PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارایه اینترنت بیسیم وایرلس در شعاع 30 کیلومتری بدون مشکل

sainaweb
September 19th, 2012, 23:36
سلام . خسته نباشید همکاران عزیز .

دوستانی که در زمینه شبکه و شبکه های بیسیم فعالیت میکنن اگر ممکنه یک راهنمایی بکنن که ما چطوری میتونیم تو شعاع 30 کیلومتری شرکتمون اینترنت بیسیم به حدود 200 یوزر بدیم ؟ میخوایم تو همه این منطقه آنتن دهی بدون مشکل و دقیق داشته باشیم .

هزینه ها و مجوز های لازم رو هم ذکر کنید .

با تشکر

taghi.karimi
September 20th, 2012, 09:09
درود
از پروفایلتون مشخص هست که قم هستید.
کدام منطقه از قم را میخواید تحت پوشش ببرید ؟

هزینه مجوز را میتونید از شرکتی که میخواید دیتا تامین کنید به صورت زیر شاخه کار کنید که نیاز به مجوز هم نداشته باشید (به شرطی که اون شرکت داشته باشه)
در مورد تجهیزات ما چند سالی هست که با مارکهای مختلف کار میکنیم برای مسافت ها کم دیوایس هایی از برند Ubnt و Cnet و Dlink میشه گفت مناسبا.
اما در مسافت طولانی و با حجم دیتا زیاد به نطر بنده یک گزینه اون هم میکروتیک
اگر میخواهید دردسر و هزینه چندین باره دستگاه و... ندید یکبار هزینه کنید رادیو قوی بزارید تا از کلی از مشکلاتی که با دستگاه های متوسط خواهید داشت را همان ابتدا رفع کنید.
در مورد موارد دیگری سوال دارید در خدمتیم

sainaweb
September 20th, 2012, 11:21
درود
از پروفایلتون مشخص هست که قم هستید.
کدام منطقه از قم را میخواید تحت پوشش ببرید ؟

هزینه مجوز را میتونید از شرکتی که میخواید دیتا تامین کنید به صورت زیر شاخه کار کنید که نیاز به مجوز هم نداشته باشید (به شرطی که اون شرکت داشته باشه)
در مورد تجهیزات ما چند سالی هست که با مارکهای مختلف کار میکنیم برای مسافت ها کم دیوایس هایی از برند Ubnt و Cnet و Dlink میشه گفت مناسبا.
اما در مسافت طولانی و با حجم دیتا زیاد به نطر بنده یک گزینه اون هم میکروتیک
اگر میخواهید دردسر و هزینه چندین باره دستگاه و... ندید یکبار هزینه کنید رادیو قوی بزارید تا از کلی از مشکلاتی که با دستگاه های متوسط خواهید داشت را همان ابتدا رفع کنید.
در مورد موارد دیگری سوال دارید در خدمتیم

سلام مجدد .
بله قم هستیم . بلوار امین

میخوام کل شهر قم رو پوشش بدم ( بجر پردیسان ) . میشه یک راهنمایی کنید که ببینم چه دستگاه هایی توانایی این کار رو دارن ؟ با توجه به این که چند تا ساختمون تو قم داریم مشکلی از بابت نصب آنتن و بقیه مسائلش هم نداریم .

الان اینترنت 5 مگ داریم از یکی از شرکت های خصوصی و نزدیک 20 مگابایت هم اینترنت ماهواره ای . فکر میکنم بتونه 200 تا یوزر رو ساپورت کنه

ممنون از پاسخگوییتون

sainaweb
September 21st, 2012, 14:02
آپ مجدد جهت راهنمایی دوستان

taghi.karimi
September 21st, 2012, 20:07
سلام مجدد .
بله قم هستیم . بلوار امین

میخوام کل شهر قم رو پوشش بدم ( بجر پردیسان ) . میشه یک راهنمایی کنید که ببینم چه دستگاه هایی توانایی این کار رو دارن ؟ با توجه به این که چند تا ساختمون تو قم داریم مشکلی از بابت نصب آنتن و بقیه مسائلش هم نداریم .

الان اینترنت 5 مگ داریم از یکی از شرکت های خصوصی و نزدیک 20 مگابایت هم اینترنت ماهواره ای . فکر میکنم بتونه 200 تا یوزر رو ساپورت کنه

ممنون از پاسخگوییتون

اینترنت ماهواره ای که دارید یکطرفه است یا 2طرفه ؟
دستگاههایی که باید استفاده بشوند باید توسط تیمی که اینکار رو انجام میده بعد از بازدید از محل ,باید گفته بشه که برای این منطقه چه انتنی و برای بقیه مناطق چه انتنی چون همه آنتها معمولا مثل هم استفاده نمیشوند!چون بسته به فضایی که تحت پوشش میبرند باید از قدرت همان نوع دیوایس استفاده نمود!
سوالی که شما پرسیدید بسیار گسترده است و ادم نمیتونه در این تاپیک عنوان کنه!
شما دقیقا چه نوع دستگاهی را میفرمائید ؟که برای کجا استفاده میشود ؟
بهتر است با شرکتی که در این ضمینه تخصص دارند کارکنید.
البته در رابطه با اینترنت ماهواره میتونیم راهنمایی های لازم را داشته باشیم!

n4ser
September 21st, 2012, 23:24
هزسنه بستگی به زیر ساخت هم اونقد زیاد نیست بستگی داره چه تجهیزاتی مصرف بشه و شعاع دید چطو رباشه مستفیم یا غیر مستفیم و خیلی چیز ها دیگر

ehsansystem
September 24th, 2012, 09:56
آیا میخواهید 360 درجه ساپورت کنید
یا نه p tp p ؟

-------
IRANGIG.IR

taghi.karimi
September 24th, 2012, 14:46
آیا میخواهید 360 درجه ساپورت کنید
یا نه p tp p ؟

-------
IRANGIG.IR

جناب پوررضایی منطورتون از این دو جمله چی هست دقیقا بنده متوجه نشدم!

ehsansystem
September 24th, 2012, 15:15
آیا میخواهید 360 درجه ساپورت کنید = منض.ر کاملا واضح هست ( یعنی اینکه با لپ تاپ هم باشند میتونند در چنین مسافتی آنتن دهی داشته باشند
که البته bullet خیلی قوی میخواد )

یا نه p tp p ؟ = یعنی نقطه به نقطه ( که باید آنتن ها ثابت باشند و در زاویه مناسب قرار بگیرند ) که کیفیت بهتری نسبت به آنتن omni داره

taghi.karimi
September 24th, 2012, 22:13
آیا میخواهید 360 درجه ساپورت کنید = منض.ر کاملا واضح هست ( یعنی اینکه با لپ تاپ هم باشند میتونند در چنین مسافتی آنتن دهی داشته باشند
که البته bullet خیلی قوی میخواد )

یا نه p tp p ؟ = یعنی نقطه به نقطه ( که باید آنتن ها ثابت باشند و در زاویه مناسب قرار بگیرند ) که کیفیت بهتری نسبت به آنتن omni داره

مورد اول شما که فرمودین اصلا قانونی نیست (چون تنظیم مقررات جدیدا به power station رو حالت اکسس گیر میدن چه برسه به امنی اون هم در شهری مثل قم.
مورد دوم هم منظورتون Point To Point هست .که معمولا برای لینکهای مهم و اختصاصی از این روش استاده میکنند.اگر نه معمولا به صورت point to multi point هست.
لبتاب در هر صورت فرکانس را خواهد گرفت و فرستنده را خواهد دید اما امکان ارسال اطلاعات را به دلیل ضعف ندارد.

این موراد بارها و بارها تست شده حتی ما الان خود ما داریم از امنی استفاده میکنیم و برای سرویس های نزدیک از تقویت کننده استفاده میکنیم.
خود امنی 14 دیبی و یک بولت با 1000 میلی وات خروجی به آن متصل است که تا 4 5 کیلومتر به راحتی لینک داشته ایم ازش.

sainaweb
September 26th, 2012, 23:33
ممنون از اساتید گرامی .

خیلی خلاصه ممکنه دستگاه ها و آنتن هایی که برای اینکار نیاز دارم رو به من معرفی کنید ؟‌ میخوام تو هر کوچه و خونه و محله ای بتونن استفاده کنن از وایرلس . آنتن دهی و پوشش خیلی قوی میخوام . ممنون میشم راهنماییم کنید

irlogo
September 27th, 2012, 10:14
بایستی به مرکز مقررات تنظیم رادیویی بروید خیابان ساحلی هست جنب دادگستری و بیمه
فکر می کنم نیاز به عبور از 1000 خاص رستم دارید. ایرانسل با این قدرتش یارای راه اندازی اینترنت بی سیم رو در قم ندارد.

taghi.karimi
September 27th, 2012, 10:41
ممنون از اساتید گرامی .

خیلی خلاصه ممکنه دستگاه ها و آنتن هایی که برای اینکار نیاز دارم رو به من معرفی کنید ؟‌ میخوام تو هر کوچه و خونه و محله ای بتونن استفاده کنن از وایرلس . آنتن دهی و پوشش خیلی قوی میخوام . ممنون میشم راهنماییم کنید

درود
یا اصلا در این باره اطلاعاتتون در حد صفر هست یا از قوانین و هزینه ها اطلاع ندارید.چیزی که شما دارید میگید میشه گفت برای شما غیرممکن هست.
چرایش را بعد از اینکه یک سر به سازمان تنظیم مقررات بزنید متوجه خواهید شد.
موفق باشید!

sainaweb
September 27th, 2012, 10:53
بایستی به مرکز مقررات تنظیم رادیویی بروید خیابان ساحلی هست جنب دادگستری و بیمه
فکر می کنم نیاز به عبور از 1000 خاص رستم دارید. ایرانسل با این قدرتش یارای راه اندازی اینترنت بی سیم رو در قم ندارد.

سلام .

ممنون همشهری . دیروز با پشتیبانی افرانت صحبت کردم و راهنماییم کردند . الان از اونجا اومدم . اطلاعات کامل رو دادند .

درود
یا اصلا در این باره اطلاعاتتون در حد صفر هست یا از قوانین و هزینه ها اطلاع ندارید.چیزی که شما دارید میگید میشه گفت برای شما غیرممکن هست.
چرایش را بعد از اینکه یک سر به سازمان تنظیم مقررات بزنید متوجه خواهید شد.
موفق باشید!

در کل از اطلاعاتتون ممنونم ولی طبق اطلاعاتی که گرفتم همچین هم غیر ممکن نیست ;)

taghi.karimi
September 27th, 2012, 18:10
سلام .

ممنون همشهری . دیروز با پشتیبانی افرانت صحبت کردم و راهنماییم کردند . الان از اونجا اومدم . اطلاعات کامل رو دادند .

در کل از اطلاعاتتون ممنونم ولی طبق اطلاعاتی که گرفتم همچین هم غیر ممکن نیست ;)

درود
خواهش میکنم.
بنده ممنون مشم که بفرمائید از چه نوع دیواسهایی و چه نوع شبکه و همچنین چه تعداد بیس میخواهید استفاده کنید که این مورد را ممکن کنبد .؟چون برای کسب تجربه بسیار مهم هست برای ما.

amirlord
September 27th, 2012, 20:08
سلام
من 10 سال قم بودم و با توجه به شناختی که از خیابان های قم ، ساختمان ها و مواد مصرفی اون ها دارم این چیزی که میگید درصورتی ممکنه که سر هر کوچه یک آنتن قرار بدید :دی
بصورت p2p خیلی راحت میتونید کل شهر قم رو تحت پوشش قرار بدید . ولی به این صورتی که مدنظر شما هست نیاز به مهندسی دقیق قرار دادن آنتن ها در محل های خاص و تعداد زیاد هست که صرفه نداره که هیچ خرج خیلی زیاد و دویدن زیاد میخواد ! براحتی میشه گفت کل شهرداری قم هم برای همچین پروژه ای نمیتونه بودجه لازم رو بده .
من نمیدونم مشتریان انتظاری شما عمومی هستند یا خیر اما اگر عمومی هستند با توجه به ساختار مناسب مخابرات قم به جای استفاده از p2p از ADSL استفاده می کنند . در صورتی که مشتری میاد که همونطور که خودتون گفتید بصورت p2p نباشه و 360 درجه باشه که همچین کاری اونم در شهری به بزرگی قم براحتی امکان پذیر نیست . اگر بازم راهنمایی های دوستان جوابگو نبود به نظر بنده یک مهندس مخابرات استخدام کنید تا کار هارو براتون انجام بده . اینجا خبری نیس :دی