PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش: بسیار مهم در فارسی سازی

idpir
August 16th, 2012, 20:03
درودی دیگر بر همه شما سروران و بزرگان عزیزم

دوستان گلم ، در ابتدا عذرخواهی میکنم که در برابر استادان بزرگ جسارت میکنم و در واقع دارم درس پس میدم

عزیزان دقت کردید وقتی فایل فارسی رو از فولدر lang حتی اگر بطور کامل فارسی کنید باز بخشهایی از محیط کاربری انگلیسی هست
مثلا در رویت تیکت ، دگمه های پاسخ و بستن به همان صورت انگلیسی Reply و Close Ticket هستند

یا مثلا وقتی سرویسی رو مشاهده جزئیات میکنید دگمه برگشت به سرویسها یا در دیدن جزئیات دامنه همینطور ، برگشت به لیست دامنه ها بصورت انگلیسی هستند

برای فارسی کردن این موارد لازم هست در فولدر Template و زیر فولدر Default تغییراتی در بعضی فایلها داده شود

بعنوان مثال برای بخش تیکت
از فولدر Template و زیر فولدر Default فایل زیر را در حالت ویرایش باز کنید ( اگر قالب شما نام دیگری دارد ، زیر فولدر شما بر آن اساس در نظر گرفته شود )

فایل viewticket.tpl
حال در اینجا هر جا نوشته شده value="Reply" کافیست بجای عبارت Reply کلمه پاسخ را به فارسی وارد کنید
یا اگر نوشته شده value="Close Ticket" شما بجای عبارت Close Ticket معادل فارسی بستن تیکت را وارد کنید

برای اینکه بدانید در هر بخش کدام فایل را ویرایش کنید کافیست در صفحه مربوطه به Address Bar مرورگر خود نگاه کنید
مثلا در بخش جزئیات سفارش که وارد میشوید آدرسی اینگونه دارید
http://www.you.com/clientarea.php?action=productdetails
حالا کافیست از همون فولدر که گفته شد فایل clientareaproductdetails.tpl را ویرایش کنید و آیتمهای آنرا فارسی کنید
در واقع نام فایل برگرفته شده از بخش اول فایل پی اچ پی + قسمت انتهایی آدرس

بدین ترتیب دگمه ها و بخش هایی که در فایل زبان ، فارسی نیستند نیز ، فارسی میشوند
***... نکته بسیار مهم:
حتما دقت کنید بعد از ویرایش فایل را با یونیکد UTF-8 ذخیره کنید