، قدر خودتون رو بدونید ، ارزش این همه کار فراتر از سود 100 هزار تومانی شماست
این هزینه شاید هزینه 1 ماه اینترنت شما باشه ، پول برق ، آب و ماشین ، خونه ... واقعا حساب دو دو تاست
سعی کنیم درست کار کنیم و درست تعرفه بدیم ، اینجوری هم خودمون راحت تریم هم سرویس گیرنده
مسئول گرانی دلار من و شما نیستیم که نگرانش باشید ، اینکه به مشتری فشار میاد ایراد از جای دیگست
با احترام

mahdi2009
October 2nd, 2012, 13:42
سلام.

خدا رو شکر به جرگه فروشندگان و تاجران صنعت هاستینگ ایران تا امروز نپیوستم! ولی چون استارتر تاپیک به نکته جالبی اشاره کردن یک مطلب به ذهنم خطور کرد. دوستانی که چه فروشنده یا چه ارائه دهنده خدمات فعالیت میکنن من اکثرا میبینم که همیشه این مطلب رو میبینم که روی افزایش هزینه خدمات خودشون پافشاری میکنن در حالی که ندیدم هنوز به تعریف واقعی از فعالیت در بخش ای تی برسن حداقل در قسمت سرور و منیج اون واقعا اون تایم کمی که برای داشتن و منیج یک سرور داشتم و تا به امروز با مسایل دیگه مربوط به سرورها و شبکه برخورد کردم تعریف من از این فعالیت تجارت نیست این واقعا نوعی هنر هست! دوستان باید اول شناختی از مقدار هنر خودشون به نسبت خلاقیت و دانششون داشته باشن تا این باور رو نداشته باشن و عام نشه و به مشتری هم منتقل نشه همیشه دریافت کننده خدمات به چشم کالا نگاه میکنه و کالا قیمت گذازی خواص خودش رو داره. ولی ارزش گذاری یک هنر واقعا متفاوت هست!

در مورد عامل اصلی قیمت و هزینه ها مهمترین معظل طمع بین ارائه دهنده های خدمات و هاستینگ هست. شما یک طرفه به قاضی میرید قبل از این اوضاع ارزی فعلی هر کسی که اندک سرمایه داشت برای افزایش چند برابری اون به سمت ارائه خدمات هاست یا سرور مجازی و ... جذب میشد چون راحتترین راه ممکن بود تا شما با یک سرور 300 هزار تومانی 1 الی 1.5 میلیون تومان درامد داشته باشید! مقدار در امد هم نسبت خاصی با طمع فروشنده داشت! شما نباید مصرف کننده رو فردی بی فکر و تعقل حساب کنید. خوب قاعدتا این طمع به خریدار هم سرایت میکنه و الباقی ما جرا که نتیجش میشه بازار فعلی خدمات هاستینگ البته به صورت شدیدش در این انجمن شایعه و شرکتهای دیگه کمتر این فضا رو دارن با مشتریهاشون. متاسفانه این فضا به محیط خدمات فنی هم سرایت کرده یک دوستی فکر میکنه تنظیم وب سرور iis برای بازدید بالا کار هر کسیه چون فروشنده ها اشانتیون رو سرورها ارئه میدن! اونم با چه تنظیمات پیشرفته ایی!! یا تنظیم ترکر لینوکس(ت-و-ر-نت) رو فکر میکنن رایگان همه جا انجام میدن اگر کسی درخواست هزینه بکنه پول دوسته(حالا بماند که اکثر مدعیان اصلا نمیدونن این مطلب اخری چی هست!) و .....

حرف در وادی مسایل فنی و پشتیبانی فنی و ... بسیار زیاده. مسلما و ایضا متاسفانه جناب استارتر تاپیک شما بسیار بیشتر برخورد داشتید ولی وقتی میخواهیم بررسی کنیم نباید همه مشکلات رو از جانب دریافت کننده خدمات ببینیم.

habiballahafg
October 2nd, 2012, 14:58
فقط در ایران این گونه مشکلات برای مدیران سایت های هاستینگ ت چون در هر کجا ی دنیا حداقل یه مقدار برای مدیران هاستینگ ارزش قائل میشن و با هاشون درست صحبت میکنند ولی در ایران بد صحبت میکنند -در موارد آدم پاسخ دهی به مدیران نه سزا هم میگن اگه ۲ یا ۳ ساعت در جواب بدیم حتی ممکنه برای ماه بد تمدید نکنند و هاست را انتقال بدهند

x170
October 6th, 2012, 02:36
دوستان من از کل تاپیک تنها نتیجه ای که گرفتم ‏.‏ تاسیس اتحادیه بود ! دوستان هر کس با من موافق بود اعلام کنه تو پیام خصوصی تا من هم سایر همکاران رو گردآوری کنم .‏ با تشکر.

x170
October 6th, 2012, 02:40
اگر که دوستان اعلام امادگی کنند من قول میدم که خودم به شخصه تمامی کارهاشو انجام بدم.‏ فقط لطفا دوستانی که موافقن واسه من پیام خصوصی امادگی خودشون را اعلام کنند.‏ ممنون

Sir.DarKNesS
October 6th, 2012, 03:09

اخخخخخخخ گفتی :-*

adamak
October 8th, 2012, 18:09
با سلام
بانظر همه دوستان موافقم ولی
ما از روز اول سرور مجازی 1 گیگ مون 30000 تومان بوده الان به خاطر نرخ ارز شده 40000 تومان
هاست یک گیگ رو از اول میدادیم 40000 توملان الان میدیم 50000 تومان
ضمنا تو یه سرور با رم 16 40 تا سرور نمیسازیم . کمتر و با پشتیبانی عالی
همه مشتری ها هم بدون اعتراض پرداخت میکنن .... چون : ما به غیر از تجربه کاری با علم تجارت الکترونیک اشنا هستیم و به خاطر منافع به هیچ وجه ارزان فروشی نمیکنیم
الان هم راضی هستیم چون ار روز اول مشتری ها مون رو به بازار حرفه ای هاستینگ اشنا کردیم که ارزش کار خوب رو بدانند .
موفق و سربلند باشید . علی یار همتون

habiballahafg
October 8th, 2012, 18:18
با سلام
بانظر همه دوستان موافقم ولی
ما از روز اول سرور مجازی 1 گیگ مون 30000 تومان بوده الان به خاطر نرخ ارز شده 40000 تومان
هاست یک گیگ رو از اول میدادیم 40000 توملان الان میدیم 50000 تومان
ضمنا تو یه سرور با رم 16 40 تا سرور نمیسازیم . کمتر و با پشتیبانی عالی
همه مشتری ها هم بدون اعتراض پرداخت میکنن .... چون : ما به غیر از تجربه کاری با علم تجارت الکترونیک اشنا هستیم و به خاطر منافع به هیچ وجه ارزان فروشی نمیکنیم
الان هم راضی هستیم چون ار روز اول مشتری ها مون رو به بازار حرفه ای هاستینگ اشنا کردیم که ارزش کار خوب رو بدانند .
موفق و سربلند باشید . علی یار همتون
kar dorost ra shoma anjam dadi man gheimat ha ra didam va be in gofte haye shoma fekr kardam be shoma afarin goftam
vali ye fekri be hal kasani bekonid ke az aval mesle shoma nakardan

amirhkh
October 9th, 2012, 01:11
به نظر من راه حل این مشکلات تشکیل یک اتحادیه هست , راه حل دیگه نداره , انتظار یه شبه با فرهنگ شدن از اونایی که ایجاد مشکل می کنند نداشته باشید , خیلی چیزا با زور درست میشه تو این مملکت

ما حاضریم هزینه کنیم برای اتحادیه

alborzdata
October 9th, 2012, 01:33
به نظر من راه حل این مشکلات تشکیل یک اتحادیه هست , راه حل دیگه نداره , انتظار یه شبه با فرهنگ شدن از اونایی که ایجاد مشکل می کنند نداشته باشید , خیلی چیزا با زور درست میشه تو این مملکت

ما حاضریم هزینه کنیم برای اتحادیه

بنده با ایشون کاملا موافق هستم ما نه صنفی داریم نه اتحادیه اگه باشه ....

Ariya
October 9th, 2012, 01:58
:107:

seflow
October 10th, 2012, 12:41
استارت عزیز حرف شما درست هست و با شما موافقم!!!
این کار به هیچ پایه و اساسی بند نیست! وقتی این کار خوب هست که در ایران شرایط طوری باشه که دیتاسنتر های ایران با دیتاسنترهای خارجی قابل مقایسه باشند اونوقت میشه از ایران سرویس داد با خیال راحت که تحریم و ارز و...... هم نباشه...و در کل این کار نسبت به کارش سودی نداره! الان این هتزنر آقای قنبری توی تاپیکش نوشته از 200 تا یوزر 4 میلیون سود میگیره...واقعا کم نیست؟؟؟ هزینه ساپورت و وقت و شرکت و....رو هم حساب کنین چیزی نمیمونه تهش! حالا شما این 200 تا یوزر رو فکر کن که شما در یک کار واقعی در دنیای واقعی 200 تا یوزر داشته باشه به طور مثال شما 200 تا شرکت باشه که باهاشون کار کنی و با هر کدوم کم کمش ماهی 1 میلیون برای قرار داد بگیری! ماهی 200 میلیون در آمد داری که میگیم 100 میلیون رو میزاری برای پشتیبانی و شرکت و.........حالا میگیم 200 تا نه! 10 تا! باز هم از این کار بهتر هست...

یا شما فکر کنین شما 200 تا یوزر adsl دارین هر کدوم روزی 1 گیگ حجم شارژ کنن...هر کدوم 1000 تومان سودش باشه..در ماه 6 میلیون سودش هست!!!

پس این کار ارزشی نداره! چرا به عنوان کار سوم یا چهارم در ایران خوب هست!

cdcenterahmadi
October 10th, 2012, 13:02
ببخشید ولی اتحادیه چیکار می تونه بکنه!!!
اگه منظورتون اینه که میاد سرو سامون می بخشه و نمیزاره بعضی از دوستان ارزون بفروشن خیر اشتباه کردید چنین چیزی نیست.
چون ارزون فروختن تو قانون جرم نیست و وقتی اتحادیه بهتون بگه چرا دارید ارزون می فروشید میتونید برید اداره بازرگانی اعلام کنید اون موقع اداره بازرگانی چنان گوش اتحادیه رو می پیچونه که دیگه ازاین غلط ها نکنه.

medianet
October 10th, 2012, 13:12
دوستان با نظرات همتون موافقم .... امیدوارم راهی بشه که مشکلو حل کرد
به نظر من دوستان اگر راهکارهای شدنی ارائه بدن بهتره ...
حالا نمیدونم نظر شما چیه ؟

abc
October 11th, 2012, 02:48
البته اگر صنف و اتحادیه باشه کلی عوارض و بیشتر از اون مالیات و دارایی هم گریبان خیلی هارو میگیره
ماکه هر سال هزینه کردیم دفتر پر کردیم دو سه میلیون مالیات ازمون گرفتن و اعصاب نزاشتند

adamak
October 11th, 2012, 19:53
دوستان فقط یکی به ما بگه که این دوستان که با این قیمت ها میفروشن چطور این کار رو میکنن ؟؟ مثلان الان سرور ex4 هتزنر با( 30 ای پی که قبلا میداد) 273000 + felexi میشه حدود 500 تومن
اونوقت اگه به 30 نفر رم 512 بدیم 18000 تومن میشه : 540000 تومان
یعنی 30 تا سرور رو پشتیبانی کنی واسه 40 تومن ؟؟؟ !!!!!
عجب از کار ایرانی !!!!