PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک درمورد راه اندازی ارائه خدمات میزبانی وب

BartarinWebHost
July 14th, 2012, 11:23
با سلام خدمت دوستان و اساتیدی که سابقه کاری بیشتری دارند.
آقا من میخواستم میزبانی وب ارائه بدم ! الان میخوام بدونم که اول از همه باید چه کار کنم ؟ میشه دوستان اینجا منو راهنمایی کنید ؟

shivahost
July 14th, 2012, 11:29
اول از همه باید بگید که چه چیزهایی بلد هستید!؟

برای اینکار به خیلی موارد باید تسلط داشته باشید مثلا برای اینکه بتوانید پشتیبانی خوبی بدهید : طراحی سایت و نصب و راه اندازی چند مدل از cms ها، تسلط در کار کردن با دیتابیس و برنامه نویسی

همچنین باید با کنترل پنل مثلا cpanel/whm هم آشنایی لازم داشته باشید....

---
July 14th, 2012, 11:30
سلام
شما باید اول از همه دانش این کار رو کسب کنید .

BartarinWebHost
July 14th, 2012, 11:42
اول از همه باید بگید که چه چیزهایی بلد هستید!؟

برای اینکار به خیلی موارد باید تسلط داشته باشید مثلا برای اینکه بتوانید پشتیبانی خوبی بدهید : طراحی سایت و نصب و راه اندازی چند مدل از cms ها، تسلط در کار کردن با دیتابیس و برنامه نویسی

همچنین باید با کنترل پنل مثلا cpanel/whm هم آشنایی لازم داشته باشید....

ممنونم.
اما من اومدم تا این چیزا رو یاد بگیرم ! واسه پشتیبانی که تقریبا فولم اما با کنترل پنل هایی که میگید تاحالا کار نکردم ! یعنی اصلا ارائه ندادم وگرنه با سی پنل هاستی که گرفتم کار کرده و تقریبا کلشو از برم ! یکی از دوستان گقت که واسه ارائه سی پنل باید لینوکس نصب بشه و نسخه cent os اش !
اما الان میخوام حرفه ای سی پنل ارائه بدم اما هیچی بلد نیستم تقریبا ! یکی پیدا نمیشه واقعا کمکم کنه ؟

shivahost
July 14th, 2012, 11:54
ممنونم.
اما من اومدم تا این چیزا رو یاد بگیرم ! واسه پشتیبانی که تقریبا فولم اما با کنترل پنل هایی که میگید تاحالا کار نکردم ! یعنی اصلا ارائه ندادم وگرنه با سی پنل هاستی که گرفتم کار کرده و تقریبا کلشو از برم ! یکی از دوستان گقت که واسه ارائه سی پنل باید لینوکس نصب بشه و نسخه cent os اش !
اما الان میخوام حرفه ای سی پنل ارائه بدم اما هیچی بلد نیستم تقریبا ! یکی پیدا نمیشه واقعا کمکم کنه ؟

شما خودت می گی هیچی بلد نیستم اما می خوام حرفه ای ارائه بدم!

برای شروع چون به cpanel هم علاقمند هستید با یادگیری لینوکس شروع کنید.

اگر می خواهید زمان را زیاد از دست ندهید یک نمایندگی تهیه کنید و با پشتوانه آن شروع کنید و در کنارش هم آموزش های لازم را ببینید.

hamed_mcsd
July 14th, 2012, 11:56
بهتر برید ریسلر بشید و کم کم تجربه کسب کنید،همونطور که میدونید الان خیلی ها در این زمینه فعالیت میکنند،تجربه و علم کافی رو دارند
مطمئنن اگه بدون اصلاعات کافی این کار رو شروع کنید نه تنها ضرر میکنید بلکه مدتی نگذشته هم دلسرد میشید.

BartarinWebHost
July 14th, 2012, 12:12
شما خودت می گی هیچی بلد نیستم اما می خوام حرفه ای ارائه بدم!

برای شروع چون به cpanel هم علاقمند هستید با یادگیری لینوکس شروع کنید.

اگر می خواهید زمان را زیاد از دست ندهید یک نمایندگی تهیه کنید و با پشتوانه آن شروع کنید و در کنارش هم آموزش های لازم را ببینید.
عزیز من نمیگم که هیچی بلد نیستم که ! من میگم نصب و پشتیبانی سیستم ها و کلا سی پنل رو فول فولم اما تاحالا چون سی پنل ارائه ندادم نمیدونم که چطور هست و یکمی میترسم برم تو کارش چون خودم احساس مسئولیت میکنم و اگر بعدا یه یوزر پششیبانی خیلی حرفه ای خواست بتونم بهش کمک کنم ! الان میخوام ی نفر کمکم کنه و یه آموزش اینجا بذاره که کلا از اول تا آخر کار رو یعنی از کار با لینوکس و چگونگیش تا تقسیم سرور (حالا چه وی پی اس ، چه وی دی اس فرقی نداره) و ارائه دادن و چگونگی ارائه دادن پنل سی پنل به کاربر و یه چیزایی فراتر از اینها واسم ینجا خودش بنویسه !
ممنون میشم اگه کسی کمک کنه !

shivahost
July 14th, 2012, 12:14
الان میخوام ی نفر کمکم کنه و یه آموزش اینجا بذاره که کلا از اول تا آخر کار رو یعنی از کار با لینوکس و چگونگیش تا تقسیم سرور (حالا چه وی پی اس ، چه وی دی اس فرقی نداره) و ارائه دادن و چگونگی ارائه دادن پنل سی پنل به کاربر و یه چیزایی فراتر از اینها واسم ینجا خودش بنویسه !
ممنون میشم اگه کسی کمک کنه !

این چیزا که گفتید هرکدام خودش چندین تاپیک چندین صفحه ای داره، سرچ کنید و شروع کنید.

BartarinWebHost
July 14th, 2012, 12:19
این چیزا که گفتید هرکدام خودش چندین تاپیک چندین صفحه ای داره، سرچ کنید و شروع کنید.
میشه شما ببینید لینکش هست یا نه ؟
میشه آدرس تاپیکاشو بدید ؟
اصلا آیا موجود هست تو انجمن ؟

tizparvaz
July 14th, 2012, 13:19
میشه شما ببینید لینکش هست یا نه ؟
میشه آدرس تاپیکاشو بدید ؟
اصلا آیا موجود هست تو انجمن ؟

چقد آشنا میزنی :39: من که حدس میزنم شناختمت مدیرم احتمالا آره شناختت :دی

دنبال چیز رایگان نباش اگه میخوای رایگان حرفه ای بشی حداقل دو سال اصلا چیزی نفروش بشین تو نت آموزش ببین یه ریسلری ارزون بگیر اما نه واسه فروش واسه اینکه یاد بگیری هی سایت بیار بالا هی خودت بزن خرابش کن بعد درسش کن برو آموزشای لینوکس یاد بگیر یه وی پی اس لینوکس بگیر شروع کن نصب سی پنل و با مشکلاتش برخورد کن تا یاد بگیری - این نحو یاد گرفتن از صدتا کلاس بهتره پیشنهاد میکنم اینکارو بکنی و ایشالا انگلیسیتم خوب باشه منابع خوبی واسه لینوکس وجود داره بعد همه اینا بیا شروع کن رو ریسلرت یه هاستینگ خیلی کوچیک راه بنداز بعد یه مدت ایشالا میتنی خودت سرور داشته اشی و کارت رو گسترش بدی
با آرزوی موفقیت

OnlineServers
July 14th, 2012, 13:24
منم پیشنهاد میکنم که شما یک ریسلر بگیرین بعد که تعداد یوزر هاتون زیاد شد کم کم به سرور مجازی منتقل کنید و انشا الله در آینده ای نه چندان دور به سرور اختصاصی منتقل کنیدش
از همون اول اگه با سرور شروع کنید ضرر میکنید

BartarinWebHost
July 14th, 2012, 13:29
چقد آشنا میزنی :39: من که حدس میزنم شناختمت مدیرم احتمالا آره شناختت :دی

با آرزوی موفقیت
تشکر از شما.
دوست من منظورتون رو ازین کلام متوجه نشدم. دقیقا منظورتون چی هست ؟

tizparvaz
July 14th, 2012, 13:35
تشکر از شما.
دوست من منظورتون رو ازین کلام متوجه نشدم. دقیقا منظورتون چی هست ؟

هیچی اون خط اول که معلوم بود خط دومم که آرزوی موفقیت چیز مبهمی توش نبود !

BartarinWebHost
July 14th, 2012, 13:43
هیچی اون خط اول که معلوم بود خط دومم که آرزوی موفقیت چیز مبهمی توش نبود !
والا ما که منظورتون رو نفهمیدیم اما اگر دوستان متوجه شدند به منم بگن تا متوجه بشیم. :?

mamos98
August 1st, 2012, 14:59
در واقع من منظورشون رو فهمیدم!
ایشون همون چیزی رو می خوان که من می خوام!
ایشون می خوان یاد بگیرن که اصلا چه جوری باید هاستینگ داشت و از چه راه هایی میشه میزبانی وب رو ارائه داد!
منتها انواعش هست ! از ریسلری گرفته تا سرور اختصاصی
برای دوستمون میگم که وقتی نمایندگی فروش میگیری شما فقط به عنوان یه دلال عمل می کنی و در واقع هاست یا فضای جایی که ازش سرویس گرفتی رو تحت اسم خودت می فروشی
توی وی پی اس و وی دی اس یکم جریان فرق می کنه ولی وقت سرور مجازی می گیری یا سرور اختصاصی داری شما باید بلد باشی کافیگش کنی باید بلد باشی سیستم عامل نصب کنی و... که مسلما خیلی حرفه ای باید باشی!
باید کنترل پنل های رو مخصوص سیستم عامل نصب کنی و خیلی دغدغه های دیگه!
همونجور که بقیه دوستان پیشنهاد دادن بنده هم میگم شما اول یه سرویس نمایندگی یا ریسلر بگیر که ارزون باشه مثلا ماهی 7 تومن
بعد شروع کن با Whm به ساختن اکانت های تست و شروع کن به تست کردنشون تا کار با سرور و کنترل پنل ریسلری رو یاد بگیری!
بعدا میتونی وی دی اس بگیری و با اون کار کنی و حتی کانفیگ کردنش رو یاد بگیری!
بعدا من پیشنهاد می کنم روی یک اکانتها cms نصب کن مثلا جوملا و هی تابع هارو غیر فعال کن تا ببینی چه تاثیراتی روی کار cms میزاره که اگر بعدا به کسی فروختی پشتیبانی خواست بتونی راهنمائیش کنی! باید بلد باشی انتقال سرور بدی! باید بلد باشی php ارتقا بدی! باید بلد باشی دیتابیس رو ارتقا بدی و خیلی کار های دیگه!
این مسئله یک امر تجربیه و نمیشه آموزشی براش گذاشت چون واقعا طولانی میشه! و هر سر مسئله رو باید یک کتاب براش نوشت!
اما امیدوارم از چیز های که گفتم ناامید نشی! همونجور که گفتم اول یه ریسلر بگیر و برا خودت اکانت بساز و شروع به کار کن تا اگر بعدا خواستی بتونی سرور اختصاصی بگیری و اصلا خودت ریسلر بدی!
مطمئن باش توی این کار تجربه از همه چیز بیشتر به در میخوره!
ضمنا باید بگم من هم که 17 سالمه همین سوال را داشتم! همین تجربه ها رو هم با سایتی که راه انداختم به دست آوردم!
دیدم اگر بخوام سرویس هاستینگ راه بندازم باید وقتم رو برای این کار بزارم چون پشتیبانی دائم می خواد! ولی درس و مرس نمیذاره و بیخیال شدم! اما شما اگر وقت و علاقه و اراده کافی داری این کار رو بکن!
اه ببخشید انگار منم همین سوال رو از اساتید داشتم ولی انگار یه پا استادما!:))
این جارو هم بخونید ببیند چی گفتن :http://www.webhostingtalk.ir/f55/50147/

mamos98
August 1st, 2012, 15:06
دادش خوبم یک مطلبی توی آشیانه برات پیدا کردم که فکر کنم تایه جاهایی کمکت کنه ولی نه به طور کامل اما خوندنش بدک نیست تایه جاهایی جواب سوالاتو میده!
راه اندازی نمایندگی فروش هاست - انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک (http://ashiyane.org/forums/showthread.php?t=62849)

mamos98
August 1st, 2012, 15:10
اینجا هم میتونی یک سری ویدئو مربوط به کنترل پنل Whmcs که مال ریسلری هست رو ببینی که مطمئنم اگر تا حالا جواب سوالاتو نگرفتی میتونه کمکت کنه!
آموزش ریسلر سی پنل (http://forum.parsiannetwork.net/index.php?option=com_content&view=category&id=3:re seller-cpanel-tutorials&layout=blog&Itemid=11)

pari93
August 1st, 2012, 15:57
راه اندازیش به این راحتی که فکر میکنید نیست و باید 3-4 ماهی فقط اطلاعات در موردش کسب کنید .