PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبليغات گوگل في ل تر شده

shazo
July 26th, 2012, 13:05
سلام

دوستان يه تست كنيد انگار تبليغات گوگل في ل تر شده

براي شما هم همين طوره ؟

shazo
July 26th, 2012, 13:14
دوستاني كه تو زمينه هاستم تبليغ داده بودن

هميه في ل ترن

توي گوگلو سرچ كنيد هاست و تبليغات گوگل رو نگاه كنيد !

hannah
July 26th, 2012, 14:03
بله همینطوره باز هم مسئولین ***** بی کار شدن

samansystems
July 26th, 2012, 14:18
اين يکی از موضوعات پيشنهادی به آقای مومن نسب در جشنواره فروشگاه های اينترنتی ايران بود. ايشون فرموده بودن آرام آرام گوگل رو فراموش کنيد که بهشون پيشنهاد شده بود به جای فيلتر کردن گوگل راه های درآمدشون از ايرانی ها رو قطع کنید.

agarb98
July 26th, 2012, 14:21
بله ف ی ل ت ر شده .

RezaFH
July 26th, 2012, 14:26
جسارتا"؛ خاک بر سر ِ بی عقلشان :)

sarwhost
July 26th, 2012, 14:31
ای ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی خدا
بابا بیان کل اینترنت برادارن بخدا تکلیفمون روشن شه اه
اینطور که نمیشه

j4b3r
July 26th, 2012, 14:33
چند روزی هست ***** شده
و سایت های هاستینگ که اونجا تبلیغ داشتن الان سریعا به دنبال جانشین تبلیغات هست
توی سایت های مرتبط

shazo
July 26th, 2012, 14:55
چند روزی هست ***** شده
و سایت های هاستینگ که اونجا تبلیغ داشتن الان سریعا به دنبال جانشین تبلیغات هست
توی سایت های مرتبط

خوب اين سايت ها كجا هستن ؟

نمونه دارين ؟

j4b3r
July 26th, 2012, 15:10
خوب اين سايت ها كجا هستن ؟

نمونه دارين ؟
سلام
من تبلیغات بخش هاستینگ رو مدام چک می کردم
الان خیلی تز سرکت ها تبلیغات رو برداشتن و تبلیغات جدید خیلی دیدم
از یکی د. تا شرکت ها هم با خبر شدم که دنبال سایت های مرتبط با وبمسترها برای ایجاد تبلیغات هستند
از کدوم دسته نمونه میخواین؟

shazo
July 26th, 2012, 15:18
نه منظور بنده اينه چي رو ميشه جانشين گوگل كرد

فكر مي كنم احتمال اين كه طرف از گوگل به هدفش برسه خيلي بيشتر از اينه كه آدم بخواد توي سايت هاي ديگه تبليغ بده

j4b3r
July 26th, 2012, 15:26
نه منظور بنده اينه چي رو ميشه جانشين گوگل كرد

فكر مي كنم احتمال اين كه طرف از گوگل به هدفش برسه خيلي بيشتر از اينه كه آدم بخواد توي سايت هاي ديگه تبليغ بده
هیچ چیزی جایگزین تبلیغات گوگل نمیشه
ولی خب باید جبران کنند خلا ناشی از فی لتر شدن تبلیغات گوگل رو
الان سایت های که سئو بهتری دارند در زمینه هاستینگ و توی صفحه اول جست وجو هستند قطعا مشتری ای زیادی بهشون اضافه میشه

behrooz_iri
July 26th, 2012, 16:22
میشه دقیقا بگید چی شده ؟ چون من الان هر چی میزنم عین سابق میاد

j4b3r
July 26th, 2012, 16:42
تبلیغات توی گوگل نشون داده میشه
وقتی کلیک میکنید روی تبلیغ صفحه *****ینگ لود میشه

behrooz_iri
July 26th, 2012, 16:44
آره حالا با این شرایط گوگل از اکانت پول کم میکنه ؟

anahitaasadi
July 26th, 2012, 16:55
هیچ چیزی جایگزین تبلیغات گوگل نمیشه
ولی خب باید جبران کنند خلا ناشی از فی لتر شدن تبلیغات گوگل رو
الان سایت های که سئو بهتری دارند در زمینه هاستینگ و توی صفحه اول جست وجو هستند قطعا مشتری ای زیادی بهشون اضافه میشه
سلام
میخاستم بگم خیلی دلتون خوشه
جبران کنند؟
اگه مغز داشتن که اینکار نمیکردن
تو شبای عزیز لعنتشون میکنم و حداقل کاری هست که میتونم انجام بدم
البته من خودم تو این کار نیستم ولی دوستم هست و یکی از یوزرای همینجاست از صبح اعصاب کلا تعطیل

j4b3r
July 26th, 2012, 16:55
نه پول کم نمیکنه چون اصلا درخواستی مبنی بر اینکه کلیکی بر روی این تبلیغ شده برای گوگل ارسال نمیشه
اگر ببینید هزینه ای هم کم شده
به خاطر افرادی بوده که با دور زدن فیل تر وارد گوگل شده و به صفحه فیل ترینگ نرفتند

!@$#)_+%^"<*&%^$
July 27th, 2012, 00:59
نه پول کم نمیکنه چون اصلا درخواستی مبنی بر اینکه کلیکی بر روی این تبلیغ شده برای گوگل ارسال نمیشه
اگر ببینید هزینه ای هم کم شده
به خاطر افرادی بوده که با دور زدن فیل تر وارد گوگل شده و به صفحه فیل ترینگ نرفتند

گوگل چطور متوجه می شه که سایت واسه کاربر غیر قابل دسترس هست؟

قزوین هاست
July 27th, 2012, 03:12
تازه میخواستم تبلیغ کنم تو گوگل.شنبه طبق قرار هیئت مدیره در جلسه قرار شد تبلیغ رو از شنبه پیگیر شیم.خوب شد نشدیم!!!!
من موندم اینا چرا میخوان همش خودشون تولید کنند؟؟؟کجای دنیا خودش تولید میکنه همه چیز رو؟؟!!!!!!اینا میخوان همه چیزا رو تولید کنند و مجبور کنند که مردم استفاده کنند!!!!!هر جا نگاه کنید میبینید یک کشور یک چیز تولید میکنه میده یک کشور دیگه چیز دیگه دریافت میکنه.موندم به خدا این چیزه دیگه!!!!!مثلا آزادی هست.استقال ازادی جمهوری اسلامی!!!من عشقم جمهوری اسلامی هست اما فکر میکنم جمهوری دیکتاتوری شده

RoobinaServer
July 27th, 2012, 05:14
با سلام

دوستان بهتره صحبت را سیاسی نکنند که جز بسته شدن تاپیک چیز دیگه در بر نداره.

طبق آخرین جلسه ای که با جناب مومن نصب داشتیم قرار بود که تبلیغات گوگل ***** بشه به دلیل این که ارز به صورت وحشتناک به کشور مربوطه و به گوگل از کشور ایران سرازیر شده بود
و طبق آمارهایی که گرفته شده بهتره به جای وحشتناک بگم فوق وحشتناک و میلیاردی در سال هزینه تبلیغات گوگل میشد توسط انواع شرکت های کوچک و بزرگ کشور و به صورت ارز دولتی و قاچاقی(در کل ریال از ایران خارج میشد و بهتره بگم یکی از دلایل این که تبلیغات از سمت خود گوگل برای ایران تحریم نشده تا امروز به همین دلیل بوده که کلی از ایرانی ها سود میکردند (یه جورایی سرمایه ایران را خالی میکردند-سیاست) البته این قسمت نظریه خودم هست طبق چیزهایی که دیدم)

حال درباره جبران کردن بگم که در همان جلسه یک پروژه از جناب حسینی (ایمن داده پرداز) دیده شده بود که پروژه موتور جستجوگر بود و کاملا قوی بود فقط ضعف های اندکی داشت که فعلا به عنوان یک نمونه کوچک در نظر گرفته شد برای ساخت نمونه اصلی و از نظر بنده خیلی کامل بود.

پی نوشت : دقت کنید هنوز دارای ایمیل ملی و موتور جستجوگر ملی نیستیم و ایمیل ملی ایران فعلی نیز یک نسخه بتا میباشد در دید مسئولین که مشکلات فراوانی دارد.

الحمدالله برنامه نویس های قوی داریم و با پشت کار و گروه امنیتی فوق حرفه ای داریم تو کشور تنها مشکلی که هنوز جلوی دست همه را بسته ، نبودن بستر پهنای باند مناسب در کشور هست که اگر این مشکل حل بشه بقیه مشکلات هم حل شده که چند ماهه میخوان مشکل را رفع کنند هنوز برطرف نشده و درگیر همین موضوع هستیم زیرا مشکل از ... (ادامه ندم بهتره و بماند تا همینجا توضیحی بود برای روشن شدن جریان ***** گوگل و جبران کردن ایران)

البته احتمالا ***** آزمایشی هست.(حدس میزنم در این مورد اطلاعی ندارم پیگیرش نبودم و نپرسیدم)

یا حق

amirlord
July 27th, 2012, 05:30
با سلام

طبق آخرین جلسه ای که با جناب مومن نصب داشتیم قرار بود که تبلیغات گوگل ***** بشه به دلیل این که ارز به صورت وحشتناک به کشور مربوطه و به گوگل از کشور ایران سرازیر شده بود
و طبق آمارهایی که گرفته شده بهتره به جای وحشتناک بگم فوق وحشتناک و میلیاردی در سال هزینه تبلیغات گوگل میشد توسط انواع شرکت های کوچک و بزرگ کشور و به صورت ارز دولتی و قاچاقی(در کل ریال از ایران خارج میشد و بهتره بگم یکی از دلایل این که تبلیغات از سمت خود گوگل برای ایران تحریم نشده تا امروز به همین دلیل بوده که کلی از ایرانی ها سود میکردند (یه جورایی سرمایه ایران را خالی میکردند-سیاست) البته این قسمت نظریه خودم هست طبق چیزهایی که دیدم)

یا حق

گوگل که احیانا ***ی نمی کنه !!! ملت تبلیغ میکنند دلار میخرند حتما به نفعشونه . هرچی سنگه مال پای لنگه . این که بگیم گوگل میخواد سرمایه ایران رو خالی کنه خیلی کوته فکرانه هست . چرا که نه ؟ گوگل هم دوس داره سرمایه ش رو ببره بالا حالا به هر قیمتی . اما بابت پولی که می گیره خدمات با ارزش واقعی میده :) همه ی جوانب رو باید در نظر بگیریم . آقا ما میخوایم جستجوگر ملی راه بندازیم ؟ یا علی دولت شروع به کار کنه اگر در سطح گوگل بود کی بدش میاد از سایت ایرانی استفاده کنه ؟ چون نمیتونن راهشو می بندن ! مثل اینه که مرغ گرون شد میگن مرغ نخورید :))

------
حرف سیاسی نیست اما جمهوری اسلامی با حکومت اسلامی خیلی فرق داره ! مردم از جمهوری فقط یک چیز میفهمن : که با انتخابات رییس جمهور انتخاب کنند ! متاسفم .
ما هرچی میخوریم از مسئولیت بی سواد ما هست نه چیز دیگری ! من خودم مسلمون هستم اما اینو میگم که تا وقتی با پاس کردن وصیت نامه امام راحل مدرک مهندسی میدن به آدم ما همچنان تو جهان سوم باقی می مونیم ....

!@$#)_+%^"<*&%^$
July 27th, 2012, 08:49
با سلام

حال درباره جبران کردن بگم که در همان جلسه یک پروژه از جناب حسینی (ایمن داده پرداز) دیده شده بود که پروژه موتور جستجوگر بود و کاملا قوی بود فقط ضعف های اندکی داشت که فعلا به عنوان یک نمونه کوچک در نظر گرفته شد برای ساخت نمونه اصلی و از نظر بنده خیلی کامل بود.

پی نوشت : دقت کنید هنوز دارای ایمیل ملی و موتور جستجوگر ملی نیستیم و ایمیل ملی ایران فعلی نیز یک نسخه بتا میباشد در دید مسئولین که مشکلات فراوانی دارد.

الحمدالله برنامه نویس های قوی داریم و با پشت کار و گروه امنیتی فوق حرفه ای داریم تو کشور تنها مشکلی که هنوز جلوی دست همه را بسته ، نبودن بستر پهنای باند مناسب در کشور هست که اگر این مشکل حل بشه بقیه مشکلات هم حل شده که چند ماهه میخوان مشکل را رفع کنند هنوز برطرف نشده و درگیر همین موضوع هستیم زیرا مشکل از ... (ادامه ندم بهتره و بماند تا همینجا توضیحی بود برای روشن شدن جریان ***** گوگل و جبران کردن ایران)

البته احتمالا ***** آزمایشی هست.(حدس میزنم در این مورد اطلاعی ندارم پیگیرش نبودم و نپرسیدم)

یا حق

خدایا توبه خدایا توبه :102::102::102:

j4b3r
July 27th, 2012, 10:56
گوگل چطور متوجه می شه که سایت واسه کاربر غیر قابل دسترس هست؟
خوب وقتی کلیک میکنی روی تبلیغ مسقیم میری توی لینیک که فی لتر شده و اصلا درخواستی برای گوگل
مبنی بر کلیک کردن روی این تبلیغ ارسال نمیشه

!@$#)_+%^"<*&%^$
July 27th, 2012, 11:20
خوب وقتی کلیک میکنی روی تبلیغ مسقیم میری توی لینیک که فی لتر شده و اصلا درخواستی برای گوگل
مبنی بر کلیک کردن روی این تبلیغ ارسال نمیشه

نه متوجه منظورم نشدین ما بعد از دادن درخاست از طرف گوگل به سایت تبلیغ کننده ارسال شدیم حالا تو ایران جلوش گرفته شده این گوگل از کجا بفهمه به کاربر سایت رسیده یا نه اون که طرف ما نیست از خارج داره داخل ایران رو میبینه

RoobinaServer
July 27th, 2012, 13:44
آقا ما میخوایم جستجوگر ملی راه بندازیم ؟ یا علی دولت شروع به کار کنه اگر در سطح گوگل بود کی بدش میاد از سایت ایرانی استفاده کنه ؟ چون نمیتونن راهشو می بندن ! مثل اینه که مرغ گرون شد میگن مرغ نخورید :))

شما از کجا میدونید نمیتونن درست کنن ؟ مگه گوگل چی داره که نتونن درست کنن ؟ مگه گوگلی که الان میبینید از اول همین بوده :68:

فقط کار شما شده تحقیر ایران.

درسته ایران عقبه اما شما هم توقعتون بالا هست مثلا میخواید همین الان موتوری راه بیفته که تبلیغ داشته باشه - میل داشته باشه و ...
گوگل هم از اول هیچی نبود و کسی از هموطنانشون تحقیرشون نکرد.

این همه که خارج را نگاه میکنید به رفتار مردمش هم نگاه کنید.

صبح تا شب میبینیم همش ایرانی جماعت عکس ساخته مثلا همین مرغ

از صف مرغ عکس گرفتن بعد رفتن از صف شرکت اپل عکس گرفتن میگت تفاوت ایران با خارج

حالا یه چهار تا خیابون اونور تر بری پر کارتون خوابه ها ...

انگار خارج بهشته ایران جهنم.

هنوزم میگم عقب هستم اما خوبی هم داریم کار افرادی چون شما شده خوبی های خارج را با بدی های ایران مقایسه کنید . . .

.یا حق

!@$#)_+%^"<*&%^$
July 27th, 2012, 15:53
شما از کجا میدونید نمیتونن درست کنن ؟ مگه گوگل چی داره که نتونن درست کنن ؟ مگه گوگلی که الان میبینید از اول همین بوده :68:

درسته ایران عقبه اما شما هم توقعتون بالا هست مثلا میخواید همین الان موتوری راه بیفته که تبلیغ داشته باشه - میل داشته باشه و ...

هنوزم میگم عقب هستم اما خوبی هم داریم کار افرادی چون شما شده خوبی های خارج را با بدی های ایران مقایسه کنید . . .

.یا حق

شما احتمالا اصلا نمیدونی سرچ کردن چیه چند سال دیگه که وارد دانشگاه شدین در بعضی از درس ها کمی مبانی الگوریتم جستجو پاس میکنید متوجه میشید :57:

rsl
July 27th, 2012, 16:18
نه متوجه منظورم نشدین ما بعد از دادن درخاست از طرف گوگل به سایت تبلیغ کننده ارسال شدیم حالا تو ایران جلوش گرفته شده این گوگل از کجا بفهمه به کاربر سایت رسیده یا نه اون که طرف ما نیست از خارج داره داخل ایران رو میبینه
یک درخواست باید به گوگل فرستاده بشه تا گوگل هم به سایت مورد نظر شما رو هدایت کنه .
صفحه فیل شده قبل از ارسال درخواست به گوگل میاد .

vistaperes
July 27th, 2012, 16:21
سود 443 میلیارد تومانی کلیک‌های کاربران ایرانی در جیب گوگل (http://webkhabar.net/1391/04/20/5650/%D8%B3%D9%88%D8%AF-443-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%84%DB%8C%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86/)

درآمد سالیانه گوگل 36 میلیارد دلار و در آمد از تبلیغات ایرانی ها 440 میلیارد تومن به اضای دلاری 1600

خوب حالا ما گوگل تحریم کردیم یعنی چی؟ یعنی گوگل که درآمد سالیانه 57.600.000.000.000 تومان با قیمت دلاری 1600 تومان هست الان 440 میلیارد تومان در آمدش کم میشه و میشه : 57.160.000.000.000

فدای گوگل بشم که دیگه نمیتونه رو پاهاش بایسته همین روز ها هست که ورشکسته باشه با این حرکت ایران

:) خدایی نیگا رفتن نون گوگل آجر کنن دیگه عواقبش نمیدونن چقدر ایرانی ها از این کار ضربه خوردن چقدر سایت ها اجرا کننده تبلیغات گوگل از این حرکت ضربه خوردن و....

behnam gol
July 27th, 2012, 16:29
سلام برای من که باز میشه:-؟؟
http://www.mediafire.com/conv/909b850c319f6ca477ab057c53fcb34f6b2ea30634e04eb8ca 29556ac37451c06g.jpg

vistaperes
July 27th, 2012, 16:54
روش کلیک کن ***** میشه :ی

mmzznn
July 27th, 2012, 16:54
ایرانی شایسته بهترین هاست
از یک سو تحریم ایرانی و ایران
و از سوی دیگه تحریم کردن ایرانی از سوی دولت ایران
فقط این وسط بیچاره ایرانیه:))

behnam gol
July 27th, 2012, 16:59
خب شد گفتین تبلیغات خودم بستم :d:d

iranian-portal
July 27th, 2012, 17:13

.یا حق

دوست عزیز می دونی چرا ما شدیم جهان سوم و این همه عقب مونده و بد بخت؟
چون هرچی دیگران میسازن ما دنبال اینیم که یکی مثل اونو واسه خودمون بسازیم!!!
اگر گوگل به قول شما قبلا ساخته شده و حالا سیر تکاملی رو به خوبی پشت سر گذاشته چه دلیلی داره من و شما وقتمون رو بزاریم رو چیزی که قبلا بهترش رو ساختن؟؟؟
به جای هدر دادن وقت واسه ساختن همچین چیزی بهتره بریم یک چیزی بسازیم که هنوز وجود نداره و مثل گوگل استفاده جهانی داشته باشه و مثل گوگل درآمد جهانی ازش کسب کنیم
نه این که مثل نژاد پرست ها یک موتور جستجوگر ملی بسازیم که سود و منفعت و بازدید فقط از ایران باشه

به ریش نیست عزیز من به ریشه است

navid2zp
July 27th, 2012, 19:57
از این رو هم الان میان اعلام میکنن که چون ما میتوانیم و فلان و میخوایم بسازیمو اینا پس فعلا شما حق ندارید استفاده کنید تا ما بسازیم:))
یکی نیست بگه آخه آدم توانا شما بساز اگه خوب بود خوب میان طرف تو:)) به زور میخوان میخوان یه چیزی رو بچپونن تو حلق ملت:|
گوگل 450میلیارد گرفت از ایرانیا نوش جونش در عوض اون شرکتا 950میلیارد رو هم سود کردن
یکی نیست بگه 2روز دیگه زدی خودت یه چیز ساختی همین ملتی که الان دارید رو اعصابشون اسکی میرید باید بیان حمایت کنن یا نه
مردم رو به زور وادار به یه کاری میکنن بعد میان میگن ما میتونیم چرا حمایت نمیکنید؟چرا خارجی هارو نگاه میکنید؟
خوب لاقل اونا فرهنگ و اعتمادشون 2طرفست نه فقط مردم اونم به زور

sarwhost
July 27th, 2012, 20:38
حقمون ما ایرانی ها یکم شکممون سیر باشه و امکانات بیشتر از خود بی خود میشیم نتیجشم همین سی چند ساله دارن به اسم اسلام .................................................

RoobinaServer
July 27th, 2012, 21:23
شما احتمالا اصلا نمیدونی سرچ کردن چیه چند سال دیگه که وارد دانشگاه شدین در بعضی از درس ها کمی مبانی الگوریتم جستجو پاس میکنید متوجه میشید :57:

دانشگاه ؟ هه :)
تازه رفتید ؟

موفق باشید فقط یادتون باشه سخت تر از اون از نظر من c++ هست که تمام اینها را داره + سی شارپ بیشتر بخونید.

به جای این حرفها مثل دوستان دیگه درست پست بزنید محل صحبت سالم هست اینجا نه تحقیر بیخود.

یا حق

دوست عزیز می دونی چرا ما شدیم جهان سوم و این همه عقب مونده و بد بخت؟
چون هرچی دیگران میسازن ما دنبال اینیم که یکی مثل اونو واسه خودمون بسازیم!!!
اگر گوگل به قول شما قبلا ساخته شده و حالا سیر تکاملی رو به خوبی پشت سر گذاشته چه دلیلی داره من و شما وقتمون رو بزاریم رو چیزی که قبلا بهترش رو ساختن؟؟؟
به جای هدر دادن وقت واسه ساختن همچین چیزی بهتره بریم یک چیزی بسازیم که هنوز وجود نداره و مثل گوگل استفاده جهانی داشته باشه و مثل گوگل درآمد جهانی ازش کسب کنیم
نه این که مثل نژاد پرست ها یک موتور جستجوگر ملی بسازیم که سود و منفعت و بازدید فقط از ایران باشه

به ریش نیست عزیز من به ریشه است

یه صحبت خوب یکی کرد :)

درسته حرفتون رو قبول دارم اما خب فعلا شرایط اینجوریه دیگه ، چه جوری بگم به هر حال تو تحریم هستیم و همه چی بر اساس اون داره شکل میگیره

شاید اگر تو تحریم نبودیم دیگه به فکر این چیزا نبودیم و به قول شما دنبال چیزای دیگه بودیم و از همان گوگل استفاده میکردیم

چی بگم والله مشکل یکی دو تا نیست

kaajhost
July 27th, 2012, 22:25
با سلام

با توجه به مشکلاتی که اخیرا برای تبلیغات گوگل بوجود آمده است و همچنین مباحثی که شکل گرفته است با اجازه اساتید وبزرگواران این انجمن لازم دیدم مباحثی رامطرح کنم:
1- هیچ یک از عضای این انجمن یا هر شخص ایرانی گمان نمی کنم حس تحقیر ایران و ایرانی را داشته باشد مسئله اصلی به خاطر حس عدم رقابتی هست که در جامعه ایران شکل گرفته و به جای رقابت سالم ، تخریب را به عنوان خط مشی خود انتخاب کرده اند. اگر ایرانیان توانایی ساخت موتور جستجوی ملی دارند مورد استقبال همگی می باشد اما چرا باید جلوی دیگری را که خدمات مشابه ارائه می دهد مسدود کنند؟! ایا نمی توان از موفقیت رقبا و چرایی و چگونگی این روند رو به رشد برای بهبودی پروژه ملی درس گرفت؟ ایا می توان یک شبه ره صد ساله ( پیشرفت گوگل از زمان آغاز به کار تا به امروز) را پیمود؟! و ....

2- اساتیدی که در این انجمن فعالیت می کنند بهتر از من واقف هستند که ساخت چنین جستجوگر عظیمی با این همه امکانات مختلف ، کار یک روز یا یک سال نیست و نخواهد بود بلکه جمعی از متخصصان سالها روی این مسئله کار کرده تا بتوانند چنین عظمتی را به کار بگیرند. آیا نادیده گرفتن امکانات چنین پروژه ای و جایگزینی آن با یک برنامه تازه کار عقلانی می باشد؟! آیا این لطمه ای بر پیشرفت جامعه رو به رشد و تشنه علم ایران نخواهد گذاشت؟

3- مسئله راندمان و بازده در تبلیغات مهمترین مولفه یک تجارت موفق می باشد که گوگل طی سالها فعالیت مستمر توانسته است این بستر را به بهترین نحو و با راندمان بالا ( با توجه به تجربه شخصی و همچنین آمار اعلام شده در پستهای قبل ) در اختیار تمامی فعالان تجاری قرار دهد. آیا این مسئله جرم محسوب می شود؟ آیا دریافت وجه در قبال انجام تبلیغات موثر گناه است؟ در اینصورت همه دیتاسنتر های خارجی باید تحریم شوند و دیتاسنترهای ایرانی جایگزین شوند تا ارز از مملکت خارج نشود؟!!

4 - در آخر مسئه حق انتخاب و اختیار انسان است که باید به آن احترام گذاشت. مسدود کردن مسیری و اجبار بر استفاده از مسیر دیگر توهین به شعور انسان می باشد و این قابل قبول و پسندیده نمی باشد.

در آخر باز بر این نکته تاکید می کنم که اشاره من به شخص یا گروه خاصی نمی باشد و فقط در جهت باز کردن این مسئله و بیان مضرات تخریب به جای رقابت سالم است.

به امید سربلندی ایران و ایرانی