PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شروع کار با مجازی ساز ها

parsspace
August 13th, 2012, 19:34
با سلام
بنده یه تازه کار تو زمینه مجازی سازی هستم و اطلاعات ناقصی دارم
میخواستم برای شروع از تجره دوستان استفاده کرده باشم برای همین این تاپیک را راه اندازی کردم
دوستان لطفا کمک کنن که اگه بنده بخوام یه سرور بگیرم و روش وی پی اس راه اندازی کنم از کدام مجازی ساز و کدام نسخه لینوکس استفاده کنم بهتر است.
دوستانی که تجربه ای تو این کار دارن لطفا علت انتخابشونم ذکر کنند.

fara_server
August 13th, 2012, 20:18
فکر میکنم برای شروع سری به این تاپیک بزنید خالی از لطف نباشه:http://www.webhostingtalk.ir/f10/9545/

mosili
August 13th, 2012, 20:25
مجازی ساز به نظر من VMware خوبه . البته لینوکس خودش روی مجازی ساز نصب میشه !
یعنی مجازی ساز میاد تقسیم بندی میکنه سرور رو و شما میتونید روی وی پی اس ها لینوکس یا ویندوز نصب کنید

parsspace
August 13th, 2012, 21:13
سلام دستت درد نکنه تاپیک خوبی بود البته خود در این حد اطلاعات داشتم بیشتر میخوام در رابطه با مجازی سازی اطلاعات کسب کنم
من تا جایی که دیدم بیشتر اوپن وی زد و زن نصب میکنن وی ام ویر و ویرچوال باکس هم رو لپتاپ نصب کردم و استفاده کردم قبلا
من فکر میکنم رو سرور ابتدا باید لینوکس بریزی بعد روش مثلا زن نصب کنی بعد با زن دوباره مجازی سازی کنی. حالا میخوام بدونم برای این نسخه لینوکس کدوم از همه بهتره از لحاظ عملکرد و پایداری و شاید امنیت
چطوری بگم ... مثلا ممکنه زن با توزیع های خانواده دبیان بهتر کار کنه یا از اینجور دلایل

j4b3r
August 14th, 2012, 13:55
سلام
شما مقایسه ای بین مجازی سازها انجام بدید:
xen و kvm و vmaware
سیتم عامل های اماده هم :
citrix xen server
esxi
می تونید سنت او اس نصب کنید با kvm کانفیگ کنید

parsspace
August 14th, 2012, 14:57
والا من یه سرچی که زدم به این نتیجه رسیدم که سیتسم عامل دبیان به همراه مجازی ساز زن نصب کنم.
اونم به خاطر داکیومنت و فروم های پشتیبانی زیادی که دارند و همچنین مزایایی که زن داره.
در مورد سنت او اس و کی وی ام هم تحقیق میکنم. ولی آیا دبیان و زن باهم سازگاری دارند و تو کار مشکلی پیش نمیاد؟