PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خطای ntdlr

ahmad.h
August 4th, 2012, 09:00
سلام،اول بگم اون تاپیکی که در این مورد گذاشتین توو انجمن رو خوندم ولی بکارم نیومد!
من توو درایو c ویندوز سون دارم و توو درایو g ویندوز ایکس پی،تا چند وقت پیش حال هردوشون خوب بود که یروز مجبور شدم ویندوز سون رو مجددا نصب کنم
با این کار فقط سون بالا میومد،از نرم افزار EasyBCD استفاده کردم که بوت ایکس پی رو درست کنم اما خطای NTLDR میداد،
برای رفع این خطا از طریق سی دی ویندوز رفتم به cmd و دستورات زیر رو تایپ کردم(بر اساس چیزایی که یاد گرفته بودم)

خب اول درایو ویندوز رو مشخص کردم
\copy h:\i386\ntldr :c
\copy h:\i386\ntdetect.com :c
bootcfg /reuild
(البته یبار هم به جای حرف c از حرف g که محل نصب ویندوز ایکس پی هست استفاده کردم)
بعد از اون گزینه yes رو زدم بعدش چندتا چیز دیگه میخواست که من دیگه توو آموزش هایی که گرفته بودم ندیده بودم و مجبور شدم exit کنم

با اینکارا تونستم از طریق EasyBCD بوت ایکس پی رو راه بندازم،الان میره داخل ویندوز ایکس پی اما به صفحه ی خوش آمد گویی که میرسم دیگه تکون نمیخوره و یکسره میمونه تا خاموش یا ریستش کنی
با سی ویندوز هم که خواستم ریکاوری کنم(F2) عمل نمیکنه،فک کنم میگه درایوتو مشخص کن و اینا...

میدونم میشه با نصب مجدد ویندوز از شر همه ی اینا خلاص شد،ولی میخواستم ببینم به جز نصب مجدد راه دیگه ای هم وجود داره...بیشتر برای یادگیری...