PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب با سایت الکسا

sina
November 30th, 2009, 22:35
حدود 2 هفته ای هست که از یکی از دوستانی که در همین فروم هم هاست میفروشند، هاست تهیه کردم و سایتم را به سرورشون انتقال دادم و آی پی اختصاصی هم برای سایتم تهیه کردم.
حالا یک مشکل خیلی عجیبی برام پیش آمده، از زمانی که سایت را به هاست جدید انتقال دادم، سایت alexa.com اصلا سایت را مونیتور نمیکنه و طی همین دو هفته الکسا رنکم از حدود 200 هزار به 500 هزار رسیده و همینجوری داره زیاد میشه.این در حالی هست که بازدید کننده من بیشتر از قبل هم شده.
هر چی هم تو اینترنت جستجو کردم دلیلی برای این موضوع پیدا نکردم، ظاهرا تو نت هیچ کس این مشکل را نداره که یکباره سایت الکسا اصلا یک دامین را مونیتور نکنه!
از دوستی هم که ازش هاست تهیه کردم هم درخواست زسیدگی دادم که گفتند نمیدونند دلیلش چی میتونه باشه.

از دوستان، کسی میدونه دلیلش چی میتونه باشه؟
ممنون

delta
November 30th, 2009, 22:38
اسم سایتتون رو حداقل ذکر کنید تا بررسی بشه

mehdi20
November 30th, 2009, 22:45
شاید بدلیل تغییر آی پی باشه .

Vahid
November 30th, 2009, 22:49
ایپیت alexa رو میتونه پینگ کنه؟
بیشتر میخوره مال ایپی باشه
هیچ تغیری ندادی؟

sina
November 30th, 2009, 23:25
ممنون از دوستانی که پاسخ دادند.

اسم سایتتون رو حداقل ذکر کنید تا بررسی بشه

دامین mihanfilm.com میباشد.

شاید بدلیل تغییر آی پی باشه .

طی چندین سال گذشته بارها هاست سایتهامو تغییر دادم که طبیعتا آی پی هم تغییر میکنه ولی هیچ وقت با چنین مشکلی بر نخورده بودم.

ایپیت alexa رو میتونه پینگ کنه؟
بیشتر میخوره مال ایپی باشه
هیچ تغیری ندادی؟

فکر میکنم آی پی میتونه به الکسا پینگ داشته باشه. البته زیاد مطمئن نیستم. برای تست این موضوع یکی از widget های الکسا را تو سایت گذاشتم و تونست اطلاعات لازم را از سایت الکسا بگیره و نشون بده.

منظورتون را از " هیچ تغیری ندادی؟ " متوجه نمیشم، منظورتون چه تغییری میباشد؟

من فروم و بقیه قسمتهای سایت الکسا را مطالعه کردم و هیچ جا چیزی در مورد اینکه الکسا ممکنه با آی پی مشکل داشته باشه و مثلا در بلک لیست قرار بده، ندیدم. حالا نمیدونم چجوری میتونه مشکل از آی پی باشه؟
ممنون از پاسخ هاتون.

hamidreza
December 1st, 2009, 00:27
البته ربطي نداره ولي چرا با وجود هزينه براي آي پي اختصاصي از dns اختصاصي استفاده نميكنيد رو همين ip !!

1eng.ir
December 1st, 2009, 00:35
الان که 288 هزاری ...

+

مطمئنین بازدیدتون نسبت به قبل بیشتر شده ؟
آمارگیر دارین ؟

sina
December 1st, 2009, 01:16
الان که 288 هزاری ...

+

مطمئنین بازدیدتون نسبت به قبل بیشتر شده ؟
آمارگیر دارین ؟

288 هزار مربوط به میانگین 3 ماه گذشته هست که تا 2 هفته قبل زیر 200 هزار بود، میانگین 1 ماه گذشته هم الآن 532000 هست که تا 2هفته پیش زیر 200 هزار بود و الآن دیگه میانگین 7 روز گذشته را - گذاشته که این هم تا 2 هفته پیش بین 100-200 هزار نوسان داشت و بعد از انتقال به هاست جدید با سرعت زیادی شروع کرد به بالا رفتن، مثلا 3-4 روز پیش میانگین 7 روز گذشته را بالای 1.5میلیون نشان میداد و الآن دیگه هیچ عددی را نشون نمیده. با این وضعیت که داره پیش میره مطمئنا تا یک ماه دیگه الکسا رنکم بالای 1میلیون میشه.

در مورد تعداد بازدید کننده هم مطمئن هستم که بیشتر از قبل هم شده و کمتر نشده.

http://www.filesara.com/files/uzm6v3mr0at4gsqleb60.png (http://www.filesara.com/)

1eng.ir
December 1st, 2009, 01:50
یا:
1. بازدیدت کمتر شده
2. رو بعضی آی اس پی ها از کش میاد بالا (به احتمال زیاد رو آلکسا تاثیر میذاره)

Aria
December 1st, 2009, 03:28
سلام.

1. از شرکت هاستینگ بخواه که IP رو بر روی دامنه شما Reverse کنند.

2. باز هم از شرکت هاستینگ بخواه که با دیتاسنتر تماس بگیرند و ازشون بخوان که روی IP شما ARIN Report بدن که مطمعن بشین این IP تو لیست سیاه ثبت نشده.

3. همیشه تغییرات در سرور سایت در حالت کشور به کشور، در Alexa و حتی Google تاثیر میزاره و باعث میشه bot های این دو سایت (google - alexa) سایت شما رو تا مدتی شناسایی نکنند.

در هر حال موارد بالا رو بررسی کن، اگر همه چی درست بود، خبر بده تا با خود Alexa تماس بگیریم و یه بررسی بشه.

با تشکر.

1eng.ir
December 1st, 2009, 04:44
3. همیشه تغییرات در سرور سایت در حالت کشور به کشور، در alexa و حتی google تاثیر میزاره و باعث میشه bot های این دو سایت (google - alexa) سایت شما رو تا مدتی شناسایی نکنند.
از یه سرور به یه سرور دیگه تو یه دیتاسنتر، تاثیر میذاره ؟

Aria
December 1st, 2009, 13:14
از یه سرور به یه سرور دیگه تو یه دیتاسنتر، تاثیر میذاره ؟

سلام.

عرض کردم که، سرور به سرور (در یک کشور، مثلاً آمریکا) مشکلی نیست ولی از یک سرور به سرور دیگه (مثلاً از سرور در آمریکا به سرور در آلمان) بله، تاثیر شدیدی میزاره.

با تشکر.

sina
December 3rd, 2009, 03:01
سلام.

1. از شرکت هاستینگ بخواه که IP رو بر روی دامنه شما Reverse کنند.

2. باز هم از شرکت هاستینگ بخواه که با دیتاسنتر تماس بگیرند و ازشون بخوان که روی IP شما ARIN Report بدن که مطمعن بشین این IP تو لیست سیاه ثبت نشده.

3. همیشه تغییرات در سرور سایت در حالت کشور به کشور، در Alexa و حتی Google تاثیر میزاره و باعث میشه bot های این دو سایت (google - alexa) سایت شما رو تا مدتی شناسایی نکنند.

در هر حال موارد بالا رو بررسی کن، اگر همه چی درست بود، خبر بده تا با خود Alexa تماس بگیریم و یه بررسی بشه.

با تشکر.

ممنون از راهنماییتون.
از 2 روز پیش Widget سایت الکسا را تو سایتم گذاشتم و الکسا تو این 2 روز دوباره شروع کرد به مونیتور کردن سایت! امیدوارم که مشکل دیگه حل شده باشه.

این مورد 3 که فرمودید کاملا درست هست، چون من خودم، از آمریکا و آلمان و لوکزامبورگ و الآنم از هلند هاست دارم، وقتی سایتی را از یکی به دیگری ترنسفر میکنم شاهد افت شدیدی در رنک و سرزدن bot ها هستم ولی این بار اول بود که میدیدم که bot مثلا الکسا کلا سایتی را ندید بگیره.

Woshka
December 19th, 2009, 21:21
این متا رو تو سایتت بزار ببینم
<meta name="google-site-verification" content="COCsoob2YY6PfwaqD0hu8YhUcf253AZe-MJOhvUwd2I" />
در ضمن چه نیازیه که رنک الکسات بالا بره
الکسا چرند میگه
مگر اینکه کونتور گذاشته باشه رو فیبره نوری که محاله
مثلا خود همین wht بازدید ها داره زیاد میشه ولی الکسا میره پایین
الکسا تقریبی حساب میکنه و حدس میزنه
اگر بیشتر از 10 دقیقه دانی بدی اکسا همینجوری نزولی میشه
اون تگو بزار تو head تا گوگل رو برای سایتت وریفای کنم

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:12 PM ----------

الکسا به FQDN
Fully Qualified Domain Name
همانطور که همه موتور ها کار دارن
ربطی به آی پی نداذه
مگر تو جابه جابب دانی بدی

Arashdn
December 20th, 2009, 13:31
این متا رو تو سایتت بزار ببینم
<meta name="google-site-verification" content="cocsoob2yy6pfwaqd0hu8yhucf253aze-mjohvuwd2i" />
در ضمن چه نیازیه که رنک الکسات بالا بره
الکسا چرند میگه
مگر اینکه کونتور گذاشته باشه رو فیبره نوری که محاله
مثلا خود همین wht بازدید ها داره زیاد میشه ولی الکسا میره پایین
الکسا تقریبی حساب میکنه و حدس میزنه
اگر بیشتر از 10 دقیقه دانی بدی اکسا همینجوری نزولی میشه
اون تگو بزار تو head تا گوگل رو برای سایتت وریفای کنم

---------- post added at 09:21 pm ---------- previous post was at 09:12 pm ----------

الکسا به fqdn
fully qualified domain name
همانطور که همه موتور ها کار دارن
ربطی به آی پی نداذه
مگر تو جابه جابب دانی بدی
در کل برای بهتر شدن وضع بازدید سایت چه توصیه هایی برای الکسا و گوگل دارید؟

hamids68
December 25th, 2009, 20:27
حدود 2 هفته ای هست که از یکی از دوستانی که در همین فروم هم هاست میفروشند، هاست تهیه کردم و سایتم را به سرورشون انتقال دادم و آی پی اختصاصی هم برای سایتم تهیه کردم.
حالا یک مشکل خیلی عجیبی برام پیش آمده، از زمانی که سایت را به هاست جدید انتقال دادم، سایت alexa.com اصلا سایت را مونیتور نمیکنه و طی همین دو هفته الکسا رنکم از حدود 200 هزار به 500 هزار رسیده و همینجوری داره زیاد میشه.این در حالی هست که بازدید کننده من بیشتر از قبل هم شده.
هر چی هم تو اینترنت جستجو کردم دلیلی برای این موضوع پیدا نکردم، ظاهرا تو نت هیچ کس این مشکل را نداره که یکباره سایت الکسا اصلا یک دامین را مونیتور نکنه!
از دوستی هم که ازش هاست تهیه کردم هم درخواست زسیدگی دادم که گفتند نمیدونند دلیلش چی میتونه باشه.

از دوستان، کسی میدونه دلیلش چی میتونه باشه؟
ممنون

نگران نباش این مشکل برای خیلی ها هست...سایت ما هم پیشرفتش بد نبوده ولی آمار آلکساش افت کرده... توی انجمن های بزرگ وب مستر ها هم من سر میزنم همین گله رو می کنند...گاهی آلکسا قاطی می کنه... بعد یک مدت یکهو آمار درستو نشون میده...تجربه 6 ساله من اینو میگه...بهتره از چند آمار گیر همزمان استفاده کنی تا اگه به یکی نتونستی اعتنا کنی به بقیه مراجعه کنی... چون همه که در یک زمان اشتباه نمی کنن. من از sitemeter google analytic awstat alexa استفاده می کنم.

Ahmad88
January 10th, 2010, 13:48
الان دو هفته هست این وضعیت برای سایت من پیش اومده ، سایتی که در سرور قبلی
رتبه اون 15 هزار الکسا در روز بوده الان شده در روز 150 هزار به بالا !
با اینکه در روز هم هزاران بازدید در سایت هست طبق معمول.