PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال از برنامه نویس ها

behnam289
August 26th, 2012, 22:51
با سلام

من یک سوالی دارم .
فرض کنید به یک برنامه نویس معمولی یک پروژه سایت سنگین داده میشه . و هزینه زیادی برای سفارش دهنده داره/

خوب حالا چه تضمینی وجود داره که اگر از برنامه نویس پروژه مشابه خواسته شد همون پروژه را دوباره نفروشه ؟

خوب هزینه اصلی را یک نفر دیگه داده و دوست نداره پروژه خودش دست کسی باشه

در روال این جور کاری باید چه کار کرد ؟l-)

nerd
August 26th, 2012, 23:23
اگر شرکت باشند میشه تو قرار داد ذکر کرد که اسکریپت انحصاری هست و اگر اثبات بشه که فروخته یا واگذار شده به غیر، جریمه و حق شکایت محفوظه (که البته در این صورت هم اگر این اتفاق بیوفته نیاز به وکیل و دوندگی و کلی پیگیری هست)
شما اگر یک برنامه نویس یا گروه برنامه نویس با اخلاق و معتبر پیدا کنید بهتره که از نظر اخلاقی بهتون تضمین بدن برای این کار
خیلی ها زیر صد تا امضا و مهر میزنن بعضیا هم بخاطر عمل به یک جمله حاضرن کلی ضرر تحمل کنند ولی حرفشون بی اعتبار نشه

rezaonline.net
August 27th, 2012, 01:23
اگه پروژتون انحصاری و ویژه باشه پس قطعاً فقط به درد خودتون میخوره ، اما اگر یه سیستم عمومی باشه یا بشه عموم ازش استفاده کنه مثلاً یک اسکریپت پرداخت آنلاین ، خب ، برنامه نویسی مثل من دو راه پیش پای مشتری میذاره .
راه اول یک پنجم هزینه از مشتری گرفته بشه و برنامه نویس حق واگزاری اسکریپت رو به شخص یا اشخاصی دیگر داشته باشه ، چه بسا شما هم همین امکان رو دارید .
راه حل دوم ، کل هزینه گرفته بشه و اسکریپت انحصراً در اخیتار شما قرار بگیره .

برای محکم کاری هم یک قرار داد نیمه رسمی امضا کنید (در دفتر خانه )

marmolak9
August 27th, 2012, 02:58
در چنین قراردادهایی لازم هست که توی قسمت شرایط طراح سایت/برنامه نویس ذکر بشه که طراح حق انتقال به غیر یا فروش اطلاعات و ایده های طراحی شده در این پروژه را ندارد...