PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : vyatta Configuration

hostspace
September 6th, 2012, 12:17
سلام خدمت دوستا ن .
آقا من یه سرور ded گرفتم از هتزنر Cirix نصب کردم و یک دونه Vm هم برای روتر مجازی Vyatta ساختم . الان میخوام کانفیگش کنم .
یک سری آموزش توی نت بود ولی از اونجایی که اگر بنده اشتباهی کنم باید مجددا برای kvm هزینه کنم ، گفتم اول با اساتید در میون بزارم که از کارم اطمینان حاصل کنم .
دوستان اگر مطلبی مد نظرتون هست بفرمایید خوشحال میشم .

Cold
September 6th, 2012, 12:45
خب دوست عزیز الان باید resource معرفی کنند دوستان ؟؟

یا جایی رو خوندید که غیرقابل فهم بوده براتون ؟؟؟

یکی از quick start های خوب براش خود سایتش هست و این لینک

link (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=how+to+configure+vyatta+router&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CDkQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.vyatta.com%2Fproducts%2Fproto cols.php&ei=TlpIUPWzGcOLhQet4oGICQ&usg=AFQjCNHrh4Mniow3H6E8k_JFpjHXM3VEYA)

و در ضمن یک سوال

چرا vyatta? دلیل خاصی برای استفاده دارید یا صرفا جهت استفاده از روتر های دیگس؟

منظور به اینکه چرا از خود میکروتیک اسفاده نمیکنید

یا از Debian-Based روتر های دیگه ؟

vyatta روتر خوبیه اما در بعضی جاها خخطا زیاد داره

حتی در جاهایی گزارش شده fragment پکت های عبوری رو از 4 تا 2 تاش رو drop کرده ،در صورتی که اصلا به رول هاش ( signatures) ها همخوانی نداشته

پ.ن : البته در خیلی جاها هم با کانفیگ خوب بسیار عالی جواب داده

hostspace
September 6th, 2012, 12:51
خب دوست عزیز الان باید resource معرفی کنند دوستان ؟؟

یا جایی رو خوندید که غیرقابل فهم بوده براتون ؟؟؟

یکی از quick start های خوب براش خود سایتش هست و این لینک

link (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=how+to+configure+vyatta+router&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CDkQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.vyatta.com%2Fproducts%2Fproto cols.php&ei=TlpIUPWzGcOLhQet4oGICQ&usg=AFQjCNHrh4Mniow3H6E8k_JFpjHXM3VEYA)

و در ضمن یک سوال

چرا vyatta? دلیل خاصی برای استفاده دارید یا صرفا جهت استفاده از روتر های دیگس؟

منظور به اینکه چرا از خود میکروتیک اسفاده نمیکنید

یا از Debian-Based روتر های دیگه ؟

vyatta روتر خوبیه اما در بعضی جاها خخطا زیاد داره

حتی در جاهایی گزارش شده fragment پکت های عبوری رو از 4 تا 2 تاش رو drop کرده ،در صورتی که اصلا به رول هاش ( signatures) ها همخوانی نداشته

پ.ن : البته در خیلی جاها هم با کانفیگ خوب بسیار عالی جواب داده

والا من از یکی از دوستان پرسیدم برای هتزنر این رو معرقی کردن ، برای من فرقی نداره من فقط می خوام این قضیه انجام بشه ، شما چه روتری رو پیشنهاد میکنید ؟

Cold
September 6th, 2012, 12:57
ببینید میگم

تا حالا این روتر بد نبوده ، ولی خب fail داره که تو همه روتر ها هست ، و شاید این دوستتون استفاده که کردن جواب داده بهشون

من پیشنهاد خاصی نمیدم

الان دوستان بیشتر دارن از میکروتیک استفاده میکنند (که خب مسلما روتری مثل میکروتیک در حالت Gateway فشار زیادی به سرور وارد میکنند)

اگه میتونید همین vyatta رو درست نصب و کانفیگ کنید که خیلی خوب از همین استفاده کنید ( سوالی بود بپرسید اگه بتونم جواب میدم)

اما اگه نمیتونید در مرحله بعدی از بقیه روتر های لینوکس اسفاده کنید

اما اگه فکر میکنید ممکنه مشکل پیش بیاد براتون راحت ترین راه همون روتر های میکروتیک

mri
October 13th, 2012, 20:10
سلام دوستان
من دانشجو کارشناسی ارشد ای تی هستم در مورد آموزش vyatta شدیدا نیاز به مطلب دارم.هر گونه فایل صوتی و تصویری در این زمینه دارید لینکشون رو بهم بدید.استاد ی پروژه به من داده که اصلا اسمشم نشنیده بودم الان دارم با اسم ویاتا اشنا میشم:-|
با تشکر

Hostpolis
October 13th, 2012, 20:48
ما در انجمن مستقل Vyatta رو ساپورت میکنیم. اگر نیاز به فایل آموزشی یا پشتیبانی داشتید پیام خصوصی بدید.

milad221
November 23rd, 2012, 02:37
جناب Hostpolis (http://www.webhostingtalk.ir/member/13491/)
امکانش هست در مورد این روتر- فایروال توضیح بدید فکر کنم از چیز هایی که من خوندم میشه حدس زد که سطح کارایی این روتر از میکروتیک خیلی بهتره
امکانش هست اون فایل های اموزشی رو پابلیک کنید؟؟؟

Hostpolis
November 23rd, 2012, 02:42
فایلهای ویدئویی خریداری شده هستند و بصورت تحت وب از سایت ویاتا قابل استفاده اند فقط. کتاب ها رو میتونم در اختیارتون بگذارم.

کارایی ویاتا از میکروتیک بهتر هست و خیلی سطح بالاتر ولی از اونجا که همه قابلیت هاش باید تنظیم بشه تا خوب کار کنه، زمانی که طول میکشه تا فراگیری کنید و بتونید باهاش صحیح کار کنید و بالاترین کیفیت رو بگیرید، زیاد خواهد بود.

milad221
November 23rd, 2012, 02:47
بیشتر آموزش هایی که خوده سایت گذاشته لینک هاش پاک شدن (البته من از داخل فروم به اون لینک ها مراجعه کردم)
بله در تعریف هایی که من دیدم خیلی خوب رو دست میکروتیک بلند شده و با کانفیگ خوب بهترین کارایی رو میشه ازش گرفت حتی خوده وی ام هم این روتر رو تایید کرده
اگر همون کتاب ها رو هم در اختیارم بذارید ممنون میشم دوست دارم برم دنبالش ببینم اخر کار چی میتونم ازش بکشم بیرون قطعا چیز خوبی از اب در میاد...

Hostpolis
November 23rd, 2012, 02:50
ویاتا رو دست سیسکو بلند شده البته. میکروتیک در آمریکای شمالی اصلا شناخته شده نیست و جایی نداره.

کتابها رو براتون زیپ میکنم. و در انجمن میگذارم.

milad221
November 23rd, 2012, 02:57
بسیار عالی !
هر چی جلوتر میرم خیلی بحث هاش جالب تر میشه برای خودش دنیایی داره
اولین خاصیت خوبش ساپورت کردن پورت 10 گیگه در صورتی که میکروتیک 1 رو داره و بالاتر از اون رو ساپ نمیکنه اگر هم بصورت دستی لیمیت انجام بشه مثلا روی 10 مگ باز هم پورت به صورت آزاد در اختیاره یوزره و هیچ محدودیتی نداره
گراف درست حسابی از میکروتیک من ندیدم فقط یک چیز خوبش شاید فایروال باشه که واقعا روی فایروال خیلی خوب جواب میده و این به چشم دیده شده...
جناب در این روتر که بصورت لینوکسی هست دستورات برای بستن پورت ها خواص خیلی طولانی هستن درسته؟؟
یه نمونه من دیدم که از 5-6 دستور استفاده شده بود آیا این حقیقت داره؟؟

AvestaNetworks
November 23rd, 2012, 02:58
ویاتا رو دست سیسکو بلند شده البته. میکروتیک در آمریکای شمالی اصلا شناخته شده نیست و جایی نداره.

کتابها رو براتون زیپ میکنم. و در انجمن میگذارم.

اطمینان دارید که اینطور هست ؟ vyatta یک software router هست و نمی تونه هیچ رقابتی با سیسکو بکنه و همینطور vyatta برای کارهای دیتاسنتر اصلاً مناسب نیست و تنها برای شرکت های تازه تاسیس قابل استفاده هست که کمتر از 1 گیگابیت پهنای باند دارند.

به محض اینکه پهنای باند به 3 ورودی برسه و به صورت کلی بیش از 1.5 گیگ مصرف یک نواخت داشته باشه دچار مشکل میشه و اولین موردی که پیش میاد BGP Session Flap هست و سپس packetloss های random و ....

برای کارهای کوچیک مثل یک office یا موارد داخلی یک یا چند سرور معمولی سیستم واقعاً مناسبی هست ولی بیش از اون خیر ...

این رو هم عرض کنم که بنده از cisco دفاعی نمی کنم و خودمون فقط juniper رو قبول داریم به دلیل پایداری سخت افزار و قدرت عمل نرم افزار JunOS و در مقایسه با cisco مثل قیاس Cisco و Vyatta هست که اصلاً جای بحث نداره.

با تشکر.

Hostpolis
November 23rd, 2012, 03:04
اطمینان دارید که اینطور هست ؟ vyatta یک software router هست و نمی تونه هیچ رقابتی با سیسکو بکنه و همینطور vyatta برای کارهای دیتاسنتر اصلاً مناسب نیست و تنها برای شرکت های تازه تاسیس قابل استفاده هست که کمتر از 1 گیگابیت پهنای باند دارند.

به محض اینکه پهنای باند به 3 ورودی برسه و به صورت کلی بیش از 1.5 گیگ مصرف یک نواخت داشته باشه دچار مشکل میشه و اولین موردی که پیش میاد BGP Session Flap هست و سپس packetloss های random و ....

برای کارهای کوچیک مثل یک office یا موارد داخلی یک یا چند سرور معمولی سیستم واقعاً مناسبی هست ولی بیش از اون خیر ...

این رو هم عرض کنم که بنده از cisco دفاعی نمی کنم و خودمون فقط juniper رو قبول داریم به دلیل پایداری سخت افزار و قدرت عمل نرم افزار JunOS و در مقایسه با cisco مثل قیاس Cisco و Vyatta هست که اصلاً جای بحث نداره.

با تشکر.

سلام آقا آریا،

تا 6 ماه قبل صحبت شما رو قبول دارم کاملا.

نسخه ای که الان من دارم استفاده میکنم برای ترانزیت بین دو ترنسپورت شهریه که 20 گیگابیت(2SMF) داریم فوروارد میکنیم که 70 درصد رسوندیم بدون lost.

یه تماس با Vyatta بگیرید. البته الان دیگه Barrocade فروش رو انجام میده.

تا جایی که من در جریان پروژه هستم، نسخه بعدی که میشه 6.6 روی هر Core پردازنده 8mpps فوروارد میکنه.

اگر نیاز به اطلاعات داشتید خوشحال میشم به اشتراک بگذارم.

این رو هم اضافه کنم، ما شبکمون سیسکو هست ولی طرف سیسکو رو هم نمیگیرم شخصا.

AvestaNetworks
November 23rd, 2012, 03:16
سلام آقا آریا،

تا 6 ماه قبل صحبت شما رو قبول دارم کاملا.

نسخه ای که الان من دارم استفاده میکنم برای ترانزیت بین دو ترنسپورت شهریه که 20 گیگابیت(2SMF) داریم فوروارد میکنیم که 70 درصد رسوندیم بدون lost.

یه تماس با Vyatta بگیرید. البته الان دیگه Barrocade فروش رو انجام میده.

تا جایی که من در جریان پروژه هستم، نسخه بعدی که میشه 6.6 روی هر Core پردازنده 8mpps فوروارد میکنه.

اگر نیاز به اطلاعات داشتید خوشحال میشم به اشتراک بگذارم.

این رو هم اضافه کنم، ما شبکمون سیسکو هست ولی طرف سیسکو رو هم نمیگیرم شخصا.

یعنی در حال حاظر vyatta روی یک سرور اختصاصی میتون تا 20 گیگابیت full-duplex رو به راحتی transit کنه؟!

اینکه جدیداً brocade خریداریش کرده خیلی جالب هست و از اونجایی که ما کل cisco هامون رو این روزها داریم با brocade و یا اگر بودجه اجازه بده Juniper تعویض می کنیم، میتونم انتظار داشته باشم که الان این برنامه به هر دلیل کیفیت بهتری داره چون داره توسط افرادی که کار اصلیشون ساخت قطعات شبکه هست مدیریت میشه.

بعید نیست تا مدتی دیگه این این OS به جای OS اصلی brocade روی دسگاه هاشون جایگزین بشه چون من اختمال میشدم به همین دلیل خریداریش کردند تا با IronWare تعویضش کنند.

شما سرور مجازی ای دارید که vyatta روش نصب باشه برای beta تست که یک VHD و یا VMK به بنده بدید ؟ دوست دارم بررسیش کنم.

پی اس: تا جایی که خاطرم هست طرفداران software routing مدت زیادی هست به Quagga کوچ کردند چون به نظر میرسه قدرت خیلی بیشتری داره.

با تشکر.

Hostpolis
November 23rd, 2012, 03:45
یعنی در حال حاظر vyatta روی یک سرور اختصاصی میتون تا 20 گیگابیت full-duplex رو به راحتی transit کنه؟!

اینکه جدیداً brocade خریداریش کرده خیلی جالب هست و از اونجایی که ما کل cisco هامون رو این روزها داریم با brocade و یا اگر بودجه اجازه بده Juniper تعویض می کنیم، میتونم انتظار داشته باشم که الان این برنامه به هر دلیل کیفیت بهتری داره چون داره توسط افرادی که کار اصلیشون ساخت قطعات شبکه هست مدیریت میشه.

بعید نیست تا مدتی دیگه این این OS به جای OS اصلی brocade روی دسگاه هاشون جایگزین بشه چون من اختمال میشدم به همین دلیل خریداریش کردند تا با IronWare تعویضش کنند.

شما سرور مجازی ای دارید که vyatta روش نصب باشه برای beta تست که یک VHD و یا VMK به بنده بدید ؟ دوست دارم بررسیش کنم.

پی اس: تا جایی که خاطرم هست طرفداران software routing مدت زیادی هست به Quagga کوچ کردند چون به نظر میرسه قدرت خیلی بیشتری داره.

با تشکر.

سخت افزارهای روتینگ بیشتر به خاطر backplane مورد استفاده اند.

ما روی 16 core داریم اینکارو انجام میدیم در هر طرف transport. من نمونه هایی رو دیدم که 18Gbps دارن BGP میکنن.

شخصا با Quagga کار نکردم ولی تو فروم vyatta زیادن کسایی که از Quagga اومدن.

میتونم فایل iso رو بهتون بدم یا میتونم براتون نصب کنم روی یه VPS

درباره barocade فکر میکنم barocade دنبال تکنولوژی SDN هست که به ویاتا رو اورده. Multitenancy هدف ویاتا هست که Cisco و Juniper هنوز عقبن.

AvestaNetworks
November 23rd, 2012, 04:18
سخت افزارهای روتینگ بیشتر به خاطر backplane مورد استفاده اند.

ما روی 16 core داریم اینکارو انجام میدیم در هر طرف transport. من نمونه هایی رو دیدم که 18Gbps دارن BGP میکنن.

شخصا با Quagga کار نکردم ولی تو فروم vyatta زیادن کسایی که از Quagga اومدن.

میتونم فایل iso رو بهتون بدم یا میتونم براتون نصب کنم روی یه VPS

درباره barocade فکر میکنم barocade دنبال تکنولوژی SDN هست که به ویاتا رو اورده. Multitenancy هدف ویاتا هست که Cisco و Juniper هنوز عقبن.

فکر نمی کنم اینکه بگید قدیمیترین و بزرگترین شرکت های سازنده سخت افزار در یک تکنولوژی خاص عقب هستند درست باشه.

فرایند Multitenancy هم اگر قابل اجرا بدون هزینه های اضافه و با امنیت و کیفیت درست بود حتماً حداقل Juniper به دنبال این کار میرفت چون مشکلی برای فروش تکنولوژی هاش نداره.

این مورد هم که hardware router فقط برای backplane هست که استفاده میشه و نیاز هست فکر نمی کنم کاملاً درست باشه و موارد دیگری هم هست که این مورد رو نقض می کنه.

در هر صورت بنده در مورد vyatta بیشتر تحقیق می کنم و اگر واقعاً در سطح یک hardware router بود حتماً ازش برای کاربران استفاده می کنیم.

با تشکر.

MagicVps.Com
November 23rd, 2012, 04:46
[QUOTE]

یه چکی کنید شاید این کارتون را بندازه
http://packages.vyatta.com/vyatta/iso/VC6.2/vyatta-vmware-esx4_VC6.2-2011.02.09_i386-disk1.vmdk

Hostpolis
November 23rd, 2012, 04:58
فکر نمی کنم اینکه بگید قدیمیترین و بزرگترین شرکت های سازنده سخت افزار در یک تکنولوژی خاص عقب هستند درست باشه.

فرایند Multitenancy هم اگر قابل اجرا بدون هزینه های اضافه و با امنیت و کیفیت درست بود حتماً حداقل Juniper به دنبال این کار میرفت چون مشکلی برای فروش تکنولوژی هاش نداره.

این مورد هم که hardware router فقط برای backplane هست که استفاده میشه و نیاز هست فکر نمی کنم کاملاً درست باشه و موارد دیگری هم هست که این مورد رو نقض می کنه.

در هر صورت بنده در مورد vyatta بیشتر تحقیق می کنم و اگر واقعاً در سطح یک hardware router بود حتماً ازش برای کاربران استفاده می کنیم.

با تشکر.

با بودن شرکت هایی مثل Juniper و Vyatta حکایت سیسکو میشه مثل الان Yahoo. سال قبل همین موقع سوئیچهای 3750X چهارده هزار دلار بودن. الان 4 هزار دلار هم میشه گیر آورد.

Backplane رو با مطالعه عرض کردم.

تنها مشکلی که software router ها ضعف دارند اینه که روی backplane مادربورد سرور تکیه میکنن که در بهترین حالت زیر 10GT/s هست. اغلب سرورها 5.4GT/s هستند. ولی روی فابریک اینطور نیست. بطوری که روی سوئیچ سیسکو ما 240 گیگ میتونیم pass کنیم.

یکبار یک شاسی 6509 با Sup720 رو باز کنید و داخلش رو ببینید. بعد با من هم عقیده میشید در مورد پردازنده.

صرف نظر از همه موارد روترهای سخت افزاری هم باید نرم افزار قوی داشته باشند که پردازنده بتونه درست فوروارد کنه. همه این شرکت ها هم دارن از مشتقات لینوکس و یا کرنل های یونیکس استفاده میکنن. آینده روتینگ بیشتر سمت نرم افزار خواهد بود تا سخت افزار.

Case study های سایت ویاتا رو هم حتما اگر وقت کردید نگاهی کنید. خیلی جالب هستند.

AvestaNetworks
November 23rd, 2012, 05:28
با بودن شرکت هایی مثل Juniper و Vyatta حکایت سیسکو میشه مثل الان Yahoo. سال قبل همین موقع سوئیچهای 3750X چهارده هزار دلار بودن. الان 4 هزار دلار هم میشه گیر آورد.

Backplane رو با مطالعه عرض کردم.

تنها مشکلی که software router ها ضعف دارند اینه که روی backplane مادربورد سرور تکیه میکنن که در بهترین حالت زیر 10GT/s هست. اغلب سرورها 5.4GT/s هستند. ولی روی فابریک اینطور نیست. بطوری که روی سوئیچ سیسکو ما 240 گیگ میتونیم pass کنیم.

یکبار یک شاسی 6509 با Sup720 رو باز کنید و داخلش رو ببینید. بعد با من هم عقیده میشید در مورد پردازنده.

صرف نظر از همه موارد روترهای سخت افزاری هم باید نرم افزار قوی داشته باشند که پردازنده بتونه درست فوروارد کنه. همه این شرکت ها هم دارن از مشتقات لینوکس و یا کرنل های یونیکس استفاده میکنن. آینده روتینگ بیشتر سمت نرم افزار خواهد بود تا سخت افزار.

Case study های سایت ویاتا رو هم حتما اگر وقت کردید نگاهی کنید. خیلی جالب هستند.

خوب دقیقاً موضوع همینجاست.

شما برای راه اندازی یک vyatta خوب برای یک دیتاسنتر نیاز به خرید سخت اقزار خاص دارید که هزینش کمتر از 4500 دلار نمیشه و در نظر گرفتن این مورد و همینطور ضعف های software router در هنگام بروز attack و همینطور انجام redundancy setup تحت chassis و خیلی موارد دیگه از جمله مشکلات امنیتی software router ها باعث میشه هزینه ای که برای این سیستم ها میشه به صرفه نباشه.

شما الان میتونید به راحتی Router های سخت افزاری brocade رو در حالت refurbished و با 5 سال Warranty خریداری کنید و کمتر 15 هزار دلار برای 2 عدد router کامل هزینه کنید.

این در حالی هست که برای 2 سرور vyatta حدود 9000 دلار هزینه میشه و در نهایت هم انعطاف پذیری و قدرت عمل یک router کامل رو نداره و تنها به همین دلیل هست که کماکان شرکت های بزرگ سرویس دهنده و همینطور bandwidh provider ها از router های سخت افزاری استفاده می کنند مگر اینکه خلاف این مطالب و مشکلات در مورد vyatta یا هر software router دیگری اثبات بشه.

با تشکر.

Hostpolis
November 23rd, 2012, 05:53
خوب دقیقاً موضوع همینجاست.

شما برای راه اندازی یک vyatta خوب برای یک دیتاسنتر نیاز به خرید سخت اقزار خاص دارید که هزینش کمتر از 4500 دلار نمیشه و در نظر گرفتن این مورد و همینطور ضعف های software router در هنگام بروز attack و همینطور انجام redundancy setup تحت chassis و خیلی موارد دیگه از جمله مشکلات امنیتی software router ها باعث میشه هزینه ای که برای این سیستم ها میشه به صرفه نباشه.

شما الان میتونید به راحتی Router های سخت افزاری brocade رو در حالت refurbished و با 5 سال Warranty خریداری کنید و کمتر 15 هزار دلار برای 2 عدد router کامل هزینه کنید.

این در حالی هست که برای 2 سرور vyatta حدود 9000 دلار هزینه میشه و در نهایت هم انعطاف پذیری و قدرت عمل یک router کامل رو نداره و تنها به همین دلیل هست که کماکان شرکت های بزرگ سرویس دهنده و همینطور bandwidh provider ها از router های سخت افزاری استفاده می کنند مگر اینکه خلاف این مطالب و مشکلات در مورد vyatta یا هر software router دیگری اثبات بشه.

با تشکر.

این صحبت کاملا به جا و درسته

mri
December 12th, 2012, 01:20
سلام اقا این همه اینجا پست گذاشتید لطفا جواب منم بدید
چطور توی لپ تاپم توی وی ام ور دوتا شبکه ایجاد کنم و با ویاتا اون دوتا شبکه رو به انترنت وصل کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

milad221
December 12th, 2012, 01:25
جناب هاست پلیس قرار بود فایل اموزشی اینجا بذارن ولی یادشون رفته