PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو راه جهت محافظت سایت در مقابل حملات seo

Hippo
September 17th, 2012, 13:03
محافظت سایت در مقابل حملات SEO (http://www.webuniq.com/)
اگر سایتتان برای یک عبارت رتبه سوم را از آن خود کرده است و رقبایتان می توانند با یک گزارش آنلاین کثیف توسط شما از رتبه ی خودشان به زیر کشیده شوند، شما حتی نیاز به انجام کوچکترین کار برای ضربه زدن به آنها ندارید اگر آنها را تحریم (Ban) کنید. که ما را به یک سوال جالب می رساند: چرا ما همه روزه پیش قدم نشویم و شروع به خرید لینک برای رقیب مان نکنیم و سپس سایت آنها را به خاطر خرید لینک در فروم Google Webmaster گزارش نکنیم؟

رک به شما بگویم: این گزینه را به شما سفارش نمی کنم. هرگز اینکار را با او نخواهم کرد. اگر کسی را با نیروی خودم نتواننم زمین بزنم نشان می دهد که من لیاقت رتبه ای بالاتر از رتبه ی آنها را ندارم.
احتمال این نوع حملات این فرضیه را در ذهن من قوی تر می کند که چگونه از سایت خودم در مقابل اینگونه حملات محافظت کنم؟
چه کنم اگر این اتفاق بر سر من بیاید؟
حقیقتش، هرگز 100 درصد نمی شود گفت که سایتتان در مقابل این حملات ایمن شده است. اگر کسی بخواهد شهرت سایتتان را خراب کند، خواهد کرد.
شما چکار می توانید بکنید؟
ما در این مقاله آموزشی دو راه پیش رویتان می گذاریم تا از اینگونه حملات تا حدودی واکسینه شود:
1- راه اندازی Google Alerts جهت زیر نظر گرفتن عنوان تجاری شرکت (Brand)
اگر سایت شما Dominion Mortgage (http://www.domin.com) باشد، آنگاه شاید ارزشش را داشته باشد تا سایتتان را برای SEO-attack.com در Google Attack الصاق کنید. اینکار به شما اجازه می دهد تا به محض اینکه نشان تجاری تان در حوزه ی آنلاین ذکر شد به شما اخطار دهد.
اگر رقیبی اقدام به جار زدن سایتتان (جهت خراب کردن شهرت تان) بکند حداقلش این است که مطلب را فورا می بینید و قادر خواهید بود تا سریع آن مطلب را تکذیب کنید. شاید بتوانید از مدیر انجمن درخواست کنید تا مطلب را بصورت دستی حذف کند.
2- راه اندازی حساب Link Monitoring Service
همچنین بهتر است که یک حساب با Majestic SEO راه اندازی کنید یا از سایتهای دیگر جهت راه اندازی این سرویس می توانید استفاده کنید. Majestic خبرهای جدید روزانه از لینکهای جدید کشف شده را به شما اطلاع می دهد و از نمودارهای گرافیکی شان می توانید از افزایش سریع لینک دهی به سایتتان مطلع شوید.
اگر افزایش غیر طبیعی مشاهده کردید آنگاه بایستی به فکر یک استراتژی خوب جهت دفع خطرات بالقوه و لینکهای بد به سایتتان باشید. مدیریت سایت تنها به نوشتن مطلب های خوب ختم نمی شود بایستی حواستان به دور و برتان و مخصوصا رقیبانتان باشد چون ممکن است که در کمین باشند و قصد به زمین زدن شما را داشته باشند.

نویسنده: گری ادم شنون