PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کولو محدود به همون isp

pedram_
September 16th, 2012, 22:37
سلامبه
نظرتون isp ها میتونند کولوکشن محدود به همون isp رو میدن ؟ منظورم اینه که فقط کاربرای همون آی اس پی بتونن ازش استفاده کنن.
مثل شاتل یا پارس آنلاین.

اگر بدن هزینه پهنای باند و ترافیک چیجوری میشه ؟ میتونن حجم های زیاد بدن ؟ مثلا 10 ترابایت در ماه.

از اونجایی که هزینه ترنسفر براشون خیلی کم میشه و عوضش هزینه زیادی رو از کاربر میگیرن. اصولا باید هزینه ناچیزی بابت هر ترابایت بگیرن. اینطور نیست ؟

payam_shzbax
September 17th, 2012, 06:35
کلا هیچکس نفهمید شما چی گفتی! خودت فهمیدی؟ /:)

pedram_
September 17th, 2012, 09:43
شاید بد بیان کردم.
ببین:
مثلا من یک کولو از شاتل میگیرم و یک سرور توش قرار میدم.
حالا طبیعتا این سرور باید با سرعت (نسبتا)زیاد با اینترنت دسترسی داشته باشه دیگه آره ؟
من نمیخوام این رو. میخوام فقط به شبکه داخلی شاتل ( شامل مشتریان شاتل ) دسترسی داشته باشه . به عبارتی فقط مشتری های شاتل بتونند از سرور استفاده کنن. کلا داخلی باشه ترافیک. به عبارت ساده تر از اینترنت استفاده >نشه<. آی پی پابلیک نداشته باشه.

حالا میخوام بدونم آیا این کار رو میکنن و هزینش چقدر میشه بابت هر ترابایت. ( حدودا)

samansystems
September 17th, 2012, 10:23
قطعا با مذاکره و صحبت باهاشون ميتونيد اين امتياز رو ازشون بگيريد.
شايد تو حالت پيش فرض هم چنين چيزی باشه. مثلا تو تبيان ترافيک داخل ديتاسنتر تو پهنای باند محاسبه نميشه و پولی بابتش دريافت نميشه.
ما هم برای يکی از پروژه ها به چنين چيزی نيازمنديم اما هنوز پيگيری نشديم. اگر به نتيجه رسيديد باهاشون حتما تو اين تاپيک اطلاع بديد.

fasterhost
September 17th, 2012, 10:39
دوست عزیز کار که نشد نداره شاید بتونید ولی باید باهاشون صحبت کنید احتمالا میشه

pedram_
September 17th, 2012, 11:30
منظورم از شبکه داخلی مشتری های adsl هستش ها.

حالا قبل از اینکه باحاشون صحبت کنم یه تخمین از هزینه ها میشه بزنیم ؟ مثلا برای هر ترابایت چقدر میگیرن.

به نظر خودم باید رایگان باشه !! چون پولش ( هر گیگابات 5 هزار تومن ) رو از مشتری adsl دارن میگیرن در صورتی براشون هزینه بسیار بسیار ناچیزی داره.
اینجوری که هم از مشتری adsl کلی پول بگیرن هم از ما منصفانه نیست.

samansystems
September 17th, 2012, 11:33
متوجه منظورتون هستم.
قاعدتا بايد رايگان باشه. اما بهتره باهاشون يک صحبت کنيد و نتيجه رو اينجا بگيد.

danitfk
September 17th, 2012, 14:32
نتیجه ـرو حتما اعلام کنید !! :)

Sajad
September 17th, 2012, 19:11
کسی سرویس رایگان به کسی نمیده ! دلیلی هم نداره . بهرحال شما از بستر اونها دارید استفاده میکنید و شبکه رو چه داخلی چه خارجی دارید مشغول میکنید.
بابت این موضوع اگر طرحتون مناسب باشه توی چند استان میتونم براتون شرایط رو فراهم کنم.

pedram_
September 17th, 2012, 20:08
ببینید مثلا وقتی من یک گیگابایت فایل دانلود میکنم.( از سروری تو یه جای دیگه مثلا خارج از کشور ) شرکت سرویس دهنده من از من 5 هزار تومن دریافت میکنه. که احتمالا 2-3 هزار تومن اون رو به مخابرات میده ( بر اساس تخمین و ضریب اشتراک. کلی دارم میگم ) به هر حال . حالا اگه من بیام از سروری که توی خود isp قرار داره شروع به دانلود کنم باز هم باید برای 1 گیگابایت 5 هزارتومن پرداخت کنم. اما تنها خرجی که برای isp داره استفاده از بستر داخلی isp هست و همچنین اجاره خط های فیبر نوری داخلی. که روی هم فکر نمیکنم 500 تومن هم بشه( باز هم تخمین دارم میزنم. ).

بنا بر این isp داره سود مظاعف میکنه. حالا اینکه بیاد از کسی که داخل isp محتوی ایجاد کرد هم پول بابت دانلود کاربران بگیره خیلی بی انصافیه.

نمیگم رایگان اما باید بسیار بسیار ارزون حساب کنن. البته پول اجاره کولو و مصرف برق رو که جدا باید دریافت کنن. حرفم فقط روی ترافیک مصرفی هست.

-
امروز با شاتل تماس گرفتم گفتن مشخصات کامل چیزی که میخواید رو بگید تا بهتون قیمت بدیم. حالا فردا دوباره سعی میکنم تماس بگیرم ببینم میشه ازشون ریز قیمت گرفت یا نه.

payam_shzbax
September 19th, 2012, 02:48
هیچ چیزی رایگان نیست!
در صورتی رایگان هست که شما بخوای مثلا یک سرویس مثل گیم سرور راه بندازی. هزینه بازی توی این سرور مثلا ماهیانه 2500 هست اما برای کاربران این شرکت مجانی هست! با این کار ممکنه قبول کنن به صورت مجانی باهات کنار بیان(نمونه: سرور گیم شرکت سپنتا شیراز)

amirlord
September 19th, 2012, 03:17
سلام
ترانزیت پهنای باند در کشور برای خود isdp ها هزینه ی زیادی دارد . یکی از اهداف شبکه ی ملی هم گسترش همین شبکه هست که اکنون بخاطر کمبود ظرفیت قیمت ترانزیت همچنان بالاست !
پیشنهاد من به شما تماس با شرکت پیشگامان یا مبین نت هست . پیشگامان فیبر نور جدا از شرکت زیرساخت راه اندازی کرده و در شهر هایی که سرویس میده شبکه ی اختصاصی داره . مبین نت هم که یکی از سرویس هاش ارائه پهنای باند داخلی خودش هست . موفق باشید .