PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتفاقی جالب در مورد یکی از مشتریان

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 18:25
سلام مدتی بود تصمیم گرفته بودم که از مشتری اسکن کارت ملی بگیرم ولی با ناراحتی اکثر مشتری ها روبرو شد
و مشتری فکر میکرد من قصد دارم مشخصاتشو در اختیار کسی بذارم
در صورتی که قرار بود کاملا حفظ بشه و در صورتی که اون فرد کلاه بردار بود بشه یه جورایی باهاش مقابله کرد
ولی از طرف مشتریها به شدت این حرکت رد شد
یه مشتری جدید دارم که نام خودشو در سایت
sj ksf زده بود من متوجه نشدم تا اینکه مشخصات رو ادیت کرد و برای من ایمیل اومد از طریق whmcs

First Name: 'sj' to 'fasfd'
Last Name: 'ksf' to 'asd'
Default Payment Method: '' to 'پرداخت آنلاین توسط کارت های عضو شتاب'
شماره تلفن همراه: '0000000000' to '00000000000000000'

If you are unhappy with any of the changes, you need to login and revert them - this is the only record of the old details

بهش اخطار دادم که تو زبان فارسی من نام fasfd نداریم دیدم سه ایمیل از whmcs پشت سر هم برام اومد

First Name: 'fasfd' to 'jaber'
Last Name: 'asd' to 'rahimifard'

If you are unhappy with any of the changes, you need to login and revert them - this is the only record of the old details.

First Name: 'jaber' to 'ali'
Last Name: 'rahimifard' to 'tajati'

If you are unhappy with any of the changes, you need to login and revert them - this is the only record of the old details.

First Name: 'ali' to 'alireza'
Last Name: 'tajati' to 'jalili'

میبینید دوستان؟ نام ها کاملا جعلی هست و ایشون یه کم وسواس تو انتخاب نام جعلی دارند شما بودید با این فرد چه کار میکردید

srsh
August 7th, 2012, 18:40
با این اوضاع اینترنت و سوء استفاده از مشخصات کاربران میشه
کسی جرات نمیکنه مشخصات کامل خودشو به کسی بده!!!

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 18:42
با این اوضاع اینترنت و سوء استفاده از مشخصات کاربران میشه
کسی جرات نمیکنه مشخصات کامل خودشو به کسی بده!!!
جالبه چرا؟
ما میخوایم با مشخصات چیکار کنیم؟
راستی دیدگاهتون به امضاتون اصلا نمیخوره شما که خودت کارتون فروش شماره ی دانشجوهاست بایدم به همه شک داشته باشید(جالبه امضاتون رو هم حذف کردید بعد از پست من)
http://www.webhostingtalk.ir/f160/47230/
لطفا اسپم ندید منظور من همکاران بود که میاند و نظر میدند

mehrshad.ho
August 7th, 2012, 18:45
چه سرویسی خرید کردند ؟ هاست یا وی پی اس ؟

ما هم خیلی این موارد رو داریم

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 18:47
هاست خریداری کردند
به نظر شما با این دست مشتریان چه میشه کرد؟
خود من ریسلری داشتم که 1 میلیون از ملت کلاه برداری کرد
آیا اینکه ما میگیم مشخصات کاربری رو درست بدید هدفمون سوء استفادست؟

mehrshad.ho
August 7th, 2012, 18:52
بهتره جهت اطمینان مشخصات اولیه رو ذخیره کنید یا ازشون بخواهید که مشخصات صحیح رو وارد کنند
افرادی که vps میگیرند و این کار رو می کنند رو بیشتر دقت کنید چون بعد از اینکه مشخصات عوض می کنند یه خلافی می کنند و دیتاسنتر ابیوز رو می فرسته :105:

payam_shzbax
August 7th, 2012, 18:54
بهترین کار واسه اینکه خیالت راحت شه!
فردا اگر کاری کرد شمارو مسئول میدونن!(نمونش توی همین تالار بو)
سرویسش رو ساسپند کن بگو اسکن شناسنامه رو بفرست! محکم برخورد کن. کسی که 10 تا اسم داره ریگی به کفشش هست
پ.ن: شما یک شرکت ثبت شده هستید. دلیلی واسه ترس اون فرد از دادن این چیز ها وجود نداره!

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 18:56
بهترین کار واسه اینکه خیالت راحت شه!
فردا اگر کاری کرد شمارو مسئول میدونن!(نمونش توی همین تالار بو)
سرویسش رو ساسپند کن بگو اسکن شناسنامه رو بفرست! محکم برخورد کن. کسی که 10 تا اسم داره ریگی به کفشش هست
دقیقا همین طوره فعلا گذاشتم یه پشتیبان 24 ساعته مونیتورش کنه
ولی باور کن این کارو کنم یه تاپیک انتقادی همین جا میزنه بعد هم مدیران اینجا به راحتی تایید میکنند
و مشتری هم فردا میاد تاپیکو میبینه میگه بله اینا کارشون ***ی اطلاعات مشتری هست

m.e
August 7th, 2012, 18:58
بنظر من باید قبل از ثبت سفارش اطلاعات دقیق رو از کاربر گرفت ، اینجور کاربر ها که روزی یک اسم عوض میکنن یقینا ریگی به کفششون هست و ممکنه برای آدم مشکل ایجاد کنن

من خودم برای ثبت سفارش از همه مشتری ها کد ملی و پستی میگیرم ،حتی اگر مشتری کد جعلی هم وارد کنه باز از من یجورایی رفع مسئولیت میشه ، نمونه زیادی هم داشتم مثلا یک کاربری کل قالب و محتوای یک سایتی رو ریپ کرده بود ، تو سایتش استفاده میکرد ، صاحب اصلی سایت شکایت کرد و از فتا تماس گرفتن گفتن مشخصات صاحب سایت رو بده ، منم اطلاعات ثبتی تو whmcs رو دادم بهشون ، بعد دوباره تماس گرفتن گفتن که این مشخصات ، ( اسم و کد ملی ) همخونی نداره ، منم عکس پسور صفحه کاربری مشتری رو دادم خودشون دیدن و بیخال شدن ، خاطرم طولانی شد ، ببخشید. @-)

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 19:00
البته من هرگز با یه تلفن مشخصات کاربری نمیدم به کسی حتی اگه پلیس باشه
هیچوقت تلفنی نمیشه این کارهارو کرد
ولی خب نمونش ریسلر خود من که کلی پول کلاه برداری کرد و چون مشخصاتش جعلی بود الان داره اون پولهارو میخوره یه آبم روش

mehrshad.ho
August 7th, 2012, 19:01
ولی باور کن این کارو کنم یه تاپیک انتقادی همین جا میزنه بعد هم مدیران اینجا به راحتی تایید میکنند
و مشتری هم فردا میاد تاپیکو میبینه میگه بله اینا کارشون ***ی اطلاعات مشتری هست

مشتری اگه میزبان رو خوب بشناسه با یک تاپیک نظرش عوض نمیشه
یه مشتری داشتیم ip ش قفل شده بود بعد میگفت من دان شدم تاپیک باز کرده بود میگفت 2 روزه از ما خبری نیست

SajjadM2
August 7th, 2012, 19:02
به حال شما چه فرقی داره اگه مشکلی پیش بیاد کسی به شما گیر نمیده که :(( :"> شاید دوست . نداره تویه این اینترنت به بزرگترین ادیمن سایت هم نمیشه اعتماد کرد من خودم ازم کلاه برداری کردن که میگم :-ss

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 19:02
مشتری اگه میزبان رو خوب بشناسه با یک تاپیک نظرش عوض نمیشه
یه مشتری داشتیم ip ش قفل شده بود بعد میگفت من دان شدم تاپیک باز کرده بود میگفت 2 روزه از ما خبری نیست
دقیقا حق با شماست ولی از اونجا که 85 درصد سایت ها موزیک هستند و چیز پی ان مشتری همین شک کنه که مشخصات واقعی باید بده کلا میره حتی اگه شما بهترین شرکت میزبانی هم باشی
شایعه میشه اینا از مشخصات کاربری سوء استفاده میکنند
در صورتی که تا حالا ما این کارو نکردیم و نخواهیم کرد

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 19:03
به حال شما چه فرقی داره اگه مشکلی پیش بیاد کسی به شما گیر نمیده که :(( :"> شاید دوست . نداره تویه این اینترنت به بزرگترین ادیمن سایت هم نمیشه اعتماد کرد من خودم ازم کلاه برداری کردن که میگم :-ss
نگید عزیز تو همین انجمن یه یوزری داشتیم که مشتریش پول کلاه برداری میکرد یه تاپیک زد در این مورد که پلیس گفته چون مشخصاتشو نداری تو هم همدستی از کجا معلوم تو بدون رسیدگی براش بستر جرم رو محیا کردی بنده خدا بعد از اون تاپیک خبری ازش نشد

payam_shzbax
August 7th, 2012, 19:04
و مشتری هم فردا میاد تاپیکو میبینه میگه بله اینا کارشون ***ی اطلاعات مشتری هستنمیتونی که 24 ساعته 1 سال بپاییش که . مگه کار شما اینه؟ کافیه 1 ساعت 1 fake page بزنه کارت یه بدبختیو خالی کنه! شما مسئولی! اونجا هم که میری شما رو خدای نکرده *** می دونن. ساس کن ازش اطلاعات کامل بگیر

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 19:06
نمیتونی که 24 ساعته 1 سال بپاییش که . مگه کار شما اینه؟ کافیه 1 ساعت 1 fake page بزنه کارت یه بدبختیو خالی کنه! شما مسئولی! اونجا هم که میری شما رو خدای نکرده *** می دونن. ساس کن ازش اطلاعات کامل بگیر
به نظر نمیاد کلاه بردار باشه
سایت موزیک داره میزنه و هنوز نیوک رو هم نصب نکرده کامل
احتمالا ترسیده مشخصاتشو بدیم ارشاد بابت سایت موزیکش
ببینید گیر کیا افتادیم به خدا

payam_shzbax
August 7th, 2012, 19:08
به نظر نمیاد کلاه بردار باشه
سایت موزیک داره میزنه و هنوز نیوک رو هم نصب نکرده کامل
احتمالا ترسیده مشخصاتشو بدیم ارشاد بابت سایت موزیکش
ببینید گیر کیا افتادیم به خدا
بگو بابا یاشار توکلی ماهیانه 10 میلیون از روی سایت رپفا می خوره ! :)) میان تورو بگیرن؟؟؟

shivahost
August 7th, 2012, 19:11
آخه ارشاد بخواد به اینا گیر بده راحت می گیره! مگه این ها شماره حساب و ... به طرفشون که تبلیغات میده نمی دهند؟

DeLtAvPs
August 7th, 2012, 19:43
اشكان جان شما هم زياد سخت نگير
كدوم يكي از شركت ها بزرگ هاستينگ ايران اين كارو ميكنند؟
به عنوان مثال ميگم هاست ايران و .. كه بيش از 20000 يوزر دارند به نظرت وقتشو دارند؟
شما ميگي نمايندت كلاهبرداري كرده
خوب از اين به بعد از نماينده هات مشخصات كامل بگير
مشتري رو ولش كن مشتري هاي امروزي نصفشون وي پي اني هستند و نصفشون موزيكي

Ashkankamangar.ir
August 7th, 2012, 19:45
DeLtAvPs (http://www.webhostingtalk.ir/member/38842/)
عزیز
خودمم تو همین فکر هستم
ولی هاستیران تا اسکن کارت ملی ندی هاست رو فعال نمیکنه

shivahost
August 7th, 2012, 20:10
عزیز
خودمم تو همین فکر هستم
ولی هاستیران تا اسکن کارت ملی ندی هاست رو فعال نمیکنه

اونی که بخواد کارش رو بکنه ، می کنه! اسکن کارت ملی هم کارش یک فتوشاپه!

alef1
August 7th, 2012, 20:13
با سلام
با تمام احترامی که برای جناب کمانگر قائل هستم فکر می کنم بهتره ازادی افراد در اینترنت حفظ بشه
من در این انجمن شاهد سیاست حفظ مشخصات مشتریان توسط شما بودم (در مورد اون ریسلری که تمدید نمیکرد)
اما به نظر من مسئولیت کلاهبرداری دیگران با شما نیست و بهتره افراد آزادانه بیان و از سرویس ها استفاده کنند
البته بی تردید اگر مشکلی ایجاد کردند محکم و شدید برخورد کنید حتما
اما ندادن مشخصات واقعی اگر مشتری از اصول انسانی برخوردار باشه مشکلی ایجاد نمیکنه و با روح آزاد اینترنت هم سازگاره
امیدوارم جسارتی نکرده باشم، فقط نظرمو عرض کردم

DeLtAvPs
August 7th, 2012, 20:14
اونی که بخواد کارش رو بکنه ، می کنه! اسکن کارت ملی هم کارش یک فتوشاپه!

حرف اين دوستمون تاييد ميشه
بايد وريفاي كني
مثلا شماره موبايل رو كه ميدي زنگ بزني و از اين حرفا

Mr.Roham
August 7th, 2012, 21:15
بگو بابا یاشار توکلی ماهیانه 10 میلیون از روی سایت رپفا می خوره ! :)) میان تورو بگیرن؟؟؟
رپفا که رد مقابل تهران موزیک هیچ
ماهی خدا تومن در میارن النن تمام مواردی مقایرت با قوانین جرایم رایانه ای و ..... رو دارن نمیگیرن
بیان اونو بگیرن
سایت هاست دی ال هم که دیگه هیچی