PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Php کاران لطفا برای یادگیری php راهنمایی کنید

soheyl_ir89
August 2nd, 2012, 18:48
سلام دوستان

بالاخره پس از مدت ها که قصد داشتم شروع به مطالعه PHP+MySQL کنم، از این هفته شروع به مشاهده سی دی های آموزشی کردم،
سی دی های یکی از شرکت ها رو دارم می بینم و بعد سی دی PHP5 شرکت دیگه ایو می بینم،
یه کتاب هم دارم که بعدا یه نگاهی بهش می ندازم.

خوشبختانه طرح ها و ایده های خوبی برای راه اندازی سایت هایی دارم که کاملا قابل اجرا هستن؛
از این بابت خدا رو شاکرم
چون واقعا خیلی از دوستانو می بینم که دانششو دارن، اما طرحی ندارن.
ایده هامو با یادگیری php می تونم پیاده سازی کنم،
این روزا در حین یادگیری، طرحامو روی کاغذ می نویسم و توسعه شون می دم.
اولین طرحم، از نظر برنامه نویسی، تقریبا ساده س و بعد از یادگیری با اجرای اون، مشکلاتم برطرف می شه انشاالله.

خواستم با دوستان مشورت کنم؛
مراحلی که دارم می رم درسته؟
نیاز به کار دیگه ای هست؟
راستی کلاس هم می خوام برم؛ اما بعد از این که شروع به طراحی کردم؛
به خاطر این که کارامو استانداردتر انجام بدم و تا اون موقع سوالات و مشکلاتم مشخص شده باشن
و از استاد بپرسم. نه این که دوره م تموم شد تازه سوالا بیان سراغم!

با سپاس از دوستانی که تجربه شونو در اختیار بنده و سایر دوستانی که این موضوعو مشاهده می کنن می ذارن.

php.online
August 2nd, 2012, 20:03
از من میشنوی قدم به قدم و با آموزشت پیش بری. اینجوری نباشه که چند تا کد یادگرفتی بخوای بری سایت بسازی. چون از ادامه یادگیری میمونی

rezaonline.net
August 2nd, 2012, 20:16
مباحث امینیتی ، نفوذ ها تزریق ها رو بررسی کن

soheyl_ir89
August 4th, 2012, 09:53
ممنون دوستان
دوستان دیگه نظری دارید بفرمایید
می دونید که زمان مهمه و نمی خوام تجربه ها رو تکرار کنم
و زمانو از دست بدم

rezaonline.net
August 4th, 2012, 12:38
تجربه کردن در این مورد چیز مفیده ، تا میتونید کار کنید .
پروژه هایی رو که میسازید ، فقط یک بار بسازید در ابتدا . و در صورت بروز مشکلات جدی اون رو کامل حذف کنید و یک پروژه جدید بنویسید و جایگزین کنید.
این باعث میشه با تکرار دوباره هر پروژه ، تغییرات و اصلاحاتی در ساختار بدید که بطور غیر ارادی باعث میشه نظمی به کارهاتون بدید .
در همین ابتدا درست بنویسید و مستند سازی کنید .
مثلاً وقتی تابعی رو تعریف میکند دقیقاً بالاش بنویسی که این تابع چه پارامتر هایی میگیره و چی خروجی میده .
مثلاً یک تابع که عمل جمع رو انجام میده

/**
* function add two number
*
* author : sohyeyl
*
* @ param int $x
* @param int $y
* @return int
**/
function _add($x,$y)
{
return $x + $y;
}

این یک نمونه مستند سازی بود .

در مورد درست نوشتن هم برنامه نویسها اغلب هر کدام به طبق یک اصولی مینویسند که من واقعاً استایل نوشتن CI رو میپسندم و پیشنهاد میکنم به همین شیوه کدهاتون رو بنویسید تا خواناتر باشه
Style Guide : CodeIgniter User Guide (http://www.codeigniter.com/user_guide/general/styleguide.html)

در آخر هم یک نکته عرض کنم در مورد ثبت اطلاعات در دیتابیس ، شما باید اون چیزی رو که انتظار دارید ، اجازه ذخیره در دیتابیس بدهید .
بطور مثال شما یک ورودی name دارید که در دیتابیس یک فیلد ساختید با طول 255 !
حالا اگر اسکنر یا کاربری مقداری بیشتر از این محدوده وارد کند ، خطای sql میگیرید ! و این یک باگ محسوب میشود اگرچه یک باگ امنیتی نیست .
و مورد دیگر سمت سرور همه چیز را دوباره چک کنید ، سمت کلاینت همه چیز قابل تغییر است .
مثلاً همان مثال بالا اگر یک فرم بسازید با input maxlength=255 کاربر نمیتواند بیشتر از این وارد کند اما چون سمت سرور است میتواند با برنامه هایی چون "havij" در خواست ها را بدون این محدودیت ارسال کند و ...
پس سمت کاربر همه چیز قابل تغییر است .

موفق باشید

soheyl_ir89
November 1st, 2012, 19:04
دوستان تاخیری در روند یادگیری داشتم

لطفا دوستان نظراتونو بدید

iraniandata
November 1st, 2012, 22:38
سلام
برای یادگیری پی اچ پی بهتره رو کد بیشتر کار کنید
تحقیقات وسیعی انجام بدید
خواستید از طریق آیدی با بنده تماس بگیرید
ان شاء الله که موفق خواهید شد

soheyl_ir89
November 1st, 2012, 23:35
سلام
برای یادگیری پی اچ پی بهتره رو کد بیشتر کار کنید
تحقیقات وسیعی انجام بدید
خواستید از طریق آیدی با بنده تماس بگیرید
ان شاء الله که موفق خواهید شد
سپاس دوست عزیز
آی.دی تو ندادی
حتما مزاحمت می شم

rezaei1374
November 1st, 2012, 23:57
برای آیدی روی 9516 برید

secure_host
November 2nd, 2012, 00:07
مباحث امینیتی ، نفوذ ها تزریق ها رو بررسی کن

با تشکر باب گوشزد مسایل امنیتی !!! به جهت تکمیل حرف این دوستمون لینک های زیر می تواند شما را در فراگیری مشکلات امنیتی و نحوه برطرف نمودن مشکلات کمک شایانی کند

https://www.owasp.org/index.php/Category:Attack
https://www.owasp.org/index.php/Category:Vulnerability
https://www.owasp.org/index.php/Cheat_Sheets
https://www.owasp.org/index.php/OWASP_Training_Schedules

parsspace
November 2nd, 2012, 12:08
تفاوتی که php با همه زبان های دیگه داره کتابخانه غنی اونه.
توصیح میکنم فعلا اصلا به فکر مباحث امنیتی و برنامه نویسی شی گرا نباشید.
در درجه اول فیلمهاتون رو بدون اینکه بخواید چیزی یاد بگیرید فقط نگاه کنید.
در مرحله دوم فایل chm مربوط به راهنمای توابع php رو دانلود کنید ( از تو خود سایتش میتونید دریافت کنید )
یه دوره ۱ هفته ای فقط توی لیست فانکشنها بگردین و عملکردشون رو ببینید. نیازی هم نیست با جزییاتش آشنا بشید فقط کافیه بدونید به فانکشن چیکار میکنه. مثال هایی هم از عملکردش هست که میتونید ملاحظه کنید.
بعد میتونم بگم آمادگی یادگیری دارید ولی یادگیریتون باید با عمل همراه باشه پس یک پروژه برای خودتون تعریف کنید. برای شروع فکر کنم وبلاگ تک نفره پروژه خوبی باشه. یا یک سامانه فروش mp3.
سناریوی سایتتون رو روی کاغذ پیاده سازی کنید و شروع کنید به انجام پروژه و هرجا گیر کردید سرچ کنید.
در مرحله بعد سعی کنید علاوه بر امکانات فعلی امکانات دیگه ای بهش اضافه کنید.
در مرحله بعد کدهایی که نوشتید رو بازبینی کنید و در صورت امکان بهینه سازی کنید.
در مرحله بعد هم به امنیتش بپردازید.
چند تا پروژه کوچیک با این روش انجام بدین تا دستتون راه بی افته.
توصیه اکید میکنم فعلا وارد مباحث شی گرایی نشید تا زمانی که بهش احساس نیاز کنید.
php زبان برنامه نویسی هست که از شی گرایی پشتیبانی میکنه ولی لزوما نیازی به استفاده از کلاسها در برنامه نیست. در php بیشتر بر روی توابع مانور بدین تا کلاس ها. سعی کنید جهت راحتی کار خود توابعی تعریف کنید.
بنده قصد ندارم مزایای شی گرایی را زیر سوال ببرم ولی در وب بهینه بودن و سرعت اجرا از همه چیز مهمتر است.
جهت انجام پروژه های بزرگتر نیاز هست که شما تعدادی کلاس جهت راحتی کار خود تعریف نمایید.

rezaonline.net
November 2nd, 2012, 17:54
چند تا پروژه کوچیک با این روش انجام بدین تا دستتون راه بی افته.
قبول اما برنامه نویسی چیزی نیست که با تمرین حرفه ای شد ، ورزش که نیست !‌

php زبان برنامه نویسی هست که از شی گرایی پشتیبانی میکنه ولی لزوما نیازی به استفاده از کلاسها در برنامه نیست. در php بیشتر بر روی توابع مانور بدین تا کلاس ها. سعی کنید جهت راحتی کار خود توابعی تعریف کنید.
اینم قبول ، اما قبول کن داری بد عادتشون میکنی :-p
توی php 4 لزوماً اگه کل ساختار اسکریپت فانکشنال بود به کسی برنمیخورد اما توی php5 اگه نتونید سیستم رو oop پیاده کنید ، اون سیستم فقط به درد خودتون میخوره :-p
چیزی که یه برنامه نویسی مبتدی رو از یه برنامه نویسی متوسط تمییز میده استفاده از oop هست و چیزی که یک برنامه نویس متوسط رو از یک برنامه نویس حرفه ای تمییز میده پیاده سازی بهترین منطق و ساختار با oop هست .
لزومی نداره 400 تا برنامه تمرینی بنویسید !
4 تا برنامه خوب بنویسید و تکمیلش کنید کفایت میکنه .