PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : متخصصان seo بیان تو

gtx
August 28th, 2012, 04:41
سلام به همه

من شنیدم که با اومدن الگوریتم جدید گوگل به نام پنگؤن دیگه بک لینک خطرناکه یعنی خطر بن شدن داره !

میخوام نظرات شما دوستان رو هم مبدونم که اصلا بک لینک بخریم یا نه . یا اگه نخریم چرا نخریم؟ اگه بخریم تا چقدر بخریم (زیاد یا کم);;)

nivdata.com
August 28th, 2012, 09:32
اینکه دو تا سایت هر دو به هم لینک بدن دیگه ارزش نداره ولی بک لینک رو من نشنیدم . که اگه لینک شما در سایت دیگری باشه نکته منفی باشه به نظر درست نمی رسه .

بک لینک بخر. چند تا و چجوریش رو آزادی از هر روشی بگیری خوبه فقط از سایت هایی بگیر که از سایت خودت بهتر هستند و هم موضوع این بیشترین ارزش رو داره تا اینکه یه لینک از یه سایت خیلی ضعیف و با یه موضوع خیلی دور از موضوع سایت خودت لینک گرفته باشی . ولی این جور که شنیدم تبادل لینک دیگه اثر نداره .

SEOmoz
August 28th, 2012, 13:54
بک لینک اعتبار وبسایت هست سایت اصلا بدون بک لینک نمیشه
اما خرید بک لینک و تبادل لینک چیزهایی هست که نباید انجام داد پست زیر را بخوانید:
زندگی بدون بک لینک | سئوموز (http://www.seomoz.ir/%d8%a8%da%a9-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86.html)

nivdata.com
August 28th, 2012, 15:49
بک لینک اعتبار وبسایت هست سایت اصلا بدون بک لینک نمیشه
اما خرید بک لینک و تبادل لینک چیزهایی هست که نباید انجام داد پست زیر را بخوانید:
زندگی بدون بک لینک | سئوموز (http://www.seomoz.ir/%d8%a8%da%a9-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86.html)

با توجه به مقاله اشاره شده چند نکته گنگ وجود دارد که در قسمت های مختلف مقاله یکی نیست. بک لینک در حالت ساده یک تبلیغ است ؟ چطور گوگل اعلام کرده با تبلغ مخالف است و خود سرویس Adwords را راه اندازی کرده . و اینکه نوشتن در یک انجمن (لینک موجود در امضا) که شما پیشنهاد کردید خود یک بک لینک است و با توجه به توضیحات موجود در مقاله به نوعی تبادل لینک به حساب می آید .
سوال اینجاست که از نظر شما بک لینک به چه چیزی گفته می شود من از متن شما چندید برداشت کردم در مورد تعریف خاص شما از بک لینک.

psfa
August 28th, 2012, 15:57
همون طور که دوست عزیزمون گفتن بک لینک ارزش وبسایت رو نشون میده
بک لینک در واقع به این معنیه که یکی از سایت شما خوشش اومده سایت شما رو لینک کرده باشه
حالا شما می تونید بک لینک رو بخرین اما باید توجه کنید که جاهایی که می خرین با تایتل یکسان نگیرین
هر سایت می خواین بک لینک بخرین یه تایتل بگین
حالا دلیلش: مسلما کسایی که سایت شما رو لینک کنن همشون با یک نام هیچ وقت لینک نمی کنن و اگه شما تو این مورد اشتباه کنید گوگل متوجه میشه

nivdata.com
August 28th, 2012, 17:48
همون طور که دوست عزیزمون گفتن بک لینک ارزش وبسایت رو نشون میده
بک لینک در واقع به این معنیه که یکی از سایت شما خوشش اومده سایت شما رو لینک کرده باشه
حالا شما می تونید بک لینک رو بخرین اما باید توجه کنید که جاهایی که می خرین با تایتل یکسان نگیرین
هر سایت می خواین بک لینک بخرین یه تایتل بگین
حالا دلیلش: مسلما کسایی که سایت شما رو لینک کنن همشون با یک نام هیچ وقت لینک نمی کنن و اگه شما تو این مورد اشتباه کنید گوگل متوجه میشه

با شما کاملا موافق هستم نظر دوستمون که لینک به یه مقاله تو سایتشون بود برام قابل درک نبود. داخل مقاله در یک جا موضوعی مطرح شده بود بعد چند خط بعد در یک مثال دقیقا مخالف آن مطلب بیان شده بود. پرسیدم که نظرشان برام روشن بشه. در مورد ارگوریتم گوگل و پارامترهاش کسی 100% که نمی دونه و همه چیز به تست صحیح و خطا به دست میاد به همین دلیل نظر هر کسی رو باید دقیق بررسی کرد . ولی از کم دانشی بنده مواردی تو مقاله بود که درک نکردم

SEOmoz
August 28th, 2012, 22:05
با توجه به مقاله اشاره شده چند نکته گنگ وجود دارد که در قسمت های مختلف مقاله یکی نیست. بک لینک در حالت ساده یک تبلیغ است ؟ چطور گوگل اعلام کرده با تبلغ مخالف است و خود سرویس Adwords را راه اندازی کرده . و اینکه نوشتن در یک انجمن (لینک موجود در امضا) که شما پیشنهاد کردید خود یک بک لینک است و با توجه به توضیحات موجود در مقاله به نوعی تبادل لینک به حساب می آید .
سوال اینجاست که از نظر شما بک لینک به چه چیزی گفته می شود من از متن شما چندید برداشت کردم در مورد تعریف خاص شما از بک لینک.
تبادل لینک یعنی لینک های رفتی و برگشتی وقتی شما از لینکی در امضای خودتون قرار میدید هیچ برگشتی در کار نیست و در واقع هیچ کار اشتباهی انجام ندادید.این کار نه بلک هت هست و نه White Hat بلکه یک روش grey Hat هست که در انجمن ها امضا مرتبط با سایت قرار بدید.
گوگل کجا اعلام کرده که با تبلیغ مخالف هست؟ ما در حال ترجمه مقالات گوگل هستیم و منتشر میکنیم و جایی ندیدیم بگه مخالف تبلیغ هست اتفاقا یادم هست چندوقت پیش یک سری توصیه ها در این مورد منتشر کرده بود.
من جایی نمیبینم که گنگ باشه و نکته ای از حرف خودمونو رد کرده باشیم در مقاله.

nivdata.com
August 29th, 2012, 00:11
برای نمونه:

اما مساله مهم این است که بسیاری از وبمسترها برای به دست اوردن این قدرت دست به کارهایی میزنند که از نظر گوگل کاملا اشتباه هست و با این سایت ها برخورد میکند.یکی از این کارها خرید بک لینک و دیگری تبادل لینک هست.

بعد از شبکه های اجتماعی بهترین مکان برای ارتباط با دیگران تالارهای گفت وگو میباشند.شما در این سایت ها ارتباط کاملا مستقیم به کاربران و مخاطبان خود دارید.با استفاده از تکنیک های Branding و ایجاد ارتباط به راحتی میتوانید ار طریق این وبسایت ها برای خود بک لینک به دست اورید.

از نظر گوگل آیا این تفاوت دارد برای مثال در همین صفحه ای که در آن هستیم لینک شما در امضاتان باشد یا اینکه مبلغی را پرداخته باشید و برای مثال شکل لینک بهتری (برای مثال همراه با ستاره) دریافت کنید؟ هر دو لینک یک کلمه تبلیغاتی است که به سایت شما لینک است و در واقع بک لینک هستند. حال اینکه چه تفاوت دارد که این لینک به چه عنوان در این سایت قرار گرفته ؟ و البته خرید لینک به غیر از تبلیغ آیا معنی دیگری دارد؟

این موارد و مطالبی که می فرمایید با هم جور نیست . بک لینک خریدن بد است اما تبلیغ خوب است در حالی که بک لینک در ابتدا خود ابزار تبلیغ است.

gtx
August 29th, 2012, 02:31
تشکر از دوستان
از مطالب بسیار خوب دوستان استفاده کردیم

حالا یه سوال داشتم
مثلا من بیام سایتمو توی یه جا با پیج رنک 4 لینکش رو قررا بدم با کلمه مثلا "سایت" و حالا برم تو یه سایت دیگه هم برم اما با نام مثلا"بهترین سایت" حالا من هدفم این باشه که مثلا سایت من روی کلمه "سایت" بالا بیاد تو گوگل اگه کلمه تریکیبی باشه روی کلمه مثلا"سایت فلان" بعد روی کلمه "سایت" هم بالا میاد ؟
با تشکر:53:

SEOmoz
August 29th, 2012, 12:19
برای نمونه:

اما مساله مهم این است که بسیاری از وبمسترها برای به دست اوردن این قدرت دست به کارهایی میزنند که از نظر گوگل کاملا اشتباه هست و با این سایت ها برخورد میکند.یکی از این کارها خرید بک لینک و دیگری تبادل لینک هست.

بعد از شبکه های اجتماعی بهترین مکان برای ارتباط با دیگران تالارهای گفت وگو میباشند.شما در این سایت ها ارتباط کاملا مستقیم به کاربران و مخاطبان خود دارید.با استفاده از تکنیک های Branding و ایجاد ارتباط به راحتی میتوانید ار طریق این وبسایت ها برای خود بک لینک به دست اورید.

از نظر گوگل آیا این تفاوت دارد برای مثال در همین صفحه ای که در آن هستیم لینک شما در امضاتان باشد یا اینکه مبلغی را پرداخته باشید و برای مثال شکل لینک بهتری (برای مثال همراه با ستاره) دریافت کنید؟ هر دو لینک یک کلمه تبلیغاتی است که به سایت شما لینک است و در واقع بک لینک هستند. حال اینکه چه تفاوت دارد که این لینک به چه عنوان در این سایت قرار گرفته ؟ و البته خرید لینک به غیر از تبلیغ آیا معنی دیگری دارد؟

این موارد و مطالبی که می فرمایید با هم جور نیست . بک لینک خریدن بد است اما تبلیغ خوب است در حالی که بک لینک در ابتدا خود ابزار تبلیغ است.
دلیل این که شما متوجه تفاوت این دو موضوع نمیشید چند چیز هست
1. گروه های مختلف سئو را نمیشناسید منظورم White Hat. Black Hat,Grey Hat هست.
2. شما با اصول و تکنیک های Link Building آشنا نیستید.
در مورد سوالتون بله واقعا فرق داره زمانی که شما لینک بخرید و زمانی که خودتون به روشی اون لینک را به دست بیارید.در رده بندی اهداف و نیازهای بک لینک شاید به راحتی بشه گفت تبلیغات جزو 3 تای اول اصلا نیست.هدف اصلی و مهم بک لینک به دست آوردن Authority هست.خیلی فرق داره شما Authority بخرید و این که براش سعی کنید و به دست بیارید.من اصلا نمیتونم متوجه بشم که چرا این 2 تا را با هم اشتباه میکنید.
و من هنوز دوست دارم بدونم گوگل کجا گفته تبلیغات انجام ندید

nivdata.com
August 29th, 2012, 12:30
من که نگفتم گوگل گفته . من گفتم اگر من پول بدم بک لینک بخرم در واقع دارم تبلیغ هم می کنم شما می فرمایید بک لینک خریدن غلط است ولی تبلیغ کردن درست . بله حق باشماست حتما کیفیت لینکها با هم تفاوت دارند در این مورد مشکلی با هم نداریم مشکل اینجاست که چرا شما خرید بک لینک را اشتباه می دانید (از نظر معنی لغت کاری اشتباه است که نباید انجام شود) در صورتی که تبلیغ را درست می دایند. امید وارم با چند بار تکرار متوجه نکته بنده شده باشید.

SEOmoz
August 29th, 2012, 13:29
من که نگفتم گوگل گفته . من گفتم اگر من پول بدم بک لینک بخرم در واقع دارم تبلیغ هم می کنم شما می فرمایید بک لینک خریدن غلط است ولی تبلیغ کردن درست . بله حق باشماست حتما کیفیت لینکها با هم تفاوت دارند در این مورد مشکلی با هم نداریم مشکل اینجاست که چرا شما خرید بک لینک را اشتباه می دانید (از نظر معنی لغت کاری اشتباه است که نباید انجام شود) در صورتی که تبلیغ را درست می دایند. امید وارم با چند بار تکرار متوجه نکته بنده شده باشید.
ما که از خودمون نمیگیم.ما حرف های گوگل را میزنیم گوگل میگه بک لینک نخرید خیلی هم واضح و روشن گفته.خرید بک لینک تبلیغ نیست گول زدن خودتون و بقیه هست.
همه میدونن خودمونو که نمیخوایم گول بزنیم شما لینک میخرید که پیج رنک به دست بیارید یا روی کلمه ی خاصی بالا بیاید نه این که سایتتونو تبلیغ کنید.چون روش های خیلی بهتری برای تبلیغ وجود دارد نمونه ی سادش تبلیغات بنری.
من نمیتونم درک کنم که شباهت خرید بک لینک و تبلیغ چیه.شما هی کلماتو عقب جلو میکنید میگید اینا فرق داره.
دقیقا حرف گوگلو بهتون میزنم:
خرید هر گونه لینک ممنوع است.خرید و فروش بک لینک به هدف انتقال پیج رنک و یا گول زدن الگوریتم های گوگل منجر به Penalized شدن سایت میشود.
شما اگر میخواهید بک لینک بخرید که تبلیغ کنید خیلی راحت بگید براتون Nofollow بزران و هیچ نگرانی نداشته باشید.البته اگر هدفتون تبلیغ باشه اما اگر میخواید با این لینک به یک چیزی جز تبلیغ برسید که 99 درصد میخوان پس باید شرایط گوگل را قبول کنید.
وقتی گوگل در جایی Adwords قرار میده لینک ها کاملا بی تاثیر هستند و فقط برای به دست آوردن بازدید واقعی هستند اما شما که وقتی لینک میخرید نمیخواید بازدید درست و واقعی به دست بیارید میخواید کاربر و گوگل گول بزنید تا به یک هدف دیگه برسید.
من فکر کنم 10000 باری به شما فرق خرید بک لینک و تبلیغ درست را در همین پست گفتم امیدوارم باز نگید خرید بک لینک یعنی تبلیغ

nivdata.com
August 29th, 2012, 14:57
پس از نظر شما تفاوت بک لینک و تبلغ در اتریبیوت Nofollow مشخص میشه . بسیار خوب ولی پس چرا کمپانی های تبلیغاتی بزرگ adbrite از این اتریبیوت در تبیلغاتی که در سایت های مختلف نشون می دن استفاده نمی کنند و جالب اینجاست که الان 2 3 تا سایت که خود گوگل Adsense را در سایتشون قرار دادند باز هم لینک ها چنین اتریبیوتی همراه ندارند. این لینک ها که به وسیله مدیران سایت ساخته نمی شن و خون گوگل runtime می سازه . این لینک ها در واقع تبلیغ هستند ولی بک لینک هم با تعریف شما هستند.

بعد چطور می فرمایید که : وقتی گوگل در جایی Adwords قرار میده لینک ها کاملا بی تاثیر هستند ؟ به گفته شما آیا ملاک اثر مگه nofollow نیست با این حساب Adword گوگل علاوه بر تبلیغ در سرچ هم اثر دارد. شاید اثر 100% نداشته باشد ولی اینکه می فرمایید کاملا بی تاثیر به نظر اشتباه است. یک نکته جالب در گفته های شما این است که در مورد مواردی همه جای آن با شک همراه است و حتی سایت بزرگ ترین سایت های SEO در دنیا را وقتی بررسی می کنید به صورت احتمالی نظر می دهند و در همه جا از کلمه "تجربه ما چنین می گوید" یا موارد مشابه استفاده می کنند شما رای قطعی صادر می کنید. ببینید بنده این را می گویم شاید تمام فرمایشات شما درست باشد شاید نباشد و شاید بخشی از آنها درست باشد . در کل این نکته گوگل چنین می گوید به این معنا نیست که الگوریتم خود را برای شما فاش کرده . خود شما هم حتما به مواردی مواجه شده اید که نتیجه 100% چیزی که پیشبینی می کردید نیست . استفاده از کلمه های مثل غلط و اشتباه و به طور کل بیان 100% فقط باعث ایجاد شک در شخص مقابل می شود.
من گفته شما را به این شکل قبول دارم که یک لینک خشک و خالی حتما ارزش چندانی ندارد . اما اگر شما جایی چنین لینکی داشتید اشتباهی مرتکب نشده اید . شاید کمک چندانی هم به شما نکند