PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در ip استاتیک. کمک کنید تشکر بگیرید!

alireza.076
July 15th, 2012, 17:32
سلام.
من یه کامپیوتر دارم و چند نفری با دوستام یه اینترنت پر سرعت راه انداختیم. یه vmware نصب کردم و توش چند تا ویندوز که میخواستم بدم به دوستام. یه جورایی میتونم بگم مثل سرور مجازیه.
همه ی این ها به کنار مشکل من ip هست
هیچ راهی نیست که من ip استاتیک نخرم و برای هر کدوم از ویندوز ها یه ip جدا تعریف کنم؟ دستی نمیشه وارد کرد؟ اگه هیچ راهی نیست بگید غیر از ip استاتیک خرید راه های به صرفه تری برای این کار هست؟
من یجا شنیدم که گفتند شما یک آی پی اختصاصی بخرید بعد برای هر سرور پورت جدا قرار بدید. آموزشش هم توی این انجمن گفت هست ولی من نمیدونم چی رو جستجو کنم. خواهشا کمک کنید

خواهش میکنم نگید که این کار رو نکن به صرفه نیست و از این حرفا... فقط راهنمایی کنید که چه راه هایی هست

خیلی ممنونم

آگونیس
July 17th, 2012, 00:21
سلام.
من یه کامپیوتر دارم و چند نفری با دوستام یه اینترنت پر سرعت راه انداختیم. یه vmware نصب کردم و توش چند تا ویندوز که میخواستم بدم به دوستام. یه جورایی میتونم بگم مثل سرور مجازیه.
هیچ راهی نیست که من ip استاتیک نخرم و برای هر کدوم از ویندوز ها یه ip جدا تعریف کنم؟ دستی نمیشه وارد کرد؟ اگه هیچ راهی نیست بگید غیر از ip استاتیک خرید راه های به صرفه تری برای این کار هست؟
من یجا شنیدم که گفتند شما یک آی پی اختصاصی بخرید بعد برای هر سرور پورت جدا قرار بدید. آموزشش هم توی این انجمن گفت هست ولی من نمیدونم چی رو جستجو کنم. خواهشا کمک کنید

خواهش میکنم نگید که این کار رو نکن به صرفه نیست و از این حرفا... فقط راهنمایی کنید که چه راه هایی هست

خیلی ممنونم

واسه شبکه داخلی استفاده می کنید؟

alireza.076
July 17th, 2012, 00:28
منظور شما رو متوجه نشدم. ولی فکر کنم اینجوری که از توضیحات معلومه

آگونیس
July 17th, 2012, 00:35
ببنید اگر شما از یک اینترنت به عنوان gateway استفاده می کنید و نیازی ندارید که این ای پی ها خارج از این شبکه استفاده شوند می تونید از ای پی های مجازی به این شکل
199.168.0.1 و 192.168.0.2 و ... استفاده کنید
برای مثال فکر کنید یک کافی نت داریم و چندین کامپیوتر که مدیر کافی نت باید به همه دسترسی داشته باشه (به گونه ای اینگار مجازی سازی شده است)
خوب حالا ای پی سرور اصلی رو که به عنوان روتر استفاده می شه 192.168.0.1 می ذاریم و بقیه کامیپوتر ها با استفاده از 192.168.0.1 اینترنت می گیرند و با ای پی های 192.168.0.2 و .... دسته بندی می شوند

alireza.076
July 17th, 2012, 00:41
نه اینجوری که فرد نمیتونه ریموت بگیره. توضیحات نشون داده که برای چه کاری میخوام

آگونیس
July 17th, 2012, 00:41
نه اینجوری که فرد نمیتونه ریموت بگیره. توضیحات نشون داده که برای چه کاری میخوام

همون طور که بهتون گفتم اگر شبکه داخلی باشه می تونه ریموت کنه

alireza.076
July 17th, 2012, 01:10
فکر نکنم داخلی باشه. چون کسایی که با من هستند از شرکت های دیگه سرویس میگیرند و داخل شهرستانی که من هستم زندگی نمیکنند

DATAFARM.IR
July 19th, 2012, 19:41
سلام

استفاده از team viewer بد نیست چون می تونید با وجود آی پی Invalid هم ریموت داشته باشید ولی بحثی که به وجود میاد سرعت هست

و البته اگر بتونید یک شبکه مجازی V-P-N درست کنید که دوستانتون بهش وصل بشن هم می تونید با استفاده از آی پی Invalid به ریموت دسترسی داشته باشید

اگر منظورتون رو درست متوجه نشدم عذر خواهی می کنم

موفق باشید

mortezaaalam
July 19th, 2012, 19:49
سلام
دوست عزیز نظر من اینه شما بیا اینترنت رو به صورت ppoe ست کن روی مودم و برای اون ویندوز هایی که توسط وی ام ور نصب کردی گت وی مودم رو بده و ما بقیش هم ای پی تو یک رنج تعریف کن انشاالله حل میشه مشکلت.
موفق باشید:53:

alireza.076
July 20th, 2012, 02:17
دوستان. من از یکی سوال کردم گفت یه آی پی اختصاصی تهیه کن بعد برای هر سرور یه پورت جدا تعریف کن
مثلا
سرور یک: 192.5.8.5:2555
سرور دو: 195.5.8.5:2256

ولی نمیدونم آموزش اینکارو توی کجای انجمن پیدا کنم، چه عبارتی رو جتستجو کنم!

alireza.076
July 26th, 2012, 00:50
up

rpserver
July 26th, 2012, 01:06
ببین دوست من . شما یک ماشین مجازی میکروتیک نصب کن و بیار بالا .
توی انجمن میکروتیک لایسنس شده نسخه 5 موجود هست . فکر میکنم رضوی هاست قرار داده بود . همونو شما نصب کن .
بصورت PPPOE ، کانکشن بزن طوری که میکروتیک مستقیم به اینترنت وصل شده باشد .
یا یک آی پی استاتیک تهیه کنید و از طریق dst-nat روی میکروتیک پورت های مختلف برای ریموت دسکتاپ ها تعریف کنید .
یا 3 آی پی استاتیک بگیرید و یک سابنت مسک از آی اس پی دریافت کنید و آی پی استاتیک ها را روی کارت شبکه های ویندوز های مجازیتون ست کنید . اگرم نمیشه ست کرد یا مشکل سابنت دارید
آی پی های لوکال تعریف کنید ، در مقابل درخواست هارو با آی پی های خودشون ارسال کنید .
یعنی توی NAT میکروتیک ، یک رول بنویسید که از سرور اول که مثلا آی پی 192.168.1.5 هست ، netmap بشه به اولین آی پی استاتیک . و بقیه به همین منوال
در کل فکر میکنم با میکروتیک مشکلتون کامل حل بشه .
اگرم میخواید یکمقدار کار سنگین تر باشه ، یک میکروتیک 2.9.7 ایزو دانلود کنید و روی یک سیستم کامل نصب کنید و از سیستم بعنوان روتر استفاده کنید که وجه مناسب تری هم دارد . اما استفاده از روتر مجازی هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد

saeedmc
August 10th, 2012, 21:59
سلام.

خیلی ممنونم

بله شما میتونین با 1 آی پی به تمام وی پی اس ها از بیرون دسترسی داشته باشید
کاری که من انجام دادم
شما تمام رنج های آی پی شبکه داخلی رو روی یک رنج قرار بدهید
از روتر ای دی اس ال ای پی رو dmz کنید به میکروتیک
بعد داخل میکروتیک رول بنویسین که هر پورت از آی پی به کدوم آی پی داخلی وصل بشه
مثلا پورت ریموت بره رو ویندوز
پورت 22 بره رو لینوکس
و به همین ترتیب الی آخر

redhat10
August 13th, 2012, 11:19
سلام.

خیلی ممنونم
این کار شدنیست
اما به امکانات مودم بستگی دارد
1 ای پی استاتیک میبایست تهیه شود که روی خود مودم ست میشود
و باید این امکان روی مودم باشد که پرت های ورودی را بتواند فروارد کند
اگر گزینه dmz در تنظیمات مودم موجود باشد امکانات لازم را در این قسمت میتوانید پیدا کنید

ahoora0531
November 11th, 2012, 11:43
سلام به همه دوستان.سوالی داشتم در مورد انتقال تصویربا dvr.
مودم من tp-link.w8901میخوام انتقال تصویرو انجام بدم.تنظیمات dvrومودم انجام شده و من تو سرور دوربینامو دارم ولی از هر جا آی پی استاتیک رو میزنم باید وارد مودم بشه ولی رو صفحه میزنهmicro_httpd
اگه کسی میدونه این micro_httpdچیه ممنون میشم کمکم کنید:)

paypal
November 11th, 2012, 15:50
سلام . شما باید port forwarding کنید . نگفتید تنظیمات رو که بدونیم مشکل کار کجاست . micro http یک سرویس دهنده وب هستش و همونطور که از اسمش پیداست برای میکرو ها ساخته شده مثلاً میتونید اون رو روی ARM پیاده سازی کنید . و بر روی سیستم عامل های میکرو مثل busybox هم نصب میشه

parsspace
November 12th, 2012, 23:46
شما آی پی که میگیرد روی مودم ست میشه
تو تنظیمات مودم توی بخش Nat‌ به قسمت Redirect برید
اونجا میتونید تعیین کنید که مثلا هر کانکشنی که روی پورت x بود ریدایرکت بشه رو آی پی y‌و روی پورت z
به ازای سرویس هایی که رو هر vps‌میخواید بدین باید براشون پورت تعریف کنید.

paypal
November 13th, 2012, 11:25
شما آی پی که میگیرد روی مودم ست میشه
تو تنظیمات مودم توی بخش Nat‌ به قسمت Redirect برید

خوب همون port forwarding هستش دیگه

parsspace
November 13th, 2012, 11:54
خوب همون port forwarding هستش دیگه

بله من حالت عملیاتیشو گفتم

Shc
November 14th, 2012, 11:34
چرا این همه دردسر؟
به نظر بنده از همون team viewer استفاده کنید.
یعنی اینکه روی هر ویندوز مجازیتون یک team viewer نصب کنید.
با اینکه مقداری پهنای باند تلف میشه ولی تجربه ثابت کرده ارتباط با ثبات تری team نصب به remote داشته(برای بنده)

ahoora0531
November 15th, 2012, 16:44
سلام.تنطییمات من تو virtual serverوdmz تکمیله.تو dmzآی پی dvr رو زدم و تو virtual servers هم آی پی dvrرو با پورت 8080فوروارد کردم.آی پی استاتیکی هم که دارم رو مودم خودکار ست شده.تو local که میزنم با پورت 8080تصویر داریم ولی بیرون از local نداریم.