PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربيات من از worldstream

iranwebwork
December 12th, 2009, 23:08
حدود 3 ماه پيش از يك ديتا سنتر مزخرفي به نام ورلد استريم سروري تهيه كردم ،‌1 ماه اول همه چيز به غير از سرعت كه افتضاح بود خوب به نظر مي رسيد. تا اينكه سر عدم پرداخت ( كه مربوط به تحريم پي پال ميشد )‌ بدون اطلاع قبلي سرور ما رو خاموش كردن به مدت يك هفته!!! و پول رو هم كه ريختيم 2 روز طول كشيد آپ شه!! (‌هر چي تلاش ميكرديم و سرور رو ريبوت نمي داديم تا آپتايمش بالا باشه اينا .... . توي اين مدت آي پي ها يك سري از VPS هاي من خود بخود inactive مي شد و بعد چند ساعت درست ميشد (‌معلوم نبود چه نتوركي بود يا انقد در پيت بود كه هر ننه قمري ميتونست لپ تاپ پلاگ كنه تو نتوركشون آپ پي ست كنه واسه خودش يا اشتباهي آي پي ما رو ميدادن يه نفر ديگه و گندش در ميومد درست ميكردن ! )‌
نكته جالب راجع به ساپورت :‌در هنگام سوال كردن براي خريد كم تر از 5 دقيقه جواب ميدادن ولي موقع ساپورت كار با كرام الكاتبين بود كه كي اينا مي خوان جواب بدن. من از روز اول خريد سرور ميل زديم به اين ديتا سنتر VT رو براي نصب ريموت ويندوز و اينا فعال كنن. اينا 3 ماه تمام هر چند وقت يكبار با ياد آوري من از من زمان مي خواستن كه تو چه تايمي سرور رو داون كنن براي فعال كردن اين VT . كه آخرش بعد از 3 ماه نكردن! خلاصه از خاموش كردن سرور ما 15 روزي ميگذره كه دوباره سرور ما رو براي نپرداختن هزينه بهدون دليل و اطلاع قبلي مجدد خاموش ميكنن. هر چي ميل ميزنيم كه آقا تازه داديم مشكلي نداره فايده نداشت. ديديم ما رو يك هفته به بهانه هاي واهي سر دو اوندن. آخر يه سرور رفتيم توي xlhost گرفتيم.
گفتيم آقا! بك آپ و بده بياد گفتن باشه. 2 روز طول كشيد تا بدن. آخرشم كه دادن ‌(‌تكنيكال ساپورت و داشته باش چه قدر ... )‌ همينجوري برداشته بودن فايل ها رو كپي كرده بودن غافل از اينكه اين Xen هست و پارتيشن LVM و بايد تبديل بشه تا مونت بشه. خلاصه ميل زديم ديتا سنتر دوباره بده. دفعه دوم وسط ريختن تو ftp ما نميدونم نتوركش قطع شده بود چي شده بود كه ارور داده بود. دوباره امروز ميل زديم كه بدن كه دارن ميريزن كه ببينيم به حول قوه الهي بالاخره ما بك آپ رو رنگشو امشب ميبينيم كه سرورمون بهعد يك هفته و امدي آپ شه!
نكته ديگه رجع به ساپورتشون اينه كه بسيار بي حوصله و كند عمل ميكنن. ساعت 2 ظهر تا 8.830 شب فقط جواب ميدن. اگه بدن البته!
خلاصه اين ديتا سنتر براي من جز ضرر مالي و از همه مهم تر زير سوال رفتنه من و آبرو و حيثيتم نداشته!

ايا رو اتفاقاتي بود كه واسم توي 2ماه نيم ،‌3 ماه كار با اين ديتا سنتر برام افتاده و آدم رو زير سوال و بد نام ميكنه! البته فك نميكنم اسمش ديتا سنتر باشه. فك كنم چند نفري network + خوندن رفتن ديتا سنتر زدن. البته اونم فك نكنم بيشتر از 4 نفر باشن!!!

نصيحت ميكنم اگر اونجاييد جمع و جور كنيد بريد از اونجا و يا ازش رور نخريد. البته فقط نصيحت دوستانه:53::53::53:

Vahid
December 12th, 2009, 23:11
واقعا این WS شاه کار کرده با این سیستمش !
علی حاجیانی بیا جواب بده
سعید سیاوش
نمایندگان گرامی :-p
شما که سرور میفروشید فکر اینجاشم کنید :105:

iranwebwork
December 12th, 2009, 23:17
اين ws فقط به نظر من يه پهناي باندي و يه اينترنتي تهيه كرده و داره افرادي رو از كشور هاي مثه ما اونجا جمع ميكنه كه مشكل تحريم و اينا دارن.
حالا تو همين wht خودمون خيلي ديگه از بچه ها رو ديدم كه مشكل داشتن با WS سر همين IP ها و بستن سرور بدون اطلاع قلي. هيچ جا اينكا رو نميكنه. حداقل يه اختار ميدن بعد

delta
December 12th, 2009, 23:45
راستش منم مشکل داشتم با آنها..همه میگفتند وارز هست اما زدند هاست ما رو ساپسنت کردند گفتند شکایت شده.. حالا قشنگیش میدونید به چیه؟ میگفتن گوگل شکایت کرده به علت گزاشتن نرم افزار مرورگر کروم تو سایتتون!! کشور شما تحریم هست و نباید استفاده کنید.حالا که بی اجازه گزاشتید شکایت کرده ازتون..:111:

سرور رو بردیم رو کارو که مال آمریکاست با این که وارز نیست اصلا گیر نمیدن و کاری به کسی ندارند..الان 40 گیگ آپلودی دارم رو کارو چند ماهه اصلا انگار نه انگارشون

ما خودمون به این اروپاییها بها زیاد دادیم. دارند از اوضاع سیاسی ما و آمریکا سو استفاده میکنند.وگرنه من یکی تا الان با اینکه اینقدر میگید آمریکا تحریممون کرده و فلان و بسال تا الان خدایی بدی ازشون ندیدم.

iranwebwork
December 13th, 2009, 00:03
به غير از چنتا از ديتا سنتر هاي آمريكاييبقيه مشكل ندارن. تازه اگر با واسطه بخري كه چه بهتر. آره براي ما هم طرف Vb روي يكي از وي پا اس هام نصب كرده بود ميل زدن بهم پاكش كن تا delete نشدي! 0 دفعه اول و آخرشون بود كه ميل زدن. ديگه سر خود كار كردن. ايراني ها رفتن اونجا سرور زياد گرفتن خيال كردن چه خبر است

WGB
December 13th, 2009, 00:05
سلام

بابت این مشکل که آقا وحید گتن من بیام جوابگو باشم

آخه برادر من مگه اشون از من گرفته که من جوابگو باشم
راجب سرعت

login as: root
root@217.23.12.67's password:
Last login: Fri Dec 11 14:30:06 2009 from 8e.81.b6.static.xlhost.com
[root@localhost ~]# wget ftp://ftpserv.tudelft.nl/pub/Linux/releases.ubuntu.com/karmic/ubuntu-9.10-desktop-i386.iso
--21:32:07-- ftp://ftpserv.tudelft.nl/pub/Linux/releases.ubuntu.com/karmic/ubuntu-9.10-desktop-i386.iso
=> `ubuntu-9.10-desktop-i386.iso'
Resolving ftpserv.tudelft.nl... 130.161.131.20
Connecting to ftpserv.tudelft.nl|130.161.131.20|:21... connected.
Logging in as anonymous ... Logged in!
==> SYST ... done. ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done. ==> CWD /pub/Linux/releases.ubuntu.com/karmic ... done.
==> SIZE ubuntu-9.10-desktop-i386.iso ... 723488768
==> PASV ... done. ==> RETR ubuntu-9.10-desktop-i386.iso ... done.
Length: 723488768 (690M)

100%[=======================================>] 723,488,768 84.1M/s in 9.8s

21:32:16 (70.6 MB/s) - `ubuntu-9.10-desktop-i386.iso' saved [723488768]

[root@localhost ~]#

همین طور که میبینید 84.1 مگابایت است و مشکلی نداره

و اما جریان بشته شدن
عزیز سیستم پرداخت WS بصورتی است که 10 روز قبل از پرداخت شروع میکنه به ایمیل زدن.پس نگید اطلاع ندادن.بگید بنده اهمیتی ندادم.

امیدوارم کامل توضیح داده باشم

LoveLife
December 13th, 2009, 00:21
بنده تو سرور لافت 2 هفته پرداختم دیر شده بود ! به هیچ عنوان کاری نداشتند ! بعد زنگ زدند که آقا ما ساپورت هستیم و بخش مالی فشار اورده که خاموش کنیم !
رفتم مشکل رو توضیح دادم تا 10 روز بعد پرداخت نکردم !

WGB
December 13th, 2009, 00:22
عزیزم هرحا سیستم مالیش به یصورتی است

مقایسه درست نیست

Veria
December 13th, 2009, 00:41
ما هم مشکل آی پی رو داشتیم.
بی دلیل آی پی هارو می بستن و ایمیل هم که میزدیم بعد از یک هفته جواب میدادن.
مشکل دیگه اینکه وقتی رنج آیپی های یک بلاک پر میشه میگن دیگه نمیتونیم آی پی جدید اضافه کنیم.
ما هم مثل شما فرار کردیم!

WGB
December 13th, 2009, 00:49
من راحت روی یک سرور 2 تا رنج گرفتم

باید بهشون بگید 2 تا پورت ستاپ کنن

موفق باشید

Veria
December 13th, 2009, 01:16
گفتیم. خیلی هم میل زدیم.
بعد از دو هفته گفتن امکانش نیست.

iranwebwork
December 13th, 2009, 09:20
در مورد مالي بايد بگم كه من هم زود تر ار موعد هزينه رو مي ژرداختم و در مورد سرعت اون لينك احتمالا از داخا خود هلند يا اروپاست لينك از آكريكا بزار بالاي 2 مگ نميره

Aria
December 13th, 2009, 10:04
سلام.

چند نکته لازم به ذکر هست اینجا.

من چندین بار عرض کردم که ملاک سرعت در فاکتور های مختلفی تعریف و بررسی میشه.

مهمترینش ISP Node هست که فکر کنم اکثر همکارانمون در این انجمن ازش سر در بیارند و بدونند که هر چقدر Distance دورتر باشه، سرعت ارسال و دریافت به همون مقدار پایینتر میاد.

همینطور هر تعداد Hub سر راه باشه، در سرعت تاثیر میزاره.

شاید براتون خنده دار باشه که ما یک مشتری داشتیم که *فقط* قصد ارسال و در یافت فایل از شرکت خودشون واقع در آمریکا را داشتن و تفاوت فاصله شرکت ایشون با دیتاسنتر ما که در شهر Denver هست، حدود 6 Hub بود.

در نهایت بعد از دریافت کلی شکایت از ایشون، و بررسی چندین باره ما، مشکلی در شبکه ما یافت نشد و ایشون تمایل به بررسی بیشتر داشتند چون کارشون بستگی به این موضوع داشت.

به هر حال ما مبلغ کار اضافه به صورت ساعتی ایشون رو شارج کردیم و بررسی ها رو آغاز کردیم.

در نهایت متوجه شدیم که یکی از ISP Node های سر راه ارسال و دریافت اطلاعات بین سرور ایشون و شرکت ایشون در شهر مورد نظر، دچار مشکل شده و با اون شرکت تماس گرفتیم و مشکل رو بهشون اطلاع دادیم و شرکت مذکور هم با reset کردن hub واسطه و همینطور Clear کردن Cache اون hub بین شبکه دیتاسنتر ما و شرکت شخصی این مشتری، مشکل رو برطرف کرد.

این مثال رو واسه این زدم که خدمت شما عرض کنم این موردی که شاید هیچ یک از همکاران عزیز در این انجمن بهش فکر نکرده بودند، باعث شده بود که مشتری ما با دارا بودن اتصال GigE به سرور خودش و همینطور در شرکت خودشون در شهر دیگه، نتونند سرعت بیشتر از 4 مگابیت بگیرند !!!!!!!!!!!

ولی در مورد پشتیبانی، نوع برخورد با مشتری و زمان تایین شده برای پرداخت صورت حساب های ماهانه و مشکلات خنده دار IP های این شرکت، *در صورت درست بودن* یک فاجعه به حساب میاد!

با تشکر.

akbar123sat
December 13th, 2009, 13:53
درباره پشتیبانی این شرکت منم میگم مزخرف هتش

من جاهایی رو دیدم که هنوز ایمیل ارسال نشده جواب میدن . باور کنید جواب پشتیبانی ام رو کمتر از 1 دقیه گرفتم . حتی یه موقع هایی شده سوال هم داشتم بهم جواب دادم درباره کانفیگ سرور و ....

رو هم رفته من ندیدم این دیتا سنتر تو اروپا زیاد مشهور باشه . و مشتری هاش اکثرا ایرانی و این دور رو بر هستن .

میتونید از این لینک دیتا سنتر های اروپا رو ببنید و انتخاب کنید
DebianHosting - Debian Wiki (http://wiki.debian.org/DebianHosting)

Arashdn
December 13th, 2009, 16:17
منم که از شما گرفتم (از آقای سیاوش)
هر روز یه ایپیم داره بلاک میشه
ساپرت دیتاسنتر هم دلیلشو نمیده
میگه یا اسپم زدی یا اتک بوده یا کپی رایت (شاهکار کرده)
اینم اخرین روز هایی که من از دیتاسنتر مسخرش استفاد ه میکنم

Nikihost
December 13th, 2009, 19:08
با سلام و عرض وقت بخیر خدمت دوستان و مدیران عزیز
خوب شد این تاپیک را علی جان زد و مکانی شد که تجربه ام را در میان بگذارم
بعد از بسته شدن سرور های ما در امریکا نتیجه گرفتیم که بریم به دیتاسنتر های هلند که توسط یکی از دوستان WS پیشنهاد شد.سرور را گرفتیم 2-3 روزی کارشون بود تا پارتیشن LVm بدن بعد که دادن ما کارمون شروع شد.ماهای اول مشکل چندانی نداشت فقط یه روز متوجه شدم که یکی از ای پی هام غیرفعال است و کار نمیده بعد از یک ساعتی درست شد.از این مسئله گذشتم .حدود یک ماه پیش بود که سرورمون را بستن دلیل را که جویا شدیم متوجه مشکل پرداخت شدیم که بدون اطلاع قبلی بسته سرور را بسته بودن. این مشکل را حل کردیم و تا تاریخ 12/9/88 مشکلی نبود که سرور در این روز مجدد در خواب سپری شد.میل زدیم به پشتیبانی فقط جواب دادن بررسی میکنیم.دیدم داره down time بیخودی به بار میاره.یکی دیگه سرور تهیه کردم و کم کم یوزها را منتقل کردیم روی اون سرور.
بعد مجدد چند روز پیش میل زدم به پشتیبانی جواب دادن بررسی میکنیم.در اون زمان با اقای حاجیانی تماس گرفتم و ماجرا را کامل توضیح دادم و این هم زحمت کشیدن و با پشتبانی که صحبت کرده بودن گفته بودن که ما ایمیل بزنیم بعد ایمیل زدیم جواب ندادند تا ... و نکته جالب این بود که ای پی سرور پینگ میداد اما لود نداشت مجدد با اقای حاجیان تماس گرفتم و ایشون گفتن که مشکلی مالی و پرداختی نیست و در مورد سرور شما اطلاعاتی ندادن ( قوانین ) .ما هم تصمیم گرفتیم که بک اپ بدن بک اپ را بعد 2 روز دادن مثل همین چیزیکه علی گفت Lvm نبود. و مثلا دارن بک اپ جدید میدن.
بخشید که سرتون را در اوردم و این بود تجربه تلخ از این دیتاسنتر.
---------
براتون ارزوی موفقیت میکنم

Arashdn
December 13th, 2009, 19:46
کلا دیتاسنتر واقعا بیخودیه

Aria
December 13th, 2009, 23:13
سلام.

چند تا نکته که فبلاً هم زیاد گفتم.

هیچ ارزونی بی علت نیست!

به قول انگلیسی ها، من اینقدر پولدار نیستم که چیز ارزون بخرم.

حالا درس بگیرید آقایونی که از WS و اینجور دیتاسنتر های 2 روزه دفاع می کردید.

من اینجا عین اسفند رو آتیش بالا پایین پریدم، هی گفتم برادران، همکاران، دوستان، انصاف، وجدان، مرام ؟

ZZzzZZZzzzZzzZZzZZZZzzz

با تشکر.

iranwebwork
December 13th, 2009, 23:46
اين و يادم رفت بگم دقيقا 4 روز بعد بسته شدن سرور - در حالي كه ما براي اين مشكلات با ديتا سنتر در مكاتبه بوديم ديديم آي پي من داره پينگ ميده . خوشحال از اينكه اوكي شده. نگو كه اصلا آي پي مارو به يكي ديگه دادن!!!

WGB
December 14th, 2009, 02:20
در مورد مالي بايد بگم كه من هم زود تر ار موعد هزينه رو مي ژرداختم و در مورد سرعت اون لينك احتمالا از داخا خود هلند يا اروپاست لينك از آكريكا بزار بالاي 2 مگ نميره

اون چیزی که شما نیگید واسه آمریکا هم اگه از اروپا لینک باشه به همین صورت بدلیل Ping

LoveLife
December 14th, 2009, 09:48
اين و يادم رفت بگم دقيقا 4 روز بعد بسته شدن سرور - در حالي كه ما براي اين مشكلات با ديتا سنتر در مكاتبه بوديم ديديم آي پي من داره پينگ ميده . خوشحال از اينكه اوكي شده. نگو كه اصلا آي پي مارو به يكي ديگه دادن!!!

مسخره ترین چیزی که تو عمرم دیدم !

Subhosting
December 14th, 2009, 11:34
از اینکه دوستان اطلاعاتشون رو گفتن ممنونیم

پس چرا بعضی ها از این دیتاسنتر دفا میکردن؟ !!!!

Aria
December 14th, 2009, 16:43

سلام.

جالب بود !

پس به این نتیجه میرسیم که اون موقع که من گفتم این شرکت مشکل IP داره و همه بر علیه من قیام کردند و گفتند که داری تخریب می کنی و دیگر نماینده ها به تمسخر گفتند که "شما بروی analyze کن" و ... حرف بنده درست بود و جوابی هم داده نشد.

در ضمن، اینطور مشخص هست که قانون ARIN IP Recycling هم در این دیتاسنتر رعایت نمیشه و در نتیجه مشکلاتی مثل Spam Report های مختلف که ممکن هست مربوط به مشتری قبلی باشه، برای مشتری جدید که صاحب IP در سرور جدید خود هست نسبت داده میشه !

متاسفانه این مشکل رو شرکت XLHost هم داره که واسم سوال هست که با داشتن این همه IP بازم این قانون رو رعایت نمی کنند!

عجیبه ... اینها قوانینی هست که *باید* توسط تمام دیتاسنتر ها رعایت بشه واگرنه شرکت ARIN از ارائه IP به شرکت های خاطی خودداری خواهد کرد.

اگر تمایل به ادامه موضوع دارید، میتونید این مورد رو به شرکت ARIN گزارش بدید و بسته شدن دیتاسنتر هایی مثل Worldstream رو به چشم ببینید ... ;)

با تشکر.

Arashdn
December 14th, 2009, 17:06
سلام.

جالب بود !

پس به این نتیجه میرسیم که اون موقع که من گفتم این شرکت مشکل ip داره و همه بر علیه من قیام کردند و گفتند که داری تخریب می کنی و دیگر نماینده ها به تمسخر گفتند که "شما بروی analyze کن" و ... حرف بنده درست بود و جوابی هم داده نشد.

در ضمن، اینطور مشخص هست که قانون arin ip recycling هم در این دیتاسنتر رعایت نمیشه و در نتیجه مشکلاتی مثل spam report های مختلف که ممکن هست مربوط به مشتری قبلی باشه، برای مشتری جدید که صاحب ip در سرور جدید خود هست نسبت داده میشه !

متاسفانه این مشکل رو شرکت xlhost هم داره که واسم سوال هست که با داشتن این همه ip بازم این قانون رو رعایت نمی کنند!

عجیبه ... اینها قوانینی هست که *باید* توسط تمام دیتاسنتر ها رعایت بشه واگرنه شرکت arin از ارائه ip به شرکت های خاطی خودداری خواهد کرد.

اگر تمایل به ادامه موضوع دارید، میتونید این مورد رو به شرکت arin گزارش بدید و بسته شدن دیتاسنتر هایی مثل worldstream رو به چشم ببینید ... ;)

با تشکر.
دقیقا چطور باید گزارش بدیم؟

Aria
December 14th, 2009, 17:30
سلام.

قوانین و مقررات در این صفحه نوشته شده:

https://www.arin.net/abuse.html

توجه داشته باشید که با نام/ایمیل/IP ایرانی به هیچ وجه ارتباط برقرار نکنید واگرنه رسیدگی نخواهد شد.

با تشکر.

Arashdn
December 15th, 2009, 13:25
سلام.

قوانین و مقررات در این صفحه نوشته شده:

https://www.arin.net/abuse.html

توجه داشته باشید که با نام/ایمیل/ip ایرانی به هیچ وجه ارتباط برقرار نکنید واگرنه رسیدگی نخواهد شد.

با تشکر.
یه کم سخت شد
حالا چی بگیم؟

Aria
December 15th, 2009, 15:27
سلام.

ببینید، کافیه همین مواردی رو که انجا گفتید، به زبان انگلیسی با یک ایمیل غیر ایرانی و با استفاده از VPN برای ARIN بفرسنید.

بعد از شما Proof of Concept میخواد که میشه مدارک صحبت های شما.

کافیه چند تا از Invoice هاتون رو که از این شرکت گرفتید + ایمیلی که مشخصات سرور توش نوشته شده بود (با نشان دادن IP مذکور) و وضعیت فعلی IP که در کمتر از 1 هفته به سرور دیگه ای داده شده و تحویل مشتری جدید شده برای ARIN شرح بدید.

اینطوری ARIN با دیتاسنتر تماس میگیره و ازشون توضیح می خواد و در صورت حقیقت بودن صحبت های شما، همون IP Block رو مسدود می کنه از دیتاسنتر و در صورت دریافت شکایت های متعدد در مورد این مشکل، کلاً اون دیتاسنتر Disqualified میشه که در کل دیگه هیچ وقت نمی تونه IP Block بخره و دیتاسنتر بدون IP Block مساوی هست با کامپیوتر بدون سیم برق !

با تشکر.

focus8m
June 4th, 2010, 00:15
واقعا این WS شاه کار کرده با این سیستمش !
علی حاجیانی بیا جواب بده
سعید سیاوش
نمایندگان گرامی :-p
شما که سرور میفروشید فکر اینجاشم کنید :105:

آقا ببخشيد اين آقاي حاجياني كيه ؟

P-CO
June 4th, 2010, 00:32
آقای حاجیانی : billing.ground همکارشون هستند.

آی دی خودشون هم اگر خواستید از همین همکارشون بگیرین.

موفق باشید.

1eng.ir
June 4th, 2010, 07:33
آقا ببخشيد اين آقاي حاجياني كيه ؟

تاپیک 6 ماه پیشو اوردی بالا که بدونی فلانی کیه ؟ :))

Arashdn
June 4th, 2010, 07:50
خود آقای حاجیانی هم اگه ازش ب\رسید اصلا از ولد استریم آفر نمیده .....