PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش بروز رسانی Kernel در لینوکس

---
August 6th, 2012, 21:04
سلام
برای کار کردن با کرنل پیشنهاد میکنم کتاب Linux Kernel in a Nutshell رو بخونید چاپ 2006 خواستید بنده این کتاب رو به صورت CHM و PDF دارم میتونم در اختیارتون بگذارم .
اما ساده ترین راه ارتقای کرنل رو توی این فیلم سعی کردم آموزش بدم برای کسانی که اطلاعات زیادی ندارن و درواقع حرفه ای نیستند . برای کامپایل چندین راه هم وجود داره که شما عزیزان میتونید با سرچ کردن به اون راه ها دست پیدا کنید .
عزیزان کرنل رو روی سنت او اس کامپایل کردم درواقع روی ماشین های Redhat تست شده و استفاده در ماشینهای Debian / UBUNTU به عهده ی خودتون میباشد .
ممکن هست در طول ارتقا با ارور هایی مواجه بشید که میتونید توی همین تاپیک ارور ها رو برای رفع به اشتراک بگذارید .
ارور ماژول vmware_baloon رو بنده نتونستم رفعش کنم اگر کسی تونست کمکی کنه خوشحال میشم اما این ارور مشکلی رو ایجاد نمیکنه میتونید مثل بنده ازش صرف نظر کنید .
مدت زمان تقریبی عملیات ارتقا 1 ساعت هست که امکان داره بیشتر هم بشه پس اگر بیشتر شد نگران نباشید و صبور باشید .
آموزش پچ کردن هم به زودی براتون خواهم گذاشت .
با تشکر از دوستان
موفق باشید
7638

majidisaloo1
August 6th, 2012, 21:08
ممنون به خاطر آموزش یادم میاد دنبالش میگشتم قبلا ها که کدش رو با هزار تا زحمت به دست آوردم
ممنون به خاطر حس آموزش

---
August 6th, 2012, 21:13
دستورات مورد نیاز پیوست شد .

vpsiran
August 8th, 2012, 08:57
دوست عزیز من الان انجام دادم وقتی ریبوت میکنم و با کرنل جدید میخوام بیام بالا تو بوت گیر میکنه و بالا نمیاد کسی میدونه مشکل از کجاست؟

alieblice
August 8th, 2012, 17:20
دوست عزیز من الان انجام دادم وقتی ریبوت میکنم و با کرنل جدید میخوام بیام بالا تو بوت گیر میکنه و بالا نمیاد کسی میدونه مشکل از کجاست؟

با این مقدار اطلاعات نمیشه جواب داد باید اطلاعات بیشتری بدین . مثلا ارورها . مرحله دقیق تره گیر کردن .

احیانا وارد ramfs نمیشه ؟

---
August 8th, 2012, 17:34
مراحل رو دقیق پیش رفتید ؟
تنظیمات Grub رو انجام دادید؟
بیشتر توضیح بدید همونطور که دوستمون گفتند با این اطلاعات نمیشه کاری انجام داد
اما نگران نباشید کرنل قبلی هنوز روی سیستم وجود داره پس از ریبوت وارد منوی گراب بشید و کرنل قبلی رو انتخاب کنید

vpsiran
August 8th, 2012, 17:58
مراحل رو دقیق پیش رفتید ؟
تنظیمات Grub رو انجام دادید؟
بیشتر توضیح بدید همونطور که دوستمون گفتند با این اطلاعات نمیشه کاری انجام داد
اما نگران نباشید کرنل قبلی هنوز روی سیستم وجود داره پس از ریبوت وارد منوی گراب بشید و کرنل قبلی رو انتخاب کنید
بله عزیز وارد کرنل قبلی میشه ولی با کرنل جدید مشکل داره مراحل رو دقیقا انجام دادم بدون مشکل نصب شد ولی مشکل تو بالا اومدن اونه من هم عکسی از ارور هنگام بوت رو گزاشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

http://up.irantrack.com/images/gigyzzblkugtbqs9t41a.jpg

vpsiran
August 8th, 2012, 19:34
به نظزم مشکل از فایل grub.conf هستش دوستان دستور معادل update-grub درابونتو در centos چیه ؟

---
August 8th, 2012, 19:56
ابونتو از grub ورژن 2 استفاده میکنه
که البته معادل دستور گراب آپدیت همین sudo grub-update هست .
Grub 2 Basics - Ubuntu Forums (http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1195275)

vpsiran
August 8th, 2012, 20:02
ابونتو از grub ورژن 2 استفاده میکنه
که البته معادل دستور گراب آپدیت همین sudo grub-update هست .
Grub 2 Basics - Ubuntu Forums (http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1195275)
دوست عزیز معادل این دستور رو در centos میخوام چون این دستور تو centos کار نمیکنه

سوال دوم دوست گرامی شما تو فیلم از چه توزیعی از لینوکس و چه ورژنی استفاده کردید؟

---
August 8th, 2012, 20:05
شما اقدام به نصب کرنل 2.6.35.13 کردید که یه سری مراحل خاص داره مثلا ساخت initramfs و ...
شما باید پچ میکردید نه کامپایل دوباره آموزش پچ کردن رو در فیلمی جداگانه بهتون خواهم داد
بنده از Linux CentOS 6.3 استفاده کردم و زمانی که شما grub.conf یا menu.lst رو ویرایش کردید نیازی به اجرای دستور grub-update ندارید فقط ریبوت کنید .

vpsiran
August 8th, 2012, 20:39
شما اقدام به نصب کرنل 2.6.35.13 کردید که یه سری مراحل خاص داره مثلا ساخت initramfs و ...
شما باید پچ میکردید نه کامپایل دوباره آموزش پچ کردن رو در فیلمی جداگانه بهتون خواهم داد
بنده از Linux CentOS 6.3 استفاده کردم و زمانی که شما grub.conf یا menu.lst رو ویرایش کردید نیازی به اجرای دستور grub-update ندارید فقط ریبوت کنید .

ممنون بابت جوابتون ولی دوست عزیز من ورژن کرنل 3.4.7 همونی که شما در فیلم نصب کردید رو هم روی centos 5.8 هم قبلا نصب کردم ارورهای زیر رو بعد دستور make داد مجبور شدم ورژن 2.6.35.13 رو نصب کنم که اونم اونطوری شد به نظرتون ارور زیر مربوط به چی هستش؟

/usr/include/time.h:105: error: conflicting types for ‘timer_t’
/usr/include/linux/types.h:22: error: previous declaration of ‘timer_t’ was here
In file included from /usr/include/linux/input.h:14,
from samples/hidraw/hid-example.c:14:
/usr/include/sys/types.h:235: error: conflicting types for ‘blkcnt_t’
/usr/include/linux/types.h:114: error: previous declaration of ‘blkcnt_t’ was here
samples/hidraw/hid-example.c: In function ‘bus_str’:
samples/hidraw/hid-example.c:171: error: ‘BUS_VIRTUAL’ undeclared (first use in this function)
samples/hidraw/hid-example.c:171: error: (Each undeclared identifier is reported only once
samples/hidraw/hid-example.c:171: error: for each function it appears in.)
make[2]: *** [samples/hidraw/hid-example] Error 1
make[1]: *** [samples/hidraw] Error 2
make: *** [vmlinux] Error 2

دوست عزیز من بی صبرانه منتظر فیلم آموزش پچ کردن شما هستم یه دنیا ممنون میشم اگه لطف کنید اون کتابی که گفتید واسه کرنل رو با فرمت pdf اش رو بزارید

ممنون

---
August 11th, 2012, 14:47
ممنون بابت جوابتون ولی دوست عزیز من ورژن کرنل 3.4.7 همونی که شما در فیلم نصب کردید رو هم روی centos 5.8 هم قبلا نصب کردم ارورهای زیر رو بعد دستور make داد مجبور شدم ورژن 2.6.35.13 رو نصب کنم که اونم اونطوری شد به نظرتون ارور زیر مربوط به چی هستش؟

/usr/include/time.h:105: error: conflicting types for ‘timer_t’
/usr/include/linux/types.h:22: error: previous declaration of ‘timer_t’ was here
/usr/include/linux/types.h:114: error: previous declaration of ‘blkcnt_t’ was here
samples/hidraw/hid-example.c:171: error: ‘BUS_VIRTUAL’ undeclared (first use in this function)
samples/hidraw/hid-example.c:171: error: (Each undeclared identifier is reported only once

دوست عزیز من بی صبرانه منتظر فیلم آموزش پچ کردن شما هستم یه دنیا ممنون میشم اگه لطف کنید اون کتابی که گفتید واسه کرنل رو با فرمت pdf اش رو بزارید

ممنون
روی سروتون Xen نصب نیست ؟ کنترل پنل چطور ؟
این رو توی یک فایل C ذخری کنید بعدش کامپایل کنید ببینید اجرا میشه یا خیر

#include <stdio.h>
#include <sys/types.h>
#include <sys/socket.h>
#include <linux/if.h>
#include <netinet/ip.h>

int
main ()
{
printf ("Hello world!\n");
}

vpsiran
August 11th, 2012, 16:30
نه عزیز مشکلی نداشت اجرا کردم اضافه کنم من دارم رو vmware workstation رو لوکال این کارو انجام میدم الان ورژن 2.6.19 کامبایل شد ولی بعضی ورژن های بالاتر نمیشه

xratu
August 11th, 2012, 18:07
اگه لطف کنید کتاب رو بصورت pdf قرار بدید ممنون میشم.

doomhammer65ir
August 11th, 2012, 18:42
هسته 3.4 که نصبیده اید در برابر 2.6 بهره وری خیلی بالاتری دارد ؟
ارزش نصب کردن دارد ؟

---
August 12th, 2012, 01:59
کتاب Linux Kernel In a Nutshell پیوست شد .

vpsiran
August 12th, 2012, 02:33
کتاب Linux Kernel In a Nutshell پیوست شد .

ممنون از دوست خوبمون که وقت گذاشتن واسه ما دوست عزیز طبق صحبتی هم که باهاتون کردم رایج ترین ارورها که هنگام کامبایل و بعد از ردن دستور make میاد ارور های زیر هستش من چندین بار و چندین کرنل رو بررسی کردم دیدم ورژن 2.6.19 کامبایل شد و ارور نداد ولی ورژن های بالاتر تمامی ارور های زیر رو دادند با سرچی که داشتم به سایتی رسدم که تو بیغام خصوصی بهتون دادم که گفته بودن باید هدر فایل هایی که ارور میدنو تغییر بدید ولی من دقیقا نمیدونم کجارو و چطور تغییر بدم ممنون میشم راهنمایی کنید دیگه انقدر به مشکل خوردم خسته شدم بازم ممنون

usr/include/time.h:105: error: conflicting types for ‘timer_t’

vpsiran
August 12th, 2012, 02:38
روی سروتون Xen نصب نیست ؟ کنترل پنل چطور ؟
این رو توی یک فایل C ذخری کنید بعدش کامپایل کنید ببینید اجرا میشه یا خیر

#include <stdio.h>
#include <sys/types.h>
#include <sys/socket.h>
#include <linux/if.h>
#include <netinet/ip.h>

int
main ()
{
printf ("Hello world!\n");
}

دوست عزیز این کار رو هم انجام دادم بدون مشکل انجام شد مطمئن شدم مشکل از هدر فایل هایی است که باعث ارور میشن که باید تغییر کنن ولی نمیدونم چطوری

---
August 12th, 2012, 13:38
این دستورات رو اجرا کنید و اینجا خروجیش رو بنویسید .

//cheking for Tools
# gcc --version
# ld -v
# make --version
# fdformat --version
# depmod -V

ترجیحا یک بار gcc پاک کنید و دوباره نصب کنید .

vpsiran
August 12th, 2012, 17:03
این دستورات رو اجرا کنید و اینجا خروجیش رو بنویسید .

//cheking for Tools
# gcc --version
# ld -v
# make --version
# fdformat --version
# depmod -V

ترجیحا یک بار gcc پاک کنید و دوباره نصب کنید .
دوست خوبم فکر نکنم از بکیج ها باشه چون تماما همه نصب بودن حتی gcc اخرین ورژن رو هم از سورس کامبایل و نصب کردم با اون هم تست کردم

1-gcc (GCC) 4.1.2 20080704 (Red Hat 4.1.2-52)

2-GNU ld version 2.17.50.0.6-20.el5 20061020

3-GNU Make 3.81

4-fdformat (util-linux 2.13-pre7)

5-module-init-tools 3.3-pre2

nanotech
March 12th, 2013, 01:12
دستورات برای free bsd یکسان هست ؟

---
March 12th, 2013, 02:29
ممنون از دوست خوبمون که وقت گذاشتن واسه ما دوست عزیز طبق صحبتی هم که باهاتون کردم رایج ترین ارورها که هنگام کامبایل و بعد از ردن دستور make میاد ارور های زیر هستش من چندین بار و چندین کرنل رو بررسی کردم دیدم ورژن 2.6.19 کامبایل شد و ارور نداد ولی ورژن های بالاتر تمامی ارور های زیر رو دادند با سرچی که داشتم به سایتی رسدم که تو بیغام خصوصی بهتون دادم که گفته بودن باید هدر فایل هایی که ارور میدنو تغییر بدید ولی من دقیقا نمیدونم کجارو و چطور تغییر بدم ممنون میشم راهنمایی کنید دیگه انقدر به مشکل خوردم خسته شدم بازم ممنون

usr/include/time.h:105: error: conflicting types for ‘timer_t’

دوست خوبم فکر نکنم از بکیج ها باشه چون تماما همه نصب بودن حتی gcc اخرین ورژن رو هم از سورس کامبایل و نصب کردم با اون هم تست کردم

1-gcc (GCC) 4.1.2 20080704 (Red Hat 4.1.2-52)

2-GNU ld version 2.17.50.0.6-20.el5 20061020

3-GNU Make 3.81

4-fdformat (util-linux 2.13-pre7)

5-module-init-tools 3.3-pre2
یک بار کرنل هدرز رو چک کنید یا در صورت نیاز هدر ها رو دوباره نصب کنید .
ببینید چطور میشه .

دستورات برای free bsd یکسان هست ؟
سلام خیر
متفاوت هست .