PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه سرور مجازی مانیتور کنیم؟مراقب سرور خود باشیم؟

bidari
August 28th, 2012, 19:16
سلام خدمت دوستان
راستش من دیگه هاستینگ کار نمیکنم فعلا اما میخواستم در مورد اینکه چطور یک وی پی اس کوچیک رو که چند تا سایت روشه رو مانیتر کنیم.یعنی اینکه چطور هواشو داشته باشیم.دوستان در چند خط تجربه ای که دارند رو بگن.من بیشتر مثال میزنم.قطعا هم به من گکمک میشه هم به بقیه تازه کارها.البته فقط به عنوان آموزش .

فرض مییریم به وی پی اس داریم که دادیم یه کانفیگر کانفیگش کرده...حالا ما اومدیم و روی این وی پی اس اینا رو داریم:
فرض که لایت اسپید هست . پلاگین های رایگان رو داریم.یعنی آینتی شلر و این ماجولایی که نیاز ه لایسنس دارند رو نصب نکردیم و فقط با همین موارد رایگان سرور رو کانفیگ کردیم و به نوع خودش امن هست . خب این فرض...
سی پنل نصب کردیم لایسنس دار و مثلا اومدیم دو تا ریسلر دادیم با یه 10 تا سایت که مصرف متوسط دارند.
تعداد ایمیل رو 100 تا مثلا زدیم...دیگه حالا موارد دیگه که میدونید...بیشتر از این بلد نیستم

حالا برای این سرور مجازی باید چ طور مانیتور بشه؟ مثلا دیدیم که به محض آپلود شل میفهمند و اکانت بسته میشه...
مورد دیگه اینکه یه اکانت بسته میشه.بعدا میپرسی چرا ؟ میگه ایمیل زیاد داده ...
مورد دیگه اینکه میگه مثلا فلان سایت بسته شد چون دانلود داشت .
یا مثلا فلان اکانت سعی بر نفوذ داشته...

میخواستم این موارد رو بگین چه طور میفهمن؟ اینکه تعداد ایمیل زیاد بود ه .. یا شل آپلود شده . یا از این جور موارد (دانلود زیاد و آپلود حجیم و ... )

مصلا من میدونم که میریم توی server status در whm و میبینیم که سرور لود مثلا بالاست . میریم توی top یا proccess در دلیو اچ ام و اکانتایی که مصرف سی پیو شون بیشتر از 10 درصد هست رو ساسپند میکنیم.درسته؟ چه موارد دیگه ای باید مد نظر داشت؟

ممنون میشم با زبان ساده بگید . موفق باشید

bidari
August 29th, 2012, 16:36
در خصوص اینکه چطور دلیل مصرف یک سایت رو بفهمیم ....

CityKala.net
August 29th, 2012, 17:26
WHM > Top
از اینجا میتونید پروسس ها رو مانیتور کنید.

مصرف یک سایت هم تو پروسس ها معلومه

مراقب سرور خود با
کانفیگ فایروال
و رول دادن به پلاگین رایگان mod security با چند تا کار ساده شما میتونید تقریبا امنیت رو تامین کنید و شب راحت بخوابید :دی
در مورد شل : شل هارو با آنتی شلر میشناسه و اجازه آپلود نمیده یا یک نفر 24 ساعت پای سرور نشسته که امکان نداره! :دی

اگر ایمیل خودتون روی contact های سرور تنظیم کرده باشید هنگام خطر ایمیل میده!
دقیق متن رو مطالعه نکردم اگر چیزی هست بفرمایید

bidari
August 29th, 2012, 17:52
بسیار عالی

اگر ایمیل خودتون روی contact های سرور تنظیم کرده باشید هنگام خطر ایمیل میده!
توضیح بیشتر...در بخش basic whm cpanel setup بله ایمیل خود منه...همون؟

از اینجا میتونید پروسس ها رو مانیتور کنید.

مصرف یک سایت هم تو پروسس ها معلومه
2- با استفاده از top یا همون processing به صورت لحظه ای میده...آیا اون ملاک هست برای یه سایت پر مصرف؟ چون همون موقع اگه صفحه رو ریفریش کنیم میبینیم که دیگه اون سایت نیست در لیست

امنیت که ذکر کردید...در مورد مانیتورینگ همان کار کافیه؟