PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین سیستم کش

kamikes2003
August 30th, 2012, 01:55
سلام
یه سایت جامعه مجازی دارم علیرغم داشتن سخت افزار خوب لود سی پی یو بالا میره، به نظر شما بهترین سیستم کش کدومه؟ apc , xcache , memcached , ...
و اینکه اگر بخوام ممکش نصب کنم باید سرور جدا بگیرم؟ راهنمایی میخوام
ممنون

AvestaNetworks
August 30th, 2012, 02:08
سلام.

در سرویس های جامعه مجازی بیشترین فشار در بخش بانک اطلاعاتی به وجود میاد.

تجربه ما نشان داده که در سرور های این چنینی، پس از Optimize کردن بانک اطلاعاتی سایت، بهترین راه حل استفاده از هارد دیسک های SSD در حالت RAID هست که باعث از بین رفتن I/O Load و همینطور بروز مشکل به دلیل I/O Load بالا برای CPU و RAM خواهند شد.

شاید اینجا بگید که وقتی Query ها از CPU برای process کردن استفاده می کنند، این مورد چه ربطی به هارد دیسک داره، جواب این هست که وقتی هارد دیسک بتونه به طور کامل نیاز بانک اطلاعاتی رو از نظر سرعت براورده کنه، دیگر فشاری به CPU و RAM منتقل نمیشه و تمام مراحل کار در حالت Optimal پیش میره.

پیشنهاد می کنم این روش رو امتحان کنید چون حتی در بهترین حالت Cache کردن اطلاعات، درصد حل مشکل بیشتر از 20% نخواهد بود.

با تشکر.

tizparvaz
August 30th, 2012, 02:16
سلام
نمیشه ینطوری نظر داد دوست خوبمون آقا آریا درست میگن
اما شما در درجه اول باید از سی پنل چک کنید ببینید لود شما مربوط به چه چیزی هست اگر دیتابیس باشه بله تقریبا حرف ایشون صحیح هست
مورد بعد اینکه سیستم کش فقط روی سرعت لود سایت تاثیر دار و شاید 1% روی لود سی پی یو تاثیر گذار باشه پس راه حل بالا بودن لود سی پی یو کش نیست

baranblog
November 5th, 2012, 19:02
دوستان سی پی یو مشکل اصلی ایشون هستش