PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در منیج سرور با cpanel

svhost
November 27th, 2009, 13:35
سلام
من به تازگی یه وی پی اس managed شده گرفتم با سی پنل دقیقا نمی دونم چجوری کانفیگش کنم
چیزه خاصی هم پیدا نکردم
هم از نظر امنیت و هم کاربرد
میشه راهنمایی کنید؟

Arashdn
November 27th, 2009, 14:04
اگر منیج شده هست
به کسی که ازش خریدی بگو همه این کار ها رو برات انجام میده

HugeServer
November 27th, 2009, 14:06
سلام
من به تازگی یه وی پی اس managed شده گرفتم با سی پنل دقیقا نمی دونم چجوری کانفیگش کنم
چیزه خاصی هم پیدا نکردم
میشه راهنمایی کنید؟

من به تازگی یه وی پی اس managed شده گرفتم ------ چون که شما منیج شده گرفته اید، برای همین همچی‌ روش هست، و شما فقط باید استفادش کنید :)

NovinServer
November 27th, 2009, 17:16
سلام
چیزه خاصی هم پیدا نکردم
میشه راهنمایی کنید؟

البته همان طور که دوستان گفتند ، سرویس شما مدیریت شده و تمام کارهای اولیه را به صورت رایگان یا پولی برای شما انجام دادند و برای استفاده اماده کردند ! اما جهت اطمینان بیشتر به روت سی پل خودت برو و در قسمت پلاگین نگاه کن که انتی ویروس و فایروال نصب شده باشد !

سوالی دیگری بود شفاف بگویید در خدمتیم ! :-b;;)
پیروز باشید

Sajad
November 27th, 2009, 19:23
عنوان بهتری برای تاپیک انتخاب کنید (عوض کردم).
دوستان لطفا اسپم نکنند یک نفر که جواب داد بقیه اگر هم عقیده هستند میتونند دکمه تشکر بزنند نه اینکه پست بیهوده بزنن.

svhost
November 27th, 2009, 22:15
ممنون والا
نه فایروال داشت و نه آنتی ویروس
حتی تغییرات کوچیک توی tweak settings برای امنیت رو هم نکرده بودن
الان mod securit و csf نصب کردم روش که البته ساپورت سایت هم این کارو میکرد اگه می گفتم اما آنتی ویروس نداره که ساپورت سایت گفت نمی خواد اما احساس می کنم خیلی خوب منیج نشده میشه کمی راهنماییم کنید؟

baghebahar
November 28th, 2009, 00:33
ممنون والا
نه فایروال داشت و نه آنتی ویروس
حتی تغییرات کوچیک توی tweak settings برای امنیت رو هم نکرده بودن
الان mod securit و csf نصب کردم روش که البته ساپورت سایت هم این کارو میکرد اگه می گفتم اما آنتی ویروس نداره که ساپورت سایت گفت نمی خواد اما احساس می کنم خیلی خوب منیج نشده میشه کمی راهنماییم کنید؟

كاري كه شما كردي نميشه اسمشو گذاشت منيج.يه چيزي معمولي است كه اكثريت رايگان انجام ميدن.
واسه نصب انتي ويروس.
از ادرس زير استفاده كن
Login 2 Whm > Main >> cPanel >> Manage Plugins
تيك clamavconnector را بزاريد و Save‌كنيد.خودش نصب ميشه:67:

Online24
November 28th, 2009, 00:45
منیج ؟!

شما یه لیست از اقداماتی که میخوای انجام بدی رو لیست کن . ما راهنمایی میکنیم .

svhost
November 28th, 2009, 03:52
منیج ؟!

شما یه لیست از اقداماتی که میخوای انجام بدی رو لیست کن . ما راهنمایی میکنیم .

راستش فقط نصب اینا نبوده یه سری تغییرات هم دادم
جرفه منم همینه که چیکار باد بکنم؟چه اقداماتی باید انحام بدم هم از نظز امنیتی و هم کاربردی؟
می خوام بیشتر باهاس resseller بدم

HugeServer
November 28th, 2009, 03:58
راستش فقط نصب اینا نبوده یه سری تغییرات هم دادم
جرفه منم همینه که چیکار باد بکنم؟چه اقداماتی باید انحام بدم هم از نظز امنیتی و هم کاربردی؟
می خوام بیشتر باهاس resseller بدم

http://www.mediafire.com/?zlgymjiitn1

svhost
November 28th, 2009, 14:11
http://www.mediafire.com/?zlgymjiitn1

ممنون فقط با نصب این همه سرورم سنگین نمیشه؟چون به من گفتند زیاد نباید روش چی میرز نصب کنی سرور سنگین میشه تو دادن ریسلر دچار مشکل می شی نظرتون چیه؟

HugeServer
November 28th, 2009, 14:17
ممنون فقط با نصب این همه سرورم سنگین نمیشه؟چون به من گفتند زیاد نباید روش چی میرز نصب کنی سرور سنگین میشه تو دادن ریسلر دچار مشکل می شی نظرتون چیه؟

این کار‌هایی‌ که اینجا توضیح داده شده، برای امنیت سرور چیزهای خوبی‌‌هات ولی‌ باز هم کامل نیست، ولی‌ در هر صورت اگه که سرور خوبی‌ می‌خوای باید این چیزا رو نصب کنید. اگر که خواستی‌ میتونی‌ با ما یا دوستان دیگر که اینجور کار هارو انجام میدهند تماس بگیری، براتون منیج کنیم، البته با پرداخت هزینه، و پشتیبانی سرور شما.
نکته : شما خودت میتونید منیج سرور تون رو انجام بعدی، و هزینه خرج نکنید، ولی‌ کمی‌ حوصله می‌خواد و ... یکم توی همین فروم بگردین چیز‌های خوبی‌ پیدا می‌کنید، که بدردتون حتما خواهد خورد.
در آخر هم اگه که می‌خوای بیشتر بهت کمک کنیم، مشخصات سرور ( سیپو ، رم ، ... ) رو بده شاید بتونیم بهتر کمکتون کنیم.

Online24
November 28th, 2009, 14:31
باز من متوجه منظور شما نشدم .

شما میخواید سرور رو Secure کنید ؟!
اقدامات امنیت نرم افزاری که برای شروع خودتان میتونید انجام بدید این ها هستند :
این کار شامل امن کردن کنترل پنل ، نصب فایروال( به عنوان مثال CSF ) ، نصب آنتی ویروس (clam av ) ، آنتی روت کیت ( Root kit hunter ) تغییر پورت ها از حالت پیش فرض ، امن کردن PHP

در ضمن ! چنانچه دانش کافی نصب و کارکردن با این نرم افزارها رو نداشته باشید ، کمکی به شما نخواهد کرد . حتی ممکن است به کار شما لطمه بزند !

منیج سرور شامل کلیه اقداماتی هست که موجب پایداری سرویس شما میشود . ( Monitoring , Security , مدیریت سخت افزار و نرم افزار ، آپدیت نرم افزار های حیاتی ، مدیریت سیستم عامل ، مدیریت back up ها ،و و و ... )

شما فکر کنید سرور شما مثل کامپیوتر خونتون هست . با توجه به منابع سرور ممکن هست به اصطلاح سنگین هم بشود .

svhost
November 28th, 2009, 15:01
این کار‌هایی‌ که اینجا توضیح داده شده، برای امنیت سرور چیزهای خوبی‌‌هات ولی‌ باز هم کامل نیست، ولی‌ در هر صورت اگه که سرور خوبی‌ می‌خوای باید این چیزا رو نصب کنید. اگر که خواستی‌ میتونی‌ با ما یا دوستان دیگر که اینجور کار هارو انجام میدهند تماس بگیری، براتون منیج کنیم، البته با پرداخت هزینه، و پشتیبانی سرور شما.
نکته : شما خودت میتونید منیج سرور تون رو انجام بعدی، و هزینه خرج نکنید، ولی‌ کمی‌ حوصله می‌خواد و ... یکم توی همین فروم بگردین چیز‌های خوبی‌ پیدا می‌کنید، که بدردتون حتما خواهد خورد.
در آخر هم اگه که می‌خوای بیشتر بهت کمک کنیم، مشخصات سرور ( سیپو ، رم ، ... ) رو بده شاید بتونیم بهتر کمکتون کنیم.
ممنون
40 گیگ فضا
500 ترافیک
512 رم که به زودی میشه 1024
1 x 2.0+ GHZ Core

از caro.net گرفتم

svhost
November 28th, 2009, 15:04
باز من متوجه منظور شما نشدم .

شما میخواید سرور رو Secure کنید ؟!
اقدامات امنیت نرم افزاری که برای شروع خودتان میتونید انجام بدید این ها هستند :
این کار شامل امن کردن کنترل پنل ، نصب فایروال( به عنوان مثال CSF ) ، نصب آنتی ویروس (clam av ) ، آنتی روت کیت ( Root kit hunter ) تغییر پورت ها از حالت پیش فرض ، امن کردن PHP

در ضمن ! چنانچه دانش کافی نصب و کارکردن با این نرم افزارها رو نداشته باشید ، کمکی به شما نخواهد کرد . حتی ممکن است به کار شما لطمه بزند !

منیج سرور شامل کلیه اقداماتی هست که موجب پایداری سرویس شما میشود . ( Monitoring , Security , مدیریت سخت افزار و نرم افزار ، آپدیت نرم افزار های حیاتی ، مدیریت سیستم عامل ، مدیریت back up ها ،و و و ... )

شما فکر کنید سرور شما مثل کامپیوتر خونتون هست . با توجه به منابع سرور ممکن هست به اصطلاح سنگین هم بشود .

یله می خواهم هم سرور رو ایمن کنم هم کاربردی ترش کنم
خوب الان فایروال Csf نصب کردم اینکه نیازی نداره به بلد بودن خودش کارشو می کنه
بعد سرور منیج شده هم هست من فقط می خوام بیشتر بهش برسم همین
میگین یعنی نرم افزار های بالا رو نصب نکنم؟

HugeServer
November 28th, 2009, 15:05
ممنون
40 گیگ فضا
500 ترافیک
512 رم که به زودی میشه 1024
1 x 2.0+ ghz core

از caro.net گرفتم

هممم، از کارو گرفتید، بعدش بدون منیج تحویل دادن :-؟
خیلی‌ جالب هست، خوب شما اون کار‌هایی‌ که توی اون پست گفت بودم انجام بده، انجام که دادی، یه سری کار‌های دیگه هم هست که باید انجام بدید. هر موقع تمام مسائل امنیت اون پست رو انجام دادی، بگو تا باغ رو بگیم بهت :)

Online24
November 28th, 2009, 15:16
یله می خواهم هم سرور رو ایمن کنم هم کاربردی ترش کنم
؟

کاربردی تر ؟! :39:
مثلا اگر شما به جای apache (وب سرور آپاچی ) lite speed نصب کنید ، کارایی سرور بیشتر میشود .
( این نرم افزار رایگان نیست )
با افزودن پلاگین master reseller به WHM امکان ریسلر دادن را برای ریسلر هاتون فراهم کنید
( این پلاگین هم رایگان نیست )

موارد دیگری رو الان خاطرم نیست ! اگر دوستان موارد مشابهی رو میدانند اضافه کنند .

ایمن تر ؟! :39:

اون فایل PDF رو مطالعه کنید ، بسیار کاربردی هست .
فقط ! بعغی از نرم افزار ها و افزونه ها الان آپدیت شدند ! به هماهنگی آنها توجه کنید و از آخرین نسخه اونها استفاده کنید .

svhost
November 28th, 2009, 16:23
هممم، از کارو گرفتید، بعدش بدون منیج تحویل دادن :-؟
خیلی‌ جالب هست، خوب شما اون کار‌هایی‌ که توی اون پست گفت بودم انجام بده، انجام که دادی، یه سری کار‌های دیگه هم هست که باید انجام بدید. هر موقع تمام مسائل امنیت اون پست رو انجام دادی، بگو تا باغ رو بگیم بهت :)

آره یه جورایی هم منیج شده است هم نشده
اوکی الان انجام میدم فقط اون دوستمون گفت اگه بلد نباشی باهاش کار کنی به دردت نمی خوره که هیچ بدتر هم میشه!اینو چی کار کنم؟

svhost
November 28th, 2009, 16:27
کاربردی تر ؟! :39:
مثلا اگر شما به جای apache (وب سرور آپاچی ) lite speed نصب کنید ، کارایی سرور بیشتر میشود .
( این نرم افزار رایگان نیست )
با افزودن پلاگین master reseller به WHM امکان ریسلر دادن را برای ریسلر هاتون فراهم کنید
( این پلاگین هم رایگان نیست )

موارد دیگری رو الان خاطرم نیست ! اگر دوستان موارد مشابهی رو میدانند اضافه کنند .

ایمن تر ؟! :39:

اون فایل PDF رو مطالعه کنید ، بسیار کاربردی هست .
فقط ! بعغی از نرم افزار ها و افزونه ها الان آپدیت شدند ! به هماهنگی آنها توجه کنید و از آخرین نسخه اونها استفاده کنید .

ممنون از راهنماییتون فقط بهم می گید تو تنظیمات whm مخصوصا teawk settings چه کارایی رو انجام بدم تا هم ایمن تر باشه هم راحت تر؟مثلا نمی خوام با زدن آی پی + کلمه کاریری سایت طرف بالا بیاد مثلا 121.100.21.12/~hidelink/ انجوری نیاره؟
و کلا تنظیمات دیگه؟

svhost
November 28th, 2009, 16:27
ببخشید کسی هم می تونه راهنمایی کنه که چجوری میشه a record داد با whm?

svhost
November 28th, 2009, 18:01
الان که نگاه می کنم می بینم بعضی از کارهایی که تو فایل پی دی اف وجود داره انجام شده مثل suhosing رو نصب کرده بودند منم دانلود کردم زدم نصب شد بعد که اومدم تو php.ini تغییرات رو اعمال کنم دیدم قبلا شده!
سرورم دچار مشکل نمیشه که قبلا نصب کرده بودند منم زدم نصب شه؟مثلا تفاوت ورژن ها؟ یا رم بشتری مصرف نمی کنه با این کاری که کردم؟

svhost
November 29th, 2009, 14:02
کسی کمک نمی کنه؟

Sajad
November 29th, 2009, 19:46
مثلا نمی خوام با زدن آی پی + کلمه کاریری سایت طرف بالا بیاد مثلا 121.100.21.12/~hidelink/ انجوری نیاره؟

اینجا رو بخون
http://webhostingtalk.ir/showthread.php?t=5413

Ali-23
December 1st, 2009, 20:36
به چه صورت میشه vps که cpanel داره و در حال safe mode ران است رو از حالت safe mod خارج کرد و به صورت معمولی ران کرد ؟

Ali-23
December 1st, 2009, 20:40
در ضمن یک مشکلی هست که نمی شه فایل zip کرد رو vps ، میشه Unzip کرد اما نمیشه zip کرد از پیغام می آید .

نمی دونم آیا حالا به خاطر همین safe mod که بالا گفتم یا نه .

Error: PCLZIP_ERR_WRITE_OPEN_FAIL (-1) : Unable to open temporary file 'pclzip-4b154a34683a8.gz' in binary write mode

Arashdn
December 2nd, 2009, 06:22
در قسمت سکوریتی سنتر یه بخش داره بره تنظیمات سیف مود که میتونی بره کل سرور یا بره سایت خاموشش کنی

Ali-23
December 7th, 2009, 13:30
همچین چیزی که فرمودید در بخش Security Center نبود ! چند تا قسمت برای تنظیمات مختلف هست اما هیچ کدام شامل حالت Safe Mod نبود .