PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت در انتخاب رشته

sarwhost
September 10th, 2012, 08:26
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
به نظرشما رشته نرم افزار برا تحصیل خوبه یا it

MihanTech
September 10th, 2012, 09:39
IT

parsspace
September 10th, 2012, 13:00
نرم افزار دیگه خوب نیست. کلا رشته های زیر مجموعه کامپیوتر خوب نیست. اگه میخوای در آینده کارمند شی دنبال این رشته ها باشی البته با حقوق ۶۰۰ ۷۰۰ اونم اگه کارت خوب باشه یا پارتی داشته باشی. با شرایط حاظر من اگه برگردم به چند سال پیش میرم دنبال رشته هایی مانند کشاورزی یا دامداری. البته دولت تو اونا هم خرابکاری کرده ولی باز بازارش بهتر است

faq
September 10th, 2012, 13:18
شما به چی علاقه داری
اگر میخوای برنامه نویس شی برو نرم افزار
اگر میخوای بری توی کار تجارتُ اینا it

اگر میخوای توی رشته نرم افزار موفق باشی باید از لیسانس بالاتر بری
و ابتکار و خلاقیت داشته باشی

sarwhost
September 10th, 2012, 13:19
با تشکر از شما
برای برادرم میخواستم چون علاقه ایشون به این رشته هاست و میخوام درست راهنماییش کنم
منتظر نظرات دوستان هستیم

kitiran
September 10th, 2012, 13:22
به نظر من آی تی بهتر و آسانتره
ولی در کل در این زمینه مدرک بین المللی مهمتر از اینها هست

nima17701
September 10th, 2012, 16:22
بستگس به علاقه فرد دارد .
من خودم نرم افزار رو دوست دارم ، منتها It راحت تره .
برای کارشناسی دیگه ؟ چون تا جایی من میدونم رشته It ، کاردانی فقط علمی کاربردی داره با بعضی غیر انتفایی ها ،
اگر کاردانی منظورتون هست ، که واحدهاش هیچ تفاوتی با نرم افزار نداره فقط اگر اشتباه نکنم 6 واحد تفاوت داره ولی سطحشون فوق العاده پایین تر از بچه های نرم افزار است .
کارشناسی قضیه اش فرق داره .
موفق باشید

vatandl.net
September 10th, 2012, 17:30
بستگی به علاقه داره
نرم افزار رشته ی خیلی کاملتری هست
یک مهندس نرم افزار از عهده ی وظایف یک مهندس ای تی میتونه بر بیاد!
ولی ای تی اسونتره

mehrshad.ho
September 10th, 2012, 17:48
به هیچ عنوان آی تی رو انتخاب نکن

parsianweb
September 10th, 2012, 17:56
در حال حاضر نرم افزار از آی تی بهتره

mohsened
September 10th, 2012, 18:13
ببینید تفاوت رشته نرم افزار و آی تی زیاد نیست . رشته آی تی فقط چند درس اضافه تر از نرم افزار داره . بستگی به خود شخص انتخاب کننده داره ولی رشته آی تی رشته بسیار تاپ تری نسبت به نرم افزار هست .

sarwhost
September 10th, 2012, 18:18
با تشکر از همه دوستان
ولی میشه موضوع رو یکم بازتر کنید
در مورد بازار کار و دگیر مسائل

faq
September 10th, 2012, 18:27
اگر علاقه و ... را کنار بگذاریم و صرفا با دید بیزنس به این قضیه نگاه کنید در صورت اخذ مدارک برنامه نویسی ، به راحتی چه در ایران و چه در خارج از کشور کار پیدا می کنید
به عبارتی نداشتن تجربه کاری و رزومه فعالیت مانع خیلی جدی ای نخواهد بود
در رابطه بحث نرم افزار ، از شرکت های کوچک گرفته ، تا بزرگ بالاخره نیازمند برنامه نویس هستند
اما در مورد it به این راحتی ها نیست

rpserver
September 10th, 2012, 18:38
It نسبت به نرم افزار کلی تره .
یعنی توی it تقریبا به تمامی مباحث مربوط به زیر رشته های کامپیوتر شما سری میزنید و اطلاعاتی کسب میکنید .
در حال حاضر توی ایران مدرک it + mba ، منظورم در کنار هم هستش . این دو مدرک در کنار هم یکی از بهترین زمینه های شغلی رو برای فرد آماده میکنه

vatandl.net
September 11th, 2012, 04:37
It نسبت به نرم افزار کلی تره .
یعنی توی it تقریبا به تمامی مباحث مربوط به زیر رشته های کامپیوتر شما سری میزنید و اطلاعاتی کسب میکنید .
در حال حاضر توی ایران مدرک it + mba ، منظورم در کنار هم هستش . این دو مدرک در کنار هم یکی از بهترین زمینه های شغلی رو برای فرد آماده میکنه
ای تی نسبت به نرم افزار کلی تره!؟
کاملا حرفتون اشتباست
با یک کم مطالعه و سرچ در گوگل متوجه میشید که ای تی جزو زیرمجموعه های نرم افزار حساب میشه

sarwhost
September 11th, 2012, 08:47
ای تی جزو زیرمجموعه های نرم افزار حساب میشه
پس کسی که نرم افزار میخونه به ای تی هم تسلط داره؟

vatandl.net
September 11th, 2012, 10:57
پس کسی که نرم افزار میخونه به ای تی هم تسلط داره؟
100% همینطور هست
حتما اطلاع دارید که بهترین شغل جهان تو سال 2012 مهندسی نرم افزار هست!
البته
it و نرم افزار هنوز به صورت تخصصی تو ایران راه نیفتادند
در کل اعتبار علمی یک مهندس نرم افزار خیلی بیشتر از یک مهندس ای تی هست

HyperServer
September 11th, 2012, 13:26
با سلام خدمت شما...
دوست عزیز در حال حاضر شاید شما توی هیچ آگهی استخدامی که دولتی ها یا نیمه دولتی ها میدن استخدام کارشناس فناوری اطلاعات نبینی ...

اما در تمامی سازمان ها واحد فناوری اطلاعات میبینی ! که خیلی جالبه ...
شما بازار کار 4 یا 5 سال دیگه رو موقع فارغ التحصیلی باید در نظر بگیرید.
بنده سال 86 it رو انتخاب کردم ... و الان هم در گرایش تجارت الکترونیک قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد دارم...

100% پیشنهاد من به شما it هست ... تنها مهارتی هست که فعلا در ایران فقط در دانشگاه قابل دسترس هست...این هم بگم که حدود 100 تا 120 واحد مشترک با نرم افزار داره...

در تاپیک دیگه ای هم چند ماه پیش یکی از دوستان رو مفصل راهنمایی کردم...

ذاتا رشته ای مدیریتی - مشاوره ای هست ... و اصطلاحا از رشته های میان رشته ای هست..

در انتخاب it شک نکن ! :)

it87
September 11th, 2012, 21:09
با سلام خدمت شما...
دوست عزیز در حال حاضر شاید شما توی هیچ آگهی استخدامی که دولتی ها یا نیمه دولتی ها میدن استخدام کارشناس فناوری اطلاعات نبینی ...

اما در تمامی سازمان ها واحد فناوری اطلاعات میبینی ! که خیلی جالبه ...
شما بازار کار 4 یا 5 سال دیگه رو موقع فارغ التحصیلی باید در نظر بگیرید.
بنده سال 86 it رو انتخاب کردم ... و الان هم در گرایش تجارت الکترونیک قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد دارم...

100% پیشنهاد من به شما it هست ... تنها مهارتی هست که فعلا در ایران فقط در دانشگاه قابل دسترس هست...این هم بگم که حدود 100 تا 120 واحد مشترک با نرم افزار داره...

در تاپیک دیگه ای هم چند ماه پیش یکی از دوستان رو مفصل راهنمایی کردم...

ذاتا رشته ای مدیریتی - مشاوره ای هست ... و اصطلاحا از رشته های میان رشته ای هست..

در انتخاب it شک نکن ! :)

حرف های ایشون کاملا تایید می شود

بنده هم وردوی 87 it هستم که الان ترم آخر هستم و دارم برای خارج از کشور پذیرش میگیرم
توی انتخاب رشته it شک نکن