PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جوملا یا وردپرس!

novinvps.com
December 1st, 2009, 02:06
سلام
برای سایت دانلود که طبیعتا seo بودنش خیلی مهم هستش ! که تو گوگل بره و....
کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟
جوملا ( همراه با قالب اختصاصی )
یا
وردپرس ( قالب های معمولی که در دسترس همه هستند )

بی طرفانه دوستان نظر بدید

alireza66
December 1st, 2009, 07:37
جوملا بنظر من خیلی حرفه ای تر و بهتره.

وردپرس بیشتر بدرد بلاگ میخوره.

Sajad
December 1st, 2009, 08:54
جوملا.
وردپرس به سرور فشار میاره !

hamed323
December 1st, 2009, 09:11
سایت دانلود=دیتالایف انجین

mehdi24
December 1st, 2009, 09:13
بین این دوتا جوملا بهتریه ولی درکل برای سایتای دانلود بهتره از نیوک مشهدی تیم یا دیتالایف استفاده بشه.

Behsazan Host
December 1st, 2009, 10:18
من هم مثل همه ی دوستان جوملا رو توصیه میکنم

IFACO.Net
December 1st, 2009, 10:37
درصد سئوی جوملا خیلی بهتر از سیستم های دیگه هست (خودم شخصا تجربه کردم ! )

Mohsen
December 1st, 2009, 10:41
با احترام به نظر همه دوستان! ورد پرس سیستم مدیریت محتوای آینده هست! دیگه عصر جوملا و مامبو و ... سر اومده!
اگه فروم هم می‌خواید داشته باشید نیوک، اگه نه ورد پرس!!!
در مورد فشار به سی پی یو و اینا هم بستگی داره که قالبتون چطوری باشه و از چه افزونه‌های استفاده کرده باشین و آدرس دهی رو رو چه حالتی گذاشته باشین!
در کل برای انتشار محتوای متنی بهترین سیستم وردپرس هست، شک نکنید!
سئو هم بیشتر بستگی به نحوه استفاده از سیستم و افزونه‌هاش داره تا خود سیستم!

Vahid
December 1st, 2009, 10:59
من بودم wp رو نصب میکردم;)

Persianscript
December 1st, 2009, 12:02
جومپرس... :دی

از نظر سئو و... وردپرس بهتره

من هر سایتی خواسته باشم راه بندازم میرم سراغ وردپرس. فروشگاه و گالرس عکس و وبلاگ و دانلود سنتر و...

Domain
December 1st, 2009, 12:07
من خودم اکثراً با جوملا کار کردم.
ولی سئو کارا گرایش خاصی به وردپرس دارن.

hamed323
December 1st, 2009, 12:36
سئو :
1-وردپرس
2-دیتالایف
آخرش هم جوملا (تجربه شخصی) ....وردپرس خوبه ولی دیتالایف قابلیت اینو داره که به هر شکل و شمایلی در آد ..(گالری عکسٰ-فروشگاه-دانلود سنتر-هاستینگ و .............)

novinvps.com
December 1st, 2009, 15:14
دوستان ! لود کردن صفحه در جوملا خوبه ؟
من خودم خیلی از وردپرس خوشم میاد ولی کسی نیست قالب اختصاصی و یا مناسبی بهم بده
ولی دوستم طراح قالب های جوملا هستش ، در نتیجه میتونم قالب اختصاصی داشته باشم !
به نظرتون برای سایت دانلود جوملایی بشم ؟

HugeServer
December 1st, 2009, 15:23
سئو وردپرس بهتره

goldstar
December 1st, 2009, 16:04
جوملا سیستمی هست که همه کار باهاش میتونین انجام بدین!
و مشکل سئو هم در جوملا با نصب کامپونت هایی قابل ارتقا است.
اما اگر هدفتون بیشتر سئو هست از مامبو میتونین استفاده کنید

iSoheil
December 1st, 2009, 17:14
من نظرات بقیه رو خوندم!
ولی Wordpress رو انتخاب میکنم.
جوملا بدرد نمیخوره.

hamed323
December 1st, 2009, 17:24
جوملا سیستمی هست که همه کار باهاش میتونین انجام بدین!
و مشکل سئو هم در جوملا با نصب کامپونت هایی قابل ارتقا است.
اما اگر هدفتون بیشتر سئو هست از مامبو میتونین استفاده کنید

دور نیوک و مامبو رو خط بکشید ...

alireza66
December 1st, 2009, 17:24
اگر جوملا محبوب نبود، SEO ش خوب نبود، قوی نبود، امن نبود،... نه رنک سایت رسمیش joomla.org تو گوگل 9 میشد و نه فرومش اینقد معروف میشد /:)

هر سایتی رنک 9 نداره دوستان، میدونید خودتون......مثلا یاهو داره

next
December 1st, 2009, 21:24
فقط جوملا
میلیون ها نفر ازش استفاده می کنند
هزاران نفر دولاپر جوملا هستند در سراسر دنیا و روش کار می کنند
سئو عالی
تمپلت فراوان
و . . .

Kambiz
December 1st, 2009, 21:45
اشتباه نکن عزیز
برای سایت دانلود فقط movable type
من پارسال خیلی تحقیق کردم
بهترین هستش
اما باید براش خرج کنی
بعد از این هم ورد پرس خوبه
موفق باشی

Woshka
December 2nd, 2009, 16:11
بیخودی نگید جوملا سئوش خوبه ورد پرس خوبه یا این خوبه و اون بده
با یه تغیرات جزئی تو کانفیگ جولا میتونید لینک های موتور جستوجو دوست بسازسد که ورد پرس خودکار داره
کامپوننتی به نام sh404 هست که حتی دسته بندی میکنه
چیزه دیگه اینه مه وردپرس حودکار سرویس پینگ بک داره ولی جوملا باید روش نصب شه و فقط آرتیکل هایی که کتگوری بندی شدن پینگ بک می شن
سوم انه که وردپرس با پلاگین تگی که داره میشه میزان اینترنال لینک و کیورد رو افزایش داد که جوملا با یه ماژول میشه این کارو کرد
سوم سرعت که دوستان جوملا برای هدف های عظیم ساخته شده پس به مراتب دیتابیس عظیم تر و مراحل معتلفی برای انجام عملیات طی میکنه پس موتور جوستوجویی مثل گوگولی که اخیرا امتیاز دهی با توجه به سرعت صفحه تو الگوریتمش گذاشته وردپرس در شرایط یکسان امتاز بهتری میگیره چون همش 10 12 تا تیبل داره :d
ولی اینو یادون نره که جوملا همه کار ازش بر میاد ولی وردپرس بیشتر فقط به درد بلاگ می خوره

ولی اینو یادتون نره که این ها همه چیز SEO نیست و تنها استحون بندی یک وب سایت برا SEO هستش
امیدوارم از جهل تونسته باشم درتون بیارم و تنها با یه میگن سر نکنید
برید مطالعه کنید
به یزدان که گر ما خرد داشتسم
کجا این سرانجام بد داشتیم

Metalik
December 2nd, 2009, 17:29
Only Wordpress

g3naa
December 2nd, 2009, 20:03
به نظر من هر دو تاش خوبه
ولی کار با وردپرس خیلی راحته
جوملا کمی سخته

KamranOnline
December 2nd, 2009, 22:54
هیچ کدوم فقط Drupal !

سئو یعنی Drupal که واقعا قوی هست !

usefee
December 3rd, 2009, 10:43
به نظرم بهتره از بحثهای حاشیه ای و یا تعصبی فاصله بگیریم .
ببینین دوست عزیز ، همیشه دو چیز با هم قابل قیاس نیستن . قیاس پی اچ پی با آ اس پی دات نت ، قیاس دست با پا ، قیاس جوملا با وردپرس و قیاس روز و شب ، تماما مثل هم هستن . حالا با این تفاسیر آیا به نظر شما اینگونه قیاس ها صحیحه !؟
اما در مورد سوالتون که از لحاظ سئو کدوم بهتره باید بگم که با توجه به پست های دوستان درسته که توی جوملا با افزودن چندتا کامپوننت و . . . بشه جوملا رو از لحاظ سئو قوی کرد اما بحث سئو توی وردپرس ، موردیه که ذاتا بهش توجه شده و داخلش وجود داره و با استفاده از اضافات ، حتی میشه تا درجات خیلی بالایی ارتقا دادش . اما باز هم میگم این دو از لحاظ کارایی با هم متفاوت هستن و به همین دلیل هاست که همه سایت ها رو با وردپرس بالا نمیارن و یا اینکه هنوز جوملا از بهترین سیستم های مدیریت محتوای دنیاست .

novinvps.com
December 4th, 2009, 18:00
من اول بحثم هم گفتم !
برای سایت دانلود ! میخوام جنگ که نمیخوام کنم که مقایسه روشون انجام بشه
بعضی ها نیوک کار هستند
بعضی ها جوملا
و بعضی ها هم وردپرس
و حالا برای سایت دانلود ! کدام یک ؟

Domain
December 5th, 2009, 00:33
من اول بحثم هم گفتم !
بعضی ها نیوک کار هستند
بعضی ها جوملا
و بعضی ها هم وردپرس
به نظرم dle برای این کار مناسب تره! :54:

Elessar
December 5th, 2009, 05:08
من اول بحثم هم گفتم !
بعضی ها نیوک کار هستند
بعضی ها جوملا
و بعضی ها هم وردپرس

دوست عزیز، هردوتاشون توی seo عالی هستند، فرق جوملا و وردپرس از این نظر تفاوت بین 99 و 100 هست! بنظر من واسه انتخاب بهتره چیزهای دیگه رو مد نظر قرار بدید، چیزهایی از این دست که: مثلا کار با کدومشون واستون راحت تره، کدوم بیشتر خواسته هاتون رو برطرف می کنه، کدوم پلاگین یا افزونه های مورد نیاز شما رو داره، به یوزر منیجمنت احتیاج دارید یا نه، لینک ها رو می خواید از روی سرور خودتون بدید یا از جای دیگه و...چیزهای اینطوری، بعد انتخاب کنید!
وگرنه از نظر seo هرکدوم رو که انتخاب کنید، با انجام کارهای روتین که واسه سئو انجام میشه، به سطح قابل قبول از نظر خود اسکریپت می رسند! و باقی موضوع به محتوی شما مربوطه!

Sepahrad
December 5th, 2009, 08:18
باسلام
---------------
بنده یکی از پشتیبانان Mitra CMS هستم :) خدمتتون باید عرض کنم که شما که دارید WP رو با Joomla مقایسه میکنید بهتر هست که Mitra رو با این ها مقایسه کنید .
شاید بگید میترا از روی جوملا بنا شده ولی باید خدمتتون عرض کنم که میترا کلی روش نرم افزار جانبی داره که شما باید روی Joomla نصبش کنید . بنده سایت فروشگاه , دانلود , هاستینگ , کرک , خبری و ... هر سایتی که بگید رو با میترا میتونم راه اندازی کنم . فکر کنم اگه میترا رو هم وارد این میدان رقابت کنی بهتر هست . از میترا 2 استفاده کنید و لذت ببرید.

WP هم بیشتر به درد وبلاگ یا سایت های ساده میخوره , اگر شما کارت حرفه ای شد باید از نرم افزار های حرفه ای کمک بگیری .

در مورد SEO هم باید عرض کنم که هردوشون خویند . حتی از نظر من میترا و جوملا سر ترند توی seo . این حرف ها حرف چند ساله پشتیبان این CMS بود .

یادتون باشه میترا و جوملا کلی نرم افزار جانبی دارند که بقیه سی ام اس ها فاقد آن هستند.

موفق باشید :53:

fox999
December 5th, 2009, 14:02
البته با جوملا اما ربطی به قالبش نداره ....البته قالب های خیلی سنگین / فلش / جاوا بحثش جداست .

Metalik
December 5th, 2009, 14:15
وردپرس:
1. نصب بسیار ساده! فقط تنظیم دیتابیس و اجرای فایل install
2. قالب های فارسی فراوان، فارسی سازی قالب بسیار ساده است
3. کاملا seo و ماژول all in one seo کاملا رایگان به راحتی در گوگل ایندکس شوید
4. قسمت مدیریت بسیار قوی و ساده
5. نصب ماژول ها بسیار ساده تنها با کلیک بر روی نصب! نیازی به آپلود و تنظیم خاصی نیست
6. امنیت مطلوب
7. به روز رسانی فوق العاده، هر چند روز یک بار یه نسخه جدید ازش می آد بیرون (در عرض 1 ماه مجبور شدم 3 بار وردپرس رو بروزرسانی کنم تنها با یک کلیک :دی)
و هزاران مزیت دیگر!!

Woshka
December 6th, 2009, 04:44
هیچکی نمیگیری چی گفتم
عجب
وردپر به درد وبلاگ می خوره و افزونه هایی که برای مثلا فروشگاه روش نصب میشه قابلیت کامل نداره
من کاملا هردو شون رو تجزیه تحلیل کردم ولی کسی گوش نداد
رو جوملا یه کامپوننت وردپرس بریزی هم خوده ورد پر میشه و هم جوملا ولب کامپوننتش پولیه

Drupal خیلی عالیه ولی سخته

ولی یک ذزه گامتو بالا تر ببر و خودت رو کتر محدود کن
چرا اصلا CMS
یک چیزی پیدا کن که مخصوص مدیریت دانلود باشه
من قدرت CMS ها رو ناچیز نمی گیرم ولی اگه می خوای کاملا مخصوص دانلود باشه محتوایی نداری(conent) که بخوای به دنبال مدیریت محتوا باشی
اگه می خوای جوملا کار کنی DOC MAN هستش که عالیه و یا Phoca Download هم هست که خوبه
و یا طبق اونچه که گفتم یه برنامه م خصوص دانلود پیدا کن و یا حتی بخر
E107 هم چیرا بدکی نداره یه نیگاهی بنداز که تو ورژن جدیدی که می خوان بیرون بدن گفتن یه کار می کنیم ویبولتین رو بوخویم تو فروم و خیلی چیزاش بهتر میشه و مدیریت دانلود هم زیاد داره سئوش هم میگن سر خود اوکی شدست
لینک ملحقات جوملا رو گذاشتم
برای سئوش هم کمک خواستی بپرس
Download (http://www.phoca.cz/download/category/4-phoca-download-component)
Downloads | DOCman 1.4 (http://www.joomlatools.eu/downloads/cat_view/8-docman.html)

Kambiz
December 6th, 2009, 11:08
من به شخصه به ورد پرس خیلی تکیه می کنم
اما الان دنبال سی ا اس هستم که بالا تر از ورد پرس باشه یعنی هدف تولیدش برای وبلاگ نباشه
می خوام سی ام اس خفنی باشه
دوستان چیزی به ذهنشون می رسه ؟

jgvr
December 6th, 2009, 13:09
. به روز رسانی فوق العاده، هر چند روز یک بار یه نسخه جدید ازش می آد بیرون (در عرض 1 ماه مجبور شدم 3 بار وردپرس رو بروزرسانی کنم تنها با یک کلیک :دی)

من نمیدونم چرا همه فکر میکنن هرچی زود به زود آپدیت میشه خوبه...
این نشون دهنده ضعف سیستم هست که هر چند روز یه بار اصلاحش میکنن و مشکلاتش رو برطرف میکنن.

به نظر من جوملا و میترا عالیه ولی هم کار باهاش سخته و هم باید سر کیسه رو حسابی شل کنی...
وردپرس بیشتر به درد کارهای متنی و وبلاگ میخوره.
ولی برای یه سایت دانلود دیتالایف فوق العادس مخصوصا از نظر امکانات.
نیوک هم به نظر من باید کامل دورش رو خط بکشی. البته نظر شخصی منه...

usefee
December 7th, 2009, 18:56
من اول بحثم هم گفتم !
بعضی ها نیوک کار هستند
بعضی ها جوملا
و بعضی ها هم وردپرس
پس بهتره از زدن چنین تاپیک های بی نتیجه ای اجتناب کنید .
اون چیزی که معمولا وجود داره اینه که همچین تاپیکهایی راه به جایی نمی برن و نه شما ، بلکه هیچ کس دیگه ای بعد از شما هم که به این مشکل برخورد کرده باشه نمیتونه از محتویات این تاپیک استفاده مفید کنه . به نظرم بهتر بود به جای زدن تاپیک ، یه نگاهی به سایتهایی که دارن ازین سیستم ها استفاده میکنن میکردین و مقاله های علمی رو که در این باره وجود داره مطالعه کنید (فقط یه پیشنهاد بود ، نه دخالت :79:)

WP هم بیشتر به درد وبلاگ یا سایت های ساده میخوره :53:
به نظرتون کم لطفی نکردین :-b ؟

---------- Post added at 06:56 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

من نمیدونم چرا همه فکر میکنن هرچی زود به زود آپدیت میشه خوبه...
این نشون دهنده ضعف سیستم هست که هر چند روز یه بار اصلاحش میکنن و مشکلاتش رو برطرف میکنن.

به نظر من جوملا و میترا عالیه ولی هم کار باهاش سخته و هم باید سر کیسه رو حسابی شل کنی...
وردپرس بیشتر به درد کارهای متنی و وبلاگ میخوره.
ولی برای یه سایت دانلود دیتالایف فوق العادس مخصوصا از نظر امکانات.
نیوک هم به نظر من باید کامل دورش رو خط بکشی. البته نظر شخصی منه...
زود آپدیت شدن شاید دلیل خوبی برای استحکام و پشتیبانی قوی از یک سیستم نباشه ، اما نمیشه هم ازش به عنوان یک نقص نام برد . . . :106:
بازم با این گفته مخالفم که وردپرس بیشتر به درد وبلاگ میخوره . این که من از توانایی ها و استعدادهای یک فرد آگاه نباشم دلیل بر بی عرضگی و ناتوان بودن اون شخص نیست :65:
باقی موارد هم چون نظر شخصیتون هست و قابل احترام ، در موردش صحبتی نمیکنم . :-*

next
December 9th, 2009, 08:39
من به شخصه به ورد پرس خیلی تکیه می کنم
اما الان دنبال سی ا اس هستم که بالا تر از ورد پرس باشه یعنی هدف تولیدش برای وبلاگ نباشه
می خوام سی ام اس خفنی باشه
دوستان چیزی به ذهنشون می رسه ؟

به دنبال سی ام اس خفن هستید . . .
Dot Cms فایل زیپش حجمی بالای 100 مگا بایت داره !

arix
September 4th, 2010, 23:51
اول اینکه انتخاب بین این دو اولین کاریه که یک مدیر سایت انجام می ده و تا آخرش هم باید پای انتخابش باشه.پس بر عکس دوستان و سروران که البته مسلما اطلاعاتشون از من خیلی بیشتر است من فکر می کنم که این بحث خیلی هم پر اهمیت است

راستش من با هر دو کار کردم.توی نت هم زیاد می گردم و نظرات دیگران را در این مورد زیاد خوندم
توی جفتشون می شه مطلب نوشت و ارسال کرد.نظرات رو کنترل کرد و از این کار ها که 90 درصد کاربران هم همین انتظار رو دارن.حالا اسمشون رو هر چیزی که دوست دارین بذارین : سی ام اس ، بلاگ ، خاله ، عمه یا هر چیز دیگه

من برای استفاده ی حرفه ای با تعداد بازدید کننده بالا نظر می دهم:

وردپرس کش درست و حسابی نداره(خودم بهتر از همه می دونم که کلی افزونه در این ارتباط داره ولی بحث مقایسه است).یعنی اگر روی یک هاست اشتراکی با جوملا جواب بگیرین با سالی یک قرون دو زار ممکنه با وردپرس مجبور شین ماهی 20 تا 30 تومن بابت یک VDS با رم 512 هزینه کنید.اینها همه جدای هزینه های مانیتورینگ و منیج VDS است
ولی در عوض امنیت وردپرس بیشتر است.شما می توانید برای اثبات گفته من گوگل کنید.در تمام انجمن های هک اگر بخواهند یک سایتی را در هاست اشتراکی هدف قرار دهند با آی پی می گردند یک جوملا روی همان سرور پیدا می کنند و عین آب خوردن جوملا و بعدش کل سرور رو می خوابونند که واقعا اینجا باید گفت خاک تو سر جوملا
پس اگر می خواهید هزینه های سنگین پرداخت کنید ولی در عوض یک چیز امن داشته باشید و از VDS استفاده کنید از وردپرس بهره بگیرید.ولی اگر می خواهید روی هاست اشتراکی فعالیت کنید جوملا با کش فوق العاده اش بهترین گزینه برای ساسپند نشدن و تمام نشدن پهنای باند شماست.توجه کنید که در هاست اشتراکی اصولا رعایت امنیت معنا نداره.چون هر کدوم از چند هزار تا سایتی که رو سرور هست رو بزنن سایت شما هم باهاش می ره هوا.پس توی هاست اشتراکی سعی کنید از یک جایی بگیرید که بک آپ مرتب تهیه می کنه و خودتون رو اصلا درگیر مسایل امنیتی نکنید

حالا برویم سراغ سایت با بازدید کم:

آقا کاملا سلیقه ایه.میون سایت ها بگرد و قالب ها و قیافه هاشون رو ببین.چند تا عکس از کنترل پنل ها ببین.با هر کدوم که حال کردی همون رو انتخاب کن.نیازی به هزینه هم نیست.خود وردپرس و جوملا که رایگان اند.برو یک دامنه هم از Dot TK - Renaming The Internet (http://www.dot.tk) مجانی بگیر.بعد هم برو تو gigfa.com پنج و نیم گیگ هاست اشتراکی رایگان با آموزش های عالی و امکانات تقریبا نامحدود همه رو به رایگان بگیر و حالشو ببر.بازدیدت رو تا چند هزار در ماه جواب گو است

پی نوشت : اگر فکر می کنید سایتتون طوریه که یکی ممکنه باهاتون پدر کشتگی پیدا کنه و یا منبع درامدتون از سایت است حتی اگر روی هاست اشتراکی هم که باشید باز هم امنیت برای شما بسیار مهم خواهد بود.لذا من به شما وردپرس را پیشنهاد می کنم.برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

كاملترين مرجع دانلود مديريت محتواي فارسي - ۵ افزونه برای ارتقا امنیت وردپرس (http://cmsdownload.ir/content/view/178/79/)
http://www.shahvar.net/1387/06/03/%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%8A%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3/
نهایت امنیت وردپرس با پانزده ترفند امنیتی (http://zangoole.com/1387/10/30/15steps-to-maximum-wordpress-security/)

پی نوشت 2:همان طور که در نظر چند تا از دوستان هم در بالا ذکر شد جوملا برای اهداف بالاتر از یک وبلاگ طراحی شده است.در حقیقت جدای همه این ها جوملا یک چیز دارد که وردپرس خوابش را هم نمی بیند و اون تعیین سطح دسترسی کاربران است.اگر با انجمن ها کار کرده باشید حتما دیده اید که کلی گزینه برای هر کاربر و گروه برای تعیین دسترسی وجود دارد.در جوملا شما می توانید تعیین کنید که مثلا یکی فقط بتواند نظرات را مدیریت کند و یا یکی در یک دسته ای بتواند مطلب بنویسد .کی بتونه نظر خودش را پاک کنه؟برای کی ها عکس آنتی اسپم بات نباشه و ....پس این موضوع را نیز می توانید با توجه به نیازتان مد نظر بگیرید.
امیدوارم که توانسته باشم کمکی کرده باشم

با تشکر از توجه شما
ارادتمند

p30boy
May 18th, 2011, 02:46
دوستان چرا بحث را منحرف ميكنيد براي سايت دانلود از همه بهتر وردپرس و مووبل تايپ هستش ميگم كه براي سايت دانلود مووبل تايپ و وردپرس بهتره چون ساختارشون بهتره ولي مووبل تايپ اولش هزينه داره كه شامل طراحي قالب و ... ميشه و دليل محكمتر مووبل تايپ اينه كه اكثر سايت هاي بزرگ مثل ميهن دانلود و اسان دانلود و پي سي دانلود و ... دارند از مووبل تايپ استفاده ميكنند ولي سايت هاي بزرگ ديگه اي هم هستند كه دارند از وردپرش استفاده ميكنند مثل دانلودها و البرز دانلود و ... كه همگي اين سايت هاي معرفي شده از بزرگترين هاي دانلود فارسي هستند
حالا باز مونده يه نظر خودت عزيز ولي به نظر من اگه پول داري هزينه كن مووبل تايپ را اجرا كن و قالب اختصاصي مثل ميهن دانلود و پي سي دانلود و ... طراحي كن و كارهاي ديگه مثل تبليغ و ... ولي نه اگه ميخواي هم وردپرس هست كه به نظرم هيچ كم و كسري از مووبل تايپ نداره و مثل سايت هاي البرز دانلود و ...
حالا مونده به خودت برو يه تحقيقي كن كنترل پنل ادمين هر دو را ببين و از نظر سئو مقايسه كن و از نظر محبوبيت هركدوم و اينكه سايت هاي برزگ چرا اين دو سيستم را انتخاب كردند تحقيق كن و در نهايت يكيشو انتخاب كن

نكته اخر = هردوتاشون عين هم هستند و هيچ فرقي ندارند ولي بازم خودت بايد انتخاب كني

من خودم شخصا جوملا را بهترين ميبينم در همه نظر ولي به دانلود نميخوره جوملا,ولي اگه خواستي فروشگاه و سايت گالري تصاوير و شركتي و تجاري و ... به غير از دانلود راه اندازي كني جوملا را انتخاب كن و شك نكن

بدرود

mom
May 18th, 2011, 09:56
اول باید مشخص کنی چه نوع پورتالی روی میخوای نصب کنی
دوست داری سریع سئو داشته باشی؟
دوست داری راحت دل و روده ی سایتتو به هم بریزی و به همان سادگی انرا دوبار جمع و جور کنی؟
دوست داری سریع رنک بگیری؟
جواب اینها درون وردپرس خلاصه میشه

نوع دوم
دوست داری کیفیت قالبی که نصب میکنی عالی باشه
دوست داری گرافیک و کیفیت تصاویر عالیتر از هر مدیریت محتوائی نمایش داده بشه؟
دوست داری سیستمی داشته باشی که باثبات تر از وردپرس و دیتالایف باشه؟
دوست داری سایتت یک پشتیبانی خوب - رایگان و با استادان خوب داشته باشه؟(مامبو)
دوست داری قالبها را راحت تر از هر سیستم دیگری ویرایش و به دلخواه تغییر بد؟
دوست داری از تبلیغات با کیفیت عالی استفاده کنی؟

جواب اینها درون جوملا نهفتست

اما در الکسا و گوگل...... جوملا هرگز به پای وردپرس نمیرسه

تنها ظعف وردپرس بی ثبات بودن ان در استفاده ار افزونه هاست.. برخی افزونه های وردپرس واقعا نیاز به دقت زیاد دارند.. در غیر اینصوررت وردپرس شما 3 سوته میپره

هرچند وردپرس اصلا مدیریت محتوا نیست که قابل مقایسه با جوملا باشه.. شاید در اینده به مدیریت محتوا متحول شود اما هنوز واسش زوده
ولی مزیتهائی که در بخش بهینه سازی سئو و سادگی کار با وردپرس هست.. در هیچ مدیریت محتوای دیگری نیست..
واین راز شکستن رکود 35 میلیونی استفاده از وردپرس است..
با اینحال از لحاظ پایداری من جوملا را بیشتر قبول دارم

---------- Post added at 09:56 AM ---------- Previous post was at 09:33 AM ----------

نكته اخر = هردوتاشون عين هم هستند و هيچ فرقي ندارند ولي بازم خودت بايد انتخاب كني

خیر در استفاده از منابع وردپرس 5 برابر جوملا مصرف دارد
چنانچه کسی برای همیشه میخواهد از وردپرس استفاده کند مطمئنن در اینده نیاز به یک سرور مجازی خوب یا یک vds نرمال دارد
من اینرا تجربه کردم .. در هاست اشتراکی بعداز 5 ماه میزبانم دیگه به من سرور نداد.. حتی جائی افر دادم و شرطم را استفاده از وردپرس مالتی یوزر یا معمولی قرار دادم.... اما فقط 2 یا 3 نفر جواب دادن
این یعنی اینکه وردپرس خوره ی رم و پهنای باند است چیزی که میزبان اشتراکی از ان فراریست..اما در عوض این خورگی رم و بندویت منجر به سئو و رنک خوب میشود

parmis_data
May 18th, 2011, 10:07
با جوملا موافقم

MagicVps.Com
May 18th, 2011, 10:21
این تاپیک مال سال 2009 بوده بعداز این همه مدت برای چی این تاپیک کشیدن برون

parmis_data
May 18th, 2011, 10:39
بله گویا حق با شماست!
من به این دلیل که تاپیک جزء آخرین ارسال های امروز بود پاسخ دادم :))

iranamovie
May 18th, 2011, 11:19
از نظر من وردپرس بهتره
شما به یه قال جدید و سئو حرفه ای میتونید کاره خودتونوحرفه ای شروع کنید

mom
May 18th, 2011, 11:37
این تاپیک مال سال 2009 بوده بعداز این همه مدت برای چی این تاپیک کشیدن برون

بر فرض اینکه مال 2000 بوده
مگر چیزی از اهمیت موضوع کاسته میشه؟

ماهم همچین مشنگ نیستیم که ندانیم داریم کجا پست میدهیم

نمیدانم این فرهنگ چگونه توی مخ ماها کوبیده شده که تاپیک قدیمی نباید بهروز بشه
خوب اگر چنین استدلالی درسته باشه که فاتحه انجمنها خوندست
انوقت شاهد 100 ها تاپیک موازی با یک نام و محتوا خواهیم بود

Max00_h
August 17th, 2011, 23:45
سلام
من ميخوام يه سايت دو زبانه راه بندازم كدومو پيشنهاد ميكنيد؟
ممنون

sazsaz
August 18th, 2011, 02:12
سلام
کاملا موافقم هر چیز قدیمی را که آدم دور نمی ندازه به صرف قدیمی بودن اگه اینطوره باید ما پدرمون و پدربزرگمون و همچنین مادرمون و مادر بزرگمون را بندازیم دور نه عزیز طلا همیشه ارزش خودش را داره
---------------------------------------------------------------------------------------------
ببینید به من کارم طراحی قالب برای کلیه مدیریتهاست از وردپرس و دیتالایف و جوملا گرفته تا انجمن ها بگذریم . قبلا کمی وردپرس ضعیف بود ولی الان به جرات با داشتن نزدیک به 60 هزار افزونه بزرگترین و قوی ترین سیستم مدیریت محتوا است می تونید امتحان کنید تنها سیستمی هست که توی لوکال آپدیت می شه بقیه چی باید دانلود کنی و بذاری توی حلقش اونم شاید درست در بیاد و خوب آپدیت بشه یا نه شما نود32 را چطور به روز می کنی وردپرس سریع تر توی لوکال آپدیت می شه
شما توی تاپیک های هک و امنیت بگردید هیچ وقت هسته وردپرس مشکل امنیتی نداشته اگه می بینید نسخه جدید می یاد به خاطر این هستش که در بقیه زوایا داره به روز می شه بقیه سیستم ها را هم نگاه کنید و باگهاشون هر یک ماه یک بار پیدا می شه

وردپرس بدون افزونه هم دارای سئو قابل قبولی هست ولی بقیه سیستم ها را باید 12 ماژول و مامپونت نصب کرد تا شاید توی جستجوگرها پدیدار بشه

در مورد قالب هم باید گفت برای همه سیستم ها می شه بهترین قالب را زد متاسفانه چون طراح قالب وردپرس خوب وجود نداره می گیم قالبش وبلاگ گونه هست و گرنه وردپرس را می شه عالی کرد می تونی به راحتی از فلش استفاده کنی می تونی از همه چی استفاده کنی وردپرس به گفته اونا که چیزی حالیشون هست پرنده آزادی هست که می تونه همه جا بپره بدون محدودیت
من وردپرس را توصیه می کنم
درضمن سایت من با وردپرس هست می تونید نگاه کنید
هر قالبی چه جوملا و یا هر مدیریت دیگه هم به وردپرس تبدیل می کنیم

SazgarWeb
August 18th, 2011, 04:01
خب جوملا نسبتا کارۀیی بالاتری داره دوست عزیز ولی من خودم به شخصه وردپرس رو ترجیح میدم
اگه داخل سایتهای خارجی هم سرچ کنی اکثرا وردپرس رو استفاده می کنن چون سئو بهتری داره

sazsaz
August 18th, 2011, 04:12
بله در عمل دقیقا حرف شما درسته ولی اگر ما با افزونه های وردپرس آشنا بودیم بیشتر وردپرس کار می کردیم
مثلا افزونه emember یک افزونه ای هست پولی ولی خیلی کارا را که توی وردپرس نیازه انجام می ده ولی تا حالا من توی سایت های ایرانی نامی ازش نشنیدم

Max00_h
August 18th, 2011, 17:22
دوستان عزيز كسي جواب منا نميده
ممنون

Yashar1989
August 18th, 2011, 17:49
دوستان عزيز كسي جواب منا نميده
ممنون

پست بعدیت رو خوندی؟
قطعاً وردپرس بهترینه

sazsaz
August 18th, 2011, 18:04
من می گم وردپرس چون خیلی راحت تر هستی یه نسخه فارسی یه نسخه انگلیسی تمام