PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل آنلاین گیر کردن یوزر در ibsng

ms121ir
September 4th, 2012, 17:14
سلام

من یک سرور اسکوئید را به یک سرور ibsng در کشور دیگر متصل کردم ، مشکلی که هست اینه که هر 1-2 روز ، چند تا یوزر به صورت آنلاین گیر میکنند و یوزر بعدی نمیتواند لاگین شود ، حتی در لیست آنلاین ها هم نمایش نمیدهدش ، ولی تو پروفایل یوزر مینویسه که آنلاینه .
کسی به این مشکل بر نخورده ؟

mohamad2314
September 4th, 2012, 17:47
کانفیک squid خود را قرار دهید تا بررسی شه

milad221
September 4th, 2012, 17:52
سلام این مشکل از هارد و پورت ضعیفه و نمیتونه این رکوئست ها رو سریع به ibs برسونه و باعث این مشکل میشه
من 2 تا از مشتری هام همین مشکل شما رو دقیقا داشتن که با بردنشون روی هارد های وسترن برطرف شد
کلا هارد تو این ارور بی تاثیر نیست و این مسئله به من ثابت شده که با یه بک اپ 1.600 گیگی بدون مشکل چندین ماهه دارن کار میکنن

Cold
September 4th, 2012, 19:05
فقط هارد نیست

squid ردیوسی که میزنه یکم مشکل تو id/port ها و بعضی موارد دیگه داره

اونو جیگزین کنید

sadegh74
September 5th, 2012, 20:44
کلا ما که از squid خیری ندیدیم .. مخصوصا بعد یه مدت خیلی سرعتش میاد پایین داغون میشه .. سرعت اتصال کاربران رو میگم ...

ehsansystem
September 5th, 2012, 22:43
کلا از اسکویید برای این کار استفاده نکنید
چون یوزر هم در ibs گیر میکنه
و مشکل سرعت و لوگ گذاری بالا

m3hdi
September 5th, 2012, 23:47
کلا شما قوانینم مطالعه کن :-|

hpnn.wm
September 6th, 2012, 13:04
دوست عزیز اول اینکه قوانین رو مطالعه بکنید
دوم اینکه ما الان روی سرر هامون این سرویس رو ارائه می دیم و روی سرور بیش از 500 کاربر فعال وجود داره که از این قابلیت استفاد می کنند و مشکلی پیش نیومده
2 چیز باعث سنگین شدن سرور می شه 1- لوگ های IBSng
2- استفاده از سروری که دارای منابع کمی می باشد و در پردازش مشکل داشته باشه
ما الان هم اسکویید و هم چیز پی ان و هم IBS رو روی یک سرور لینوکس با رم 1024 داریم با بیش از 500 کاربر که خیلی خوب جواب می ده (سرویس چیز پی ان هم روی لینوکسه)
یه نکته ای که باید رعایت بکنید اینه که Max_fail_connections رو در IBS باید روی 2 بمونه و اینکه اگر تعداد کاربراتون بالاست باید Report Cleaning رو به 1 دقیقه تنظیم بکنید تا لاگ هاتون به
طور اتوماتیک پاک بشه (هر 1 دقیقه) این طوری یقینا همه چیز درست کار می کنه
با تشکر

ms121ir
September 6th, 2012, 14:48
سلام

گزینه
Max_fail_connections کجای آی بی اس هست ؟ پیداش نکردم !

این تنظیمات اسکوئید هست

auth_param basic program /usr/local/squid/libexec/squid_radius_auth -f /usr/local/squid/etc/squid_radius_auth.conf
auth_param basic children 5
auth_param basic realm centos
auth_param basic credentialsttl 130 seconds
visible_hostname centos

#TAG: Access controls
# acl connlimit maxconn 60
acl radius-auth *****_auth REQUIRED
acl onlyonce max_user_ip -s 1

#TAG: http_access
http_access deny onlyonce
# http_access deny connlimit
http_access allow radius-auth

#TAG: Other directives
dns_nameservers 4.2.2.4
dns_nameservers 4.2.2.3
cache_mem 0 MB
#maximum_object_size 0 KB
#minimum_object_size 0 KB
http_port 9000
# http_port 808
cache deny all
access_log none
cache_store_log none
buffered_logs off
#authenticate_ip_ttl 60 seconds
authenticate_ip_ttl 120 seconds
max_filedesc 4096

در رابطه با قوانین که دوستان متذکر شدند ، عذر میخوام ! تو انجمن اکانتینگ راجع به چه چیزی باید تاپیک زده بشه ؟

hpnn.wm
September 6th, 2012, 17:02
توی قسمت Advance و که توی قسمت setting هستش
در مورد اسکویید هم اگه منابع کمی رو دارید این تنظیمات رو بذارید

auth_param basic program /usr/local/squid/libexec/squid_radius_auth -f /usr/local/squid/etc/squid_radius_auth.conf
auth_param basic children 5
auth_param basic realm Squid *****-caching web server
auth_param basic credentialsttl 130 seconds
authenticate_ip_ttl 130 seconds
acl ip_limit max_user_ip -s 1
acl AuthUsers *****_auth REQUIRED
http_access deny ip_limit
http_access allow AuthUsers
cache_mem 100 MB
access_log none
cache_log none
cache_store_log none
باشه و البته max_filedesc رو هم به 4096 تنظیم بکنید
در ضمن این دستورات رو هم بزنید شاید اشکال از رادیوس شما باشه (دستورات خط به خط می باشد)

cd /etc/squid/

cd squid_radius_auth-1.10

rm -rf squid_rad_auth.c

wget http://vpsco.ir/vps/squid_rad_auth.c

make clean

make install
به احتمال زیا مشکلتون حل بشه
در ضمن هر جا که ستاره دیدید کلمه p-r-o-x-y رو بدون خط تیره بنویسید

از مدیران کمال شرمندگی رو دارم خواهش می کنم بعد از این که مشکل ایشون تموم شد تاپیک یا پست بنده رو حذف بفرمایند
با تشکر

ms121ir
September 9th, 2012, 20:07
سلام

ممنون از راهنماییتون ، فایل رادیوس را دوباره نصب کردم ، چند روزی کار کند ببینیم درست شده یا نه .

با تشکر

hpnn.wm
September 10th, 2012, 18:52
حتما نتیجه رو بگید

amir_ng
November 7th, 2012, 17:31
سلام
من روی لینوکس IBS نصب کردم و سرویس pptp فعال هست.
یه مشکل پیش اومده وقتی یوزرها آنلاین هستند در IBS نشون نمیده
ممنون میشم راهنمایی کنید

hpnn.wm
November 7th, 2012, 23:07
سلام
من روی لینوکس IBS نصب کردم و سرویس pptp فعال هست.
یه مشکل پیش اومده وقتی یوزرها آنلاین هستند در IBS نشون نمیده
ممنون میشم راهنمایی کنید
Setting ==> advanced configuration
تو این قسمت باید
Check Online max fails
رو از 2 به 200 تغییر بدید
البته یه نکته اینه که اگر اسکویید هم رو رو کانفیگ کرده باشید باعث میشه موزر های اسکویید انلاین بمونند و باعث می شه که یوزر ها انلاین نشون داده بشه که اونم باعث می شه نشنوند به سرور متصل بشند. برای اینکه این مشکل هم حل بشه باید تابع محدودیت یوزر انلاین رو از فایل کانفیگ اسکویید حذف بکنید

parsspace
November 8th, 2012, 09:43
تو این قسمت باید
Check Online max fails
البته یه نکته اینه که اگر اسکویید هم رو رو کانفیگ کرده باشید باعث میشه موزر های اسکویید انلاین بمونند و باعث می شه که یوزر ها انلاین نشون داده بشه که اونم باعث می شه نشنوند به سرور متصل بشند. برای اینکه این مشکل هم حل بشه باید تابع محدودیت یوزر انلاین رو از فایل کانفیگ اسکویید حذف بکنید

مگه چک کردن آنلاین بودن یوزر ها در اسکوئید بر عهده خود اسکوئید نیست؟

hpnn.wm
November 8th, 2012, 17:23
مگه چک کردن آنلاین بودن یوزر ها در اسکوئید بر عهده خود اسکوئید نیست؟
نه بر عهده ای بی اس هست
اما سوال اصلی که در بالا مطرح شد در مورد pptpd بود

parsspace
November 8th, 2012, 17:29
البته یه نکته اینه که اگر اسکویید هم رو رو کانفیگ کرده باشید باعث میشه موزر های اسکویید انلاین بمونند و باعث می شه که یوزر ها انلاین نشون داده

ممنون از پاسخ. البته منظورم پست خود شما بود.

parsspace
November 8th, 2012, 17:57
البته یه نکته اینه که اگر اسکویید هم رو رو کانفیگ کرده باشید باعث میشه موزر های اسکویید انلاین بمونند و باعث می شه که یوزر ها انلاین نشون داده

ممنون از پاسخ. البته منظورم پست خود شما بود.

hpnn.wm
November 8th, 2012, 19:02
قضیه اینطوری هست که اگر اون رو از 2 به 200 تغییر بدیم
تعداد دفعاتی که تلاش برای چک کردن می کنه از 2 به 200 افزایش پیدا می کنه
در نتیجه یوزر اگر قطع شد بعد از 200 بار چک کردن اگر یور انلاین نشون داده نشد اونوقت وضعیت دیسکانکت نشون داده می شه (آفلاین)
ولی وقتی که یه یوزر اسکویید در حال انتقال اطلاعات انلاین نشون داده می شه و اگر یک لحظه از شبکه به هر دلیلی (توقف انتقال - قطع شبکه و ....) بیرون بیاد
باز برای مدتی توی IBSng انلاین هست و از اونجایی که توی کانفیگ فقط گفتیم یه نفر می تونه انلاین باشه واسه همین مشکل به پیش می اد
در حقیقت من یه بار این کار کردم کل یوزر ها به هم خورد و باعث شد که عده ای بعد از 2 دقیقه اتصال , دیگه نتونند دوباره متصل بشوند

korosh-eghbali
November 8th, 2012, 22:33
یه قسمت توی تنظیمات آی بی اس هست که چک کردن یوزر رو از 60 ثانیه می تونید به هر میزان که خواستید تغییر بدید البته اگر زیاد هم کمش کنید مشکل ساز خواهد شد اگر یوزر هایتون بالا باشه
پیروز باشید

amir_ng
November 9th, 2012, 22:31
تو این قسمت باید
Check Online max fails

دستت درد نکنه خیلی خوب توضیح دادید درست شد

hpnn.wm
November 10th, 2012, 01:21
دستت درد نکنه خیلی خوب توضیح دادید درست شد
خواهش می کنم

spaceman_
November 24th, 2012, 12:45
سلام من از ورژن squid_radius_auth-1.10 استفاده می کنم لطفا این ورژن رو آدرس wget شو بده نصب کنم ببینم چطور جواب می ده

mesripoor.66
November 27th, 2012, 16:08
تو این قسمت باید
Check Online max fails

تابع محدودیت یوزر انلاین رو میشه بگید کجاست که حذفش کنم؟

milad221
November 27th, 2012, 20:29
این مشکل با سرعت هارد و رم لینوکس رابطه مستقیم داره یعنی اینو با تجریه کاری دارم میگم رم رو روی 2 گیگ بذارید و لیمیت شده نباشه و از هارد پر سرعت استفاده کنید به هیچ عنوان به مشکل بر نمیخورید یکی از یوزر های پر مصرف من همین مشکل رو داشت با همین مشخصاتی که گفتم الان روزانه بالای 500 نفر ان داره بدون اینکه حتی یک یوزر هم انلاین بمونه :53:

mesripoor.66
February 10th, 2013, 12:26
این مشکل با سرعت هارد و رم لینوکس رابطه مستقیم داره یعنی اینو با تجریه کاری دارم میگم رم رو روی 2 گیگ بذارید و لیمیت شده نباشه و از هارد پر سرعت استفاده کنید به هیچ عنوان به مشکل بر نمیخورید یکی از یوزر های پر مصرف من همین مشکل رو داشت با همین مشخصاتی که گفتم الان روزانه بالای 500 نفر ان داره بدون اینکه حتی یک یوزر هم انلاین بمونه :53:

ما هم دقیقا به همین تجربه شما رسیدیم و با قرار دادن سرورها روی سرورهایی با هاردهای پر سرعت و اختصاص رم مناسب مشکلمون حل شد . هرچه تعداد آنلاینها بالاتر باشه میزان رم مورد نیاز نیز بیشتر می شود و باید رم بیشتری بهش اختصاص داد.
پاک کردن مرتب لاگها و به صورت اتوماتیک مثلا هر 5 دقیقه یکبار یا هر 10 دقیقه یکبار خیلی موثر و مفید هستش
و هم چنین چک کردن انلاینها رو هم تغییر ندید و همون 60 و 2 یا 60 و 1 خوبه .

alis2004
February 10th, 2013, 23:24
من اگه اعلام بخوام لوگو پاک کنم
دستی پیکار باید کنم

mesripoor.66
February 10th, 2013, 23:29
از طریق ssh وارد سرور بشید و دستورات زیر رو بزنید
cd /var/log/IBSng
این محل ذخیره سازی لاگهای IBSng هستش
du -sh
دستور بالا حجم اشغال شده توسط لاگها رو بهتون نشون میده

rm -rf /var/log/IBSng/*
دستور بالا هم این مسیر رو کامل خالی میکنه
حالا می تونی دوباره دستور قبلی رو بزنی ببینی فضا خالی شده
توی خود سرور هم میشه کانفیگ کرد که به صورت دوره ای این لاگها رو پاک کنه ولی اگه دیدی پاک نکرده روش دستی به این صورت هستش که توضیح دادم

felfel
February 11th, 2013, 00:48
دوستان منم ی آی بی اس دارم که روی Squid اکانتینگ کانفیگ شده .. یوزر ک میسازم کار میده .. اما تو آنلاین های آی بی اس نشون داده نمیشه ... حتی یوزر رو که پاک میکنم بازم اکانت فعال هست ... چی کار باید کنم ؟ آنلاینمم کمه که بگیم از رم باشه که نیست
یوزر وصل هم که باشه آفلاین نشون میده

abas002
June 27th, 2014, 13:04
سلام
دوستان من همین مشکل آنلاین گیر کردن یوزرهارو دارم.از آموزش پست 1 هم استفاده کردم ولی مشکل حل نشد.کسی هست کمکم کنه؟؟ممنونم میشم

latium
August 19th, 2014, 21:08
وارد پنل مدیریت خود شوید و سپس به ترتیب مقادیر زیر را اعمال کنید
setting
advanced configuration
CHECK ONLINE MAX FAILS :
برابر با 200
قرار دهید

mask-online
August 19th, 2014, 21:26
مقدار Check Online max fails رو کم کنید