ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمع کردن یک کیس مناسب با قطعات خوب

milad221
August 23rd, 2012, 12:52
سلام علیکم دوستان
من به یه گرفتاری برخوردم که باید کل کیس رو کلا عوض کنم ماجرا هم از این قراره که یک رعد و برقی در حدود 3 ماه پیش زد خیلی خیلی قوی طوری که قشنگ احساس کردم توی حیاط خونه ما نشست بعدش کلی مشکل پاور سوخت کارت شبکه سوخت مودمم سوخت چون وایرلس بود زد کارت شبکه هم ترکید خلاصه با کلی گرفتاری اونا رو درست کردم بعد از اون هارد مشکل سیلندر پیدا کرد و الان خیلی خیلی سیلندرش صدا میکنه به طوری که من از 500 گیگ کامل بک اپ گرفتم چون میدونم یروز پا میشم میبینم دیگه کار نمیکنه حالا تو این گرونی هم باید یه سیستم دوباره جمع کنم سمت لپ تاپ نمیرم چون پی سی یه چیز دیگس و کلا زیاد زیر دسته من دوام نمیاره لپ تاپ چون وقتی اعصاب خورد شه به جان کیس بیوفتیم چیزیش نمیشه ولی یه مشت برخورد کنه به لپ تاپ منفجر میشه و از هم پاشیده میشه -mo10-
شرمنده دیگه سرتون رو درد اوردم میخوام یه کیس دوباره جمع کنم دوست دارم دوستانی هم که سر رشته دارن و میدونن کدوم قطعات با هم مچ هستن تو سیستم های خونگی بهم اطلاعات بدن خیلی ممنون میشم رو سرور های اختصاصی مشکلی نداریم چون بصورت اماده خریده میشه ولی رو سیستم خونگی باید مهندسی خاصی در نظر گرفته بشه که با هم مچ باشن و به نهایت سرعت برسه
حالا چیزایی که من مد نظر دارم اینا هستن
CPU: Intel Core i5-3470 @ 3.20GHz (http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-3470+%40+3.20GHz)
Ram :2*4gig kingeston 1333
VGA : N450GTS 128Bit
HDD: 1TB WD black 64mg cash(البته یدونه وسترن سبز هم دارم اونم 1 ترا هست)
روی مادربرد موندم از چه برندی استفاده کنم ولی خودم نظرم روی مادربرد های گیگابایت هست
و این هم بگم چون CPU از نوع Ivy bridge هست مادربرد باید سوکت 1155 ساپورت کنه
گرافیک هم نظر بهتری دارین خوشحال میشم بشنوم

j4b3r
August 23rd, 2012, 13:04
در مورد هارد بهتون پیشنهاد میدم حتما ssd تهیه کنید
من برای لپ تاپ ssd گرفتم
سرعت نسبت به قبل و داشتن هارد معمولی خیلی بهتر شده
و ویندوز توی 6 ثانیه کامل بوت میشه

shivahost
August 23rd, 2012, 13:07
من برای لپ تاپ ssd گرفتم

حجمشون پایین نیست؟

milad221
August 23rd, 2012, 13:11
من برای لپ تاپ ssd گرفتم
خوب اینطوری باشه باید مادربردی پیدا کرد که ssd ساپورت کنه و یک سوال دیگه اگه مشکلی پیش بیاد ایا امکان راحت ریکاوری این هارد ها هست؟

milad221
August 23rd, 2012, 13:15
حجمشون پایین نیست؟

512 گیگ هم موجود هست تو بازار اگه اشتباه نکنم

RezaFH
August 23rd, 2012, 13:31
خوب اینطوری باشه باید مادربردی پیدا کرد که ssd ساپورت کنه و یک سوال دیگه اگه مشکلی پیش بیاد ایا امکان راحت ریکاوری این هارد ها هست؟

سلام

- پورت هارد های SSD هم مثل بقیه SATA هست پس فرقی نمیکنه مادربورد چی باشه
- امکان ریکاوری هم دارند
- اگر توان مالی شما اجازه میده، از پردازنده های i7 انتخاب کنید ( مثل 3770 یا 3820 یا حداقل 2600)
- رم با کلاک بالا بگیرید (حداقل 1600 مگاهرتز و در حالت بهتر 1866 یا 2000 مگاهرتز)
- از برند های G.skill یا Corsair رم رو انتخاب کنید (مثلا G.SKILL Dual Channel 8GB 2133 - 2x4GB)
- گرافیک رو ممکنه هرکسی نظری داشته باشه، اما سری 7800 و 7700 ای ام دی از نظر من عالی هستند ( پیشنهاد من 7850 و یا حداقل 6850)
- برای بورد هم ایسوس رو پیشنهاد میدم

موفق باشید

milad221
August 23rd, 2012, 13:42
سلام

- پورت هارد های SSD هم مثل بقیه SATA هست پس فرقی نمیکنه مادربورد چی باشه
- امکان ریکاوری هم دارند
- اگر توان مالی شما اجازه میده، از پردازنده های i7 انتخاب کنید ( مثل 3770 یا 3820 یا حداقل 2600)
- رم با کلاک بالا بگیرید (حداقل 1600 مگاهرتز و در حالت بهتر 1866 یا 2000 مگاهرتز)
- از برند های G.skill یا Corsair رم رو انتخاب کنید (مثلا G.SKILL Dual Channel 8GB 2133 - 2x4GB)
- گرافیک رو ممکنه هرکسی نظری داشته باشه، اما سری 7800 و 7700 ای ام دی از نظر من عالی هستند ( پیشنهاد من 7850 و یا حداقل 6850)
- برای بورد هم ایسوس رو پیشنهاد میدم

موفق باشید
اقا رضا ممنون در مورد توضیحات
سوالی که دارم بنظر شما مادربرد های گیگا چطور هستن اخه من در سری های اولی که سیستم جمع کردم مادربرد ایسوز بود و به شدت اذیت میکرد ......
و اینکه قدرت خرید تا 1 الی 1.200 دارم واسه جمع کردن کیس
در مورد رم هم تاحالا اسمشو نشنیدم مورد تایید هستن ایا؟

j4b3r
August 24th, 2012, 10:48
حجمشون پایین نیست؟
حجمشون پایین هست ولی واقعا ارزش هزینه رو داره
من دو هفته پیش 120 گیگابایت رو خریدم 300 هزار تومان که سرعت خواندنو نوشت تا 500 مگابایت هم میرسه

RezaFH
August 24th, 2012, 12:52
اقا رضا ممنون در مورد توضیحات
سوالی که دارم بنظر شما مادربرد های گیگا چطور هستن اخه من در سری های اولی که سیستم جمع کردم مادربرد ایسوز بود و به شدت اذیت میکرد ......
و اینکه قدرت خرید تا 1 الی 1.200 دارم واسه جمع کردن کیس
در مورد رم هم تاحالا اسمشو نشنیدم مورد تایید هستن ایا؟

خواهش میکنم

در مورد بوردی که شما داشتید بنده اطلاعی ندارم، اما کیفیت ساخت ایسوز رو بالاتر از گیگا میدونم و خودم هم از ایسوز استفاده میکنم (بوردی که در حال حاضر دارم P6T-SE هست)
رم هم اگر تحقیق کنید میبینید که کیفیت ساخت و قدرتی که دارند، اصلا قابل قیاس با مدل انتخابی شما نیستند (بنده خودم Corsair Triple Channel 3x 2GB 1600Mhz دارم)

اما متاسفانه با مبلغی که شما گفتید نمیشه این سیستم رو جمع کرد (حتی در مورد سیستمی که خودتون گفتید هم مطمئن نیستم!)
الان با دلار 2200 تومانی، پول شما میشه 550 دلار تقریبا که خیلی کمه برای جمع کردن یک سیستم خوب ...
قطعاتی که بنده گفتم هزینه ای حدود 2 میلیون خواهد داشت

موفق باشید

milad221
August 24th, 2012, 13:15
خواهش میکنم

در مورد بوردی که شما داشتید بنده اطلاعی ندارم، اما کیفیت ساخت ایسوز رو بالاتر از گیگا میدونم و خودم هم از ایسوز استفاده میکنم (بوردی که در حال حاضر دارم P6T-SE هست)
رم هم اگر تحقیق کنید میبینید که کیفیت ساخت و قدرتی که دارند، اصلا قابل قیاس با مدل انتخابی شما نیستند (بنده خودم Corsair Triple Channel 3x 2GB 1600Mhz دارم)

اما متاسفانه با مبلغی که شما گفتید نمیشه این سیستم رو جمع کرد (حتی در مورد سیستمی که خودتون گفتید هم مطمئن نیستم!)
الان با دلار 2200 تومانی، پول شما میشه 550 دلار تقریبا که خیلی کمه برای جمع کردن یک سیستم خوب ...
قطعاتی که بنده گفتم هزینه ای حدود 2 میلیون خواهد داشت

موفق باشید
سلام
من قیمتی که دارم همین 1.200 هست برای سیستمی که نوشتم
خوب با این وجود که شما میفرمایید ایا امکانش هست که یک مدل مادربرد ایسوز رو بگید که هم سوکت 1155 ساپورت کنه واسه سی پی یو یو اس بی 3 داشته باشه و ساتا 3 هم داشته باشه
رم هم خودم نظرم رو کرس ایر هست دقیقا همین مدلی که فرمودید اونی که شما گفتید تقریبا 200-220 قیمتش میشه فقط خوده رم
گرافیک هم تحقیقاتی که کردم زاتوک جی تی ایکس 460 هست و در کنار رم و سی پی یو خودشو خوب نشون میده
رایانه شاپ (http://www.rayanehshop.net/public/index/product/1914)
بازم خوشحال میشم کمکم کنید تا این قیمت یه سیستم خوب ببندم

milad221
August 24th, 2012, 13:20
راستی مادربردی هم باشه که از 1600mhz رم کامل استفاده کنه و اینطور نشه که ما این رمو گذاشتیم فقط از 1333 یا 1066 رم استفاده کنه یعنی میخوام از کلش استفاده کنه

RezaFH
August 24th, 2012, 16:36
راستی مادربردی هم باشه که از 1600mhz رم کامل استفاده کنه و اینطور نشه که ما این رمو گذاشتیم فقط از 1333 یا 1066 رم استفاده کنه یعنی میخوام از کلش استفاده کنه

برای بورد میتونید اینجا رو ببینید : LGA 1155 - i3 / i5 / i7 ― RayanSaba - رایان صبا (http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=193)
از 150 تومن تا 820 تومن هست
و این هم مدل ارزان قیمتی که مشخصات درخواستی شما (USB3.0 و SATAIII و رم 1600Mhz) رو داشته باشه : ASUS - P8B75-M LE ― RayanSaba - رایان صبا (http://www.rayansaba.com/index.php?productID=6724)