PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موج جدید تحریم دیتا سنتر های امریکایی و اروپایی

akbar123sat
December 6th, 2009, 05:19
با سلام

امروز طی تماس تلفنی یک شرکت بزرگ تولید تجهیرات پزشکی به مسله جالبی بر خوردم که نیاز دونستم با دوستان در میان بزارم

موضوع اصلی سر دسترسی نداشتن به پنل دامین ثبتی این شرکت بود که توسط شرکتی به ثبت رسیده و ... حالا داستان چیه این شرکت بر روی دیتا سنتر های امریکا به مشتری های خودش سرویس میده و متاسفانه همونطور که میدونید این دیتا سنتر ها یه ذره احساس خطر کنن یک ساعته سرور رو میبندن و هیچ بک اپی هم بهتون نمیدن متاسفانه این بالا سر این شرکت اومده البته بماند که سال 2004 هم این بلا سر ما هم اومد و لایسنس سی پنل بسته شدش و مشکلات زیادی برخوردیم

طی برسی این شرکت از سال 2002 که فکر نمیکنم اون موقع اکثر بچه های این فروم حتی دسترسی به اینترنت داشتن ( البته با توجه به شرایط سنی اکثر اعضا ) این شروع به فعالیت کرده و نزدیک 500 دامین ثبتی هم داره و مطمعنا شاید بالای 1000 مشتری هاست

اجازه میخوام که اسم این شرکت رو نگم چون واقعا من هم از شنیدن این داستان ناراحت شدم و مسله خیلی جالبتر اینکه مدیر عامل این شرکت حاضر بود 1 میلیون به ما پرداخت کنه که دامین این شرکت رو ازاد کنیم به دلیل اینکه در نمایشگاه تخصصی در المان شرکت کردن و در فاکتور ها و کارتهای تبلیغاتی ایمیل ها رو نوشتن و اصولا شرکت های خارجی کلیه کارها رو با ایمیل انجام میدن حتی من مدتی در یک شرکت خارجی مشغول بودم وقتی شما با همکارتون کار دارید از طریق ایمل باهاش ارتباط برقرار میکنید و الی آخر

حلاصه این رو گفتم که یک مقدار دقت بیشتری انجام بدید واقعا مسولیت پذیری خیلی سخت هستش به خاطر 1000 تومن سود دامنه رو تو پنل خودتون نیارید بدید دست مشتری و خودش مدیرت کنه . سعی کنید دور سرویس های امریکایی رو خط بکشید چه دیتا سنتر چه پنل . میدونم کیفیت امرکایی بالا هستش ولی متاسفانه قانون تو امریکا حرف اول رو میزنه نه اینکه تو ایران هر کسی تو خونش بشینه و شرکت وب هاستینگ راه بندازه . همه شرکت ها باید قوانین رو رعایت کنن حالا تو چت بهتون میگن ما با ایران مشکل نداریم و این داستان ها بماند بالاخره مشتری رو میگیرن ولی به محض احساس خطر سریع شما رو بلوکه میکنن . من این مسله رو تجربه کردم از هر کدومشون فاکتور رسمی خرید خواستم بهم ندادن ولی میگن ما با ایران مشکلی نداریم .

البته با این موج جدید تحریم که راه افتاده مطمعنا شرکت های اروپایی هم واکنش نشان خواهند داد و باید منتظر نتیجه این تحریم های جدید باشیم و بهتره در جستجوی دیتا سنتر های ونزولا و برزیل و سومالی و سنگال باشیم که روابط خوبی با ما دارن حتی جدیدا اطلاع پیدا کردم از طریق چند دوست در استرالیا که شرکت های استرالیایی هم منع شدن از رابطه تجاری با ایران و الی آخر .....

امیدوارم با تدبیر و اندیشه های لازم تجربه ها را تجربه نکنیم

Mostafa
December 6th, 2009, 08:03
این دولت باید دیتاسنتر قوی مثل XLHost با قیمت کمتر از XLHost راه بندازه.

Sepahrad
December 6th, 2009, 08:45
این دولت باید دیتاسنتر قوی مثل xlhost با قیمت کمتر از xlhost راه بندازه.

خواب دیدید خیر باشه :) حالا حالا ها ما ها باید بدوییم تا یه سرور با پهنای باند مزخرف توی ایران بتونیم بگیریم .

موفق باشید :53:

mehdi24
December 6th, 2009, 13:58
نباید انتظار داشت که دولت دیتاسنتر بزنه. همتون هم می دونید که دیتاسنترهای امریکا و اروپا خصوصی هستند.
به نظرتون اگه دولت قبول کنه که پهنای باند رو با قیمت بسیار ارزون در اختیار بخش خصوصی قرار بده، کسی هست که دیتاسنتری در حد xlhost یا caro بزنه؟

LoveLife
December 6th, 2009, 14:13

شما ها در جریان نیستید ! تو کومور اولیش رو زدم !
همه می دونند اینترنت مساوی با فهم و شعور و آگاهی !!
بنابرین آی تی رشد نخواهد کرد تو این مملکت

Online24
December 6th, 2009, 14:15
نباید انتظار داشت که دولت دیتاسنتر بزنه. همتون هم می دونید که دیتاسنترهای امریکا و اروپا خصوصی هستند.
به نظرتون اگه دولت قبول کنه که پهنای باند رو با قیمت بسیار ارزون در اختیار بخش خصوصی قرار بده، کسی هست که دیتاسنتری در حد xlhost یا caro بزنه؟

البته که هست ! :39:

همین الان بزرگترین دیتاسنتر خاورمیانه مال ماست
یه کم سرمایه گذاری برای زیرساخت لازمه . همین !

Vahid
December 6th, 2009, 14:46
همه می دونند اینترنت مساوی با فهم و شعور و آگاهی !!
بنابرین آی تی رشد نخواهد کرد تو این مملکتزیاد نمی خوام سیاسیش کنم
ولی این جماعتی گه من میبینم نمی خواند این جوون ها دستشون به نت برسه
شاید من اشتباه میکنم نمیدونم
ولی با این وضعیت اصلا نفس کشیدن توی اینترنت هم سخت شده چه برسه به دیتا سنتر زدن !

Sepahrad
December 6th, 2009, 14:51

باور کن اگر بدند ما حاضریم بزنیم ولی در سطح خیلی وسیع که بخوایم مثل پارس آنلاین بزرگ ترین خاورمیانه رو بزنیم :) نه ولی در سطح نسبتا خوب با بهترین کیفیت میزنیم .

موفق باشید :53:

mr.bahram
December 6th, 2009, 14:52
به نظر من این دولت اول بیاد اینترنت رو بهترش بکنه و انقدر سخت نگیره به کاربرانش ، بعد بیاد کمک و یاری بده برای راه اندازی دیتا سنتر و بخش خصوصی برای میزبانی هاست و غیره

یه چیزی بخواید که دور از دنیایی حقیقی ایران نباشه
مسئله تحریم هم چیز جدیدی نیست
چند وقت پیش در خصوص وی بی اطلاعیه دادم ، جالب اینجاس که خیلی از دوستان بعدن اومدن یه سری اراجیف در خصوص این مورد که درست نیست و فلان و بیسار بما گفتن
فردا یاهو هم مارو می بنده با این داستانی که داره پیش میاد

Online24
December 6th, 2009, 15:29
زیاد نمی خوام سیاسیش کنم
ولی این جماعتی گه من میبینم نمی خواند این جوون ها دستشون به نت برسه
شاید من اشتباه میکنم نمیدونم
ولی با این وضعیت اصلا نفس کشیدن توی اینترنت هم سخت شده چه برسه به دیتا سنتر زدن !

حالا جوونا رو ول کن !
تو شعار اول خودشون هم موندند اینا (استقلال )

تامین پهنای باند بکنن برای مراکز داده ( datacenter )
یه حالی هم رو وارد کردن تجهیزات به شرکت های خصوصی بدند ...
اونوقت ببینید چی میشه !

حداقل سرویس دیتای ایران و کشورهای منطقه رو تامین میکنیم .
علاوه بر سود اقتصادی نشونه پیشرفت هم هست .
بحث تحریم هم پیش نمیاد !

Shc
December 6th, 2009, 15:29
به نظر من قوانین ایرانی جدی تره تا قوانین آمریکایی هاست.
ما الان دسترسی به اینترنتمون تحریمه و نمیتونیم هر کاری رو انجام بدیم دیگه چه برسه سرورهامون تو ایران نگهداری بشه.فردا مشکلی هم پیش بیاد نه تنها سرورت رو دان میکنند بلکه اگر سر و صدای اضافی هم بکنی سروکارت با قانونه.

Online24
December 6th, 2009, 15:31
ما الان دسترسی به اینترنتمون تحریمه و نمیتونیم هر کاری رو انجام بدیم دیگه چه برسه سرورهامون تو ایران نگهداری بشه.فردا مشکلی هم پیش بیاد نه تنها سرورت رو دان میکنند بلکه اگر سر و صدای اضافی هم بکنی سروکارت با قانونه.

احسنت ! اینم هست .

Mohsen
December 6th, 2009, 16:00
همون طور که پاره‌ای از دوستان فرمودند، بحث پهنای باند دیتا سنتر با پهنای باند ملت دو تاست!
یعنی اینکه اگه نمی‌خوان به ملت اینترنت پر سرعت بدن (به هر دلیل!)، ربطی به دیتاسنتر نداره، دیتاسنتر بحثش جداست.
اما اینکه دولت حمابت کنه از یه شرکت خصوصی و کمک کنه تا اون شرکت بتونه پهنای باند مورد نیازش رو تامین کنه و بعد یه دیتاسنتر خوب راه بندازه به نظر من مستلزم این هست که یه شخص با نفوذ سیاسی وارد این موضوع بشه ، یا اینکه یه شرکت موافقت اون شخص سیاسی رو جلب بکنه و با حمایت اون شخص وارد عمل بشه. برای نمونه سایت‌های خبری رو ببینید. سایت تابناک با رضایی هست، سایت الف با توکلی، سایت خبر آنلاین با لاریجانی و ... . کسی هم کاریشون نداره. حالا اگه مثلا یه شرکت خصوصی خواسته بود مستقلا یه سایت خبری بزنه موانع زیادی سر راهش بود (البته به نظر من تا حدی طبیعی هست!)، یا مثلا من مواردی از وابستگی سایت کلوب به چند تن از افراد سیاسی شنیدم، که با وجود اینکه چندین مرتبه فیل+تر شد دوباره باز شد و ... .
خلاصه پارس آنلاین یا هر کس دیگه‌ای که قصد داره بتونه موافقت دولت رو جلب کنه یا اینکه تغییرات لازم رو در قوانین بده و بتونه پهنای باند اینترنت مورد نظرش را خودش یا از طریق دولت بتونه تامین کنه، مستلزم این هست که یک یا چند آدم با نفوذ سیاسی رو در جمع هیئت مدیره و حامیان شرکت وارد کنند و از نفوذ اون ها استفاده کنند برای پیشبرد اهداف شون.
شرکت اولی که این کار رو انجام بده کم کم راه برای بقیه هم بازم میشه و ... .

mehdi24
December 6th, 2009, 16:09

به نظرم این قضیه یه خورده طبیعی باشه. بالاخره باید اطلاعات هر سرور مطابق با قوانینی باشه که توی اون کشور واقع شده. مثل قانون کپی رایت و یا سیاسی کشورهای دنیا

novinvps.com
December 6th, 2009, 16:57

پس کی بیاد پورت هارو ببنده؟
فعلا کارهای مهمتری دارن
بستن یاهو مسنجر
پورت بازی
دیتا سنتر بازی به گروه خونیشون نمیخوره

---------- Post added at 04:57 PM ---------- Previous post was at 04:51 PM ----------

حداقل سرویس دیتای ایران و کشورهای منطقه رو تامین میکنیم .
علاوه بر سود اقتصادی نشونه پیشرفت هم هست .
بحث تحریم هم پیش نمیاد !

تازه تو حرفهاشون میتونن بگن : دیگر نیازی به دیتاسنتر های بیگانه نداریم به خودکفایی ( روسیه ) رسیدیم
دیتاسنتر ملی دارای پورت 9 tb :65:

sshiran
December 6th, 2009, 19:38
خیلی خیلی ببخشید ها واقعا معذرت میخوام ولی به نظر شما وقتی اینترنت ما از 2 تا کشور تامین میشه ( امارات ، ترکیه ) حالا اضافه بشه نمیدونم ، میشه رو بعضی چیزا حساب باز کرد ؟! وقتی تقی به توقی میخوره نت قطعه حالا چه داخلی چه خارجی معنی نداره بشینین اینجا بگین فلان کار بهتره بهمان کار بهتره این کارو بکنن یا بکنیم یا نکنیم در مورد این موضوعات چندین بار بحث شده فکر کنم این جا بحث رو تموم کنید بهتره.

Online24
December 6th, 2009, 19:49
خیلی خیلی ببخشید ها واقعا معذرت میخوام ولی به نظر شما وقتی اینترنت ما از 2 تا کشور تامین میشه ( امارات ، ترکیه ) حالا اضافه بشه نمیدونم ، میشه رو بعضی چیزا حساب باز کرد ؟! وقتی تقی به توقی میخوره نت قطعه حالا چه داخلی چه خارجی معنی نداره بشینین اینجا بگین فلان کار بهتره بهمان کار بهتره این کارو بکنن یا بکنیم یا نکنیم در مورد این موضوعات چندین بار بحث شده فکر کنم این جا بحث رو تموم کنید بهتره.

تعریف شما از پهنای باند چیست ؟ :39:
منظورتون از اینکه اینترنت ما از کشور های خارجی تامین میشه چیه ؟!
دلیل اینکه پهنای باند ما از امارات یا ترکیه تامین میشه چیه ؟
چرا تقی به توقی میخوره نت قطع میشه ؟

ذوستان لطفا جواب این سوالات رو بدند تا بحث رو پیش ببریم .

LoveLife
December 6th, 2009, 20:49
به نظرم این قضیه یه خورده طبیعی باشه. بالاخره باید اطلاعات هر سرور مطابق با قوانینی باشه که توی اون کشور واقع شده. مثل قانون کپی رایت و یا سیاسی کشورهای دنیا

پروین اعتصامی گفتی

novinvps.com
December 7th, 2009, 00:15
وقتی تقی به توقی میخوره نت قطعه
به عبارت دیگر پاشون به سیم میخوره
که این چند روز هم شدت زیادی گرفته

delta
December 7th, 2009, 00:33
سرعت 512 بهمون دادند اسمش 512 هست اما سرعت واقعیش 70 کیلوبایت در ثانیه هست!! بعد میخوان بیان پورت 100 مگابایت باهاش سرور راه بندازن؟!! آره میشه راه انداخت کاری نداره.. اسم ان رو هم میزارن پورت 100 mb اما سرعت واقعیش 1 mb !! مثل بقیه سرعتها :d

akbar123sat
December 7th, 2009, 01:53
سرعت 512 بهمون دادند اسمش 512 هست اما سرعت واقعیش 70 کیلوبایت در ثانیه هست!! بعد میخوان بیان پورت 100 مگابایت باهاش سرور راه بندازن؟!! آره میشه راه انداخت کاری نداره.. اسم ان رو هم میزارن پورت 100 mb اما سرعت واقعیش 1 mb !! مثل بقیه سرعتها :d

متاسفانه سرعت اینترنت در ایران فضایی هستش یه موقع هایی از اینترنت م ا ه و ا ر ه ا ی استفاده میکردم رو ست گیت اون موقع فری میداد فکر کنم سال 2004 اون موقع سرعت 1 مگ داشتم خیلی عالی بودش و اینترنت افلاین با سرعت خیلی بالا ولی بعدش که قطع شدش رفتیم سراغ دیال اپ 32 کیلیو بایتی . و ماسفانه این مسله رو هم بگم هنوز در خیلی از مناطق تهران امکان دسترسی به اینرتنت پرسرعت وجود نداره از جمله سعادت اباد پسداران و خیلی از مناطق دیگه که بر روی کابل نوری و پی سی ام و ... هستند که زیاد تخصصیش نمیکنم و در خیلی از شهرستان ها هنوز سرعت 64 و 128 رو ارائه میکنن که این واقعا جای تاسف داره امروز در خبرگزاری ها اعلام شد افغانستان به فیبر نوری پر قدرت مجهز شده که از این پس کلیه کاربران میتونن با هزینه پایین از سرعت بسیار بالا استفاده کنن .

ولی هدف اصلی اصلاع رسانی از شرابط جدید تحریم شرکت های امریکایی علیه ایران هستش که متاسفانه خیلی سخت شده و دیتا سنتر های امرکایی مجبور خواهند شد مشتری های ایرانی رو کات کنن چون اگر این کار رو انجام ندن جریمه خواهند شد و ...منظور همون دیتا سنتر هایی هستند که اعلام میکنن ما با ایران مشکل نداریم ولی حتی حاضر نیستن یک برگه بهتون بدن که سرویس رو به یک شخص در ایران با این ادرس و تلفن و مشخصات فروختن .

delta
December 7th, 2009, 02:11
خوب اگر واقعا اینجوره و ترس برانگیزه دوستان یک فکری و هم فکری کنید ببینید چه خاکی تو سرمون کنیم.منتظر بشینیم یکدفعه بزنند تمام سایتها رو پاک کنند یک آب هم روش بخورند..وحشتناکه که

Online24
December 7th, 2009, 02:23
این مشکل از قدیم الایام وجود داشت !
یادش بخیر یه زمانی Bluehost مشتری های ایرانیشو deport میکرد ما هم از این ور هاست میکردیم مشتری هاشو ( :دی )
( اولتیماتوم 48 ساعته میداد به مشتری ها ! مشتری هاشون هم از ما التماس دعا داشتند و خوب $ میدادند )

حالا اکبر جان کدوم شرکته که سرویس این دوست شما رو بسته ؟

akbar123sat
December 7th, 2009, 09:34
Singlehop Inc البته مثل اینکه زودتر سی پنل این کار رو انجام داده متاسفانه سی پنل بدون هیچ اخطار قبلی این کار رو انجام میده و هیچ راه حلی هم نداره متاسفانه بعدش دیتا سنتر سرویس رو می بنده خلاصه شب خوابیدید صبح بلند میشید می بینید پنل بسته شده .

LoveLife
December 7th, 2009, 10:17
سیاوش قمیشی می گه ! تو مملکت خودمون به ما می گند فراری ! تو غربت هم می گند ترروریست !

هیچ راهی نداره ! اروپایی ها هم باید حواستون باشه ! خدا می دونه کی ما رو بندازند بیرون !

mohebali
December 7th, 2009, 10:38
دوستان یه سوال
یعنی کارو هم اینکارو می کنه
اگه این کارو بکنه که...
آقای میرزا خانی ، آقای صالح ایمن و... اینا میخوان چیکار کنن؟

jgvr
December 7th, 2009, 12:11
یه بار یه خبر رو تو یه سایت خوندم با یکی از مسئول ها صحبت کرده بدند گفته بودن چرا اینقدر سرعت اینترنت توی ایران پایینه و آیا برنامه ای برای بهبود بخشیدن به این وضعیت دارین؟ گفته بود همین اینترنت 56k هم برای کاربران ایرانی کفایت میکنه.

البته منبع و اون شخص یادم نیست چون مال 5-6 ماه پیشه...
خب وقتی طرز تفکر مسئولان اینطوریه توقع چی رو دارین؟ حقمونه باید بکشیم. از افغانستان هم بدتر شدیم...

---------- Post added at 12:11 PM ---------- Previous post was at 12:11 PM ----------

یه بار یه خبر رو تو یه سایت خوندم با یکی از مسئول ها صحبت کرده بدند گفته بودن چرا اینقدر سرعت اینترنت توی ایران پایینه و آیا برنامه ای برای بهبود بخشیدن به این وضعیت دارین؟ گفته بود همین اینترنت 56k هم برای کاربران ایرانی کفایت میکنه.

البته منبع و اون شخص یادم نیست چون مال 5-6 ماه پیشه...
خب وقتی طرز تفکر مسئولان اینطوریه توقع چی رو دارین؟ حقمونه باید بکشیم. از افغانستان هم بدتر شدیم...

pardishosting
December 7th, 2009, 12:22
دوستان یه سوال
یعنی کارو هم اینکارو می کنه
اگه این کارو بکنه که...
آقای میرزا خانی ، آقای صالح ایمن و... اینا میخوان چیکار کنن؟

اینها رو به نام شرکتی از امارات سرویس می گیرند و مشکلی ندارند. شرکت نیکان هاست (طبق گفته خودشون) در امارات ثبت شده.

پاورقی : ما هم مشکلی نداریم. (الحمدالله)

4dmin
December 7th, 2009, 13:40
و ماسفانه این مسله رو هم بگم هنوز در خیلی از مناطق تهران امکان دسترسی به اینرتنت پرسرعت وجود نداره از جمله سعادت اباد پسداران و خیلی از مناطق دیگه که بر روی کابل نوری و پی سی ام و ... هستند که زیاد تخصصیش نمیکنم

اين مشكل خيلي وقته حل شده ضمن اينكه وايمكس هم ارائه ميشه تو اين مناطق:65:

Vahid
December 7th, 2009, 13:43
اینها رو به نام شرکتی از امارات سرویس می گیرند و مشکلی ندارند. شرکت نیکان هاست (طبق گفته خودشون) در امارات ثبت شده.سلام
وقتی بخواند گیر بدند میدند حالا شما هر جا باشید
مثال میزنم چند ماه پیش یه ایمیل اومده بود که اقا این دامین .ir هست و باید از روی نتورک ما پاک بشه ! ( میتونم عکس بگیرم بزارم)
چند وقت بعدش دیدم ریپورت اومده که اقا این دامین محتوای ایرانی (فارسی زبان ) هست در صورتی که دامینش .US بود
ولی خوب یه سری از دیتا سنتر ها پشت گوش میندازند (چون نمیخواند مشتریشونو از دست بدند ) ! و تا اون حد هم دولت آمریکا گیر نیست بهشون ولی اگه شکایت کتبی از یه سایت فارسی بشه و اون طرف هاست شده باشه بدون شک بسته میشه ! و دیتا سنتر باید جریمه پرداخت کنه که کم پیش میاد ....
اگر دقت کرده باشید بیشتر سرویس دهنده های بزرگ هاستینگ ایرانی دارند سرویس هاشون رو منتقل میکنند روی ایران حالا چه VPS چه DED

pardishosting
December 7th, 2009, 14:38
- قوانین ثبت دامنه US یه خورده با قوانین دامنه های بین الملی فرق داره. برای همین ما هم پردیس هاستینگ us رو ثبت نکردیم.

در مورد شکایت هم -- از هر سایتی در هر جای دنیا شکایت بشه اون سایت بسته می شه ! اینم هم ما نمونه داشتیم که سایت با مالکیت غیرایرانی و زبان غیر ایرانی دچار مشکل شده.
اون چیزی که در قانون تجارت امریکا هست اینه که شرکت های امریکایی حق تجارت با افراد ساکن ایران ندارند. حالا شما اگه تو تایلند باش بهت کاری ندارند.

- نکته دوم اینه که قوانین ایالت ها در میزان سخت گیری کمی با هم متفاوت هست که این هم در سخت گیر بودن دیتاسنتر تاثیر داره.

در مورد دیتاسنتر های ایرانی ، اولا ما چیزی به نام دیتاسنتر در ایران نداریم ، یک پورت 1 مگابایت تو ایران به صورت اختصاصی 600 هزار تومان هست اما در امریکا 30 تومان (حداکثر) تازه پورت 1 هم به سرور ها به صورت اختصاصینمی دند ! نکته دوم بحث امنیتی هست ! اینجا هیچی حساب و کتاب نداره اگه مشتری شما مریض باشه و کاری بر خلاف قوانین امنیتی ایران بکنه ، می آند سرور شما رو از دیتاسنتر بر می دارند می برند. ( و احتمالا خود شما رو)
برای همین یه کاربر مریض و مشکل دار کل سرویس دهی شما رو با اختلال روبرو می کنه.

مسائل زیادی هست که امکان سرویس در ایران رو برای ما و برای هر کس غیرقابل قبول می کنه.

Vahid
December 7th, 2009, 15:25
در مورد شکایت هم -- از هر سایتی در هر جای دنیا شکایت بشه اون سایت بسته می شه ! اینم هم ما نمونه داشتیم که سایت با مالکیت غیرایرانی و زبان غیر ایرانی دچار مشکل شده.
در مورد شکایت هم باید بگم خیلی از کشور ها هستند مثل کوبا شما خودتون هم پشت در دیتا سنتر بکشید سرور یکی رو نمیبندن و کاری نمیکنند !
در مورد شکایت هم منظورم اینه که این سایت فارسی هست و چرا روی این دیتا سنتر مثلا امریکایی هاست شده نه شکایت کپی رایت این ها.

اون چیزی که در قانون تجارت امریکا هست اینه که شرکت های امریکایی حق تجارت با افراد ساکن ایران ندارند. حالا شما اگه تو تایلند باش بهت کاری ندارند.
میشه لینک این قانون رو بدید؟ که فقط ایرانی های ساکن ایران سرویس ندید؟
چون موردی که من دیدم با صحبت شما فرق میکنه
در مورد دیتا سنتر توی ایران هم هیچ نظری ندارم چون خیلی کوچیک تر از اونی هستم که بخوام نظر بدم

akbar123sat
December 7th, 2009, 18:44
US companies are banned from doing business with companies or people in Iran

لینک نمیخواد فکر کنم این خیلی روشن باشه راه میفتیم میرم پرچم امریکا رو اتیش میزنیم بعد به امریکا فحش میدیم و ....اون موقع انتظار باید داشته اشیم شرکت های امریکایی بهمون سرویس بدن اقا وحید میش بپرسم اگه شما صاحب یه دیتا سنتر باشی یه جایی تو دنیا بهت بی احترامی کنن پرچم کشورت رو اتیش بزنن بهت فحش بدن حاضری به مردم اون کشور سرویس بفروشی حالا ما کلک میزنیم و از طریق واسطه خرید میکیم این از زرنگی ایرانی ها هستش ولی نباید انتظار داشت بهمون سرویس کامل بدن من اصلا دوست ندارم بحث سیساسی بشه ولی متاسفانه همین مسایل هستش که این مشکلات رو بوجود اورده و هیچ راه حل منطقی فعلا براش وجود نداره .

حالا یه سری ها میگن ما شرکت داریم تو امریکا دفتر داریم و... ولی اینها دلیل نمیشه راحت از روی ای پی متوجه میشن شما از کجا اومدی فقط لازمه دولت امریکا یه ذره فشار بیاره همین اقای خرازی همه سرور های ایرانی ها رو تعطیل میکنه و تموم .
بالاخره تو امریکا قانون حرف اول رو مزینه حتی این قانون برای کانادا و استرالیا هم وجود داره میتونید لینکش رو تو سایت وزارت امورخارجه کانادا ببنید .

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:35 PM ----------

درباره دیتا سنتر های ایران من مدتی باهاشون کار کردن ف ن اوا و دات ک که مفت نمیرزن از 245 ساعت 20 ساعت داون هستند و اصلا اسم سرور رو روش نمیشه گذاشت ولی بهتره یه سری به پردیس بزنید دیتا سنتر اختصاصی پارس ا ن ل ا ی ن به نظر من خیلی خوبه یه جای خیلی با کلاس و مجهز و با تکنلوژی بالا ولی خوب هزینه ها بالا هستش و .... ولی به نظرم بهترینش افر ن ت باشه چون پهنای باند ختصاصی ماهواره ای داره در حدود 30 مکا بایت و خوب هزینه اش هم خوبه و جدیدا هم هاست ا ی ر ا ن از این شرکت سرور می گیره .

ولی خوب راه اندازی یه دیتا سنتر بزرگ کاری نداره یعنی اگر کسی واقعا سرمایه گذاری کنه میتونه جواب بگیره . چون تو ایران هزینه ها پایین هستش فقط مشکل پهنای باند بالا وجود داره که اگه مهیا بشه و خیلی موضوعات دیگه مطمعنا حرف اول رو تو منطقه ما خواهیم زد .

کاش 30 سال قبل الان بودش و ما یک کشور صنعتی بزرگ در اسیا بودیم و قدرت اقتصادی و تکنلوژی بالایی داشتیم .

Vahid
December 7th, 2009, 19:05
لینک نمیخواد فکر کنم این خیلی روشن باشه راه میفتیم میرم پرچم امریکا رو اتیش میزنیم بعد به امریکا فحش میدیم و
عزیزم همه جمع این فروم هم فکر هستند و این کار رو مطلقا قبول ندارند !

قا وحید میش بپرسم اگه شما صاحب یه دیتا سنتر باشی یه جایی تو دنیا بهت بی احترامی کنن پرچم کشورت رو اتیش بزنن بهت فحش بدن حاضری به مردم اون کشور سرویس بفروشی حالا ما کلک میزنیم و از طریق واسطه خرید میکیم این از زرنگی ایرانی ها هستش ولی نباید انتظار داشت بهمون سرویس کامل بدن من اصلا دوست ندارم بحث سیساسی بشه ولی متاسفانه همین مسایل هستش که این مشکلات رو بوجود اورده و هیچ راه حل منطقی فعلا براش وجود نداره .
قطعا سرویس نمیدم !

حالا یه سری ها میگن ما شرکت داریم تو امریکا دفتر داریم و... ولی اینها دلیل نمیشه راحت از روی ای پی متوجه میشن شما از کجا اومدی فقط لازمه دولت امریکا یه ذره فشار بیاره همین اقای خرازی همه سرور های ایرانی ها رو تعطیل میکنه و تموم .
بالاخره تو امریکا قانون حرف اول رو مزینه حتی این قانون برای کانادا و استرالیا هم وجود داره میتونید لینکش رو تو سایت وزارت امورخارجه کانادا ببنید .
خوب یه چیزی هست میگندا ! کج دارو مریز؟ مریض؟ همون
این همون موضوع هست تا یه موفعی صبر میکنند ولی ...

کاش 30 سال قبل الان بودش و ما یک کشور صنعتی بزرگ در اسیا بودیم و قدرت اقتصادی و تکنلوژی بالایی داشتیم .
از این کاش ها من , شما و خیلی های دیگه خوردیم ولی دست ما نیست :-|
و این جماعت العان همین موضوع رو میخواند که کسی که یکم بخواد تحول بده یه کاریش کنند که از تو ایران بده ! به همین راحتی
واقعا تاسفم میخورم برای خودم و برای هم سنی های خودم

pardishosting
December 7th, 2009, 19:21
جناب akbar123sat

اولا می شه اون لینک وزرات خارجه کانادا رو بذارید ما هم ببینیم ؟

- دوما این مسائل ربطی به پرچم آتش زدن نداره ! لطفا از آب گل آلود ماهی نگیرید ! مسائل بین دولت ها رو قاطی مردم یه کشور نکنید ... اگه قرار بحث سیاسی بشه جواب شما محفوظه ! من تا حالا دیتاسنتری رو ندیدم که بگند به خاطر اینکه پرچم کشور ما رو آتش زدید ما بهتون هاست نمی دیدم و از این مسائل.

در مورد دیتاسنر ، اولا مجوز این کار چندین ملیاردتومان هست (فقط مجوز) که به هر کسی هم نمی دند ، که قیمت تجهیزات و امکانات رو هم حساب کنیم سربه هوا می کشه. و همه اینها زمانی حاد می شه که برای یه سرور پورت 2 مگ اختصاصی هم نتونیم بدیم.

akbar123sat
December 7th, 2009, 22:39
جناب akbar123sat

اولا می شه اون لینک وزرات خارجه کانادا رو بذارید ما هم ببینیم ؟

- دوما این مسائل ربطی به پرچم آتش زدن نداره ! لطفا از آب گل آلود ماهی نگیرید ! مسائل بین دولت ها رو قاطی مردم یه کشور نکنید ... اگه قرار بحث سیاسی بشه جواب شما محفوظه ! من تا حالا دیتاسنتری رو ندیدم که بگند به خاطر اینکه پرچم کشور ما رو آتش زدید ما بهتون هاست نمی دیدم و از این مسائل.

در مورد دیتاسنر ، اولا مجوز این کار چندین ملیاردتومان هست (فقط مجوز) که به هر کسی هم نمی دند ، که قیمت تجهیزات و امکانات رو هم حساب کنیم سربه هوا می کشه. و همه اینها زمانی حاد می شه که برای یه سرور پورت 2 مگ اختصاصی هم نتونیم بدیم.

لینکش رو تو همین فروم دیدیم یکی از دوستان نوشته بود کانادا هم داره تحریم میکنه یه خورده تو فروم گشتم ولی چون امروز سرعت فضایی شده نمیتونم پیداش کنم ولی بگردید حتما پیداش میکنید لینک وزورات امور خارجه کانادا هستش اگر مشکل ترجمه هم داشتید بدید همش رو براتون ترجمه میکنم .

درباره استرالیا هم که دیگه من شناخت زیادی دارم چند تا اعضای خانواده من اونجا هستن و زندگی میکنن و اشنایی کامل با قوانین و مقررات اونجا دارم البته این هم تازگی ها در حدود 1 سال پیش اعمال شدش شرکت های اونجا ترجیح نمیدون با ایران deal داشته باشن

iload
December 8th, 2009, 06:42
سلام

به نظر من بهترین انتخاب سرور های داخلی هست . چون هم از خارجیش داشتم و هم از داخلیش . فعلا که دارم از داخلی استفاده میکنم و در یک سال گذشته هیچ مشکلی نداشتم . در صورتی که از امریکا من رو به علت کپی رایت بن کردن .

دوست من کمی دقت کنید !

512 به منظور بیت هست نه بایت که هر بایت 8 بیت هست که با این حساب سرعت دریافت شما با 512 به صورت معمول بایت 64 کیلو بایت باشه ! من تعجب کردم از این گفته شما !؟!؟

اگر دقت کرده باشید وقتی adsl میگیریم بیگن مثلا 1Mb و چون b کوچک نوشته شده منظور بیت ولی اگه بزرگ نوشته میشد منظوربایت بود یعنی پورت 100 Mb که سرور های خوب استفاده میکنند سرعت دریافت در هر ثانیه برابر 12.5 مگابایت در ثانیه است !

mohebali
December 8th, 2009, 09:04
akbar123sat
دوست عزیز اصلا با نظرات شما در مورد بحث های سیاسی موافق نیستم.
تجدید نظر کنید.
نبازید خودتون رو

persian.developer
December 8th, 2009, 10:53
جناب akbar123sat

سلام
دولتها را مردم انتخاب می کنند، دولتها قوانین را به مجلس می فرستند، مجلس تصویب می کند و دیتاسنترها و تمامی شرکتهایی که در آن کشور فعالیت می کنند مجبور هستند که قوانین را بپذیرند و نیازی نیست که به شما بگویند بخاطر پرچم و...
در کشورهای دیگر هم مجوز گرفتن چندین میلیارد هست؟ یا فقط ایران؟

دوست عزیز اصلا با نظرات شما در مورد بحث های سیاسی موافق نیستم.
تجدید نظر کنید.
نبازید خودتون رو
30 سال پرچم آتش زدیم در کدام بخش پیشرفت کردیم؟!

ببخشید که بحث سیاسی رو ادامه دادم...

mohebali
December 8th, 2009, 11:01
دوست عزیز من نمی گم پرچم آتیش زدن خوبه ولی دوستان عزت نس رو میبرن زیر سوال که من با این مخالفم

persian.developer
December 8th, 2009, 11:10
دوست عزیز من نمی گم پرچم آتیش زدن خوبه ولی دوستان عزت نس رو میبرن زیر سوال که من با این مخالفم

عزت نفس ما در فحش دادن به بقیه و پرچم آتش زدن هست؟

mohebali
December 8th, 2009, 11:13
عزیز من که گفتم آتیش زدن درست نیست شما کامل نمی خونی معمولا؟

persian.developer
December 8th, 2009, 11:15
عزیز من که گفتم آتیش زدن درست نیست شما کامل نمی خونی معمولا؟

عزت نفس شما کدام است؟!

LoveLife
December 8th, 2009, 11:36
پرچم هر کشور نشانه آزادی،انتخابات ، شهدا ، مردم و... اون کشور هست ! و ربطی به سیاست نداره ! و نباید آتش زد !

به طور متقابل اونها هم باید آتش بزنند دیگه ؟ ولی فهم دارند و مردم و سیاست رو جدا می کنند !

پرچم ایران رو با الله آتش بزنند چند تا کفن پوش تو خیابونه ؟

من هم اگه دیتاسنتر داشتم به همچین کشوری سرور نمی دادم!

Vahid
December 8th, 2009, 11:37
در مورد تاپیک بحث کنید !

mohebali
December 8th, 2009, 11:40
همین که یه کاری نکنی مثل آقایون وابسته اونا بشی
قرص ومحکم وایسی جلوی زور گویی
ولی بی احترامی نکنی

---------- Post added at 11:40 AM ---------- Previous post was at 11:39 AM ----------

در مورد تاپیک بحث کنید !
چاکر آقا وحید هم هستیم.
فقط بن نکن جونه وی اچ تی!

hamidreza
December 8th, 2009, 12:44
همین که یه کاری نکنی مثل آقایون وابسته اونا بشی
قرص ومحکم وایسی جلوی زور گویی
ولی بی احترامی نکني

لازم شد جلو هموطنات هم وايسي
لازم شد بطري نوشابه هم بكني تو ...
لازم شد بنگ بنگ تو مخ طرف
ولي بي احترامي نكني:78: