PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زمان منتشر شدن نیوک 8.4

AmirrezaSaf
September 5th, 2012, 14:34
درود

دوستان عزیز کسی اطلاع داره چقدر باید منتظر نیوک جدید باشیم ؟
چرا سایتشون از دسترس خارج شده ؟
به نظر من بیش از اندازه فاصله بین ارائه نسخه 8.3 و 8.4 افتاده...

متشکر

delta
September 6th, 2012, 02:28
آن خرابکاری که تو 8.3 کردند انشالا تو 8.4 رفع بشه.. هنوزم هنوزه خیلی ها از 8.2 ارتقا ندادند.. خود منم هم ندادم! 8.3 افتضاح ترین و پرشکست ترین نسخه تاریخ نیوک بوده.. انشالا در نیوک 8.4 دوباره بتونن به اوج خودشون برگردند...

novinvps.com
September 6th, 2012, 03:48
آن خرابکاری که تو 8.3 کردند انشالا تو 8.4 رفع بشه.. هنوزم هنوزه خیلی ها از 8.2 ارتقا ندادند.. خود منم هم ندادم! 8.3 افتضاح ترین و پرشکست ترین نسخه تاریخ نیوک بوده.. انشالا در نیوک 8.4 دوباره بتونن به اوج خودشون برگردند...
بیشتر توضیح میدید؟ چه مشکلاتی داره و داشته در این نسخه که به گفته ی شما به نوعی پسرفت داشته.

AmirrezaSaf
September 6th, 2012, 09:14
نیوک تقریبا کاربر پسند ترین مدیریت محتوا هست خصوصا برای سایت هایی که میخوان از لحاظ گرافیک حرفه ای به نظر بیان. وردپرس و ... هر چقدر هم کار کننن رو قالب هاشون نمیتونن به نیوک برسن ولی خب نقاط ضعف بالقوه ای داره ...
قرار بود یکی دو ماهه نسخه جدیدشون رو ارائه بدن ولی الان سایتشون هم از دسترس خارج شده...

mohamad-h
September 6th, 2012, 09:20
خیلی سنگینه ! اصلا نمیصرفه ازش استفاده کرد ! به نظرم از همه سیستم ها بهتر دیتالایفه ! اما یه بدی داره که زیاد رو مدیریت کاربر نمیشه مانور داد

AmirrezaSaf
September 6th, 2012, 09:25
از لحاظ گرافیک و کاربر پسند بودن + گرافیک و ساده بودن قسمت مدیریت در عین زیبایی یکی از مزیت های نیوک هست. دیتالایف قالب هایی که ارائه میکنن و افزونه هاش در سایت اصلی اصلا مرتب نیست و قالبی رو که برای به فرض نسخه 9 ساختن باید بگردی کلی دنبال اموزشش و کد هاشو تبدیل کنی تا بره رو نسخه 9.5 بدون مشکل اجرا بشه.

در کل الان نیوک 8.3 از سیستم جهانی خودش جدا شده و داره روند بومی سازی رو طی میکنه . باید حمایت بشه از مشهد تیم چون واقعا خوب کار میکنن و همین که همین نیوک رو روش به این نحو کار میکنن خصوصا " نسخه امنیتی " نیوک واقعا تحسین داره.

delta
September 6th, 2012, 11:30
بیشتر توضیح میدید؟ چه مشکلاتی داره و داشته در این نسخه که به گفته ی شما به نوعی پسرفت داشته.

نیوک موقع ساخت 8.3 برای ساختش تک روی شد و بیشترین طرحش ساخته ذهن یک یا دو نفر بود.برعکس نیوک 8.2 که تمامی مدیرانش با هم همکاری داشتند. وقتی نیوک 8.3 در حال ساخت بود وردپرس در اوج بود و قرار بود سیستمی ساخته بشه که بتونه قابل رقابت با وردپرس باشه.شیک و سبک باشه اما سیستم مدیریت محتوایی بسیار سنگین از آب در آمد.از دیتابیسش گرفته تا خودش واقعا سنگینه..در مقابل وردپرس با ان سبکیش و دیتابیس کم حجمش هنوز محبوب ترین هست تا نیوک.کلی ماژول بی مصرف و سنگین روش نصب هست.که بیشتر نمادین هست تا مصرف.
اگر دقت کنید تمام کسانی که نیوک کار میکنند تا نسخه 8.2 هر بار با آپدیت نسخه جدید تا منتشر میشد رو نصب میکردند اما اینبار روی 8.3 گیر کردند و الانم هنوز خیلی ها رو 8.2 موندند.از ایرادات نیوک 8.3 همان آپدیت های هر بارش رو مد نظر بگیرید کافیه..وردپرس وقتی آپدیت میده برای یک یا دو ایراد آپدیت میده.اما نیوک دقت کنید تو هر آپدیتش چه قدر از مشکلات رو حل میکنند! بیشتر از 20 - 30 ایراد رو تو هر آپدیت رفع میکنند که البته بازم درست بشو نیست..
اما راجب سئو: نیوک وقتی رو 8.2 بود رتبه 6 گوگل بود و 5 هزار دنیا... الان میتونید رو نیوک 8.3 چکش کنید که 66 هزار دنیا شده!!
راجب نصب: نیوک 8.3 روی هر هاستی قابل نصب نیست.مشخصات خودش رو میخواد.حتی دیگه روی مجازی سازهای پی سی هم جواب نمیده و رو خیلیهاشون نصب نمیشه.
راجب قالب: دقت کنید الان 8 ساله تمامی قالبهای نیوک شبیه هم هستند.اصلا نمیخواد پیشرفت کنه..هر جور قالبی ساخته میشه بازم شبیه هم هستند.اما وردپرس رو ببینید؟ خدایی قالبهای تیکه تیکه داره و تو در تو که واقعا لذت میبرند همه..آیا نیوک نمیتونه همچین سیستمی رو طرح بریزه تا بشه قالبهای متنوع براش ساخت؟
امیدوارم در نیوک 8.4 تمام اینها درست بشه...

AmirrezaSaf
September 6th, 2012, 13:23
دوستان عزیز در حین بحث و تبادل نظر ، لطفا به تایپیک زیر

http://www.webhostingtalk.ir/f137/57892/
یک سر بزنید.

AmirrezaSaf
September 6th, 2012, 18:30
نیوک موقع ساخت 8.3 برای ساختش تک روی شد و بیشترین طرحش ساخته ذهن یک یا دو نفر بود.برعکس نیوک 8.2 که تمامی مدیرانش با هم همکاری داشتند. وقتی نیوک 8.3 در حال ساخت بود وردپرس در اوج بود و قرار بود سیستمی ساخته بشه که بتونه قابل رقابت با وردپرس باشه.شیک و سبک باشه اما سیستم مدیریت محتوایی بسیار سنگین از آب در آمد.از دیتابیسش گرفته تا خودش واقعا سنگینه..در مقابل وردپرس با ان سبکیش و دیتابیس کم حجمش هنوز محبوب ترین هست تا نیوک.کلی ماژول بی مصرف و سنگین روش نصب هست.که بیشتر نمادین هست تا مصرف.
اگر دقت کنید تمام کسانی که نیوک کار میکنند تا نسخه 8.2 هر بار با آپدیت نسخه جدید تا منتشر میشد رو نصب میکردند اما اینبار روی 8.3 گیر کردند و الانم هنوز خیلی ها رو 8.2 موندند.از ایرادات نیوک 8.3 همان آپدیت های هر بارش رو مد نظر بگیرید کافیه..وردپرس وقتی آپدیت میده برای یک یا دو ایراد آپدیت میده.اما نیوک دقت کنید تو هر آپدیتش چه قدر از مشکلات رو حل میکنند! بیشتر از 20 - 30 ایراد رو تو هر آپدیت رفع میکنند که البته بازم درست بشو نیست..
اما راجب سئو: نیوک وقتی رو 8.2 بود رتبه 6 گوگل بود و 5 هزار دنیا... الان میتونید رو نیوک 8.3 چکش کنید که 66 هزار دنیا شده!!
راجب نصب: نیوک 8.3 روی هر هاستی قابل نصب نیست.مشخصات خودش رو میخواد.حتی دیگه روی مجازی سازهای پی سی هم جواب نمیده و رو خیلیهاشون نصب نمیشه.
راجب قالب: دقت کنید الان 8 ساله تمامی قالبهای نیوک شبیه هم هستند.اصلا نمیخواد پیشرفت کنه..هر جور قالبی ساخته میشه بازم شبیه هم هستند.اما وردپرس رو ببینید؟ خدایی قالبهای تیکه تیکه داره و تو در تو که واقعا لذت میبرند همه..آیا نیوک نمیتونه همچین سیستمی رو طرح بریزه تا بشه قالبهای متنوع براش ساخت؟
امیدوارم در نیوک 8.4 تمام اینها درست بشه...

کاملا موافق مواردی که اشاره کردید هستم ولی به نظر من نیوک رو میشه خیلی خیلی وسعت داد . به شخصه سایت هایی رو دیدم با هزینه قالب هایی رو طراحی کردن که هم اون کاربر پسند بودن در عین سادگی رو نمایان میکنه و هم طوری طراحی شده بودن که از اون روند نیوک تبعیت نمیکردن و نوع طراحیشون کاملا متفاوت با طراحی های انجام شده برای قالب سایت های نیوک بود...

وردپرس به نظر من مثل برند های تولید کننده که اسمشون در بیاد دیگه نونشون تو روغنه همین طور شده ... درسته این رو قبول دارم که بیش از حد در زمینه پلاگین و قالب و از این لحاظ وسعت داره ولی اگر نیوک بومی سازی بشه و کاملا ایرانی بشه باید دیگه دست از طراحی قالب برای سیستم های دیگر برداریم و به فکررشد و شکوفایی یا نیوک یا سیستم های رایگان و ایرانی مانند نیوک باشیم.

delta
September 7th, 2012, 01:16
کاملا موافق مواردی که اشاره کردید هستم ولی به نظر من نیوک رو میشه خیلی خیلی وسعت داد . به شخصه سایت هایی رو دیدم با هزینه قالب هایی رو طراحی کردن که هم اون کاربر پسند بودن در عین سادگی رو نمایان میکنه و هم طوری طراحی شده بودن که از اون روند نیوک تبعیت نمیکردن و نوع طراحیشون کاملا متفاوت با طراحی های انجام شده برای قالب سایت های نیوک بود...

وردپرس به نظر من مثل برند های تولید کننده که اسمشون در بیاد دیگه نونشون تو روغنه همین طور شده ... درسته این رو قبول دارم که بیش از حد در زمینه پلاگین و قالب و از این لحاظ وسعت داره ولی اگر نیوک بومی سازی بشه و کاملا ایرانی بشه باید دیگه دست از طراحی قالب برای سیستم های دیگر برداریم و به فکررشد و شکوفایی یا نیوک یا سیستم های رایگان و ایرانی مانند نیوک باشیم.

عزیز شما اگر نیوک رو دوست دارید من عاشق نیوک هستم!! اگر نبودم سایتمون رو خیلی وقت پیش عوض میکردم سیستمش رو.. هر کاری هم دستم بیاد برای نیوک انجام میدم.اما تا مدیریت نیوک نخواد خودخواهیشو بزاره کنار هیچوقت به ایده عالها دست پیدا نمیکنه.
الان واقعا فکر میکنید سایت نیوک چرا قطعه؟ دلیلی جز این نداره که زیر دی داس شدید هست! ولی واقعا اگر هاست دل بود هم الان سرورش قطع بود؟ یا هاست ایران بود 3 روز قطع بود؟ حداقل سایت اصلی رو ببرید رو یک هاست خیلی قوی مثل هاست دل تا مشکلات قطعی برای سایت مرجع پیش نیاد! اما اصرار دارند رو سروری که دارند سرویس میدند باشند! حتی رو سرورشون یک لایت اسپید نصب نکردند! اینا اشتباهاتی جبران ناپذیره که همه و همه جز خودخواهی چیزی رو نمیرسونه.به خدا حیفه سیستمی به این محبوبیت اینطوری پس رفت کنه و اگر نخوان اشتباهات گذشته رو جبران کنند آینده نابودی بیشتر برای اینا نداره..نظرسنجی گذاشتند که نیوک جدید چطوری باشه؟ من خودم کل نظرات رو خوندم..ولی واقعا به کدومشون عمل کردند؟ باز هم کار خودشون رو کردند و این شد آخرش..
هیچ وبمستری رو گیر نمیارید که بگه سایت سنگین خوبه! اما چرا اینقدر سنگین شد نیوک؟ واقعا به خاطر گرافیکی بودنش؟ مگر وردپرس قالبهای گرافیکی سنگین نداره؟ چرا آن سبکه پس؟ حالا دارند نیوک 8.4 میسازند.اولین چیزی که باید توجه کنند سبک شدن سایت و قالبهای آن هست. ماژولهای اضافی باید برداشته بشه.اضافات باید برداشته بشه.نیوک نیازی به امکانات جدید نداره خودش کامله.فقط باید کمش کنند نه زیاد!

h4k3r
September 16th, 2012, 20:20
با این وضعیتی که تالار نیوک به خواب رفته باز هم حداقل سه ماه تاخیر خواهد داشت

hostarya
September 16th, 2012, 21:16
تو سایتشون که زدن 40%پیشرفت کار ولی خدایی گندی که تو نیوک 8.3 بالا اوردن خدا کنه رفع شه وگرنه خیلی بد میشه 8.4 هم
در ضمن من دارم نیوک 8.2 ای که از سایت مرجع نیوک تازه در اومده رو فارسی سازی میکنم
به دلیل سرعت بالا و انعطاف پذیری بالا
هر دوستانی که میتونن کمک کنن علام کنن
با تشکر

h4k3r
September 16th, 2012, 21:24
این نسخه انگلیسی 5 ماهه در اومده اونا هم که هر ده سال یکبار یه نسخه میدن بیرون ولی ادامه بدید
راستش من که سه ساله با نیوک کار میکنم الانم 8.3 دارم مشکل من بیشتر تالارش بود که خودم به ipb تغییرش دادم سایت خیلی هم حجیمه

hostarya
September 16th, 2012, 21:33
این نسخه انگلیسی 5 ماهه در اومده اونا هم که هر ده سال یکبار یه نسخه میدن بیرون ولی ادامه بدید
راستش من که سه ساله با نیوک کار میکنم الانم 8.3 دارم مشکل من بیشتر تالارش بود که خودم به ipb تغییرش دادم سایت خیلی هم حجیمه

بله شاید 5ماه باشه من دقیق نمیدونم من تا زمانی که 8.2 بود از اون استفاده میکردم فارسیش رو ولی از زمانی که این 8.3 اومد گذاشتم کنار
الان این نیوک 8.2 انگلیسی خیلی عالیه و انشا الله دوستانی همکاری کنن توسعه میدیم

ariacloud
September 16th, 2012, 21:57
با سلام
فکر می کنم در حال حاضر در بین سی ام اس های منتخب وردپرس ، جوملا , نیوک ، دروپال و دیتالایف به حق باشه اگر وردپرس رو برترین CMS بدونیم ، اگر نظر شخصی بنده رو بخواید به این صورت طبقه بندی می کنم :
وردپرس - جوملا - نیوک - دیتالایف - دروپال

اینکه بنده وردپرس رو به عنوان بهترین CMS انتخاب کردم دلایل خودم رو دارم و هرگز به نظر سایر عزیزان توهین نمی کنم

شاید براتون جالب باشه بدونید قبل از انتشار نسخه 8.3 نیوک خود بنده یکی از طرفداران سرسختش بودم ، و اما !
ماجرا دقیقاً از انتشار نیوک 8.3 شروع شد !
زمانی که طبق گفته ی دوست عزیزمون Delta نسخه 8.3 بر پایه ی کار فردی آغاز به کار کرد و منتشر شد !
دقیقاً همون زمان بود که یک نسخه ی فوق العاده سنگین ، بدون برنامه ، دارای باگ و خطاهای بسیار زیاد ، مشکلات عمده در تالار گفتمان ، مشکلات بسیار زیاد در مدیریت و ماژول های سنگین و بلااستفاده در اختیار استفاده کنندگان قرار گرفت
در واقع نیوک با انتشار نسخه 8.3 به معنای واقعی می شه گفت آبرو و قدرتی که با انتشار نسخه 8.2 به دست آورده بــود رو به طور کامل بر باد داد !
تمامی این مسائل + پشتیبانی بسیاز ضعیف تیم نیوک دست به دست هم دادند تا این تیم نتیجه رأی گیری خودش رو مشاهده کنه » http://www.phpnuke.ir/themes/MashhadTeam-BlueOcean/images/leftbar.gif (1228) برای ضعیف ترین نسخه نیوک
همین امر موجب شد تا انتقاد های شدید و بسیار زیادی از نیوک صورت بگیره اما سی ام اسی مانند وردپرس در عین سادگی تعاریف و قوانینی رو برای خودش قرار داده که می بینیم چطور روز به روز بر تعداد کاربرانش افزوده شده و روز به روز افزونه های جدید تر و حرفه ای تر ، پوسته های حرفه ای تر و گرافیکال و ابزار های مدیریتی بیشتری در اختیار استفاده کنندگان قرار می گیره از همه مهم تر و در آخرین خط از حرف هام می تونم وردپرس رو به معنای واقعی Open Source بدونم و 100% تأیید کنم

از اینکه سرتون رو درد آوردم عذر می خوام دوستان

با تشکر

sohrab1374
September 25th, 2012, 21:07
ان شاء الله نیوک 8.4 با همکاری تمام مدیران نیوک منتشر بشه
واقعا نیوک میتونه با یه برنامه ریزی خوب ازطرف مدیران مرجع نیوک به جایی برسه که ورد پرس رو هم کنار بزنه
البته نظر منه ها

baranblog
September 29th, 2012, 04:13
من سالهاست نیوک کار میکنم
چند روز پیش تصمیم گرفتم یک سیستم وردپرسی هم امتحان کنم چون تعریفشو خیلی شنیده بودم
ولی فقط 24 ساعت با با سیستم کار کردم نمی گم وردپرس سیستم خوبی نیست ولی برای اینکه یک وردپرس کامل داشته باشیم باید هفته ها وقت بزاریم در صورتی که نیوک در لحظه نسبت تقریبا یک سیستم کامل هستش
من اولین نیوک رو از انقلاب خریدم امیدوارم دوستان هم برای حمایت از این سیستم اونو بخرند و یا اگه دانلود میکنند در سایت نیوک بروی گزینه حمایت از نیوک کلیک کنند تا همه از نیوک لذت ببریم

saeed.spore
September 29th, 2012, 10:29
اینطوری که مدیرا گفتند باید مثل قبل تو همین ماه تموم میشد ولی :-?? کسی نمی دونه خلاصه مدیرا دارند رو seo و هم تظینمات ست نیوک و ویبولیتن و mybb و چند تا دیگه از سیستم انجمن ساز کار میکنند اینشالله فقط بتونند پلاگین وردپرس مشکلشا با نیوک حل کنند که اگه بشه واقعا سیستم عالی میشه

arkahost
September 29th, 2012, 10:39
طبق گفته مدیر سایت نیوک احتمال انتشار تا پایان مهر هست اما ضعیف . یه احتمال 30 درصدی دادن .

arkahost
September 29th, 2012, 10:40
و این رو خاطر نشان کردن که این نسخه قابلیت اتصال به بیشتر انجمن ساز ها داره . و یعنی اینکه شما هر انجمن سازی رو که نصب کنید مشکل نداره .

SajjadM2
September 29th, 2012, 11:44
نیوک تقریبا کاربر پسند ترین مدیریت محتوا هست خصوصا برای سایت هایی که میخوان از لحاظ گرافیک حرفه ای به نظر بیان. وردپرس و ... هر چقدر هم کار کننن رو قالب هاشون نمیتونن به نیوک برسن ولی خب نقاط ضعف بالقوه ای داره ...
قرار بود یکی دو ماهه نسخه جدیدشون رو ارائه بدن ولی الان سایتشون هم از دسترس خارج شده...

هیچی وردپرس نمیشه قالب ها و امکاناتی که روی وردپرس میشه پیاده کرد نیوک تو خواب هم نمیبینه

h4k3r
September 29th, 2012, 12:40
دوستان عزیز چیزی به نام بهترن وجود نداره حتی چیزی به نام خوب هم وجود نداره همه چیز تو فکرم ( هکر "ع")
من سه ساله نیوک کار میکنم نمیتونم بگم بخوبه ولی وردپرسی ها توجه کنن که نوشتن یه ماژول برای نیوک 40 سال زمان میبره
اما برای وردپرس 3 ثانیه از افزونه ها میگیریش در واقع کار با نیوک از منفی شروع میشه در حالیکه وردپرس 20 امتیاز جلوتره

kamal3401
October 6th, 2012, 12:17
آخه میدونید چیه نسخه ی 8.2 نیوک برا خود شرکت اصلیش بوده اینا فقط یه ویرایش روش انجام دادنو فارسیش کردن ولی نیوک 8.3 کار خودشون بوده خب این یه چیز واضحه اینا هیچ وقت نمیتونن خودشونو به نسخه اصلی برسونن مخصوصا با اون مدیرای خود پسندی که دارن

dicaprio_4244
October 15th, 2012, 04:08
قبلا" درصد پیشرفت رو تو سایت می نوشتن که رو 40% بود الان برداشتنش خبری از 8.4 نیست !!!

aalireza439
October 15th, 2012, 11:26
با سلام
فکر می کنم در حال حاضر در بین سی ام اس های منتخب وردپرس ، جوملا , نیوک ، دروپال و دیتالایف به حق باشه اگر وردپرس رو برترین CMS بدونیم ، اگر نظر شخصی بنده رو بخواید به این صورت طبقه بندی می کنم :
وردپرس - جوملا - نیوک - دیتالایف - دروپال

اینکه بنده وردپرس رو به عنوان بهترین CMS انتخاب کردم دلایل خودم رو دارم و هرگز به نظر سایر عزیزان توهین نمی کنم

شاید براتون جالب باشه بدونید قبل از انتشار نسخه 8.3 نیوک خود بنده یکی از طرفداران سرسختش بودم ، و اما !
ماجرا دقیقاً از انتشار نیوک 8.3 شروع شد !
زمانی که طبق گفته ی دوست عزیزمون Delta نسخه 8.3 بر پایه ی کار فردی آغاز به کار کرد و منتشر شد !
دقیقاً همون زمان بود که یک نسخه ی فوق العاده سنگین ، بدون برنامه ، دارای باگ و خطاهای بسیار زیاد ، مشکلات عمده در تالار گفتمان ، مشکلات بسیار زیاد در مدیریت و ماژول های سنگین و بلااستفاده در اختیار استفاده کنندگان قرار گرفت
در واقع نیوک با انتشار نسخه 8.3 به معنای واقعی می شه گفت آبرو و قدرتی که با انتشار نسخه 8.2 به دست آورده بــود رو به طور کامل بر باد داد !
تمامی این مسائل + پشتیبانی بسیاز ضعیف تیم نیوک دست به دست هم دادند تا این تیم نتیجه رأی گیری خودش رو مشاهده کنه » http://www.phpnuke.ir/themes/MashhadTeam-BlueOcean/images/leftbar.gif (1228) برای ضعیف ترین نسخه نیوک
همین امر موجب شد تا انتقاد های شدید و بسیار زیادی از نیوک صورت بگیره اما سی ام اسی مانند وردپرس در عین سادگی تعاریف و قوانینی رو برای خودش قرار داده که می بینیم چطور روز به روز بر تعداد کاربرانش افزوده شده و روز به روز افزونه های جدید تر و حرفه ای تر ، پوسته های حرفه ای تر و گرافیکال و ابزار های مدیریتی بیشتری در اختیار استفاده کنندگان قرار می گیره از همه مهم تر و در آخرین خط از حرف هام می تونم وردپرس رو به معنای واقعی Open Source بدونم و 100% تأیید کنم

از اینکه سرتون رو درد آوردم عذر می خوام دوستان

با تشکر

دروپال رو قاطی بقیه نکنید.