PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر شما در مورد سیاست های کاری هایپرسرور - لطفا مشارکت کنید!

HyperServer
July 14th, 2012, 22:05
با سلام خدمت اعضا سایت ...

همواره توجه به نظرات کاربران و تعامل با کاربران یکی از اولویت های مهم تیم هایپرسرور بوده، هست و خواهد بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا تاپیکی رو ایجاد کنیم و در مورد چند مورد نظر کاربران، همکاران، مدیران و سایر اعضای انجمن رو جویا بشیم.

اما قبل از مطرح کردن خواهش میکنم که در این تاپیک، جدال های بی نتیجه تاپیک های دیگه انجمن تکرار نشه و احترام خود و سایر کاربران رو حفظ کنید.

موضوعات به صورت زیر هست :

1 - نظر شما درباره واحد پولی پرداخت های چی هست ؟ دلار یا تومان؟
در حال حاظر به صورت دلار هست و با نوسان نرخ ارز نرخ در سیستم تغییر میکنه. در صورتی که بخوایم نرخ رو به تومان تغییر بدیم حتما این حق مبنی بر اختیار تام برای تغییر قیمت تمامی سرویس ها در هر زمان برای هایپسرور محفوظ خواهد بود. ( با قبول شرایط TOS توسط کاربر)
بع نوان مثال با دلار 2000 تومان سرور 256 ما 15000 تومان، 512 ما 25000 تومان و ... خواهد بود که البته در اکثر مواقع ماه اول 50% تخفیف یا بیشتر داریم.

2 - نظر شما در مورد تعداد لوکیش های سرویس دهی چیس هست ؟
در حال حاضر از امریکا و دیتاسنتر OC3 Networks و از انگلستان از RedStation سرویس دهی میکنیم. لوکیش هایی که امکان اضافه کردن وجود دارد:

امریکا - Equinix، امریکا - SoftLayer، هلند - Leaseweb، هلند - EvoSwitch، هلند - Swiftway، فراسه - OVH، آلمان - Hetzner، و ...
که البته اولیت ما از راست به چپ هست و OVH و Hetzner در گرید کاری ما که تمرکز بر کیفیت بعد قیمت هست نیستند( مگر شرایط خاصی پیش بیاد که اقدام به سرویس دهی از این 2 دیتاسنتر کنیم)

3 - در صورتی که کاربر ما بوده اید از سطح خدمات ارائه شده راضی بوده اید یا خیر؟
کیفیت سرور از نظر آپتایم، پورت شبکه، سخت افزار و منابع اختصاصی داده شده، تیم پشتیبانی فنی و تیم مالی

4 - در صورتی که کاربر ما بوده اید و با موارد عنوان شده در سوال 3 آشنا بوده اید، نسبت قیمت به سطح کیفیت به چه صورت بوده ؟ ( به دور از در نظر گرفتن منفعت برای شما که کاربر هستید یا ما که سرویس دهنده هستیم)

منتظر نظرات شما هستیم.

با تشکر - فرزاد محبعلی

amirlord
July 14th, 2012, 22:47
سلام فرزاد جان .
1- این مورد برای کاربران مبتدی شاید کمی با نگرانی همراه بشه که ماه بعد یهو قیمت ها بره بالاتر ولی برای کاربران حرفه ای این مسئله عادی هست ، چون میفهمن سرویس دهندشون سرور هاشو با پول باباش نمیخره !
بنابراین تماما بستگی به کاربرایی داره که جذب کردید .

2- به نظرم اگر در هر منطقه جغرافیایی بتونید سرویس بدید میتونید کاربران دیگری با سلیقه های متفاوت هم جذب کنید .
لوکیشن برای امریکایی شمالی همون ایالات متحده انتخاب خوبی هست . برای اروپای غربی انتخاب خوبی داشتید و برای اروپای شرقی فکر نمی کنم نیاز به تهیه سرور باشید !
همچنین خیلی خوب میشه یک سرور کوچک در حد هاست های کوچک برای ایران در نظر بگیرید . در ضمن با توجه به شناختی که از شما دارم هتزنر و ovh رو فراموش کنید :دی

در مورد شماره 2 یه طور دیگه هم میشه نظر داد اونم این که توی یک یا دو لوکیشن محدود مانور حرفه ای بدید .

HyperServer
July 14th, 2012, 23:08
سلام فرزاد جان .
1- این مورد برای کاربران مبتدی شاید کمی با نگرانی همراه بشه که ماه بعد یهو قیمت ها بره بالاتر ولی برای کاربران حرفه ای این مسئله عادی هست ، چون میفهمن سرویس دهندشون سرور هاشو با پول باباش نمیخره !
بنابراین تماما بستگی به کاربرایی داره که جذب کردید .

2- به نظرم اگر در هر منطقه جغرافیایی بتونید سرویس بدید میتونید کاربران دیگری با سلیقه های متفاوت هم جذب کنید .
لوکیشن برای امریکایی شمالی همون ایالات متحده انتخاب خوبی هست . برای اروپای غربی انتخاب خوبی داشتید و برای اروپای شرقی فکر نمی کنم نیاز به تهیه سرور باشید !
همچنین خیلی خوب میشه یک سرور کوچک در حد هاست های کوچک برای ایران در نظر بگیرید . در ضمن با توجه به شناختی که از شما دارم هتزنر و ovh رو فراموش کنید :دی

در مورد شماره 2 یه طور دیگه هم میشه نظر داد اونم این که توی یک یا دو لوکیشن محدود مانور حرفه ای بدید .

تقریبا میتونم بگم 6 ماه کنسلی نداریم....اما در پی گسترش کاربران هستیم.

نظرتون در مورد OVH و Hetzner چی هست ؟ میشه بیشتر بازش کنید ؟

amirlord
July 14th, 2012, 23:13
تقریبا میتونم بگم 6 ماه کنسلی نداریم....اما در پی گسترش کاربران هستیم.

نظرتون در مورد OVH و Hetzner چی هست ؟ میشه بیشتر بازش کنید ؟
در مورد Hetzner الان مطمئنا با حرف های من یک سری میان میگن هتزنر بهترینه و فلان و ... اما من نظرمو میگم .
اون پایداری پورتی که در شما در Quadranet و RedStation تجربه کردید توی هتزنر به مشکل برمیخورید .
همون مثال قدیمی که هرجا ایرانی ها بریزن توش ... :دی
در مورد OVH هم برای این که سرور و پورت خوب داشته باشید باید هزینه بیشتری بکنید نسبت به سرور هایی که الان دارید و این که اسمش بد رفته بخاطر کیم سوفی :دی
در این2 دیتاسنتر نظر من اینه که سمتشون نرو ! <3

HyperServer
July 14th, 2012, 23:20
در مورد Hetzner الان مطمئنا با حرف های من یک سری میان میگن هتزنر بهترینه و فلان و ... اما من نظرمو میگم .
اون پایداری پورتی که در شما در Quadranet و RedStation تجربه کردید توی هتزنر به مشکل برمیخورید .
همون مثال قدیمی که هرجا ایرانی ها بریزن توش ... :دی
در مورد OVH هم برای این که سرور و پورت خوب داشته باشید باید هزینه بیشتری بکنید نسبت به سرور هایی که الان دارید و این که اسمش بد رفته بخاطر کیم سوفی :دی
در این2 دیتاسنتر نظر من اینه که سمتشون نرو ! <3

اگر 1% بخوایم سمت Hetzner بریم از پلن های فعلیش فقط EX6 رو تهیه میکنیم که کلاس سرور هست.

Hetzner Online AG: Root Server EX 6 (http://www.hetzner.de/hosting/produkte_rootserver/ex6)

OVH هم قطعا سمت Kim نمیریم...با فرض 1% این سرور رو میگریم:

Professional EG Best Of dedicated server - OVH (http://www.ovh.co.uk/dedicated_servers/eg_best_of.xml)

amirlord
July 14th, 2012, 23:25
اگر 1% بخوایم سمت Hetzner بریم از پلن های فعلیش فقط EX6 رو تهیه میکنیم که کلاس سرور هست.

Hetzner Online AG: Root Server EX 6 (http://www.hetzner.de/hosting/produkte_rootserver/ex6)

OVH هم قطعا سمت Kim نمیریم...با فرض 1% این سرور رو میگریم:

Professional EG Best Of dedicated server - OVH (http://www.ovh.co.uk/dedicated_servers/eg_best_of.xml)
اون 1% خیلی خطریه :دی
البته سرور خوب فقط سی پی یو ـش نیست ! بورد ، نوع هارد های استفاده شده ، کیس سرور و ...

agarb98
July 14th, 2012, 23:36
اگر لوکیشن جدید بخواید اضافه کنید من سافت لایر رو پیشنهاد میکنم باهاشون بیش از 1 سال هست کار میکنم .

HyperServer
July 14th, 2012, 23:44
اگر لوکیشن جدید بخواید اضافه کنید من سافت لایر رو پیشنهاد میکنم باهاشون بیش از 1 سال هست کار میکنم .

ممنون از شما ....

در مورد سایر موضوعات هم تا جایی که براتون مقدور هست ممنون میشم نظرتون رو بدونم.

agarb98
July 14th, 2012, 23:50
در مورد نرخ هم من تومان رو پیشنهاد میکنم چون نوسان دلار زیاده اگر یه قیمت ثابت بذارید بهتره

itjavani
July 15th, 2012, 00:21
امریکا - Equinix، امریکا - SoftLayer، هلند - Leaseweb، هلند - EvoSwitch، هلند - Swiftway، فراسه - OVH، آلمان - Hetzner، و ...

در مورد سیاست کاری ، من نمیتونم حرفی بزنم ، هر کسی سیاست کاری خودش رو داره
ولی در مورد دیتاسنترهای بالا

امریکا Equinix
همیشه و همه جا Equinix کیفیت مناسبی داشته و داره ولی بستگی داره از چه واسطه ای دارید خرید میکنید !

امریکا softlayer
یکی از بهترین انتخاب ها میتونه باشه! و کلا سافت لایر کسی نمیتونه حرفی بزنه !

هلند - Leaseweb، هلند - EvoSwitch، هلند - Swiftway

هر سه انتخاب شما از لحاظ موقعیت مکانی و دید کلی یکسان هستند زیرا لیزوب و سوئیف وی هر دو در Evoswitch قرار دارند. ولی میرسیم به مقایسه سطحی که شما دو دیتاسنتر مناسب و معتبر رو انتخاب کردید که لیزوب محدودیت ای پی داره و تنوع سخت افزاری پایین و از طرف دیگه سوئیف وی، از سخت افزارهای بروز دنیا داره استفاده میکنه و بدون محدودیت جدی آی پی هست ، خب مسلما برای مجازی سازی سوئیف وی انتخاب بهتری هست .

و اما در مورد دو مورد آخر :
در صورتی ک روی تعداد پایین کار کنید مسلما کیفیت مناسبی روی هر دو دیتاسنتر خواهید داشت ولی مشکلی که هست نام دو دیتاسنتر بین خریداران به عنوان دیتاسنترهای چیپ جا افتاده!

alfavps
July 15th, 2012, 00:28
درود بر شما

1 - نظر شما درباره واحد پولی پرداخت های چی هست ؟ دلار یا تومان؟

فکر نمیکنم زیاد ایده جالبی باشه
ببینید شما در ایران دارید فروش میکنید بهتره قیمت رو به تومان بذارید اینجوری حساب کتاب راحت تره شما باز هر دلیلی داشته باشه برای عام قابل هضم نیست منهای افراد خاص مضاف بر این چون دلار نوسان داره کاربر میترسه خرید کنه نکنه به خیال نوسان قیمت و کلی دلیل دیگه!

در حال حاظر به صورت دلار هست و با نوسان نرخ ارز نرخ در سیستم تغییر میکنه. در صورتی که بخوایم نرخ رو به تومان تغییر بدیم حتما این حق مبنی بر اختیار تام برای تغییر قیمت تمامی سرویس ها در هر زمان برای هایپسرور محفوظ خواهد بود. ( با قبول شرایط TOS توسط کاربر)
بع نوان مثال با دلار 2000 تومان سرور 256 ما 15000 تومان، 512 ما 25000 تومان و ... خواهد بود که البته در اکثر مواقع ماه اول 50% تخفیف یا بیشتر داریم.

پیشتر عرض کردم شما در ایران فروش میکنید نه در دبی

2 - نظر شما در مورد تعداد لوکیش های سرویس دهی چیس هست ؟
در حال حاضر از امریکا و دیتاسنتر OC3 Networks و از انگلستان از RedStation سرویس دهی میکنیم. لوکیش هایی که امکان اضافه کردن وجود دارد:

که البته اولیت ما از راست به چپ هست و OVH و Hetzner در گرید کاری ما که تمرکز بر کیفیت بعد قیمت هست نیستند( مگر شرایط خاصی پیش بیاد که اقدام به سرویس دهی از این 2 دیتاسنتر کنیم)

به نظرم پرایویت لایر و سافت لایر و ایکوینیکس و لیزوب عالی باشن بقیه تعریفی ندارن !

3 - در صورتی که کاربر ما بوده اید از سطح خدمات ارائه شده راضی بوده اید یا خیر؟
کیفیت سرور از نظر آپتایم، پورت شبکه، سخت افزار و منابع اختصاصی داده شده، تیم پشتیبانی فنی و تیم مالی

بنده نبودم اما تعاریفتون شنیده شده.

4 - در صورتی که کاربر ما بوده اید و با موارد عنوان شده در سوال 3 آشنا بوده اید، نسبت قیمت به سطح کیفیت به چه صورت بوده ؟ ( به دور از در نظر گرفتن منفعت برای شما که کاربر هستید یا ما که سرویس دهنده هستیم)

اینم نبودم نمیتونم نظر بدم

موفق باشید

PakdelHost
July 15th, 2012, 00:43
1- دلار و ریال فرقی نداره به هر حال ما ریال پرداخت میکنیم...
2- به تجربه خودم سرور فقط از آمریکا خوبه. خاطره خوبی از هتزنر ندارم و از ovh متنفرم...
3- سرویس هاتون خوب هستن...
4- کمی گرون هست...

در کل کارتون خوبه ...

HugeServer
July 15th, 2012, 01:16
به نظرم پرایویت لایر و سافت لایر و ایکوینیکس و لیزوب عالی باشن بقیه تعریفی ندارن !

private layer ?
اولین باری هست که چنین حرفی رو شنیدم...

بنده با Equinix و Softlayer آشنا هستم و سطح کیفیتیشون رو میشناسم.
در Equinix که هیچ شکی نیست,اغلب مشتریان شرکت های Fortune 500 آمریکا و دولتی هستند... در مورد امنیت هم دیناسنتر های بسیار امنی رو دارند.
اگر کسی از Cage , Equinix داشته باشه مسلما با Policy های این دیتاسنتر آشنا هست و میدونه که قوانین *خیلی* سختی برای امنیت دیناسنتر و برق دارند که همیشه در بالاترین سطح ممکن نگه داشته شده.

ما با توجه به این که در حال راهندازی Cage در دیتاسنتر Equinix واقع در Los Angeles میباشیم با قوانین و سیاست کاری این شرکت به خوبی آشنا هستم.

البته همون طور که همکار عزیز itjavani فرمودند باز هم به شرکتی بستگی داره که شما سرور رو ازش تهیه میکنید.
شبکه,سخت افزار,پشتیبانی و ... تماما مربوط به آنها میشه.
تنها پایداری Power , امنیت فیزیکی و Cooling و اینطور موارد مربوط به Equinix میباشد.

در این میان شرکت هایی مثل Private layer هستند که با کیفیت بسیار پایین و قیمت کم با شبکه Single-Homed کار میکنند که نام Equinix رو تا جایی بد نام کردند...
(چند روز پیش با فردی برخود کردم که گفت شبکه سوئیس Equinix مشکل داره..... قضاوت با شما)

----

درباره هایپر سرور نظر زیادی نمیتونم بدم چون بنده از ایشون سرویسی نداشتم ولی افرادی رو که معرفی کردم همیشه راضی بودند.
با توجه به شناختی که بنده از جناب محبعلی دارم ایشون در مقابل تعهدات به مشتری کاملا مسئول و وظیفه شناس میباشند.

با تشکر.

HyperServer
July 15th, 2012, 10:39

در مورد سیاست کاری ، من نمیتونم حرفی بزنم ، هر کسی سیاست کاری خودش رو داره
ولی در مورد دیتاسنترهای بالا

امریکا Equinix
همیشه و همه جا Equinix کیفیت مناسبی داشته و داره ولی بستگی داره از چه واسطه ای دارید خرید میکنید !

امریکا softlayer
یکی از بهترین انتخاب ها میتونه باشه! و کلا سافت لایر کسی نمیتونه حرفی بزنه !

هلند - Leaseweb، هلند - EvoSwitch، هلند - Swiftway

هر سه انتخاب شما از لحاظ موقعیت مکانی و دید کلی یکسان هستند زیرا لیزوب و سوئیف وی هر دو در Evoswitch قرار دارند. ولی میرسیم به مقایسه سطحی که شما دو دیتاسنتر مناسب و معتبر رو انتخاب کردید که لیزوب محدودیت ای پی داره و تنوع سخت افزاری پایین و از طرف دیگه سوئیف وی، از سخت افزارهای بروز دنیا داره استفاده میکنه و بدون محدودیت جدی آی پی هست ، خب مسلما برای مجازی سازی سوئیف وی انتخاب بهتری هست .

و اما در مورد دو مورد آخر :
در صورتی ک روی تعداد پایین کار کنید مسلما کیفیت مناسبی روی هر دو دیتاسنتر خواهید داشت ولی مشکلی که هست نام دو دیتاسنتر بین خریداران به عنوان دیتاسنترهای چیپ جا افتاده!

ممنون آقای مسعودی ...

بله هر 3 گرینه هلند در EvoSwitch مستقر هستند و در جریان هستیم.

اما دلیل اینکه سه مورد رو به تفکیک نام بردیم به صورت زیر هست :

LeaseWeb به دلیل سابقه و پشتوانه کیفیتی که داره جزو برترین های هلند هست و میتونه مشتریان خاص رو به خودش به راحتی جلب کنه ... چون جای هیچ حرفی نمیزاره...

Swiftway هم دقیقا به دلایلی که گفتید عنوان شده که به تازگی هم یه سری مسائل پیش اومده که باید در انتخاب دقت کرد.

EvoSwitch هم که دوستانی هستند که به صورت مستقیم سرور کولو میکنند که میشه با اون عزیزان هم همکاری داشت

در مورد OVH و Hetzner هم که فرمایشتون متین هست.

ممنونم از شما.

Maya
July 15th, 2012, 10:45
آقای محبعلی
کار بسیار خوب و شایسته ایی هست که دارید انجام میدید
امیدوارم موفق باشید
ممنون

HyperServer
July 15th, 2012, 11:48

موفق باشید

ممنون از نظرات شما...

PrivateLayer خدا بیامرزتش از مهر پارسال دیگه کار نمیکنیم و از اسمش هم فراری هستیم.

در آپشن هایی که من ذکر کردم هم نیست احتمالا شما با Equinix یکی برداشت کردید....البته شاید همونطور که بدونید PrivateLayer فقط فضا در Equinix سوئیس اجاره کرده اند و اقدام به فروش سرور می کنند.

موفق باشید.

HyperServer
July 15th, 2012, 12:03
آقای محبعلی
کار بسیار خوب و شایسته ایی هست که دارید انجام میدید
امیدوارم موفق باشید
ممنون

ممنون از شما...

به هر حال اگر نظری دارید ممنون میشم بفرمایید.

موفق باشید.

HyperServer
July 17th, 2012, 20:37
با سلام...
منتظر سایر عزیزان هستیم.

با تشکر