PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت با حرفه های انجمن (وردپرس برای ترافیک بالا)

sina_mech
September 15th, 2012, 15:19
سلام دوستان

یه مشورت کلی میخواستم از حرفه ها و اساتید انجمن :) ممنون میشم اگر تجربیات خودتون رو با من در میون بذارید.

فرض کنید یک سایت وردپرسداریم با بازدید روزانه نزدیک به 1 میلیون (و تعداد آنلاین حدود 1500 تا 2000 نفر)

1- چه سخت افزاری رو برای سرور اصلی سایت پیشنهاد میکنید؟

2- چه سیستم عاملی رو پیشنهاد میکنید؟ همه میدونن که راه اندازی وردپرس روی لینوکس خیلی ساده تر و روال تره. ولی آیا با این تعداد بازدید، وب سرورهای متداول لینوکس میتونن مفید باشن؟ منظورم Apache و nginx و LiteSpeed هست.
ببینید مثلاً تجربه خود من از سایتی با 20000-30000 بازدید روزانه بر روی ویندوز و با وب سرور IIS اینه که حدود 300 مگ مصرف رم برای MS-SQL هست و حدود 30 مگ رم برای IIS ! (البته لازم به ذکره که دیتابیس سایتش واقعاً گنده اس!).

همه از توانایی و بهینه بودن IIS مطلع هستن. حالا با توجه به این موضوع، به نظر شما ارزشش رو داره که کلاً وردپرس با بازدید 1 میلیون در روز بر مبنای ویندوز راه اندازی بشه؟

3- و در نهایت اینکه اصولاً چه راهکارهایی واسه بهینه کردن وردپرس برای سایتی در این ابعاد هست.

در رابطه با سوال سوم خودمم یه سری اطلاعات دارم که ایشالا با راهنمایی ها و کمک دوستان این تاپیک یه مرجع خوب بشه برای کسانی که قصد استفاده از وردپرس رو دارن و نگران منابع سرور هستن.

sina_mech
September 15th, 2012, 15:20
این پست رو رزور می کنم برای اینکه در انتهای بحث، خلاصه ای از پیشنهادات و راهنمایی عزیزان رو توش قرار بدم :)

sazsaz
September 15th, 2012, 16:39
ببينيد من فقط خدمتتون عرض مي كنم خود وردپرس كمي منابع مصرف مي كنه
بايد تمام اين موارد را گذاشته و + 25 درصد كنيد تا بتونه خوب جواب بده از عزيزان هاستينگ كه در اين باره اطلاعات كافي دارن مي خوام دوستمون را راهنمايبي كنن

sina_mech
September 15th, 2012, 16:48
ببينيد من فقط خدمتتون عرض مي كنم خود وردپرس كمي منابع مصرف مي كنه
بايد تمام اين موارد را گذاشته و + 25 درصد كنيد تا بتونه خوب جواب بده از عزيزان هاستينگ كه در اين باره اطلاعات كافي دارن مي خوام دوستمون را راهنمايبي كنن

سلام :) ممنون از راهنماییتون. بله متاسفانه وردپرس در مصرف منابع کمی زیاده روی میکنه! درخواست های مکرر به دیتابیس داره که البته برای اون میشه یه کارایی (استفاده از پلاگین های کش و ..) انجام داد.

sina_mech
September 15th, 2012, 21:34
دوستان درست میگفتن که اینجا مدت هاست که "وب هاستینگ شاپ" شده. اگر الان درخواست یه سرور مجازی با رم 128 میکردم، الان 20 تا آفر زیر 10 تومن داده بودن :)

باز هم تشکر میکنم از sazsaz (http://www.webhostingtalk.ir/member/26285/) به خاطر پاسخ تون :)

mehrshad.ho
September 15th, 2012, 21:38
کلا وردپرس بهینه نشده روی سرور ما چند تا وردپرسی بازدید 1000 تایی هست هر کدوم 1000 تا cpu مصرف می کنه که اصلا به صرف مدیر نیست

sina_mech
September 15th, 2012, 21:40
کلا وردپرس بهینه نشده روی سرور ما چند تا وردپرسی بازدید 1000 تایی هست هر کدوم 1000 تا cpu مصرف می کنه که اصلا به صرف مدیر نیست

1000 نفر آنلاین، یا کلاً 1000 بازدید در روز؟!!!!

sina_mech
September 16th, 2012, 18:55
فرد دیگه ای نیست که بقیه سوالات من رو جواب بده؟ :(