PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه ارائه اینترنت وایرلس (اکسز پوینت)

doniaey
July 29th, 2012, 23:39
سلام دوستان، من می خوام تو یه شهر اینترنت وایرلس با قابلیت اتصال لپ تاپ و موبایل و تبلت ارائه بدم، یعنی یه اکسز پوینت و می خوام به مشتریهام اکانت این اکسز پوینت رو بفروشم.
می خواستم بدونم:
از نظر نرم افزاری کدوم سیستم اکانتینگ رو بذارم که کاربران فقط با وصل شدن به اکسز پوینت و بالا اوردن Browser دستگاشون (موبایل، تبلت، لپ تاپ) یوزنیم و پسوردشون رو وارد کنند و به اینترنت وصل بشن؟
از نظر سخت افزاری، چه سخت افزاری لازم دارم؟ و چه نوع روتری بگیرم که بتونه حداقل 20 دستگاه رو ساپورت کنه؟

taghi.karimi
July 30th, 2012, 00:09
درود
اول از همه شما باید پوششی بسیار قوی داشته باشید برای انجام این موارد چیزی در حد امنی که البته خود امنی غیر قانونی میباشد .
از نظر اکانتینگ اگر بر روی باروزر بخواهید اعمال کنید فکر میکنم هات اسپات باید ران کنید.
از نظر سخت افزاری شما باید پوششتون به صورت منطقه ای باشد چون سیگنالهایی که در این نوع دستگاه استفاده میشود از باند 2.4 بوده و این دستگاه ها باید مسافت کوتاهی با فرستنده داشته تا بتوانند تبادل اطلاعات کنند.
اگر اشتباه نکنم منظور شما از روتر همان روترهای wifi هست که درون منازل و شرکتها استفاده میشود که امکان ارائه سرویس با این دستگاه ها برای مسافت بالا اصلا معقول نمیباشد!

perswe
July 30th, 2012, 01:11
والا اونطور که من از نحوه طرح سوال شما فهمیدم ، شما در زمینه شبکه و اینترنت بیسیم تحقیق کافی نکردین ،.برای این منظور راه های متعددی وجود داره که همشون نیاز به کسب مجوز از سازمان تنظیم ارتباطات رادیویی داره. 1-گرفتن نمایندگی یکی از دو شرکت فعلی اراءه دهنده اینترنت بیسیم ، یعنی ایرانسل(محدود) و مبین نت(گسترده) .2-با استفاده از روتر اینترنت دریافتی خودتون رو به بیسیم تبدیل کنین که همون طور که آقا تقی گفتن ، کاری غیر معقوله ،. چون برد این دستگاه ها جواب گوی مسافت بسیارمحدودیه. 3- با استفاده از تجهیزات ماهواره ای اینترنت رو دریافت و به اشتراک بزارین ، اینم محدود هست. 4-یک سرور مخصوص این کار مثلا میکروتیک تهیه کنین و با استفاده از آنتن و تجهیزات ماهواره ای اینترنت رو به اشتراک بزارین. این مورد هم سرور اختصاصی ایران کاملا شخصی نیاز داره که حتی مدیریت تجهیزاتشم با خودتون باشه(تو شرکتتون باشه) ، که خیلی خیلی هزینه داره به علاوه صادر نشدن مجوز در این زمینه. با این وجو من توصیه میکنم شما اگر میخاین یک شهر رو مورد پوشش قرار بدین برین دنبال نمایندگی وایمکس ایرانسل و یا مبین نت ، که ایرانسل پروانه و مجوزش محدود برای چند استان خاص است و مبین نت گستردگی تقریبا سراسری داره ، . درآمدشم خوبه. اگر میخاین یک منتطقه مثلا یک کیلومتر رو پوشش بدین باید بدنبال تجهیزات شبکه و اینترنت پرسرعت برای اشتراک گذاری به وسیله روتر باشین.

taghi.karimi
July 30th, 2012, 01:29
والا اونطور که من از نحوه طرح سوال شما فهمیدم ، شما در زمینه شبکه و اینترنت بیسیم تحقیق کافی نکردین ،.برای این منظور راه های متعددی وجود داره که همشون نیاز به کسب مجوز از سازمان تنظیم ارتباطات رادیویی داره. 1-گرفتن نمایندگی یکی از دو شرکت فعلی اراءه دهنده اینترنت بیسیم ، یعنی ایرانسل(محدود) و مبین نت(گسترده) .2-با استفاده از روتر اینترنت دریافتی خودتون رو به بیسیم تبدیل کنین که همون طور که آقا تقی گفتن ، کاری غیر معقوله ،. چون برد این دستگاه ها جواب گوی مسافت بسیارمحدودیه. 3- با استفاده از تجهیزات ماهواره ای اینترنت رو دریافت و به اشتراک بزارین ، اینم محدود هست. 4-یک سرور مخصوص این کار مثلا میکروتیک تهیه کنین و با استفاده از آنتن و تجهیزات ماهواره ای اینترنت رو به اشتراک بزارین. این مورد هم سرور اختصاصی ایران کاملا شخصی نیاز داره که حتی مدیریت تجهیزاتشم با خودتون باشه(تو شرکتتون باشه) ، که خیلی خیلی هزینه داره به علاوه صادر نشدن مجوز در این زمینه. با این وجو من توصیه میکنم شما اگر میخاین یک شهر رو مورد پوشش قرار بدین برین دنبال نمایندگی وایمکس ایرانسل و یا مبین نت ، که ایرانسل پروانه و مجوزش محدود برای چند استان خاص است و مبین نت گستردگی تقریبا سراسری داره ، . درآمدشم خوبه. اگر میخاین یک منتطقه مثلا یک کیلومتر رو پوشش بدین باید بدنبال تجهیزات شبکه و اینترنت پرسرعت برای اشتراک گذاری به وسیله روتر باشین.

درود
اگرچه توضیحات مفیدی ارائه کردید اما منظور استارتر اگر اشتباه نکنم استفاده از وایرلس wireless بود و نه wimax که برای این کار نیازی به گرفتن نمایندگی از شرکتها نیست!
در مورد داشتن مجوز هم باز اگر شهر شما زیاد تراکم بالایی ندارد میتونید با هماهنگی سرویس دهنده قبلی خودتون با مجوز ایشون کار کنید و معمولا سازمان تنظیم مقررات در همه جا این موارد را مورد برسی جد قرار نمیدهند!
مشکل شما عدم اطلاع کافی در این ضمینه است که خود باعث از بین رفتن اشتیاق شما به اجرای این پروژه است.
شمابهتر است در محلی که هستید با یک شرکت مشاور در امر شبکه مشورت کنید و از کم و کیف قضا با خبر شوید!
موفق باشید!

doniaey
August 5th, 2012, 05:50
مثل اینکه منظور خودم رو نتونستم خوب بیان کنم!!
منظور من اینه که فرض کنید من یک کافی نت دارم و اینترنت خودمو از یه ISP تو شهر تامین می کنم، حالا می خوام به اشخاصی که موبایل و از اینجور دستگاهای محمول دارند اینترنت بدم از طریق WiFi تو همون محل کافی نت.
خب من که نمی خوام به این اشخاص اینترنت مفت بدم پس لازم دارم که یه سیستم اکانتینگ روی سرورم نصب کنم. حالا سوال من از شما اینه که:
1. چه سیستم اکانتینگی رو باید نصب کنم که اگر مشتری به سرورم وصل شد و رفت تو Browser ازش یوزر نیم و پسورد بخواد و با وارد کردن یوزر نیم پسورد مخصوص خودش از اینترنت استفاده کنه.
2. چه روتر وای فای خوبه برای ساپورت بیش از 20 دستگاه (یعنی 20 دستگاه باید بتونن به سرورم وصل بشن) لطفاً مدل و قیمتش رو ذکر کنید
از توجه همتون ممنونم

akbari
August 5th, 2012, 09:32
مثل اینکه منظور خودم رو نتونستم خوب بیان کنم!!
منظور من اینه که فرض کنید من یک کافی نت دارم و اینترنت خودمو از یه ISP تو شهر تامین می کنم، حالا می خوام به اشخاصی که موبایل و از اینجور دستگاهای محمول دارند اینترنت بدم از طریق WiFi تو همون محل کافی نت.
خب من که نمی خوام به این اشخاص اینترنت مفت بدم پس لازم دارم که یه سیستم اکانتینگ روی سرورم نصب کنم. حالا سوال من از شما اینه که:
1. چه سیستم اکانتینگی رو باید نصب کنم که اگر مشتری به سرورم وصل شد و رفت تو Browser ازش یوزر نیم و پسورد بخواد و با وارد کردن یوزر نیم پسورد مخصوص خودش از اینترنت استفاده کنه.
2. چه روتر وای فای خوبه برای ساپورت بیش از 20 دستگاه (یعنی 20 دستگاه باید بتونن به سرورم وصل بشن) لطفاً مدل و قیمتش رو ذکر کنید
از توجه همتون ممنونم

سلام
شما به یک روتر rb433ah و یا rb411ah به همراه MiniPCI Xr2 نیاز دارید و آنتن مناسب تا مسافت زیر ۱ کیلومتر که به لپتاپ و موبایل فرکانس خوبی ارسال کنید آنتن امنی 15db فرکانس ۲.۴ هست

برای این کار هم به نرم افزار اکانتینگ نیازی نیست با همون روتر بورد میتونید Hotspot راه اندازی کتید و به کاربر هاتون نام کاربری و رمز عبور بدید

سوالی بود در خدمتم

doniaey
August 6th, 2012, 22:30
سلام
شما به یک روتر rb433ah و یا rb411ah به همراه MiniPCI Xr2 نیاز دارید و آنتن مناسب تا مسافت زیر ۱ کیلومتر که به لپتاپ و موبایل فرکانس خوبی ارسال کنید آنتن امنی 15db فرکانس ۲.۴ هست

برای این کار هم به نرم افزار اکانتینگ نیازی نیست با همون روتر بورد میتونید Hotspot راه اندازی کتید و به کاربر هاتون نام کاربری و رمز عبور بدید

سوالی بود در خدمتم

من نمی خوام تو سطح یک کیلومتر آنتن بدم فقط در حد همون محل کافی نت.

mamali5
August 7th, 2012, 02:13
من نمی خوام تو سطح یک کیلومتر آنتن بدم فقط در حد همون محل کافی نت.

خوب پس بفرمایید محدوده ای که میخواین پوشش بدین به شعاع چند متر هست تا یک اکسزپوینت مناسب پیشنهاد بدیم خدمتتون.
آنتن میخواین بیرون نصب کنین یا میخواین توی کافی نت بزارین؟

taghi.karimi
August 7th, 2012, 14:08
خوب پس بفرمایید محدوده ای که میخواین پوشش بدین به شعاع چند متر هست تا یک اکسزپوینت مناسب پیشنهاد بدیم خدمتتون.
آنتن میخواین بیرون نصب کنین یا میخواین توی کافی نت بزارین؟

شما هم حرف جالبی میزنید :دی بیرون میخوان بزارند که چی بشه!

استراتر محترم توصیه میکنم یک مودم وارلس از نوع linksys سری W تهیه کنید با توجه به زیاد نبودن فضایی که میخواهید تحت پوشش ببرید براتون کافی باشد!
اطلاعات بیشتر خواستید در خدمتیم!

PerSianSerVerS
August 8th, 2012, 17:10
احتمالا شما مودم adsl رو دارید.
اگه یه روتر هم بگیرید براتون مناسبه.
مدل D-link Dir 618 رو پیشنهاد میکنم. آنتن دهیش داخل ساختمون خوبه. دیوار زیاد نمیتونه از میزان سیگنال دهیش کم کنه.
بررسی:
بررسي روتر D-Link DIR-618 (http://www.shabakeh-mag.com/article.aspx?id=1005181)

doniaey
August 8th, 2012, 21:31
بخاطر توجه و اطلاعاتی که دادین متشکرم.حالا یه چیز مهم میمونه اون هم کدوم سیستم اکانتینگ برای کاری که میخوام انجام بدم خوبه؟ یه سیستم میخوام که مشتری وقتی که به سرورم از طریق وای-فای وصل شد و Browser رو باز کرد سیستم ازش یوز و پسورد بخواد و با وارد کردن این اطلاعات به اینترنت وصل بشه.

taghi.karimi
August 8th, 2012, 22:04
با توجه به اینکه مشگید وقتی مرورگر را باز کرد یوزر پسورد بخواد!
میشه گفت از hot spot باید استفاده کنید

doniaey
August 8th, 2012, 22:36
با توجه به اینکه مشگید وقتی مرورگر را باز کرد یوزر پسورد بخواد!
میشه گفت از hot spot باید استفاده کنید

خب این Hot Spot چیه؟ مربوط به کدوم سیستم آکانتینگ میشه؟ میروتیک؟ یا؟
7679

vps-baran.ir
August 8th, 2012, 23:58
استاتر عزیز خیلی برات گشتم واقعا برات وقت گذاشتم

می تونی با میکروتیک یه همچین کاری کنی . یعنی برای مسانی که یوزر و پسورد تعریف کردی بتونن استفاده کنن

در غیر این صورت با صفحه میکروتیک مواجه میشن

یه سری به این سایت بزن دستور هاش هم هست

http://www.marlwifi.org.nz/projects/basic-mt-hotspot

تشکر یادن نره

vps-baran.ir
August 8th, 2012, 23:59
اینا هم شاید به دردت بخوره

iPIG - iOpus Private Internet Gateway - Protect data in open WIFI, WLAN, WEP, WPA, 802.11 a/b/g, LAN networks (http://www.iopus.com/ipig/)

Antamedia HotSpot v1.6.4Full Mediafire| Download Software| Games | Movies| HD Wallpapers (http://blog.vntut.net/2011/07/antamedia-hotspot-v164.html)

doniaey
August 9th, 2012, 17:20
من طبق اون آموزش انگلیسی که لینک شو گذاشتین رفتم و فایل iso رو دانلود و رو یه سی دی رایت کردم. حالا قبل از اینکه اون رو نصب کنم یه سوال داشتم که این میکروتیک خودش یه سیستم عامله یا به یه سیستم عامل برای بالا اومدن نیاز داره (اگه به سیستم عامل نیاز داره کدومشونه؟ کدوم ورژن؟). کلا میخوام بدونم این میکروتیک چه جوری کار میکنه؟؟؟؟

vps-baran.ir
August 10th, 2012, 02:16
من طبق اون آموزش انگلیسی که لینک شو گذاشتین رفتم و فایل iso رو دانلود و رو یه سی دی رایت کردم. حالا قبل از اینکه اون رو نصب کنم یه سوال داشتم که این میکروتیک خودش یه سیستم عامله یا به یه سیستم عامل برای بالا اومدن نیاز داره (اگه به سیستم عامل نیاز داره کدومشونه؟ کدوم ورژن؟). کلا میخوام بدونم این میکروتیک چه جوری کار میکنه؟؟؟؟

میکروتیک خودش یه سیستم هامل هست و می تونید روی یه سیستم خام بدون هیچ چیزی داخلش نصب کنید

hamedmabdi
August 10th, 2012, 02:48
دیگه کسی از دوستان نیست کمک کنه؟

arash1372
September 25th, 2012, 11:50
be nazare man vps baran dorost migan
be un siti ke dadan ham beravid etelaatesh jalebe

smargenius
December 1st, 2012, 23:12
میکروتیک (rb433)
یه رادیو قوی هم استفاده کن. 2.4
از ریپیتر هم استفاده کن جهت افزایش پوشش دهی