PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : phpnuke ایرانی یا خارجی؟

delta
September 15th, 2012, 04:15
واقعا اگر نیوک دنباله رو مرجع اصلی میشد و به همان فارسی سازی نیوک مادر ادامه میداد باز هم الان همه بدون فکر بین وردپرس و نیوک وردپرس رو انتخاب میکردند؟ واقعا بومی سازی سیستمی که مال ما نبود ارزش یک شکست رو داشت؟

سایت مرجع نیوک اصلی:

رتبه الکسای جهانی 7 هزار جهان!! با 14000 سایت لینک دهنده!
اگر دقت کنید و روی هر مطلب و موضوع کلیک کنید سرعت بارگزاری آن از وردپرس هم بیشتره!!! نیوک 8.2 به تازگی از سایت مرجع منتشر شده که با استانداردهای جهانی یکی شده و سرعت لود فوق بالایی داره و قالبهای ان html5 و Web3 را ساپورت میکنه که در نوع خودش بی نظیره..فقط یک چرخی تو سایت مرجع آنها بزنید یا نیوک آنها رو تو لوکال نصب کنید و امکانات رو و سرعت رو ببینید باز هم کسی میتونه بین وردپرس و نیوک سریع بگه وردپرس؟

آدرس سایت نیوک خارجی مرجع: PHP-Nuke (http://phpnuke.org)

این هم آدرس سایت نیوک ایرانی:

PHP-Nuke (http://www.phpnuke.ir/)

رتبه جهانی 70 هزار جهان!! سایتهای لینک دهنده 4 هزار..

خودتان قضاوت کنید!!!

rezaonline.net
September 15th, 2012, 05:14
والا من از حرفهاتون چیز زیادی متوجه نشدم اما اینو بدونید نیوک در ابتدا یک هسته منعطف بود نه یک هسته قدرتمند و این باعث شد انشعابات زیادی ازش گرفته بشه .
در مورد وردپرس هم باید بگم ، وردپرس رم زیادی مصرف میکنه و کوئری زیادی رو درخواست میکنه ، کندی سرعتش به همین دلیل هست .;)

delta
September 15th, 2012, 11:00
والا من از حرفهاتون چیز زیادی متوجه نشدم اما اینو بدونید نیوک در ابتدا یک هسته منعطف بود نه یک هسته قدرتمند و این باعث شد انشعابات زیادی ازش گرفته بشه .
در مورد وردپرس هم باید بگم ، وردپرس رم زیادی مصرف میکنه و کوئری زیادی رو درخواست میکنه ، کندی سرعتش به همین دلیل هست .;)

عزیز مشهد تیم تا زمانی که نیوک رو فارسی سازی میکرد و اضافات بهش میزد موفق و محبوب بود..بعد بومی سازی نیوک همه چیزشو از دست داد.. زمانی بود که به هر هاستی میگفتی سایت میخوام میگفت برات نیوک نصب میکنم! اما الان چی؟ بهتر نبود همون فارسی سازی عادیشو ادامه میداد و خودش رو از سایت مرجع جدا نمیکرد؟

hostarya
September 15th, 2012, 11:03
عزیز مشهد تیم تا زمانی که نیوک رو فارسی سازی میکرد و اضافات بهش میزد موفق و محبوب بود..بعد بومی سازی نیوک همه چیزشو از دست داد.. زمانی بود که به هر هاستی میگفتی سایت میخوام میگفت برات نیوک نصب میکنم! اما الان چی؟ بهتر نبود همون فارسی سازی عادیشو ادامه میداد و خودش رو از سایت مرجع جدا نمیکرد؟

دوستان کسی هست بیاد این نیوک 8.2 اصلی و خارجی رو فارسی سازی کینم یه سایت مرجع هم بزنیم؟:67:

0060
September 15th, 2012, 11:12

دورد

مشکل مرجع اصلی نیوک این هست تا جایی که اطلاع دارم خیلیا میگفتن که دیگه نسخه جدید قرار نیست بده بیرون چون فاصله خیلی زیادی بین دو نسخه افتاد ... اگه نیوک فارسی میخواست پیرو اونا باشه مطمئنا همین کاربران و مصرف کننده های فعلی رو هم از دست میداد خیلیا قیدشو میزدن . مجبور بودن خودشون یه نسخه با جدید منتشر کنن
با انعطاف که نیوک داره شک نکنید اگه مرجع اصلی سریعتر نسخه جدید میداد آبدیت میکرد خیلی وقت پیش از وردپرس سبقت گرفته بود.

bax998
September 15th, 2012, 11:29
به نظر من نیوک از وردپرس خیلی بهتره
نیوک 8.3 سئوش خیلی قوی تر از 8.2 هست و اصلاً قابل مقایسه نیست

delta
September 15th, 2012, 12:00
به نظر من نیوک از وردپرس خیلی بهتره
نیوک 8.3 سئوش خیلی قوی تر از 8.2 هست و اصلاً قابل مقایسه نیست

واقعا؟ خوشم میاد هنوزم طرفدارای تعصبی زیادی داره.. میشه بفرمایید سایت مرجع نیوک با آن همه لینکی که بهش میشه با نیوک 8.3 چرا 70 هزار دنیاست؟ میشه بفرمایید چرا وقتی رو نیوک 8.2 بود رتبه 6 گوگل بود و رتبه الکسای 7 هزار جهان بود؟ میشه بفرمایید این همه آپدیت و آپگریت و .. برای چیه؟

delta
September 15th, 2012, 12:02
دوستان کسی هست بیاد این نیوک 8.2 اصلی و خارجی رو فارسی سازی کینم یه سایت مرجع هم بزنیم؟:67:

با این نسخه جدید خارجی هر کسی اینو فارسی کنه کل مرجع های نیوک ایران رو 1 روزه میگیره!! اصلا با این سرعت و انعطافش هیچ نیوکی به گرد پاش تا الان نرسیده و جایی دیده نشده..

hostarya
September 15th, 2012, 12:24
با این نسخه جدید خارجی هر کسی اینو فارسی کنه کل مرجع های نیوک ایران رو 1 روزه میگیره!! اصلا با این سرعت و انعطافش هیچ نیوکی به گرد پاش تا الان نرسیده و جایی دیده نشده..

راست میگین پس د.ستانی که میتونن همکاری کنن علام بفرمایین بلکه شروع زدیم فارسی سازی اینو/
انشا الله به جایی میرسیم
فقط تنهایی نمیتونم که باید چند نفره انجام بدیم

bax998
September 15th, 2012, 12:34
از بس گفتن وردپرس سئوش قویه و ... یه سایت هامو بردم روی وردپرس 300 تومن هم هزینه قالب اختصاصی و سئو دادم
الان یه سایت Html توی نتایج جستجو از من بالاتر میاد !!!!!!!!

چیزی که من میگم خودم تجربه کردم و اصلاً از روی تعصب حرف نمیزنم

hostarya
September 15th, 2012, 12:50
بله کلا وردپرس درنخسه های جدیدش رفته رفته بد تر شده
الان فقط اسمش مونده
الان این نیوک رو من میخوام فارسی کنم 8.2 انگلیسی رو فارسی کنیم و یه سایت مرجه میزنیم و واسه کازبرا سئو اینا رو رایگان انحام میدیم
فقط کمک نیاز مندیم
و بعدشم:
الان در فارسی ها دیتالایف انجین بهتره از بقیه

delta
September 15th, 2012, 12:53
از بس گفتن وردپرس سئوش قویه و ... یه سایت هامو بردم روی وردپرس 300 تومن هم هزینه قالب اختصاصی و سئو دادم

عزیز کسی از خوب بودن وردپرس و.. حرفی نمیزنه. من خودم سایتم بعد 4 سال روی نیوک 8.2 هست. حرف روی نسخه 8.3 هست که با عجله و بدون فکر ساخته شد.تا نسخه 8.1 مرجع از روی نسخه اصلی مادر فارسی سازی و کار میکرد.اما یکهو تصمیم به بومی سازی و خودساختگی زدند که نتیجش این شد..
هنوزم دیر نشده..اگر بشه نیوک 8.4 رو به نسخه مادر و اصلی منتقل کرد و روی هسته همان کار کرد دوباره نیوک به روزهای اوجش برمیگرده..اما با این طرز تفکر نیوکی ها نسخه 8.4 هم همان آش و کاسه هست.

bax998
September 15th, 2012, 13:16
نیوک 8.3 خیلی مشکل داشت اما همش با اصلاحیه ها حل شد
از نظر سئو هم نیوک 8.3 خیلی قوی هست

rezaonline.net
September 15th, 2012, 14:24

بالاخره یه سایت باید اول باشه دیگه ، این ربطی به وردپرس نداره !

اگه وردپرس بیاد تضمین بده که همه ی سایتها توی گوگل اول بشن ، اونوقت کی دوم میشه ؟!

سئو ی وردپرس فقط در آدرس ها خلاصه میشه .

دوستان کسی هست بیاد این نیوک 8.2 اصلی و خارجی رو فارسی سازی کینم یه سایت مرجع هم بزنیم؟
شما ترجمه شو انجام بده ، تاریخ شمسی و ویرایش هسته با من .
سایت پشتیبانی هم نمیخواد ، رایگان منتشر بشه کفایت میکنه .

الان در فارسی ها دیتالایف انجین بهتره از بقیه
به جرات میتونم بگم دیتالایف بدترین و کثیفترین کدنویسی رو ارائه کرده ، درسته خوب کار میکنه اما باطن پلیدی داره:(

hostarya
September 15th, 2012, 14:35
بالاخره یه سایت باید اول باشه دیگه ، این ربطی به وردپرس نداره !

اگه وردپرس بیاد تضمین بده که همه ی سایتها توی گوگل اول بشن ، اونوقت کی دوم میشه ؟!

سئو ی وردپرس فقط در آدرس ها خلاصه میشه .

این حرفتون کاملا متین!

شما ترجمه شو انجام بده ، تاریخ شمسی و ویرایش هسته با من .
سایت پشتیبانی هم نمیخواد ، رایگان منتشر بشه کفایت میکنه .
من ترجمه اش رو هم دست تنهایی وقت نمیکنم
ولی باشه/من خودم میخوام رایگان بدم ولی سایت پشتیبانی بزنیم بهتره

به جرات میتونم بگم دیتالایف بدترین و کثیفترین کدنویسی رو ارائه کرده ، درسته خوب کار میکنه اما باطن پلیدی داره:(
این حرفتون گیجم کرد منظور از کثیفرتین؟
و منظور از باطن پلید چی بود توضیح بدین ممنون
؟

Ramin
September 15th, 2012, 16:41
درسته نیوک 8.3 مشکلات زیادی "داشت" اما به تدریج و در قالب اصلاحیه بیش از 95% مشکلات برطرف شد !

شما در مورد پیروی نیوک فارسی از سایت مرجع صحبت کردید ! اما در مورد وقفع چند ساله ای که ایجاد شده بود و هیچ گونه اطلاع رسانی هم در مورد نسخه جدید نمی شد صحبتی نکردید؟ در مورد انتظارات کارران نیوک جهت انتشار نسخه ای جدید با امکانات جدیدتر صحبتی نکردید؟ شما از اعضای سابق این تیم بودید و خیلی بهتر اطلاع دارید که عجله ی کاربران این سی ام اس و انتظارات آنها جهت نسخه ای جدید و در شرایطی که هیچ خبری بعد از چند سال بر روی سایت مرجع وجود نداشت ( در مورد نسخه جدید مرجع) باعث شد تیم نیوک فارسی اقدام به ایجاد نسخه ای جدید با در نظر گرفتن انتظارات کاربران کنند . البته همانطور که شما قبلا اشاره کرده بودید خارج شدن این روند از حالت کار تیمی و عجله ی بسیار کاربران در فروم این سایت سبب شد نسخه ای با مشکلات فراوان ارائه شود که وجد همین مشکلات در ابتدای انتشار سبب دلزدگی برخی کاربران این سیستم شد !
در مورد سئو اگر از دید مقایسه نگاه کنیم . بین نسخه 8.2 و نسخه 8.3 امکانات و پیشرفت های چشمگیری در نسخه 8.3 پدید آمده است . نظر شخصی بنده این است که به این صورت مقایسه نیوک با سیستم های دیگر و نیز سیستم های دیگر با نیوک خیلی جالب و منطقی نیست . چرا که هر سیستم مزایا و معایب مختص خود را دارد . به طور مثال همانطور که دوستان نیز اشاره کردند وردپرس بر خلاف نیوم استفاده ی زیادی از منابع دارد . همچنین در مقایسه با نیوک از امنیت پایین تری برخوردار است و .........

rezaonline.net
September 15th, 2012, 16:42
این حرفتون گیجم کرد منظور از کثیفرتین؟
و منظور از باطن پلید چی بود توضیح بدین ممنون
؟
ببینید ما توی برنامه نویسی مبحث مهندسی نرم افزار رو داریم .
برنامه باید جوری پیاده بشه که خوانایی کامل داشته باشه و به سادگی قابل توسعه باشه .
یکی از بخشهای اصلی برنامه هندل کردن خطاهاست که توی دیتالایف حتی یه دونه اش هم اتفاق نمیافته :(
شما mysql رو stop کن بعد سایتت رو که بادیتالایف هست ببین . اونوقت متوجه میشی چی میگم .

برای رفع این چنین مشکلاتی باید نوع معماری برنامه از اول پیاده و بررسی بشه .
معماری های پذیرفته شده کنونی MVC , HMVC هستن که جوملای جدید بر اساس اون کار میکنه .
وردپرس هم یک معماری اختیاری و مهندسی شده داره اما ساختار شی گرایی نداره .

بذار راحت بگم ، دیتالایف رو یه بچه نوشته .;)

arkahost
September 15th, 2012, 16:47
به نظر من هر کسی که با هر سیستمی کار کرده تعریفش می کنه اما نظر من اینکه نیوک از وردپرس و دیتالیف و غیره بهتر و قویتره . متاسفانه نسخه 8.3 با مشکلاتی مواجه بود که خوب خیلی ها ناراضی شدن از این سیستم . ولی خوب گذشت زمان و برطرف شدن مشکلات از طرف مرجع نیوک باز هم داره نیوک به دوران خوب خودش بر میگرده .
در مورد بقیه سیستم ها هم که به شخص ازشون استفاده کردم مورد تاییدم نیستند .

rezaonline.net
September 15th, 2012, 16:47
اصولاً سی ام اس ها یا باید کاملاً ماژولار باشن یا یک هسته محتوایی داشته باشن که بقیه addon ها به هسته هوک داشته باشن .
نمونه اول که ماژولار هست مثل phpnuke , jaws نمونه دوم هم مثل وردپرس

متاسفانه ایرانی جماعت همیشه راحت طلب هستن .
شاید اینجا بد نباشه بگم ، سیستم jaws-project.ir بر اساس مهندسی پیاده شده که شاید 10 سال دیگه نیوک و وردپرس به پاش نرسن ، اما ساختار پیچیده و فشرده ای داره که من به شخصه مخم سوت میکشه:66:
اما مطمئن باشید از نظر ساختار هیچ سیستمی به پاش نمیرسه .

البته این بحث اینجا جایز نیست و اساس کار ما روی phpnuke هست .:77:
بقیه سیستم ها رو ول کنید .;)

rezaonline.net
September 15th, 2012, 16:51
به نظر من هر کسی که با هر سیستمی کار کرده تعریفش می کنه
اگه منظورتون بنده هستم ، من آدم منطقی هستم .
به شخصه از وردپرس برای چندین کار استفاده کردم و در آینده از سیستم(اختصاصی) خودم استفاده خواهم کرد و همچنین داریم روی پروژه راسپینا کار میکنیم که سیستمی بومی است .
پس من از چیزی طرفداری نمیکنم .

شاید شما ده ، بیست ، سی تا سی ام اس رو نصب کرده باشید واسه تست و ...
من 6 ماه توی کدهای این سیستم ها زندگی کرده ام و دل و روده خیلی هاشون رو میشناسم .
من دوسال پیش سیستم الکسیس رو فارسی کردم و جایی صداشو در نیاوردم http://elxis.rezaonline.net
اما حالا میخوام روی سیستمی کار کنم که حتی یه سایت هم باهاش راه اندازی نکردم ، یعنی هیچ استفاده ای برام نداشته ، فقط چون از کدنویسیش خوشم میاد ، همین ;)

X2Maxer
September 15th, 2012, 17:08
به نظر بنده اینکه خود مشهد تیم اقدام به انتشار نسخه جدید و وابستگیشو به PHPNUKE سایت مرجع کمتر کرده نکته مثبتی است
همانند @ نیوک لرن (http://nukelearn.com) که دیگر از PHPNUKE مرجع استفاده نمی کند و هر نسخه امکانات بهتر و پیشرفته تری رو ارائه میده به گونه ای که اثری از PHPNUKE در این مدیریت محتوا دیده نمی شود

fathipours1
September 15th, 2012, 20:09
به نظر بنده اینکه خود مشهد تیم اقدام به انتشار نسخه جدید و وابستگیشو به PHPNUKE سایت مرجع کمتر کرده نکته مثبتی است
همانند @ نیوک لرن (http://nukelearn.com) که دیگر از PHPNUKE مرجع استفاده نمی کند و هر نسخه امکانات بهتر و پیشرفته تری رو ارائه میده به گونه ای که اثری از PHPNUKE در این مدیریت محتوا دیده نمی شود

نیوک لرن رو کاملا قبول دارم .با کارای جناب غضنفری تبدیل به یه سیستم داخلی فوق العاده شده

----------------

نیوک مشهد تیم توی نسخه 8.3 قوی کار نکرد

abasaqa
October 8th, 2012, 16:17
سلام
خواستم مطلب جدید بزنم ولی گفتم همینجا بنویسم بهتره.
من بعد از استفاده از دیتالایف انجن به خاطر بعضی مسائل ازش خوشم نیومد اومدم طرف نیوک. دیدم کلی سایت قوی نیوک هست تو ایران مثل:
1. PHP-Nuke (http://www.phpnuke.ir/) phpnuke دات آی آر که خودشون زدن یه نیوک جدید تعریف کردن و مابقی
البته بیشتر اوقات سایتشون داون نشریف دارند . کاری ندارم نسخه خودشون خوبه یا بد.
همون کار رو هم پارس نیوک دات کام انجام داده.
/:) نمدونم چرا بعد یه مدت هرکی یه نسخه خودشو میزنه"به جای قالب های جدید با امکانات جدیدتر!"
الان در به در دنبال یه سایت می گردم که
. نیوک رو فارسی کرده باشه،
. قالب خوب چندتا داشته باشه
. کاربر داشته باشه "آدم سوالی براش پیش اومد یه هفته بعد جوابشو بدن!"
. ادامه رو همون نیوک انگلیسی باشه. من انگلیسیش رو آپ کردم هرکاری کردم نتونستم اس کیو ال رو کانفیگ کنم! "بلد نبودم!"

دوستان یه چندتا سایت خوب بهم پیشنهاد بدن که می خوام وقتمو برای نیوک بزارم و چندتا قالب خوب طرح کنم. یکم نیوک ایران رو قوی (تر)کنیم!
"
یه درد دلی هم بکنم اینجا!
من دیتالایف اسفتاده کردم رفتم توی سایتشو یه نظر دادم، یه سوال هم کردم 5 دق بعد لاگین کردم پیام"مدیر سایت تا اطلاع ثانوی شمارو از نظر دهی منع کرده" خودم هم نمیدونم چرا! سوال پرسیدن کار بدیه؟ سوال آموزشی؟!

Ashkankamangar.ir
October 8th, 2012, 16:30
من به عنوان یه مدیر هاستینگ نیوک رو میپسندم
چون اصلا فشاری رو سرور نداره
سایت نیوکی رو سرور دارم 8.3 که روزانه تا 150 هزار بازدید داره با آلکسای 85000 جهان
ولی اصلا فشاری نداره با توجه به سخت افزار سرور
ولی سایت وردپرسی دارم با بازدید نصف این مقدار و آلکسای فکر کنم 500 هزار ولی واقعا همیشه مقداری از سی پی یو رو مال خودش میکنه
مخصوصا فایل corn وردپرس
ولی خب وردپرس رو با یه قالب میتونید به خیلی چیزا تبدیل کنیدحتی با یه قالب میتونی تبدیل کنی به یه فروشگاه مثل دی جی کالا
به نظر من نیوک بیشتر شبیه وبلاگ های بلاگفا هست(میدونم وردپرس کلا وبلاگه منظور شباهت بود)
ولی وردپرس یه کم مردونه تر و حرفه ای تره

abasaqa
October 8th, 2012, 16:41
ممنون Ashkankamangar.ir (http://www.webhostingtalk.ir/member/9205/) جان:-*
ولی من الان که سرچ کردم"پرتال نیوک لرن 1.1.3 ویرایش 01122" و

" نگارش
2.1
پارس نيوك!"
رو هم دیدم.
آدم نمیدونه با چی کار کنه! شما چی پیشنهاد میدید؟ همون 8.3؟
اینای دیگه رو تست کردید؟ و اینکه کدومشون فعال تر هستن؟
چونکه می دونید هرکسی میاد یه 10تا قالب هم میزاره روش و چندتا نسخته متفاوت میشه خیلی دردسر! و اینکه این "پیشرفت کار 40 درصد" یعنی چی؟ آیا 8.3 کامل کار می کنه؟ یا ...

راستش هر کاری کردم نتونستم با نسخه 8.3 مشهد تیم کنار بیام. خود سایتشون هرکاری می کنی هی ایرور میده. 6 بار سعی کردم توی سایت ثبت نام کنم، هی کانکشن ایرور میداد! (با هیچ سایت دیگه ای مشکل ندارم و اینترنتم تست کردم!)

من خیلی برام مهمه سایت ارائه دهنده خدمات خودش مشکل نداشته باشه! وقتی خود سایتشون مشکل داشته باشه آدم با یه دید دیگه بهشون نیگاه می کنه.
میدونید که چی می گم؟

parsianweb
October 8th, 2012, 20:18
البته نیوک مشهد تیم واقعا زحمت کشیده!
و مورد دیگه اینکه نمیشه نیوک مرجع و اصلی رو با نسوک فارسی مقایسه کرد

abasaqa
October 8th, 2012, 20:23
من با
پارس نیوک نگارش 2.0کار کردم دهنم آسفالت شد. همه اش خطا میده! حتی نمی تونی موضوعاتت رو دسته بندی کی. دستی هم کدهارو ویرایش بکنی خطاپشت سر خطا
- نصب کامل دارم اما چت باکسش خرابه!:-w

poriya_hashie
October 8th, 2012, 21:08
واقعا نیوک وقت تلف کردن هست به نظر من نه سئو داره نه هیچی
من روی نیوک 8.3 مشهد تیم بودم یک روز نبود خیالم راحت باشه
پشتیبانی هم که ....

وردپرس خیلی عالی هست من فشار رو نمیدونم چون هاستینگ ندارم اما هیچ وقت نیوک رو به کسی نه پیشنهاد کردم نه میکنم

Ashkankamangar.ir
October 8th, 2012, 21:09
برای شروع و در صورتی که زیاد حرفه ای نیستید نیوک 8.3 رو نصب کنید
قالب وردپرس نیاز به ادیت کامل داره
و کلا برای شروع کار مناسب نیست

abasaqa
October 8th, 2012, 22:40
من کدنویسی بلدم. امشب کل وقتم رو با نیوک پارس گذروندم. اما هیچی عایدم نشد. خیلی امکاناتش کم بود. نیوک مشهد هم که یه مدت دیگه پولی میشه اگه الان پولی نباشه! باهاش هنوز کار نکردم نظر بدم ولی همین اول سایت که وارد میشه مینویسه فروشگاه قالب!

خود وردپرس هم cms هست یا یه تمپلت برای ادیت؟ چون من یه ورد پرس دانلود کردم فقط ادیت داشت! چندتا فایل ساده که با اچتمل و جاوااسکریپت و سی اس اس میشه ساخت. من زیاد تو نخ سی ام اس ها نبودم. گفتم یکم کارمو راحت تر کنم! اما دریغ از یه کم امکانات.
همین نیوک 2 هرچی گتگوری زدم نتونستم کتگوری هارو بالا پایین ببرم! خخخخ. :d

درمورد ورد پرس راهنمائی می کنید؟

dicaprio_4244
October 15th, 2012, 04:03
واقعا" اگه همین نیوک اصلی رو فقط به فارسی ترجمه می کردن عالی میشد حیف کی مشهد تیم میاد خودش تز صادر میکنه

abasaqa
October 15th, 2012, 13:43
واقعا" اگه همین نیوک اصلی رو فقط به فارسی ترجمه می کردن عالی میشد حیف کی مشهد تیم میاد خودش تز صادر میکنه
قضیه همون امضای منه!!