PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : centOS یا redhat ؟

index.mailbox
August 15th, 2012, 14:20
با سلام،
آقا centOS یا redhat ؟
برای نصب بر روی سرور

Metalik
August 15th, 2012, 15:00
redhat لایسنس داره و پولیه

YazdData
August 15th, 2012, 15:03
اگر هاستینگ هست centos بهتره و سازگارتر و عمومی تر هست.

hajvahid
August 15th, 2012, 15:03
خوب صرفه نظر از پولی بودن ردهت ، آیا واسه سرور نسبت به سنت او اس ارجحیت خاصی داره؟

Maya
August 15th, 2012, 15:19
جفتش یکیه :دی
سن تو اوس یک زیر شاخه رد هت هست

AvalinHost
August 15th, 2012, 16:13
centos از خانواده redhat هست و برای سرور بیشتر از این توزیع استفاده می کنن.

index.mailbox
August 26th, 2012, 12:38
جفتش یکیه :دی
سن تو اوس یک زیر شاخه رد هت هست
چه os های دیگه ای زیر شاخه redhat هستند و cloud linux رو هم شامل میشه؟

index.mailbox
August 26th, 2012, 16:30
خوب قعطی فروم الان دیگه برطرف شد لطفا راهنمایی کنید
جالبه یا من بلد نیستم سرچ کنم یا رایج نیست بگن زیر شاخه های redhat چیا هستن!

alireza.076
August 26th, 2012, 18:29
رد هت (به انگلیسی: Red Hat) یک شرکت آمریکایی نرم‌افزار متن باز و سازنده مهم توزیع لینوکس است، که در سال ۱۹۹۳ در رالی، کارولینای شمالی تاسیس شده‌است. این شرکت پشتیبان توزیع‌های لینوکس، Red Hat Enterprise Linux و فدورا می‌باشد. لینوکس رد هت هم توسط این شرکت ایجاد شده‌است. این شرکت با نام رد هت اینکوپریشن در بورس نیویورک به فروش سهام خود مشغول است.
در اوایل سال ۱۹۹۱، باب یانگ نرم‌افزار آزاد و یونیکس را به مدیران سیستم حاضر در نیویورک معرفی کرد. پس از آن، او در سال ۱۹۹۳ شرکت ای‌سی‌سی اینکوپریشن را راه‌اندازی کرد که به فروش نرم‌افزارهای لینوکس و یونیکس و مجله‌های مربوط به آن‌ها می‌پرداخت. مارک ارویگ در اکتبر ۱۹۹۴ نسخه‌ای از لینوکس خود را با نام ردهت عرضه کرد که به «انتشار هالوین» معروف است. در سال ۱۹۹۵، یانگ لینوکس ارویگ را خریداری و با شرکت خود ادغام کرد و سپس نام شرکت را به رد هت تغییر داد. ارویگ و یانگ در همان سال، نسخهٔ ۲ لینوکس ردهت را منتشر کردند که برای اولین بار شامل سیستم مدیریت بسته‌های آرپی‌ام بود. ردهت در سال ۲۰۰۶ با همکاری دانشگاه ام‌آی‌تی در پروژه یک لپ‌تاپ برای هر کودک نیز شرکت کرد. این شرکت تاکنون به پیشرفت و گسترش سیستم‌های لینوکس کمک کرده است.

alireza.076
August 26th, 2012, 18:39
همچنین
کرنلشون یکیه
ولی وقتی که ازدحام به وجود می یاد ردهت بهتر عمل می کنه نه ایکه سنت او اس نتونه
پرفورمنس ردهت تو شرایط و بار یکسان نسبت به سنت او اس بیشتره حافظه رو بهتر هندل می کنه
و در آخر همون ساپورتش باعث میشه که نسخه ی بهتری ارائه بشه
بالاخره نمیشه یوزرهایی که برای عشق خودشون کار می کنن ( ساپورت سنت او اس ) با یه شرکت مقایسه کرد تو ردهت یه امید داری که مشکلت برطرف میشه یا پچی برات سرهم میکنه موقتی اما تو سنت او اس اگر شما یه مشکل خاص داشتید

index.mailbox
August 26th, 2012, 22:00
بسسیار عالی
من اضافه کنم که cloud linux همون توسع یافته centOS هستش به این شکل درش اوردن خوب از اینجا معلومه که سنت اس رو بیشتر دوس دارن و عمومی تر هست

index.mailbox
August 26th, 2012, 22:03
من یه بار جولی کلود رو نصب کردم اینترفیسش خیلی عالی بود از لینوکسای دیگه که دیده بودم بهتر بنظرم رسید. حالا نمیدونم چه ارتباطی با کلود لینوکس داره :d

alieblice
August 27th, 2012, 23:28
مورد استفادتونو باید بگین . شاید اصلا rpm بیس مناسب کارتون نباشه .