PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد سرعت دانلود

aghaa
August 15th, 2012, 13:25
سلام دوستان

من شب ها سرعت نت ام خیلی افت میکنه چون رایگانه

از پارس انلاین این فایل رو برای تست سرعت میذارم دانلود شه همون شب سرعت واقع ایی رو نشون میده اما از 100 تا فایل دیگه می خوام دانلود کنم مثل سرعت این فایل نیست

http://www.parsonline.com/82201/adsl-support/wmp11-windowsxp-x86-enu.exe

می خوام بدونم چرا این فایل سرعت واقعی دانلود رو نشون میده اما میخوام از سایت های دیگه دانلود کنم نمی تونم مثل سرعت اون باشه؟

ایا در سرور هاشون وقتی فایلی رو اپلود می کنند کاری می کنند که سرعت بالا میره ؟ ممنون اگر راهنمایی کنید

MagicVps.Com
August 15th, 2012, 13:31
بدیل اینکه توی شبکه خودشون هست این فایل برای همین بیشترین سرعت ممکنه میده در صورتی که از جاهای دیگر افت زیاد دارید

مثل خیلی از همکارن که برای تستس سرعت سرور میان اسکرین شایت از تست فایل شبکه داخلی همون دیتا سنتر که سرور ازش دارن میزارن که بگن مثلا سرعت پورت سرور فلان قدر هست پارس انلاینهم از همین سیاست استفاده کرده

aghaa
August 15th, 2012, 13:54
ممنونم از شما,راهی هم هست که من بتونم خودم فایلی رو تو سرور خودم اپلود کنم بعد بتونم با نت خودم با سرعت واقعی دانلود کنم؟

YazdData
August 15th, 2012, 15:01
اینکه شما داخل شبکه پهنای باند کامل میگیرید نشون از این هست که مشکلی از نظر ارتباط تا مرکز ندارید.
اینکه شما سرعت دریافتتون از سایت های دیگه مشکل داره نشون از این میده که پهنای باند isp کم هست.
البته اینم تست کنید ببینید از سرورهای دیگه ای که تو ایران هستن سرعت چقدر هست. اگر اونا هم اوکی بودن نشون میده مسیر اینترنت شما مشکل داره که باید سعی در تغییرش داشته باشید. (با dns)

aghaa
August 15th, 2012, 15:34
اقای Yazddata توضیح دادم من از هر چی سایت ایرانی بگید دانلود می کنم سرعتم رو 15 تا 20 کیلوبایته

YazdData
August 15th, 2012, 15:45
http://dn.sepanta.com/speed.sns
http://expire.asiatech.ir/chrome_installer.zip

شرمنده آقا نیستم. شما زمانی که با سرعت دانلود از سایت ها مشکل داری این دو لینک رو هم تست کن ببین مشکل با اینا هم وجود داره ؟

aghaa
August 15th, 2012, 16:19
سپنتا هم شب ها با اسیا تک هم چک کردم مشکلی نداشته سرعت واقعی بوده

YazdData
August 15th, 2012, 16:32
یعنی شما وقتی با دانلود از سرورهای مختلف مشکل داشتی با این لینک ها مشکلی نداری ؟

aghaa
August 15th, 2012, 16:49
بله,من از مهین دانلود گرفته تا 100 تا سایت دیگه هر چی رو شب ها موقع ایی که نت رایگان میشه می خوام دانلود کنم سرعت من که 2 مگ هستش شب ها رو 20 میاد

اما این لینک ها رو که شما گفتین و ... تست می کنم سرعت دانلودم رو 240 هستش به پشتیبانی صبا نت هم زنگ زدم اصلا خودش هم نفهمید

YazdData
August 15th, 2012, 19:13
مارک مودم چیه ؟
پینگ تایم از 8.8.8.8 در تایم خلوت و در ساعت شلوغی بذارید.

aghaa
August 15th, 2012, 19:24
d link 322t

YazdData
August 15th, 2012, 19:25
اوکی. پینگ تایم ها را سیو کنید و بعد یکجا داخل تاپیک بذارید ببینیم چیزی رو مشخص میکنه یا نه

aghaa
August 15th, 2012, 19:43
http://www.imgiran.com/images/uoszfcf367qrcc0h7zhj.jpg

YazdData
August 15th, 2012, 19:46
توی تایم شلوغ هم بذارید

aghaa
August 15th, 2012, 19:49
باشه ممنون از راهنمایی ها اخر شب میذارم

aghaa
August 16th, 2012, 01:55
http://www.imgiran.com/images/civbwr1xyc5t4n2aoy7r.jpg

این هم برای شب

aghaa
August 16th, 2012, 02:00
این هم سرعت دانلود مقایسه با لینک های سپنتا و پارس انلاین

http://www.imgiran.com/images/8nij2fivm78cpb9maqz.jpg

YazdData
August 16th, 2012, 13:58
اگر سرعت 2 مگ خرید کردید که نباید سرعت زیر 220-240 بیاد
شما از نظر پورت و خود ISP مشکلی نداری . فقط پهنای باند اینترنتت مشکل داره.
چند تا دلیل میتونه داشته باشه:
پهنای باند اینترنت ISP مورد داشته باشه.
سروری که پهنای باند ورودی خروجی خارج از کشور شما را کنترل میکنه مورد داشته باشه. (سازمان *****ینگ) ـ با *****شکن وضعیت به چه شکل هست ؟
نویز خط مورد داشته باشه و یا خط کشش 2 مگ نداشته باشه. (احتمال این مورد ظاهرا خیلی کم هست)

منظور من از پهنای باند اینترنت لینک اصلی ISP هست که اون هم البته بعید هست، چرا که ظاهرا فقط شما مشکل داری.

الان این سه تا لینک که داره دانلود میشه همزمان هست یا تو زمانهای مختلف بوده عکس رو یکی کردی ؟

شما با یک مودم دیگه تست کن. TP-link باشه ترجیحا.

alireza.076
August 16th, 2012, 14:41
دوست عزیز. نیازی به این کار ها نیست. یه چیزه طبعیی هستش چون ما در ایرانیم
این سیاست بعضی شرکت ها هستش که میان سرعت سویس های حجمی رو بالا مبرن تا مصرف کننده استفاده بیشتری از سرویس ها بکند تا حجم او زود تموم شود به همین دلیل در شب که دانلود رایگان میباشد سرعت پایین میاید چوب به ضرور شرکت تمام میشود
بهتره یه سرویس نا محدود بگیرید تا این مشکلات را نداشته باشید

alireza.076
August 16th, 2012, 14:43
همچنین اضافه میکنم که اگه انتظار سرعت بیشتری نیز دارید درخواست بدید تا پرت شما رو به پرت مخابرات انتقال بدند اما مشکلات خودشو داره مثلا اگه قعطی پیش بیاد کارمند شرکت میگه کاری از دست ما بر نمیاد و فقط میتونیم گزارش بدیم

YazdData
August 16th, 2012, 14:44
درسته این مشکلات وجود داره ، اما مساله ای که هست ایشون هزینه 2 مگ را داره میده . اگر قراره روز سرعت دانلودش 240 باشه و شب 20 باشه بهتره پول 256 بده و هزینه اضافه نده . قبلش بهتره دنبال راه حل باشه اگر حل نشده سرویسش رو به 256 تغییر بده که از نظر مالی ضرر نکرده باشه.

alireza.076
August 16th, 2012, 15:24
به دلیل اینکه این شرکت پورت ها رو باز میکنه فرقی نداره که شما 10مگ داشته باشید چه 64کیلوبیت
مثل بلیت متر میمونه، فرقی نداره شما با همون یه بلیت 500 تومنی میتونی از ته تهران تا کرج بری یا از ایستگاه ایران خودرو بری تا صادقیه که فاصله کمی دارند

aghaa
August 16th, 2012, 16:18
اگر سرعت 2 مگ خرید کردید که نباید سرعت زیر 220-240 بیاد
شما از نظر پورت و خود ISP مشکلی نداری . فقط پهنای باند اینترنتت مشکل داره.
چند تا دلیل میتونه داشته باشه:
پهنای باند اینترنت ISP مورد داشته باشه.
سروری که پهنای باند ورودی خروجی خارج از کشور شما را کنترل میکنه مورد داشته باشه. (سازمان *****ینگ) ـ با *****شکن وضعیت به چه شکل هست ؟
نویز خط مورد داشته باشه و یا خط کشش 2 مگ نداشته باشه. (احتمال این مورد ظاهرا خیلی کم هست)

منظور من از پهنای باند اینترنت لینک اصلی ISP هست که اون هم البته بعید هست، چرا که ظاهرا فقط شما مشکل داری.

الان این سه تا لینک که داره دانلود میشه همزمان هست یا تو زمانهای مختلف بوده عکس رو یکی کردی ؟

شما با یک مودم دیگه تست کن. TP-link باشه ترجیحا.

نه من یکی یکی کذاشتم دانلود بشه معلومه تو عکس اون 2 تا تا استارت میزدی سریع میرفت تا 240 اما اون فیلم 26 به زوری بود.باید یرم یه مودم بخرم کسی که نمیده بهمون

aghaa
August 16th, 2012, 16:20
پشتیبانی هم گفتم میگه چون شب ها همه از یک یوزر استفاده میکنند سرعت میاد پایین دیگه

YazdData
August 16th, 2012, 16:33
یعنی شب که میشه همه یک یوزر مشترک کانکت میشن یا هر کسی همون یوزر خودش کانکت میشه اما محاسبه نمیشه براش ؟

alireza.076
August 16th, 2012, 20:14
نه من یکی یکی کذاشتم دانلود بشه معلومه تو عکس اون 2 تا تا استارت میزدی سریع میرفت تا 240 اما اون فیلم 26 به زوری بود.باید یرم یه مودم بخرم کسی که نمیده بهمون

دوست عزیز نیازی به تهیه مودم نیست
سرویس شرکت نوین نت هم پیشنهاد میکنم. بد نیستش. 2مگ آپ تو 4 مگ داره با 1گیگ ترافیک اشتراک 1 به 10 ماهی 12 تومن اما برای مخابرات نیستش و سرار ایران هم نمایندگی داره. من از این شرکت سرویس نداشتم اما شرکت معتبری هست میتونید با شرکت تماس بگیرید
همچنین سرعت دانلود شما به سروری که در حال دانلود هستید نیز بستگی داره. مثلا کجا باشه، اگه توی ایران باشه سرعت خیلی خیلی بالایی خواهید داشت اما خارج از کشور نه، به همین دلیل هست که بعضی از خریداران از کشور های همسایه سرویس میگیرند مثلا ترکیه یا ارمنستان تا پینگ پایینی در ایران بدهند

alireza.076
August 16th, 2012, 20:26
همچنین اضافه میکنم که من از شرکن اندیشه سبز خزر سرویس گرفتم.
شرکت خوبی هست و پشتیبانی از ساعت 6 صبح تا 1 شب هستش. مثل شاتل نیست که توی شهرستان ها میان نمیایندگی میزنند و مادرشون 2 نفر بی تجربه هست که همیشه همینطور شرکت پارس آنلاین
اما شرکت اندیشه فقط در استان گیلان فعالیت داره. من از سرویسشون راضی هستم قعطی هم نداره و کم پیش میاد
اما یه چیزی برام جالبه که وقتی از سرور های دیتا سنتر اوه فرانسه دانلود انجام میدم سرعتم خیلی بالا هست و انگاری دارم از دیتا سنتر ایرانی دانلود میکنم!!! چون سرعت هیچ فرقی نداره با دیتا سنتر ایرانی

aghaa
August 17th, 2012, 15:29
یعنی شب که میشه همه یک یوزر مشترک کانکت میشن یا هر کسی همون یوزر خودش کانکت میشه اما محاسبه نمیشه براش ؟

قبلا یا 1 یوزر بود اما از اول تابستان هر کی از یوزر خودش استفاده می کنه اما محاسبه نمیشه