PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات یک تازه کار

afshinaz
September 13th, 2012, 12:52
سلام دوستان
من تازه تو اینجا عضو شدم

از دوستانی که با تجربه هستن یا جواب پرسشهای من میدونن درخواست میکنم به سوالاتم جواب بدن

چون تعداد سوالام زیاده تصمیم گرفتم تو بخش متفرقه مطرح کنم البته سوالام در مورد سرور کنترل پینل و... هست برای اینکه تعداد تاپیکها زیاد نشه این کارو کردم

من میخوام وارد کار هاستینگ بشم
خوب برای شروع گرفتن سرور اختصاصی ریسک بزرگیه قطعا باعث شکست میشه برای همین تصمیم دارم از نمایندگی شروع کنم

1- به نظر شما نمایندگی نت افزار مناسبه؟ کدوم شرکت معتبر هست؟ میزبانی وب لینوکس ، میزبانی وب ویندوز و هاست دانلود میخوام

2- تو بعضی از سایتها دیدم زدن میزبانی وب بعضی ها هاستینگ و بعضی ها هاست این سه باهم چه فرقی دارن؟ میزبانی لینوکس - میزبانی ویندوز...... هاست ویندوز - هاست لینوکس کدوم درسته؟؟؟؟

3-به نظر شما بهترین کنترل پنل چیه cpanel یا directadmin نظر خودم cpanel هست ولی تحریم باید چه کرد؟ لطفا دلیل انتخابتون بفرمایید

4-جریان هاست دانلود چیه؟ از وی پی اس استفاده میشه؟ من قبلا از hostdl هاست دانلود داشتم کنترل پنل نداشت فقط با ftp میشد بهش وصل بشی و فایل آپلود کنی اگه بخوام چنین کاری انجام بدم باید چیکار کنم؟ لطفا در این مورد کمی برام بنویسید

5-با نصب cpanel آپاچی ، پی اچ پی و.. به طور خودکار کانفینگ میشه؟ دیگه نیازه نیست دستی کانفینگ کرد؟

6-بیشتریا از centos استفاده میکنن دلیل این انتخاب چیه؟

7-وقتی سرور گرفتم به دیتاسنتر بگم 32 bit یا 64 bit نصب کنن؟ فرق این دو چیه؟ برای انتخاب باید چه چیزهایی رو مد نظر داشت؟

8- نظر شما در مورد وب سرورها چیه آپاچی یا لایت اسپید ؟ سایتهای موزیک انجمن ها کلا هر سایتی که ترافیکش بالا باشه قصد میزبانی و سرویس دهی داریم برای همین نمیخوام کم بیاره سرور

9-برای پورتال کاربران به نظر شما WHMCS خوبه؟ چون میخوام تازه این کار شروع کنم نمیخوام زیاد هزینه کنم برای همین میخوام از نال شده استفاده کنم بعد از گذشت چند 1 ماه حتما لایسینس میخرم

10-امکانش هست کاربرا بفمن WHMCS نال شده هست؟

در ضمن این کار با 3 میلیون میخوام شروع کنم مبلغ مناسبه یا زیادتر بشه؟

پیشا پیش از کمک تمام شما عزیزان ممنونم لطفا به تک تک سوالام جواب بدین

afshinaz
September 13th, 2012, 19:38
بیا بالا

لطفا یکی جواب بده

این همه آدم تو این انجمن هست هیچکس کمک نمیکنه!:-

AriyaDownload
September 13th, 2012, 20:48
به نظر من وارد شدن تو این کار یعنی از دست دادن سرمایه تون
چون از سوالاتتون مشخصه که تجربه ای ندارید. با این حال صلاح مملکت خویش را خسروان دانند.
امیدوارم از این حرفم ناراحت نشده باشی، فقط خواستم سرمایه ات به هدر نره.

majidisaloo1
September 13th, 2012, 21:15
شما توی یاهو و یا توی سایت از طریق گفتگو زنده درارتباط باشید با ما تا توضیح بدیم براتون
ببخشید از مدیران که خلاف قانون برخورد کردم چون واقعا حجم سوالات زیاده و شاید خیلی ها رو بد متوجه بشم به این دلیل به بیرون از محیط وب هاستینگ تالک راهنمایی کردم
ای دی :
onlineservers2
سایت
Online Servers - صفحه اصلی پورتال (http://www.onlineservers.in)

afshinaz
September 13th, 2012, 21:41
دوستان دیگه؟

saman19-6
September 13th, 2012, 21:47
با سلام و عرض ادب
1.افرانت و پارس انلاين دو شرکت بزرگي هستند که داخل ايران ديتاسنتر دارند .بسته به اين داره که شما کلا ميخواهيد فضاي ميزبانيتون داخل ايران باشه يا خارج کشور؟ اگر داخل ايران مد نظر داريد خوب فعلا فقط اين دودر حد گسترده در حال کار هستند.

2.فرقي نميکند ...هر دو منظور يکي هست ميزباني وب و هاستينگ

3.خارج کشور سي پنل -داخل ايران ميخريد دايرکت ادمين .هردو کاربران فراواني دارد .براي داخل ايران تعداي از شرکت ها مسئله تحريم رو دور زده اند اما درمورد اپديت سي پنل شايد مشکل ايجاد کند .پس نهايتا همان داخل کشور دايرکت ادمين و خارج سي پنل پیشنهاد میشود

4.هاست دانلود اسمش روش هست و در اين پلن تمرکز بروي پهناي باند و فضاي بالا ميباشد و سرور براي اين منظور کانفيگ ميشود

5.شما نمايندگي ميگرين روش نصب هست نيازي نيست روش سي پنل يا اپاچي نصب کنيد سئوالان 6 7 هم بهمين ترتيب

8.لايت اسپيد تاحدودي سرعت اجراي سايت را افزايش همچنين منابع رو بهينه ميکنه (براي مدير سرور خوب هست که ميتونه سايت هاي بيشتري رو سرور ميزباني کنه ).معمولا جاهايي که سرور رو اور لود ميکنن استفاد ميکنن ولي اگر شرکتي سرور خودشو زياد پر نکرد و لايت اسپيد هم گذاشت خيلي مناسب هست

9.نال شده رو بعضي دوستان استفاده ميکنن مشکلي ندارن . بعضي هم به باگ بر ميخوردند . من بشخصه چون فايل هاش کد شده هست نتونستم اعتماد کنم به نسخه نال . راجع به عدم استفاده از whmcs هم فکرکنيد ؟ واجبه ؟ اگر حجم کارتون کم هست فعلا دستي هم شايد بشه

10.در ظاهر که کاربران معمولي تشخيص نميدهند .من بشخه وقتي Powered by.. رو بر ميدارن سريع احتمال ميدم نال شده هست . چون معمولا افرادي که لايسنس ميخرن با همون برند سفارش ميدن براي هزينه کمتر
بله مناسب هست براي شروع

afshinaz
September 13th, 2012, 21:57
درود به شما saman19-6 (http://www.webhostingtalk.ir/member/50576/) ممنون از وقتتون

ببخشید من به اشتباه تایپ کردم منظور نت افزار بود پست اول ویرایش شد

afshinaz
September 13th, 2012, 22:02
شما توی یاهو و یا توی سایت از طریق گفتگو زنده درارتباط باشید با ما تا توضیح بدیم براتون
ببخشید از مدیران که خلاف قانون برخورد کردم چون واقعا حجم سوالات زیاده و شاید خیلی ها رو بد متوجه بشم به این دلیل به بیرون از محیط وب هاستینگ تالک راهنمایی کردم
ای دی :
onlineservers2
سایت
Online Servers - صفحه اصلی پورتال (http://www.onlineservers.in)

لطفا همینجا مطرح کنید

ما شا الله انقدر سایتون زود بارگزاری میشه که پشیمون شدم

livezilla هم مشکل داشت

afshinaz
September 14th, 2012, 13:28
همچنان منتظر پاسخ دوستان هستم :|

دوستان دیگه نظری ندارن؟

afshinaz
September 14th, 2012, 21:28
بیا بالا

شاید یکی جواب داد!

avalhost
September 14th, 2012, 22:08
1- به نظر شما نمایندگی نت افزار مناسبه؟ کدوم شرکت معتبر هست؟ میزبانی وب لینوکس ، میزبانی وب ویندوز و هاست دانلود میخوام

2- تو بعضی از سایتها دیدم زدن میزبانی وب بعضی ها هاستینگ و بعضی ها هاست این سه باهم چه فرقی دارن؟ میزبانی لینوکس - میزبانی ویندوز...... هاست ویندوز - هاست لینوکس کدوم درسته؟؟؟؟

3-به نظر شما بهترین کنترل پنل چیه cpanel یا directadmin نظر خودم cpanel هست ولی تحریم باید چه کرد؟ لطفا دلیل انتخابتون بفرمایید

4-جریان هاست دانلود چیه؟ از وی پی اس استفاده میشه؟ من قبلا از hostdl هاست دانلود داشتم کنترل پنل نداشت فقط با ftp میشد بهش وصل بشی و فایل آپلود کنی اگه بخوام چنین کاری انجام بدم باید چیکار کنم؟ لطفا در این مورد کمی برام بنویسید

5-با نصب cpanel آپاچی ، پی اچ پی و.. به طور خودکار کانفینگ میشه؟ دیگه نیازه نیست دستی کانفینگ کرد؟

6-بیشتریا از centos استفاده میکنن دلیل این انتخاب چیه؟

7-وقتی سرور گرفتم به دیتاسنتر بگم 32 bit یا 64 bit نصب کنن؟ فرق این دو چیه؟ برای انتخاب باید چه چیزهایی رو مد نظر داشت؟

8- نظر شما در مورد وب سرورها چیه آپاچی یا لایت اسپید ؟ سایتهای موزیک انجمن ها کلا هر سایتی که ترافیکش بالا باشه قصد میزبانی و سرویس دهی داریم برای همین نمیخوام کم بیاره سرور

9-برای پورتال کاربران به نظر شما WHMCS خوبه؟ چون میخوام تازه این کار شروع کنم نمیخوام زیاد هزینه کنم برای همین میخوام از نال شده استفاده کنم بعد از گذشت چند 1 ماه حتما لایسینس میخرم

در ضمن این کار با 3 میلیون میخوام شروع کنم مبلغ مناسبه یا زیادتر بشه؟

1- سال 87 با این شرکت کار میکردم اونموقع یه سایت موزیک خیلی معروف داشتم و قطعی نت افراز خیلی زیاد بود و همیشه مشکل داشتیم با این سایت
2- هیچ فرقی نداره (کلا معنی هاشون یکی هست)
3- Cpanel خیلی بهتر از Direct Admin هست و البته گرونتر مسئله تحریمم اگر سرور تو ایران نباشه مشکلی نداره
4- هاستی که مخصوص نگهداری فایل ها هست و عملا از دیتابیس و GCI و ... پشتیبانی نمیکنه و پورت ارتباطی و شاید سخت افزار قوی تری داشته باشه
5-تنظیمات پیشفرض داره ولی باید حتما توسط یه کاربلد کانفیگ بشه و عملا بدون کانفیگ درست قابل استفاده نیست
6- عرضم به حضورت در زمینه لینوکس همه کرنلشون یکیه و CentOS ورژن رایگان RHEL هست (یعنی پشتیبانی تجاری نداره) و منبع خودش رو داره و البته با Cpanel بهتر سازگاره (برای اطلاعات تخصصی در گوگل بگردید )
7- 64 بیت یعنی اینکه اطلاعات بصورت 64 بیتی پردازش و ارسال میشه که سرعت بیشتری نسبت به 32 داره (برای اطلاعات بیشتر تو گوگل بگردید)
8-آپاچی رایگان هست و لایت ایپسد پولی البته لایت اسپید سرعت بیشتری داره ولی از لحاظ امنیتی از آپاچی پایین تره
9-WHMCS به نظرم بهترینه و خیلی ها استفاده میکنند
10- همیشه ورژن نال مشکلات زیادی از همه لحاظ داره اگر استفاده میکنید یادتون باشه همیشه از WHMCS بک آپ بگیرید

afshinaz
September 15th, 2012, 01:28
1- سال 87 با این شرکت کار میکردم اونموقع یه سایت موزیک خیلی معروف داشتم و قطعی نت افراز خیلی زیاد بود و همیشه مشکل داشتیم با این سایت
2- هیچ فرقی نداره (کلا معنی هاشون یکی هست)
3- Cpanel خیلی بهتر از Direct Admin هست و البته گرونتر مسئله تحریمم اگر سرور تو ایران نباشه مشکلی نداره
4- هاستی که مخصوص نگهداری فایل ها هست و عملا از دیتابیس و GCI و ... پشتیبانی نمیکنه و پورت ارتباطی و شاید سخت افزار قوی تری داشته باشه
5-تنظیمات پیشفرض داره ولی باید حتما توسط یه کاربلد کانفیگ بشه و عملا بدون کانفیگ درست قابل استفاده نیست
6- عرضم به حضورت در زمینه لینوکس همه کرنلشون یکیه و CentOS ورژن رایگان RHEL هست (یعنی پشتیبانی تجاری نداره) و منبع خودش رو داره و البته با Cpanel بهتر سازگاره (برای اطلاعات تخصصی در گوگل بگردید )
7- 64 بیت یعنی اینکه اطلاعات بصورت 64 بیتی پردازش و ارسال میشه که سرعت بیشتری نسبت به 32 داره (برای اطلاعات بیشتر تو گوگل بگردید)
8-آپاچی رایگان هست و لایت ایپسد پولی البته لایت اسپید سرعت بیشتری داره ولی از لحاظ امنیتی از آپاچی پایین تره
9-WHMCS به نظرم بهترینه و خیلی ها استفاده میکنند
10- همیشه ورژن نال مشکلات زیادی از همه لحاظ داره اگر استفاده میکنید یادتون باشه همیشه از WHMCS بک آپ بگیرید

3- امکان داره cpanel بفهمه از کجا وارد cpanel میشن از روی آی پی

5- آموزشی در این رابطه هست؟ میخوام خودم یاد بگیرم

6- برای انتخاب 64 بیت و 32 بیت باید به سخت افزارها هم توجه کرد؟

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز بالاخره یکی پیدا شد جواب مارو بده دکمه تشکر براتون کم بود بازم ممنون

afshinaz
September 15th, 2012, 01:41
80 Core این یعنی چی؟

Server: Supermicro منظور چیه ؟ منظور اسم سرور هست؟

CPU: 4x Intel Xeon E7 4850 (80 core)

RAM: 64G FBDIMM DDR3

HDD: SAS 15K rpm RAID + SSD

Speed: 1Gbit/s Full duplex منظور از Full duplex چیه؟

این یکی از سرورهای hostdl هست که به گفته خودشون مشخصات گذاشتن تو سایت ، با این مشخصات ماهیانه باید $1899.00 هزینه کرد اینا کولو کردن یا سرور اجاره کردن؟

SAS 15000RPM Enterprise Hardware RAID 10 (RAID 1+0)*300GB

منضور از raid چیه؟ اونم raid 10

afshinaz
September 15th, 2012, 12:49
بیا بالا!

lordmhn
September 15th, 2012, 13:05

سلام

به نظر من اگه whmcs اصل بگیرید هم امنتیتش بیشتره و هم بعدا اگر مشتریانتون زیاد شدن دردسر انتقال اونا به سیستم جدید و اصل ندارید و همچنین اگه بخواهید پرداخت آنلاین و ... بذارید هم مشکلات باگی که ممکنه پیش بیاد ندارید حالا ممکنه یکمی برای خرید لایسنس هزینه بدین ولی 100% راحتی دارید از نظر whmcs .

اگر هم مایل به طراحی سایت و یا قالب whmcs بودید در خدمتیم.
Mehrshad Online (http://mehrshadonline.com/)

afshinaz
September 15th, 2012, 15:17
3- امکان داره cpanel بفهمه از کجا وارد cpanel میشن از روی آی پی

5- آموزشی در این رابطه هست؟ میخوام خودم یاد بگیرم

6- برای انتخاب 64 بیت و 32 بیت باید به سخت افزارها هم توجه کرد؟

----------------

80 Core این یعنی چی؟

Server: Supermicro منظور چیه ؟ منظور اسم سرور هست؟

CPU: 4x Intel Xeon E7 4850 (80 core)

RAM: 64G FBDIMM DDR3

HDD: SAS 15K rpm RAID + SSD

Speed: 1Gbit/s Full duplex منظور از Full duplex چیه؟

این یکی از سرورهای hostdl هست که به گفته خودشون مشخصات گذاشتن تو سایت ، با این مشخصات ماهیانه باید $1899.00 هزینه کرد اینا کولو کردن یا سرور اجاره کردن؟

SAS 15000RPM Enterprise Hardware RAID 10 (RAID 1+0)*300GB

منضور از raid چیه؟ اونم

afshinaz
September 15th, 2012, 19:54
تاپیک بیا بالا شاید یکی بهت توجه کرد!

afshinaz
September 16th, 2012, 17:23
واقعا عجیبه یعنی اینجا همه آماتورن!

afshinaz
September 21st, 2012, 02:24
همچنان منتظر!