PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آلمانی یاد بگیرم یا فرانسوی

Arashdn
December 17th, 2009, 15:49
سلام
برای من فراهم شده تا یکی از این دو تا زبان رو یاد بگیرم
اینو بگم که یاد گیری انگلیسی جداست و وقت ویژه ای رو براش گذاشتم
ولی الان من میتونم یکی از دو تا زبان آلمانی یا فرانسوی رو یاد بگیرم
به نظرتون کدومش رو یاد بگیرم؟
کدومش راحت تره؟
کدومش جهانی تره؟
کدومش بیشتر کاربرد داره
کلا کدومش رو یاد بگیرم
نظرسنجی هم در تاپیک گذاشتم

1Mizban
December 17th, 2009, 16:14
فرانسوی
دلیل خاصی هم ندارم

Arashdn
December 17th, 2009, 16:20
آلمانی با سه رای جلوئه
ممکنه دوستان دلیلشون هم بگن ؟

akbar123sat
December 17th, 2009, 16:48
سلام

به نظر من انگلیسی رو یاد بیگری خیلی بهتره و کاربرد بیشتری داره . من انگلیسی رو در حد خوبی یاد گرفتم و تونستم ایلتس 6 رو بگیرم ولی علاقه خاصی به ترکی استامبولی دارم و تقریبا 80 درصد زبانشون رو بلدم البته در حد صحبت کردن و فهمیدن ولی تو نوشتن و خوندن هیچی بلد نیستم چون بصورت تجربی یاد گرفتم و ...

رو هم رفته دانستن زبان خیلی خوب هستش ولی بهتره یه زبانی یاد بگیرید که کاربرد زیادی داشته باشه . المانی فقط تو المان کاربرد داره . فرانسوی تو فرانسه و ایالت کبک کانادا ولی انگلیسی تقریبا عمومی تر هستش شما هر کشوری هر جایی برید میتونید کارتون رو راه بندازید
برای مثال من خیلی جاها رفتم که انگلیسی کمکم کرده از تایلند تا دبی تا ارمنستان ترکیه لبنان مالزی و... همه جا تونستم مشکل رو حل کنم .

mohebali
December 17th, 2009, 17:02
اینو بگم که یاد گیری انگلیسی جداست و وقت ویژه ای رو براش گذاشتم
فکر کنم گفتن که انگلیسی جای خودشه و میخوان جدای انگلیسی چیزه دیگه ای هم یاد بگیرن

Amir
December 17th, 2009, 17:05
آلمانی چون چند کشور اروپایی رو پوشش میده در حالی که فرانسه کشورش و کانادا رو پوشش میده و شمایی که انگلیسی هم تسلط داری یا خواهی داشت به کارت نمیاد (ملاک کشور هایی که از نظر من ارزش داره هست.....)

شنیده ها میگه که فرانسه آسون تره ( میتونه نادرست باشه این گفته)

Ali-718
December 17th, 2009, 17:53
صددرصد فرانسوی بهتر از المانیه
ولی فرانسه نزدیک به انگلیسه و برای کسی که در حال تحصیل انگلیسی یکم خسته کننده شاید باشه
در کل المانی جذاب تره ولی تو جهان امروز فرانسه بیشتر به درد میخوره

mohebali
December 17th, 2009, 17:55
صددرصد فرانسوی بهتر از المانیه
ولی فرانسه نزدیک به انگلیسه و برای کسی که در حال تحصیل انگلیسی یکم خسته کننده شاید باشه
در کل المانی جذاب تره ولی تو جهان امروز فرانسه بیشتر به درد میخوره
چقدر با منطق !
دلیل داره از سر و رووش میباره !
آقا برو بنگلادشی یاد بگیر الان مد هست !(مثل حرف جناب عالی )

4dmin
December 17th, 2009, 18:09
فرانسه آسون تره ولي شركت هاي آلماني با خيلي بها ميدن يكي زبانشون رو بلد باشه وبدرد بخوره فرانسه سومين زبان دنيان دنياست باز به هدف مربوطه

Arashdn
December 17th, 2009, 18:18
هیچ کس یه دلیل درست نیاورد که بتونه منو قانع کنه فقط مال امیر یه خورده قابل توجه بود
اهر سر هم رسیدم همون اول راه
ولی فک کنم برم دنبال آلمانی

4dmin
December 17th, 2009, 18:27
هیچ کس یه دلیل درست نیاورد که بتونه منو قانع کنه فقط مال امیر یه خورده قابل توجه بود
اهر سر هم رسیدم همون اول راه
ولی فک کنم برم دنبال آلمانی

شما خودت جواب درست نميدي هدفت چيه ؟
من اول رفتم فرانسوي بگيريم براي ادامه تحصيل بعد كه اين يارو گند زد تو كار ايران مجبور شدم الان دارم پرتقالي ثبت ميكنم چون دارم پذيرش ميگيرم شما بايد بگي ديگه با چه هدفي كيليويي كه نيست و گرنه بهترين همون انگليسي هست

Veria
December 17th, 2009, 19:01
اگه قصد گرفتن ویزای کانادا رو داری فرانسه هم امتیار داره ( 8 امتیاز فکر کنم )
اما اگه میخوای فقط در کنار انگلیسی یه زبان دیگه رو بلد باشی آلمانی بهتره چون متفاوت تره.
بعد از اینها هم میتونی بری فرانسه رو هم یاد بگیری.

Roka
December 17th, 2009, 20:39
از نظر من هم اول انگلیسیت رو به %90 برسون بعد برو آلمانی ، بعد اگه خواستی فرانسوی هم یاد بگیر !

و بهتره با یه استاد زبان هم مشورت کنی ، ولی من هر کی رو میبینم که رشته زبان درس میخونه ، اول انگلیسی ، بعد آلمانی و بعد فرانسوی ( قسمت آخری رو بعضی ها میخونند ) حتمی یه دلیل دارند که بعد از انگلیسی ، سراغ فرانسه نمیرند :d !!!!

mohebali
December 17th, 2009, 20:43
و بهتره با یه استاد زبان هم مشورت کنی ، ولی من هر کی رو میبینم که رشته زبان درس میخونه ، اول انگلیسی ، بعد آلمانی و بعد فرانسوی ( قسمت آخری رو بعضی ها میخونند ) حتمی یه دلیل دارند که بعد از انگلیسی ، سراغ فرانسه نمیرند !!!!
خیلی باحال بود جوابت
مخصوصا اون قسمتی که پر رنگ کردم !

akbar123sat
December 17th, 2009, 21:24
شما خودت جواب درست نميدي هدفت چيه ؟
من اول رفتم فرانسوي بگيريم براي ادامه تحصيل بعد كه اين يارو گند زد تو كار ايران مجبور شدم الان دارم پرتقالي ثبت ميكنم چون دارم پذيرش ميگيرم شما بايد بگي ديگه با چه هدفي كيليويي كه نيست و گرنه بهترين همون انگليسي هست

دوست عزیز اخه زبان باقلوا نیست که بری بخری یا .... براش باید وقت بزاری و زحمت بکشی تا یاد بگیری . همون انگلیسی که همه میگن اسون هستش باید براش 2 سال وقت بزاری تا 4 تا اسکیل هم قوی بشه ( wr - lis - sp - red ) ولی اصول کار اینه ابتدا باید زبان بین المللی رو تقویت کنید که زبان انگلیسی هستش در 4 تا اسکیل بعدش برید سراغ زبانی که دوست دارید کسی نمیتونه برای شما تصمیم بگیره که شما چی بخونید . ابتدا نیاز به یاد گیری سپس علاقه .

برای مثال شرایط و اجبار ایجاد میکنه که زبان انگلیسی رو یاد بگیرید پس میرید یاد میگیرید در حد خوب و حرفه ای در 4 اسکیل بعدش مثلا علاقه پیدا میکنید به فرانسوی یا المانی میرید اونها رو هم یاد میگیرید .
ولی شخص خود من علاقه به ترکی استامبولی و زبان اسپانیایی دارم . استامبولی رو دارم یاد میگرن و دوست دارم بعدش اسپانیایی هم یاد بگیرم چون مکزیک رو خیلی دوست دارم و اگه بشه دوست دارم یه مدت اونجا برم و زندگی کنم .

4dmin
December 17th, 2009, 21:33
دوست عزیز اخه زبان باقلوا نیست که بری بخری یا .... براش باید وقت بزاری و زحمت بکشی تا یاد بگیری . همون انگلیسی که همه میگن اسون هستش باید براش 2 سال وقت بزاری تا 4 تا اسکیل هم قوی بشه ( wr - lis - sp - red ) ولی اصول کار اینه ابتدا باید زبان بین المللی رو تقویت کنید که زبان انگلیسی هستش در 4 تا اسکیل بعدش برید سراغ زبانی که دوست دارید کسی نمیتونه برای شما تصمیم بگیره که شما چی بخونید . ابتدا نیاز به یاد گیری سپس علاقه .

برای مثال شرایط و اجبار ایجاد میکنه که زبان انگلیسی رو یاد بگیرید پس میرید یاد میگیرید در حد خوب و حرفه ای در 4 اسکیل بعدش مثلا علاقه پیدا میکنید به فرانسوی یا المانی میرید اونها رو هم یاد میگیرید .
ولی شخص خود من علاقه به ترکی استامبولی و زبان اسپانیایی دارم . استامبولی رو دارم یاد میگرن و دوست دارم بعدش اسپانیایی هم یاد بگیرم چون مکزیک رو خیلی دوست دارم و اگه بشه دوست دارم یه مدت اونجا برم و زندگی کنم .

اسپانيايي آسونه كاملا مشابه پرتقالي و ايتاليايي هست

Arashdn
December 17th, 2009, 21:38

من خودم ترکم و استانبولی هم بلدم

Mohsen
December 17th, 2009, 21:47
دوست عزیز همون طور که چند تا از دوستان اشاره کردن شما باید ببینید اون زبان رو برای چی می‌خواید یاد بگیرید و بعد انتخاب کنید، سوال‌تون این طوری آخرش جواب خوبی نخواهد داشت مثل اینکه یکی بگه من برنامه نویسی یاد بگیرم یا شبکه و ... !
مثلا اگه قصد کار کردن با شرکت‌های فرانسوی یا آلمانی رو دارید خوب زبان هر کدوم رو میخواید کار کنید یاد بگیرید.
در حالتی که هیچ هدف بعدی ندارید و فقط میخواید زبان یاد بگیرید، هر دو زبان به دردتون میخوره ، البته می‌تونید فرانسه رو برای نزدیکی به انگلیسی و اینکه کانادا رو پوشش میده انتخاب کنید، فکر نکنم به جز خود آلمان با کشورهایی که آلمانی زبان‌شون هست سر و کار داشته باشید و با توجه به اینکه آلمانی سخت تر هم هست، من همون فرانسه رو پیشنهاد میکنم.
اگه گزینه‌هاتون گسترده‌تر هست من چینی رو پیشنهاد میکنم! کشوری که بیش از یک میلیارد جمعیت داره و وقتی شما این زبون رو بدونید زبان درصد قابل توجهی از مردم دنیا رو می‌دونید! و بالاخره اینکه تو همه تجارت‌ها هم به دردتون میخوره!

HugeServer
December 17th, 2009, 21:50
با سلام خدمت شما.
به نظر بنده حقیر، شما آلمانی‌ یاد بگیرید خیلی‌ بهتر هست. علاوه بر مساله‌ای که امیر جان علم کردن، که کشور‌های مانند آلمان، اتریش، لوگزامبورگ، سوئیس شمالی و .. در بر میگیره، شما میتونید آینده خودتو تامین کنید، و درستون رو در دانشگاه‌های معتبر آلمان ادامه بدید. ( اگر که هنوز برای درس فرصت دارید، و یا اینکه برای همین می‌خواهید زبان رو یاد بگیرید، اگه که آلمانی‌ بلد باشید، با دادن یک امتحان پای در سفارت آلمان در ایران، میتوانید به راحتی‌ ویزای دانشجویی دریافت کنید، و در دانشگاه‌های بزرگ آلمان در برلین و یا در هامبورگ به ادامه تحصیلت ادامه بدید)

از لحاظ دیگر، یاد گیری زبان آلمانی‌ چندان زیاد سخت و تقات فارسا نمیباشد، فقط یک سری قانون‌هایی‌ در قسمت گرامر داره که باید با دقت روش وقت بذرید، و مو به مو یاد بگیرید. ولی‌ در کلّ هیچ مشکلی‌ با یاد گرفتن و حتا حرف زدن نخواهی داشت. ( تجربه شخصی‌ )
موفق باشید.

Arashdn
December 17th, 2009, 22:07
ببنید
من نه برای کار کردن با شرکتی می خوام
نه میخوام بی خیال انگلیسی شم
فقط برام فراهم شده یکی از این دوتا رو یاد بگیرم
که خوب نتونتسم تصمیم بگیرم گفتم از اطلاعات شما هم استفده کنیم

4dmin
December 17th, 2009, 22:39
فرانسه دلنشين تره در گرفتن همه جور ويزا كمكت ميكنه فرانسوي ها با شعور تر از آلماني ها در برخورد با خارجي ها و... اگر قصد ادامه تحيل هم داري فرانسه از لحاظ بهتره در دنيا هم گستردگيش بيشتره

Amir
December 17th, 2009, 22:44
نکته در ادامه گفته هام : کانادا هم درصد نسبتا کمی فرانسه زبان داره

توی ایران مرکز آموزشی هست که روش آموزش به صورتی باشه که در محل اجبارا به طور مثال انگلیسی یا آلمانی یا ... رو به صورت روزانه 15~16 ساعت صحبت کنیم یعنی در محیط قرار بگیریم ؟

TukaNet
December 17th, 2009, 23:09
من بیشتر با آلمانی موافقم ، چون هم راحتتر هست به نظر من ، هم اینکه می گید ترکی استانبولی بلد هستید کلی کلمه مشترک دارند این دو زبان (از اون جایی که ترکیه ای ها آلمانی ها رو خیلی دوست دارن) اگر هم دقت کرده باشید کلی کالای آلمانی در بازار ایران هست و اگر لازم شده می تونید مانوآل های اون ها رو خودتون بخونید .

خواهشا دوستان هم دعوا نکنند چون زبانه دیگه اول این بعد اون ، چه فرقی می کنه ؟!

4dmin
December 20th, 2009, 02:38
من بیشتر با آلمانی موافقم ، چون هم راحتتر هست به نظر من ، هم اینکه می گید ترکی استانبولی بلد هستید کلی کلمه مشترک دارند این دو زبان (از اون جایی که ترکیه ای ها آلمانی ها رو خیلی دوست دارن) اگر هم دقت کرده باشید کلی کالای آلمانی در بازار ایران هست و اگر لازم شده می تونید مانوآل های اون ها رو خودتون بخونید .

خواهشا دوستان هم دعوا نکنند چون زبانه دیگه اول این بعد اون ، چه فرقی می کنه ؟!

آلماني ها تركيه اي هارو آدم حساب نميكنند و از مخالفان اصلي پيوستن تركيه به اتحاديه اروپا هستند و كلا بدشون مياد عجيب

توی ایران مرکز آموزشی هست که روش آموزش به صورتی باشه که در محل اجبارا به طور مثال انگلیسی یا آلمانی یا ... رو به صورت روزانه 15~16 ساعت صحبت کنیم یعنی در محیط قرار بگیریم ؟

مونترال كه كلا فرانسس تي مدارس و دانشگاه! زبان رسميشون هست حتي رييس سازمان ملل هم بايد زبان فرانسه رو كاملا بلد باشه ! كلا تو دنيا سرتره

Amir
December 20th, 2009, 04:04
مونترال كه كلا فرانسس تي مدارس و دانشگاه! زبان رسميشون هست حتي رييس سازمان ملل هم بايد زبان فرانسه رو كاملا بلد باشه ! كلا تو دنيا سرتره

برای همین از واژه "نسبتا" استفاده کردم(چیزی حدود 7 ملیون توی کانادا فرانسه صحبت می کنند)
و کسی که زبان انگلیسی رو بدونه مشکلی برای زندگی و ارتباط برقرار کردن نباید داشته باشه
اینها نظر شخصی من بوده من دو معیار رو مدنظر گرفتم
یکی اینکه کدام یک سطح بیشتری از مردم را پوشش میده
و اینکه آیا مردم آن کشورهایی که پوشش میده ارزش ارتباط برقرار کردن را دارند(وگرنه به قول دوستمون زبان چینی هم خوبه)

Arashdn
December 20th, 2009, 13:49
عجب ...
http://img.majidonline.com/pic/251489/222.jpg

Woshka
December 20th, 2009, 14:29
امم سوئدیه
دوستم آلمانی
کمی فرانسوی خوندم و دیدم خیلی راحته
اومدم آلمانی بخونم خیلی سخت بود
امم اومد ایران
با شوهر امم با همدیگه سوئدی حرف میزدن میدیدم هم سوئدیه و هم فرانسوی