PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و بررسی:فعال شدن شبکه ملی اطلاعات/ کم شدن ترافیک سایتهای با هاست خارج از کشور

hamids68
August 21st, 2012, 12:33
من نمی خوام در باره این صحبت کنم که با اومدن شبکه ملی اطلاعات یا همون اینترنت ملی , اینترنت جهانی قطع میشه یا نه... که گفتن نمیشه... من می خوام بدونم که با اومدن شبکه ملی اطلاعات ترافیک سایتهائی که هاست اونها خارج از کشور هست کم میشه یا نه ؟

اینطوری که من متوجه شدم بزودی این شبکه استارتش برای کاربرای دولتی زده میشه و تو همه زمینه ها می خوان محتوی مورد نظرشونو بزارن و اینطور برنامه ریزی کردن که بتدریج این شبکه رو پر کنن از اطلاعاتی که از نظر اونها مشکل نداره... و بعد هم برای کاربرای خانگی...

من دقیقا نمی دونم چه اتفاقی برای سایتهائی که هاست اونها خارج از کشور هست می افته ولی فکر می کنم پهنای باند زیادی به این شبکه میدن و پهنای باند کمی برای اینترنت جهانی... نهایتا ترافیک سایتهائی که هاست اونها خارج از کشور هست افت شدیدی پیدا میکنه... مگر اینکه بیارن رو هاست شبکه ملی اطلاعات...

به نظر شما چه اتفاقی می افته ؟ منکه خیلی نگران هستم...

amirlord
August 21st, 2012, 12:42
سلام
تنها کشوری هستیم که از شبکه داخلی ترس داریم !!! این کار باید سال ها پیش انجام میشد که به لطف مسئولین زحمت کش عقب افتادیم از این کار . جای نگرانی برای پهنای باند اینترنت نیست . اون چیزی که در موردش دارید میگید همین الان هم توی ایران هست اما ساماندهی نشده و ظرفیت پایینی داره . هدف دولت گسترش این بخش هست . شما هر کشوری نگاه بکنید یه شبکه ی بزرگ داخلی داره . یکی از استفاده هاش iptv !
در کل اگر این طرح رو اجرا کنند نه تنها پهنای باند خارجی کم نمیشه بلکه زیادتر میشه و با گسترش شبکه ی داخلی ایرانیا مفهوم تازه ای از اینترنت رو درک خواهند کرد ! ( البته اگر اونطوری که گفتند عملی کنند ! )

DeLtAvPs
August 21st, 2012, 12:52
فكر ميكنيد روي سرورهاي ايران اومدن كار راحتيه؟
مثال عرض ميكنم
100 گيگ پهناي باند براي هر سرور حدود 35.000 تومان در مياد
در حالي كه يك ترابايت براي سرورهاي خارج از ايران برامون كمتر از اين ميفته
جالب قضيه اينجاست
همه جاي جهان هر چقدر مصرف پهناي باند يك سرور زياد باشه هزينه ها پايين مياد
اما رو سروهاي ايران بهتون ميگن هر چه قدر مصرف پهناي باندتون زياد شد هزينتونم زياد ميشه!!
بنده اين رو از يك ديتاسنتر سوال كردم
پس عملا سايتي مثلا مثل ميهن دانلود كه فكر ميكنم مصرف ماهانش بيش از 100 ترابايت باشه (حدسي گفتم) اگر بخواد بياد رو سرور ايران بايد بيخيال سايتش بشه و هزاران سايت امثال اين سايت

hamids68
August 21st, 2012, 13:03
وقتی برای اداره ها و جاهای دولتی شبکه ملی میزارن... من دقیقا نمی دونم که اینترنت جهانی رو هم براشون بزارن یا نه ولی من حدس میزنم که حد اقل برای اینا فقط شبکه ملی بزارن و اینترنت رو قطع می کنن... این باعث میشه که دسترسی به سایتهایی که هاست اونا خارج هست قطع بشه و ترافیکشون افت شدید کنه... اینطور نمیشه ؟

hpnn.wm
August 21st, 2012, 13:20
فکر کنم بیش از 100 تا پست در این رابطه به وجود اومده می تونید نتیجه اش رو ببینید
و لطفا به این بحث شور حسینی ندید چون یا بن می شید یا تاپیک رو می بندند

hamids68
August 21st, 2012, 13:41
فکر کنم بیش از 100 تا پست در این رابطه به وجود اومده می تونید نتیجه اش رو ببینید
و لطفا به این بحث شور حسینی ندید چون یا بن می شید یا تاپیک رو می بندند

در باره اینکه اینترنت برای کاربرای عمومی قطع میشه یا نه... من گفتم در اینباره نمی خوام صحبت کنم چون همانطوری که گفتی قبلا زیاد صحبت شده... دولتی ها هم گفتن که قطع نمیشه منهم قبول کردم.

من می خوام بدونم سایتهائی که با زحمت زیاد موفق شدن کاربر جمع کنن و بالای 98% ترافیک اونها
از داخل هست و هاست اونا خارج از کشور هست چه اتفاقی براشون می افته ...چون تابحال در باره این مطلب صحبت نشده .. هیچ قصد دیگه ای هم ندارم...