PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال : فارسی سازی قالب با poEdit

parham13
August 16th, 2012, 10:29
سلام به دوستان
من یک تا سوال در مورد فارسی سازی قالب وردپرس داشتم
1. فارسی سازی با Poedit و ساخت فایل زبان و فارسی کردن از طریق ویرایش قالب به طور مستقیم چه تفاوتی باهم دارن؟

soheyl_ir89
August 16th, 2012, 10:54
سوال منم هست
لطفا راهنمایی کنید

parsianweb
August 16th, 2012, 15:07
دوست عزیز
در فارسی سازی به روش استاندارد یعنی با poedit شما برای هر کلمه فراخوانی میکنید مثلا

<?php _e( 'Nothing Found', 'twentyeleven' ); ?>
در فایل ترجمه به جای Nothing Found معنیش رو قرار میدید
چون توی صفحات فارسی ندارید میتونید از ANSI استفاده کنید و اما مهمترین مزیتش:
در قالب هایی که از سایت های معتبر دانلود می کنید همیشه نسخه های جدید میاد و آپدیت میشن. اگر شما به روش استاندارد فارسی کرده باشید (یعنی با poedit و rtl.css) برای آپدیت مشکلی ندارید ولی اگه توی فایل های قالب دست برده باشید و فارسی کرده باشید بعد از آپدیت همه میشن زیان اصلی!
امیدوارم خوب توضیح داده باشم

sazsaz
August 17th, 2012, 01:51
من مخالف ترجمه به روش poedit چون اگر شما بخواین وردپرس را روی نسخه انگلیسی بالا بیارین خود قالب فارسی نیست من یک مشتری داشتم ایشون می گفت باید هسته انگلیسی و قالب فارسی استفاده کنید حالا کار ندارم که چرا این افکار را داشت ولی آیا باز هم قالب فارسی هست مسلما خیر
مسله دوم اینه که خود فایل زبان و بارگذاری آن چند ثانیه می تونه سرعت لود را بگیره و مستقیم فشار به سرور خواهد اومد
این تجربه چند ساله من توی وردپرس بود

pouria
August 17th, 2012, 11:35
وقتی یک قالب رو به صورت مستقیم فارسی کردین و مجبور شدید یک کلمه رو 20 بار تو فایل های مختلف ترجمه کنید :d خود به خود سودمندی Poedit مشخص میشه:65:

parham13
August 17th, 2012, 12:29
وقتی یک قالب رو به صورت مستقیم فارسی کردین و مجبور شدید یک کلمه رو 20 بار تو فایل های مختلف ترجمه کنید :d خود به خود سودمندی Poedit مشخص میشه:65:
تو سادگی کار حرفی نیست
من خودم که گیج شده بودم

parsianweb
August 17th, 2012, 14:06
اگر قالب هایی که آپدیت میشن رو به روش سنتی فارسی کنید که ....

sazsaz
August 18th, 2012, 02:58
بله شما راست می گید ولی باید فکرش را کنید که شما فقط سختی کار را در نظر می گیرید
خیلی از مزایا را شما فراموش کرده این من بالا مثال زدم
برای اینکه آپدیت نشه هم می توانید توی سی اس اس و قسمت تنظیمات قالب نام قالب و شرکت را تغییر دهید

shivahost
August 18th, 2012, 03:04
یکی از دلایل پر مصرف بودن وردپرس همین po ها هستند که اگر مستقیم فارسی کنیم کمک به سرور کردیم.