PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا این درخواست پرداخت ما به التفاوت نرخ ارز صحیح است؟

shivahost
September 17th, 2012, 11:30
سلام،

حدود 2 ماه پیش از یکی از همکاران سروری تهیه کردیم که مبلغ هزینه ماهانه آن 172 هزار تومان بود. ماه بعد در تاریخ 18/8/2012 با توجه به افزایش نرخ ارز در آن روز صروتحساب به 186 هزار تومان رسید (14 هزار تومان افزایش) که با توجه به افزایش قیمت ارز در آن روز منطقی به نظر می رسید و ما پرداخت کردیم.

امروز برای آن صورتحساب یک ماه پیش از ما تقاضای 77500 تومان ما به التفاوت نموده اند برای اینکه دلار بسیار گرانتر شده است. درسته قیمت امروز سرور به 245 هزار تومان رسیده و برای تمدید این ماه آینده مشکلی نداریم و هزینه جدید را پرداخت می کنیم.

اما برای صورتحساب ماه قبل درسته که از ما الان پس از یک ماه، ما به التفاوت درخواست کنند؟ بهانه هم این است که فاکتور ها را الان باید پرداخت کنیم! آیا اگر دلار ارزان می شد ایشان مابقی را به ما برگشت می داد که حالا که گران شده تقاضای پرداخت از ما می کند؟

به نظر من این ریسک کاسبی است. ایشان آن روز که از ما پول گرفتند می توانستند مستقیما به دلار تبدیل کنند اما به خیال ارزان شدن گفتند بگذاریم یک ماه بعد که لازم داریم ارزانتر می شود و تهیه می کنیم و سود بیشتر می کنیم گران هم شدن از مشتری می گیریم! این درسته؟؟؟؟؟؟

ایشان خودشان باید ضرر ریسک خود را بپذیرند! نه؟

robographic
September 17th, 2012, 11:42
بله دقیقاً حق با شماست برادر ، باید همه چیز در نظر گرفته بشه واسه این کار
می تونست کاری که شما گفتی و انجام بده ...

اصلاً قابل قبول نیست به نظر من :) چون من هم خودم توی کار هستم می گم ...

robographic
September 17th, 2012, 11:49
کاملاً حق با شماست دوست عزیز

ایشان خودشان باید ضرر ریسک خود را بپذیرند!

m3hdi
September 17th, 2012, 11:52
عدم رعایت اصول فروش سرور باعث همین مشکلات خواهد شد
این مشکلات هم به دلیل عدم ثبات نرخ ارز هست که فروشنده نتونسته قیمت پایداری ارائه کنه
راه حل مشکل فعلی هم این هست که هر روزی که از شما ریال دریافت می کنند دلار تهیه کنند
با این رو
ش مشکلات کمتری برای هر دو طرف پیش خواهد آمد
موفق باشید

P30Tools
September 17th, 2012, 12:01
طبق توضیحاتی که شما دادید هزینه رو شما پرداخت کردید و مابه التفاوت به عهده خود شخص می باشد!

shivahost
September 17th, 2012, 12:11
منتظر استفاده از نظرات و تجربیات همکاران بیشتری هستم. لطفا در بحث شرکت کنید.

shivahost
September 17th, 2012, 12:23
فروشنده در پاسخ به تیکت فرمودند:

در چند ماه گذشته همواره اختلاف هزینه ی دریافتی از مشتریان و هزینه ی تمام شده ی ارز در زمان حواله وجود داشته که شرکت آنها را پرداخت کرده تنها این ماه به علت اختلاف خیلی زیاد این مبلغ از مشتریان دریافت می شود

اول اینکه وظیفه خود را انجام داده اید و نباید منتی بر خریدار باشد.

دوم اینکه الان هم فکر می کنم باید به همان سبک و سیاق گذشته خود انجام وظیفه نمایید و ضرر بی درایتی شما را من خریدار نباید پرداخت کنم.

سوم اینکه به نظرات همکاران در این تاپیک هم نگاهی بیاندزید.

HAMi
September 17th, 2012, 12:47
با سلام

این مشکل هاستینگ هست نه شما! شما پول رو دادین باید همون روز سرور رو برای شما با همون نرخ دلار تمدید میکردن!ولی پول شما را نگاه داشتن به امید اینکه دلار بیاد پایین تا بیشتر سود کنند اما برعکس دلار گرونتر شده و ضرر کردن و حالا میخوان از جیب شما این ضرر رو جبران کنند!
خیلی درخواست مسخره ای کردند! مردم رو دارن والا!

Amir.Mansoury
September 17th, 2012, 12:49
روزی که سررسید هزینه های شما است و باید مبلغ را واریز کنید، به نرخ ارز همان روز پرداخت را انجام دهید.

بارها گفتم و بازهم میگم هیچ وقت با واسط کار نکنید و مستقیم از دیتاسنتر سرویس بگیرید. بازار شده پر از افراد دلال و کلاش که فقط دنبال کلاه برداری هستند.

300 هزار تومن هزینه کنید Visacart و Paypal بگیرید خیال خودتون هم راحت کنید.

danitfk
September 17th, 2012, 12:52
ارائه سرویس بر اساس قیمت گذاری ارزی ( دلار ، یورو ، پوند ) محاسبه هفتگی برای پرداخت ریالی.
اما هزینه بر اساس ارز مدت طولانی ثابت باشه.

shivahost
September 17th, 2012, 12:53
یکی دیگر از پاسخ های این شرکت بسیار معتبر (نه یک واسطه معمولی) در تیکت ها:

این فاکتور مابه التفاوت نرخ ارز برای فاکتورهای پرداخت شده می باشد از 8/1 2012 تا 9/10 2012
فاکتورهای پرداخت شده در این بازه ی زمانی هم اکنون می بایست به دیتاسنتر پرداخت شود با توجه به افزایش بی سابقه ی ارز شرکت قادر به جبران این تفاوت ماندد ماه های گذشته نیست لطفا نرخ جدید سرورها را در سایت را با آخرین فاکتور پرداختی خود مقایسه کنید فاکتور صادر شده با عنوان مابه التفاوت نرخ ارز میبایست اختلاف هزینه ی این دو باشد چنانچه مغایرتی وجود ندارد فاکتور را پرداخت و اطلاع دهید در صورتی مشکل در فاکتورها اطلاع دهید تا بررسی شود
نکته : سرورهایی که تفاوت هزینه ی آنها پرداخت نشود در ماه آینده تمدید نخواهد شد

برای من به عنان مشتری نمی تونه قابل قبول باشه! باید باشه؟

amirizadi
September 17th, 2012, 12:55
در چند ماه گذشته همواره اختلاف هزینه ی دریافتی از مشتریان و هزینه ی تمام شده ی ارز در زمان حواله وجود داشته که شرکت آنها را پرداخت کرده تنها این ماه به علت اختلاف خیلی زیاد این مبلغ از مشتریان دریافت می شود

چه حرف جالبی!!!!
یعنی اگر الان شما تمدید نمیکردید شرکت از جیبش داده بود دستش هم به جایی بند نبود !!!!

مشکل اون ها هست

احتمالا مبلغ را دیر به دستشان رسانده اند و باعث شده با نرخ جدید پرداخت کنند به همین دلیل درخواست مبلغ مازاد را کرده اند

m3hdi
September 17th, 2012, 12:56
با سلام

این مشکل هاستینگ هست نه شما! شما پول رو دادین باید همون روز سرور رو برای شما با همون نرخ دلار تمدید میکردن!ولی پول شما را نگاه داشتن به امید اینکه دلار بیاد پایین تا بیشتر سود کنند اما برعکس دلار گرونتر شده و ضرر کردن و حالا میخوان از جیب شما این ضرر رو جبران کنند!
خیلی درخواست مسخره ای کردند! مردم رو دارن والا!

دوست عزیز اینطور هم نیست ، بدون اطلاع توهین نکنید به شخصی
این همکارمون ممکنه سرور رو در تاریخ 10 میلادی خرید کرده باشه و خوب باید هر 10 میلادی تمدید انجام بده ، صورت حساب های دیتاسنتر برای سرویس دهنده ممکنه 29 میلادی ارسال بشه
پس درست نیست بگید پول ایشون رو نگه داشتن تا سود کنند (الان تو این بازار که فرق 2 ساعت دلار به 200 تومان میرسه فقط باید انتظار ضرر داشت)، تنها راه حل این بود که سرویس دهنده شخصا باید حساب ارزی داشته باشه تا در همون 10 میلادی در حسابش دلار تهیه کنه و بتونه هر زمانی پرداخت ها رو انجام بده

Talahost.Com
September 17th, 2012, 12:57
shivahost
100% حق با شماست

shivahost
September 17th, 2012, 12:59
چه حرف جالبی!!!!
یعنی اگر الان شما تمدید نمیکردید شرکت از جیبش داده بود دستش هم به جایی بند نبود !!!!

مشکل اون ها هست

احتمالا مبلغ را دیر به دستشان رسانده اند و باعث شده با نرخ جدید پرداخت کنند به همین دلیل درخواست مبلغ مازاد را کرده اند

ما به موقع پرداخت کرده بودیم، به نرخ روز هم قیمت را آپدیت کرده بودند از 172000 تومان به 186000 تومان و مشکلی نداشتیم. برای ماه آینده هم 245000 هست که باز مشکلی نداریم و بهشون حق می دهیم.

اما چرا باید فاکتور 186000 تومانی قبلی را الان دقیقا پس از یک ماه افزایش دهند!؟

حتی اگر این فاکتور در زمان بالارفتن دلار صادر شده بود و می گفتند زمان صدور فاکتور کم دقتی شده و بخاطر نوسان سریع ارز افزایش در فاکتور لحاظ نشده باز هم مشکلی نداشتیم و ما به التفاوت را پرداخت می کردیم.

اما حقیقت این است که در روزی که ما پرداخت کردیم و هفته پس از آن نوسان خاصی نداشتیم و دلار زیر 2150 تومان مانده بود. پس دلیلی ندارد از ما پول اضافی بخواهند.

shivahost
September 17th, 2012, 13:01
این همکارمون ممکنه سرور رو در تاریخ 10 میلادی خرید کرده باشه و خوب باید هر 10 میلادی تمدید انجام بده ، صورت حساب های دیتاسنتر برای سرویس دهنده ممکنه 29 میلادی ارسال بشه
پس درست نیست بگید پول ایشون رو نگه داشتن تا سود کنند (الان تو این بازار که فرق 2 ساعت دلار به 200 تومان میرسه فقط باید انتظار ضرر داشت)، تنها راه حل این بود که سرویس دهنده شخصا باید حساب ارزی داشته باشه تا در همون 10 میلادی در حسابش دلار تهیه کنه و بتونه هر زمانی پرداخت ها رو انجام بده

سرویس دهنده حتما حساب ارزی دارد! حتی اگر هم نداشته باشد باید میرفت و اسکناس می خرید! اما چرا همان روز دلار را تهیه نکرده که الان ما به التفاوت بخواهد؟ ضرر این کار او را ما باید بدهیم؟

Ashkankamangar.ir
September 17th, 2012, 13:02
تمامی پرداخت کننده های سرور در حسابهاشون دلار به اندازه کافی دارند
و این دلار رو حتی ممکنه زمانی که بسیار ارزونتر از الان بود تهیه کرده باشند
اما اونها فکر این هستند که بالخره این دلار تمام خواهد شد و مجبورند با نرخ جدید دلار بخرند یا برخی هم دلار رو روزانه میخرند
به هرحال
اون چیزی که باید باشه تاریخ سررسید شماست
زمانی که شما باید فاکتور را واریز کنید در همون زمان با نرخ روز یورو یا دلار پرداخت را انجام بدید
اگر 10 روز دیگر دو برابر شود مقصر شما نیستید
البته این را هم متذکر شوم که تا اونجا که بنده میدونم دیتاسنتری مثل هتزنر هر 15 و 30 ماه هزینه ی سرور را از حساب بر میدارد
حالا امکان دارد تمدید شما 17 ماه میلادی یا 8 میلادی باشد
پرداخت کننده ی دلار شما اگر با دلار روز کار کند مجبور است همیشه با دلار 15 یا 30 ماه پرداخت انجام دهد
پس یه جورایی ضرر دو طرفه
پس بهتره راه بیاید با هم الان همه زیر فشارند
الان بعید میدونم کسی بتونه سود کنه
همه دارند دست و پا میزنند تا ضرر نکنند
فعلا با وجود بی نهایت ریسلر که ماهیانه 10 تومان بابت ریسلری خود میدهند و خبری از دلار ندارند و کسانی که هاست 1000 تومانی میفروشند
ضرر و زیان برای من و شماست
و با این روند بازار هاستینگ تشکیل میشود یا از این ریسلرها که سه ماهه میروند و هزاران نفر را به خاک سیاه مینشانند و یا شرکتهایی که به نحوی دولتی هستند
به هر حال در دراز مدت به ضرر مشتری هم تمام میشود

j4b3r
September 17th, 2012, 13:03
به نظر من باید در همان تاریخی که فاکتورها از سمت دیتاسنتر صادر میشه، همون زمان هم وقت سررسید فاکتور مشتری باشه.
کاری که ما و فکر میکنم خیلی از فروشنده ها انجام میدن. اصلا چه دلیلی داره اگر مثلا فاکتور سرور شما 20 ماه میلادی از طرف دیتاسنتر صادر میشه، ایشون از شما اول ماه هزینه رو دریافت کنند؟!
پیشنهاد من اینه این ماه ضرر رو خودشون تقبل کنند و از ماه بعد هم تاریخ فاکتور ها رو اصلاح کنند.

HAMi
September 17th, 2012, 13:06

داخل این کار اینقدر از این چیزا دیدیم که ادم به خودش هم شک میکنه!
شاید هم حرف شما درست باشه اما باز هم مشکل خودشون هست و باید توی همون تاریخ و نرخ دلار حساب رو شارج میکردند که دلار داشته باشند تا در زمان سر رسید پرداخت کنند.البته اگر سرور dedi باشه که تاریخ ها یکی هستند و باید همون روز شارج بشه.شما هر جوری که حساب کنید مشکل خریدار نیست و خود شرکت باید به فکر این مشکل میبود.خریدار بیچاره که نباید چوب اشتباه اون ها رو بخوره!
کسی که نمیتونه پرداخت ارزی داشته باشه پس نباید واسط بشه ! این هم میشه نتیجش!

shivahost
September 17th, 2012, 13:06
به نظر من باید در همان تاریخی که فاکتورها از سمت دیتاسنتر صادر میشه، همون زمان هم وقت سررسید فاکتور مشتری باشه.
کاری که ما و فکر میکنم خیلی از فروشنده ها انجام میدن. اصلا چه دلیلی داره اگر مثلا فاکتور سرور شما 20 ماه میلادی از طرف دیتاسنتر صادر میشه، ایشون از شما اول ماه هزینه رو دریافت کنند؟!
پیشنهاد من اینه این ماه ضرر رو خودشون تقبل کنند و از ماه بعد هم تاریخ فاکتور ها رو اصلاح کنند.

ممنون از نظر شما،

اتفاقا چند روز پیش همین کار را کردند.

یعنی زمان تمدید ما 19 میلادی بود و زمان تمدید دیتاسنتر 25 میلادی! برای همین برای ماه جاری یک فاکتور 41 هزار تومانی برای آن 6 روز صادر کردند و ما هم پرداخت کردیم تا دوره پرداخت ما با دیتاسنتر یکی شود.

shivahost
September 17th, 2012, 13:12
اگر در این تاپیک به این نتیجه برسیم که این هزینه را پرداخت کنیم حتما انجام می دهیم. ولی هم نظر ما و هم نظر کلیه دوستان تا اینجا این بوده که حق با ماست و نباید هزینه اضافی را پرداخت کنیم.

m3hdi
September 17th, 2012, 13:13
سرویس دهنده حتما حساب ارزی دارد! حتی اگر هم نداشته باشد باید میرفت و اسکناس می خرید! اما چرا همان روز دلار را تهیه نکرده که الان ما به التفاوت بخواهد؟ ضرر این کار او را ما باید بدهیم؟

داخل این کار اینقدر از این چیزا دیدیم که ادم به خودش هم شک میکنه!
شاید هم حرف شما درست باشه اما باز هم مشکل خودشون هست و باید توی همون تاریخ و نرخ دلار حساب رو شارج میکردند که دلار داشته باشند تا در زمان سر رسید پرداخت کنند.البته اگر سرور dedi باشه که تاریخ ها یکی هستند و باید همون روز شارج بشه.شما هر جوری که حساب کنید مشکل خریدار نیست و خود شرکت باید به فکر این مشکل میبود.خریدار بیچاره که نباید چوب اشتباه اون ها رو بخوره!
کسی که نمیتونه پرداخت ارزی داشته باشه پس نباید واسط بشه ! این هم میشه نتیجش!

بنده هم خریدار رو مقصر ندونستم
بسیاری از دوستان به طور نا آگاهانه اقدام به فروش سرور اختصاصی می کنند که مشکلات این چنین در عواقب کار هست
این حرفه شده تفریح یه سری از دوستان متاسفانه سرور اختصاصی فروختن مسئولیت های زیادی داره که از حوصله این تاپیک خارجه ، شخصی که یه آفر تو سایت دیتاسنتر میبینه و با خرید 4 سرور اسم خودش رو میذاره نماینده
این ها چیزهای جدید نیستن ، هر روز شاهدش هستیم ، امیدوارم روزی برسه که هر کسی قصد داره سروری بخره بتونه مستقیم از دیتاسنتر انجام بده تا مسئولیت همه چی به عهده خودش باشه

shivahost
September 17th, 2012, 13:16
بنده هم خریدار رو مقصر ندونستم
بسیاری از دوستان به طور نا آگاهانه اقدام به فروش سرور اختصاصی می کنند که مشکلات این چنین در عواقب کار هست
این حرفه شده تفریح یه سری از دوستان متاسفانه سرور اختصاصی فروختن مسئولیت های زیادی داره که از حوصله این تاپیک خارجه ، شخصی که یه آفر تو سایت دیتاسنتر میبینه و با خرید 4 سرور اسم خودش رو میذاره نماینده
این ها چیزهای جدید نیستن ، هر روز شاهدش هستیم ، امیدوارم روزی برسه که هر کسی قصد داره سروری بخره بتونه مستقیم از دیتاسنتر انجام بده تا مسئولیت همه چی به عهده خودش باشه

البته ما هم از شخص ناشناخته و تازه کار و ناوارد و بی تجربه و .... خرید نکردیم. بر عکس یکی از معتبرترین ها هست که شاید اگر نام می بردم الان نظرات خیلی از دوستان به نفع ایشان بر می گشت! هر چند پر واضح است که حق با کیست! نه؟

shivahost
September 17th, 2012, 13:20
من یک نفرم که باید 75000 تومان بپردازم، ولی شاید ایشان 500 مشتری داشته باشند که ضرر اینکار برایشان می شود 35 میلیون تومان! اما آیا ما مشتریان این سرویس دهنده مقصریم؟ ولی از این زاویه که نگاه می کنم می بینم تحمل همچین ضرری برای ایشان خیلی سنگین است اما نباید از زیر آن شانه خالی کنند.

j4b3r
September 17th, 2012, 13:34
مهم ترین مساله شفاف سازی مسائل مالی دیتاسنتر هست
که باید خریدار توجیه بشه که وقتی فامتور رو پرداخت میکنه چه زمانی هزینه به دیتاسنتر میرسه.
اگر مثلا 2-3 روز زودتر درافت میکردند و همون روز پرداخت میکردنن مشکلی پیش نمی اومد
یا اگر به صورت کلی پرداخت میکنند باز هم در تاریخ سر رسید پرداخت به دیتاسنتر فاکتور های شما ایجاد بشه
که این مسائل پیش نیاد
مقداری شفاف سازی مشکلات رو حل میکنه

sniper000man
September 17th, 2012, 13:34
دوست عزیز من تایپک نخوندم تایپک اولتو خوندم اما بعضی از سرویس دهنده واقعا شورشو در اوردن دلار 50 تومن میکشه روش فوری کلی رو سرور میکشن والله من یکی از دوستان سرور داشتم زنگ میزدم بهشون میگفتن انقدر میشه شما انقدر بده دلار کشیده روش بعد یه ساعت زنگ میزدم اقا انقدر تایید میکنی دارم میرزم میگفت نه من این قیمت گفتم باید انقدر بریزی میدونی چقدر کشیده روش من این قیمت نمیگم میرفتم پولو تهیه کنم بیام زنگ میزدم که اقا بلخره ما چقدر واریز کنیم میگفتن اینقدر واریز کنید دلار کشیده روش جالبش اینجاس که گاهی ازدفعه های قبل هم ارزون میگفتن بعد میگفتن دلار کشیده روش خیلی دیده شده دوست عزیز این موارد خیلی دیده شده الانم میبنم بعضیا واقعا شرورش در اوردن جواب های خیلیاشونم جالبه اخه با این که دلار روش کشیده ما این ماه وی پی اسو با قیمت ماه قبل دادیم شاید این ماه بکشیم روش که حتما میکشیم

shivahost
September 17th, 2012, 13:42
که باید خریدار توجیه بشه که وقتی فامتور رو پرداخت میکنه چه زمانی هزینه به دیتاسنتر میرسه.
اگر مثلا 2-3 روز زودتر درافت میکردند و همون روز پرداخت میکردنن مشکلی پیش نمی اومد
یا اگر به صورت کلی پرداخت میکنند باز هم در تاریخ سر رسید پرداخت به دیتاسنتر فاکتور های شما ایجاد بشه
مه این مسائل پیش نیاد

اصلا به شفاف سازی مربوط نیست! هرچند الان که آمدن تاریخ سررسید سرویس های ما را با دیتاسنتر یکی کردند مشکل تقریبا حل میشه.

اما مسئله اینه که در تاریخ 18/8/2012 من باید فلان مقدار دلار که ایشان به ریال گفتند 186 هزار تومان پرداخت می کردم و کردم. ایشان باید همانروز به نرخی که برای من حساب کرده دلار تهیه می کرد و می گذاشت کنار تا امروز که زمان پرداخت هست از ضرر و سود نوسانات ارزی بی نصیب بماند. اما یا ایشان طمع کردند! یا پول من را خرج چاله دیگری کردند! یا .....! مهم نیست چه کردند! مهم اینه است که کار خود را درست انجام نداده اند و باید ضرر اشتباهشان را بپردازند! غیر از اینه!؟

mem2in
September 17th, 2012, 13:49
شما آدرس این شرکت معتبر رو همین جا قرار بده تا دیگه از این فاکتورها برای کسی صادر نکنه !

Talahost.Com
September 17th, 2012, 13:49
که این مسائل پیش نیاد

به هر حال ایشان طبق صورتحسابی که واسطه براشون ایجاد کرده پرداخت را انجام دادند. اگر واسطه با تاریخ پرداخت مشکل داره می تونست از خریدار بخواد که در تاریخ سررسید پرداخت رو انجام بده.

j4b3r
September 17th, 2012, 13:53
اصلا به شفاف سازی مربوط نیست! هرچند الان که آمدن تاریخ سررسید سرویس های ما را با دیتاسنتر یکی کردند مشکل تقریبا حل میشه.

اما مسئله اینه که در تاریخ 18/8/2012 من باید فلان مقدار دلار که ایشان به ریال گفتند 186 هزار تومان پرداخت می کردم و کردم. ایشان باید همانروز به نرخی که برای من حساب کرده دلار تهیه می کرد و می گذاشت کنار تا امروز که زمان پرداخت هست از ضرر و سود نوسانات ارزی بی نصیب بماند. اما یا ایشان طمع کردند! یا پول من را خرج چاله دیگری کردند! یا .....! مهم نیست چه کردند! مهم اینه است که کار خود را درست انجام نداده اند و باید ضرر اشتباهشان را بپردازند! غیر از اینه!؟

اگر اینطور که شما یگید باشه
کار ایشون اشتباه بوده و باید به دلار تبدیل میکردند.
ولی اگر از اول زمان شما با پرداخت دیتاسنتر هماهنگ بود این مشکل پیش نمی اومد.
من اگر باشم پرداخت این فاکتور رو به هیچ عنوان قبول نیمکنم.

j4b3r
September 17th, 2012, 13:57
به هر حال ایشان طبق صورتحسابی که واسطه براشون ایجاد کرده پرداخت را انجام دادند. اگر واسطه با تاریخ پرداخت مشکل داره می تونست از خریدار بخواد که در تاریخ سررسید پرداخت رو انجام بده.

این موارد رو باید قبل از خرید انجام بدن که فاکتورها در سررسید دیتاسنتر پرداخت بشه
مخصوصا با این نوسان ارز
جان شیوا هاست کار درست رو انجام دادن
واسطه باید پاسخگو باشند
متاسفانه قوانین در ایران یک طرفه هست و فروشنده تقریبا دستش باز هست هر کاری دوست داره انجام بده. نمونه اش رو زیاد دیدیم توی همین انجمن

shivahost
September 17th, 2012, 14:05
شما آدرس این شرکت معتبر رو همین جا قرار بده تا دیگه از این فاکتورها برای کسی صادر نکنه !

فعلا زود هست. اگر مجبور به پرداخت شدم حتما این کار رو می کنم و البته به همکاری با آنها ادامه خواهم داد چون مشکل دیگری از طرف آنها ندیدم.

ali2k
September 17th, 2012, 14:06
شما فاکتور را در سررسیدی که گفتند پرداخت کردید و تاخیر ایشان در پرداخت به روز با همان قیمت دلار و اختلاف دلار گذشته با الان به شما مربوط نمیشه ، شما هم همچین قراری با ایشان نداشتید که این اختلاف در اثر تاخیر ایشان را جبران کنید پس جبران این ضرر به عهده فروشنده هست.

shivahost
September 17th, 2012, 14:08
بعید هم نیست این شرکت آن روز پول را به دلار تبدیل کرده و حالا فقط بهانه ای برای گرفتن پول از مشتریان جور کرده باشه تا سود هنگفتی به جیب بزنه! به هر حال یک موسسه با سابقه و حرفه ای هست و بعید بنظر میرسه اشتباه کرده باشه ، آن هم در این بازار بی ثبات ارز در چند ماه گذشته!

shivahost
September 17th, 2012, 14:24
شما فاکتور را در سررسیدی که گفتند پرداخت کردید و تاخیر ایشان در پرداخت به روز با همان قیمت دلار و اختلاف دلار گذشته با الان به شما مربوط نمیشه ، شما هم همچین قراری با ایشان نداشتید که این اختلاف در اثر تاخیر ایشان را جبران کنید پس جبران این ضرر به عهده فروشنده هست.

دقیقا! هیچ قراری نداشتیم و از قوانین و شرایط هم در سایتشان هیچ خبری نیست!

shivahost
September 17th, 2012, 14:28
من اگر باشم پرداخت این فاکتور رو به هیچ عنوان قبول نیمکنم.

و اگر سرور ما را تمدید نکنند چی!؟

sniper000man
September 17th, 2012, 14:41

دوست عزیز یه سرور دیگه تهیه کنید انتقال بدین اگه امکان داره البته حواست باشه بازم با چنین مواردی مواجه نشین که مجبور به این کار بشید منظورم تهیه سرور هستش :d

j4b3r
September 17th, 2012, 14:51

حق و منطق با شماست ( طبق حرف ها و گفنه های شما)
اگر قبول نکنند و تمدید نکنند نشون میدن بی منطق و بدون قانون هستند.
و به نظرم کار نکنید باهاشون بهتره.
سرور رو منتقل کنید.

cartman10mpi
September 17th, 2012, 14:51
متأسفانه در مورد سرور چون بسیاری از ایرانی‌‌های عزیز دسترسی به راه‌های پرداخت بین‌المللی ندارند ، تعداد محدود کسانی‌ که این فرصت رو پیدا کردند به صورت واسطه این کار رو انجام میدند و اسم خود را سرویس دهنده می‌نامند . در صورتی‌ که کاری که انجام میدهند نوعی دلالی و یا فروش غیر مستقیم عرض هست . بسا بسیاری از این سرویس دهنده هارو دیدیم (حتا همین الان هم موجود هست) که به واسطهٔ پرخت کننده مسئولیت بیش از ۱۰۰ کاربر رو به عهد گرفتند و در صورت ایجاد مشکل ، هیچ مسولیتی رو قبول نمیکنند و میگن فلانی پرداخت رو قرار بوده انجام بده و نداده و یا مشکل پیش اومده و به من ربطی‌ نداره .
در صورتی‌ که وقتی‌ یک سرویس دهنده خودش رو سرویس دهنده اسم میذاره باید همهٔ جوانب تجارت رو مدّ نظر قرار بده . از انتخاب سرور خوب گرفته تا انجام پرداخت و پشتیبانی‌ از مشتری .
در این موردی که شما فرمودید حق کاملا با شما هست ، و سرویس دهنده باید دلار رو برای سرویسِ شما همون موقع که پرداخت کردید خریداری میکرد که الان موقع پرداخت چنین مشکلی‌ نداشته باشه . شما هیچ مسولیتی نسبت به تغییر نرخ دلار و بی‌ نظمی در سیاست مالی سرویس دهنده ندارید ، مشکل ارز و انجام پرداخت رو اون‌ها باید حل بکنند نه شما!
چون چنین سیاستی رو مطمئناً در شرایطشون ندارند که تفاوت ماه قبل باید پرداخت بشه ، از کجا تضمینی هست که مال ۲ ماه قبل رو طلب نکنند !!!
در کّل ولی‌ چون بحث سرور بحث حساسی هست و با اطلاعات زیاد روی سرور هیچ کس دلش نمیخواد انتقال بده ، (در نگاه) سرویس دهند‌ها به خود اجازه میدند که هم چین در خواست‌های بی‌ ربط از مشتری‌ها بکنند .

shivahost
September 17th, 2012, 15:47
دوستان دیگری دچار این مشکل نشدند؟ یعنی این سرویس دهنده مشتری دیگری اینجا ندارد!؟ یا فقط در بین مشتریانش ما را ساده فرض کرده؟

itjavani
September 17th, 2012, 16:08
زمانی که سررسید سرویستون 20 میلادی هست! باید همان روز شرکت مورد نظر فاکتور شما را پرداخت کند. زیرا باتوجه به نرخ ارز ، تعلل در پرداخت = ضرر
در این حالت خریدار هیچ هزینه ی ما به تفاوتی را نباید پرداخت کند

حال میرسیم به دیتاسنتری مثل هتزنر که دوره پرداخت و صدور فاکتورهاش وسط ماه میلادی و آخر آن هست که در این حالت شرکت سرویس دهنده باید فاکتورهاشو روی اون تاریخ تنظیم و براساس نرخ ارزآن روز با کاربر حساب کنه و یا قید کنه که این نرخ علی الحساب هست.
راه حل دیگر برای این دسته فروشندگان سرور که با جاهایی مثل هتزنر کار میکنند: اگر خارج از آن روز مشخص فاکتور صادر میکند.بلافاصله ارز آن سرویس را تهیه کند و در حساب یا بصورت کش در اختیار داشته باشد. در این حالت نه فروشنده ضرر میکنه نه خریدار.
اگر موارد بالا ذکر نشده یا عمل نشده مقصر فروشنده هست و هیچ ربطی به کاربر ندارد.

shivahost
September 17th, 2012, 16:45
زمانی که سررسید سرویستون 20 میلادی هست! باید همان روز شرکت مورد نظر فاکتور شما را پرداخت کند. زیرا باتوجه به نرخ ارز ، تعلل در پرداخت = ضرر
در این حالت خریدار هیچ هزینه ی ما به تفاوتی را نباید پرداخت کند

حال میرسیم به دیتاسنتری مثل هتزنر که دوره پرداخت و صدور فاکتورهاش وسط ماه میلادی و آخر آن هست که در این حالت شرکت سرویس دهنده باید فاکتورهاشو روی اون تاریخ تنظیم و براساس نرخ ارزآن روز با کاربر حساب کنه و یا قید کنه که این نرخ علی الحساب هست.
راه حل دیگر برای این دسته فروشندگان سرور که با جاهایی مثل هتزنر کار میکنند: اگر خارج از آن روز مشخص فاکتور صادر میکند.بلافاصله ارز آن سرویس را تهیه کند و در حساب یا بصورت کش در اختیار داشته باشد. در این حالت نه فروشنده ضرر میکنه نه خریدار.
اگر موارد بالا ذکر نشده یا عمل نشده مقصر فروشنده هست و هیچ ربطی به کاربر ندارد.

هیچ نکته ای ذکر نشده! و راه حل اصلی و درست برای فروشنده همان است که شما فرمودید.

shivahost
September 17th, 2012, 19:01
فعلا منتظر هستم ببینم سرویس دهنده در تیکت چه پاسخی خواهد داد....

Masoud.B
September 17th, 2012, 20:24
تحسین میکنم که اسم فروشنده را نبردید . بنده هم ازشون سرور دارم و مشکل مشابه شما همین بس که اعتبارشون و کیفیت کارشون بی نظیر هست .
اما بابت این کارشون فوق العاده ضعیف و غیر حرفه ای عمل کردند. بنده به هیچ وجه همچین مبلغی نمی پردازم . اگر هم مشکلی پیش بیاد شکایت خواهم کرد ...

shivahost
September 18th, 2012, 01:20
تحسین میکنم که اسم فروشنده را نبردید . بنده هم ازشون سرور دارم و مشکل مشابه شما همین بس که اعتبارشون و کیفیت کارشون بی نظیر هست .
اما بابت این کارشون فوق العاده ضعیف و غیر حرفه ای عمل کردند. بنده به هیچ وجه همچین مبلغی نمی پردازم . اگر هم مشکلی پیش بیاد شکایت خواهم کرد ...

درسته، البته ما هم راضی به ضرر کردن ایشان و دیگر همکاران ایشان نیستیم ( شاید سرویس دهنده ما و شما یکی نباشد اما در کل فرقی نمی کند ) اما همانطور که چندین بار گفتم الان پرداخت این مبلغ با عقل جور در نمیاد، ایشان باید خیلی زودتر دوره پرداخت ها را با دوره پرداخت دیتاسنتر هماهنگ می کردند تا چنین مشکلی پیش نیاد. حالا هم که پیش آمده مقصر آن مشتری ها نیستند.

shivahost
September 18th, 2012, 11:05
ظاهرا قصد پاسخگویی حتی از طریق تیکت را ندارند و ما احتمالا مجبور به پرداخت این مبلغ هستیم....

shivahost
September 18th, 2012, 13:04
یک روزگاری فارکس کار می کردیم. خیلی حرفه ای، حتی نماینده و واسطه رد و بدل پول به چند کارگزار آن هم شده بودم. در دانشگاه تهران هم تدریس آموزش تحلیل تکنیکال می کردم. یکی از فعالترین فروم های فارکسی را هم با بیش از 2000 عضو فعال داشتم. یک روز در سال 2009 یکی از این کارگزار ها اعلام ورشکستگی کرد و پول من و همه مشتریانش را یک جورایی بالا کشید. خیلی هم تحقیق و پیگیری کردیم اما به جایی نرسید.... بگذریم! اما می دانید چه شد؟ هم مشتریان با اینکه می دانستند من واسطه ای بیش نبودم راه شکایت از من را پیش گرفتند و کار به دادگاه و وکیل بازی و ... هم کشید. دادگاه که اصلا نمی فهمید فارکس چیه و قاضی ها آن را یا گولد کوئست مشابه فرض می کردند. در نهایت بنده هر چه داشتم از زمین و خانه و ماشین و طلا و ... فروختم و حدود 250 میلیون خسارت به این افراد پرداخت کردم و با مانده حدود 60 میلیون تومان بدهی از نقطه زیر صفر شروع کردم.

من تاوان اشتباه خودم را دادم. اشتباه من واسطه شدن در واریز و برداشت پول بود که هیچکس آن را اشتباه نمی داند!

حالا در مورد این بحث با اینکه همه افراد تایید می کنند فروشنده اشتباه کرده آیا نباید تاوان آن را بدهد؟ و ما مشتریان به اجبار باید با ایشان همکاری کنیم؟

shivahost
September 18th, 2012, 21:08
متاسفانه آخرین پاسخ شرکت گذرگاه جهانی محلات در تیکت های ما این بود:

متاسفانه در صورت عدم پرداخت سرور سرور شما در دوره بعد تمدید نخواهد شد

ما هم مجبوریم پرداخت کنیم و به پاس خدمات خوبشان با هاشون فعلا ادامه دهیم. اما افرادی که می خواهند تازه با این شرکت کار کنند انتظار همچین مواردی را داشته باشند....

shivahost
September 18th, 2012, 22:06
صورتحساب مربوطه برای ما مبلغ سنگینی نبود و پرداخت آن را انجام دادیم.... امیدواریم پس از این مشکل مشابه نداشته باشیم.

از پیام های خصوصی که گرفتم متوجه شدم برای بعضی دوستان صورتحساب های سنگین تری هم صادر کرده اند که امیدوارم بتوانند با هم مشکل خود را حل نمایند.

itmseven_gmail_com
September 19th, 2012, 15:30
سلام،

حدود 2 ماه پیش از یکی از همکاران سروری تهیه کردیم که مبلغ هزینه ماهانه آن 172 هزار تومان بود. ماه بعد در تاریخ 18/8/2012 با توجه به افزایش نرخ ارز در آن روز صروتحساب به 186 هزار تومان رسید (14 هزار تومان افزایش) که با توجه به افزایش قیمت ارز در آن روز منطقی به نظر می رسید و ما پرداخت کردیم.

امروز برای آن صورتحساب یک ماه پیش از ما تقاضای 77500 تومان ما به التفاوت نموده اند برای اینکه دلار بسیار گرانتر شده است. درسته قیمت امروز سرور به 245 هزار تومان رسیده و برای تمدید این ماه آینده مشکلی نداریم و هزینه جدید را پرداخت می کنیم.

اما برای صورتحساب ماه قبل درسته که از ما الان پس از یک ماه، ما به التفاوت درخواست کنند؟ بهانه هم این است که فاکتور ها را الان باید پرداخت کنیم! آیا اگر دلار ارزان می شد ایشان مابقی را به ما برگشت می داد که حالا که گران شده تقاضای پرداخت از ما می کند؟

به نظر من این ریسک کاسبی است. ایشان آن روز که از ما پول گرفتند می توانستند مستقیما به دلار تبدیل کنند اما به خیال ارزان شدن گفتند بگذاریم یک ماه بعد که لازم داریم ارزانتر می شود و تهیه می کنیم و سود بیشتر می کنیم گران هم شدن از مشتری می گیریم! این درسته؟؟؟؟؟؟

ایشان خودشان باید ضرر ریسک خود را بپذیرند! نه؟

این کاملا درست است . پس مطلبی دارم به آن تامین کننده شما:

پذیرفتن ریسک

یاد گیری پذیرفتن ریسک، مهمترین مهارت معامله گری است.
شکاف روانشناختی عمیقی بین ریسکی انگاشتن معامله و پذیرفتن ریسک نهفته در ذات هر معامله وجود دارد.
اگر شما قادر نباشید بدون ناراحتی روحی(به ویژه ترس) به معامله بپردازید. پس هنوز نیاموخته اید که ریسک موجود در معامله گری را بپذیرید. این مشکل بزرگی است.
زیرا هر اندازه ریسک را نپذیرفته باشید به همان اندازه از آن اجتناب می کنید و اجتناب از چیزی که غیر قابل اجتناب است تاثیرات مخربی بر روی توانایی های شما در حرفه معامله گری می گذارد.
"مارک داگلاس"

mohsened
September 19th, 2012, 16:00
حق با خریداره . وقتی شما مبلغی رو پرداخت کردید ، فروشنده سرور همون روز باید دلار رو تهیه میکرد و اگر نمی تونست اینکارو بکنه باید دلار رو با قیمت بالاتری حساب می کرد که ضرر نکنه .

بهترین راه اینه که سرویستون رو مستقیم از دیتاسنتر تهیه کنید . خیلی راحت .

itmseven_gmail_com
September 19th, 2012, 16:45
حق با خریداره . وقتی شما مبلغی رو پرداخت کردید ، فروشنده سرور همون روز باید دلار رو تهیه میکرد و اگر نمی تونست اینکارو بکنه باید دلار رو با قیمت بالاتری حساب می کرد که ضرر نکنه .

کدامین دیتاسنتر ، هم مهم است!

shivahost
September 20th, 2012, 03:33

متاسفانه با اینکه همه نظر بر این دارند که حق با من خریدار است مجبور به پرداخت این مبلغ برای ادامه سرویس شدیم.....

mohashemi
September 20th, 2012, 09:36
حرف شما کاملاً منطقی هست ، مشکل از خودشونه که دیر صورت حساب رو پرداخت کردند ، در واقع حتی اگه شما ماه پیش هم برای این ماه ازشون دلار خریدید این یک امانت هست نزد ایشون و باید دلار رو همون موقع تدارک می دیدند که الان پرداخت کنند ، به هر حال اگه با ایشون مشکل دارید بنده در خدمت شما هستم برای پرداخت www.parspayer.com (http://www.parspayer.com)
id:mohammad_hashemi46