PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل من

parisa19
July 12th, 2012, 13:09
با سلام
من یه مشکلی دارم اگه میشه این سوال منو جواب بدین
من یه لپ تاپ سونی دارم که کارتون وتموم سی دی هاشو تو اسباب کشی
گم کردم حالا میترسم شنیدم که میگن اگه سی دی راهندازشو... نباشه اگه یه وقت نیاز داشته باشم ویندوزشو عوض کنم یا نیاز به تعمیر داشته
باشه بدون سی دی نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی میشه بدون احتیاج به سی دی دوباره برنامه ریزی کرد لپ تاپو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا کمکم کنین که بدونم:106::106:

CANOR
July 12th, 2012, 15:00
شما برای نصب مجدد کارت گرافیک و سایر امکانات مثل بولوتوث، وبکم، مودم و... نیاز به درایور اونها دارید وگرنه نمیتونید دوباره نصبشون کنید

shahmoradi
July 12th, 2012, 15:10
شما می توانید درایورهای مورد نیاز را از سایت سازنده لپ تاپ به راحتی دانلود کنید یا حتی می توانید از فروشگاه های لپ تاپ این درایورها رو تهیه کنید.
اصلا ترس نداره !

camelian77
July 12th, 2012, 15:14
زیاد نگران نباشید. اولا که ویندوز عمده‌ی سخت افزار های جدید رو می‌شناسه دوم هم اینکه تمام این درایورها قابل دانلود از اینترنت هستند.

shahmoradi
July 12th, 2012, 15:15
از این لینک جستجو کرده و درایورهای لپ تاپ خود را پیدا و دانلود کنید.

http://esupport.sony.com/US/p/select-system.pl?DIRECTOR=DRIVER

AvestaNetworks
July 12th, 2012, 15:17
سلام.

اولاً جای نگرانی وجود نداره، اگر لپ تاپ شما پس از سال 2009 خریداری شده، دیگر نیازی به CD نیست و به صورت Recovery برای نصب مجدد ویندوز اقدام می شود (در هنگام روشن شدن لپ تاپ، دکمه ESC را بالای صفحه کلید فشار دهید تا لیست باز شود و سپس Recovery را که معمولاً F11 است انتخاب کنید).

اما اگر در هر صورت، Recovery Partition در لپ تاپ شما پاک شده بود، میتوانید از یک DVD ویندوز 7 با ورژن مشابه استفاده کنید و با مراجعه به کف لپ تاپ و با وارد کردن Serial Number نوشته شده، ویندوز خود را فعال کنید و مشکلی نخواهد بود.

برای دریافت Driver های لپ تاپ هم می توانید با مرجعه به لینک زیر، مدل دقیق لپ تاپ را که مجدداً در کف لپ تاپ نوشته شده است وارد کرده و لیست کامل Driver های به روز شده را مشاهده کرده و نصب کنید:

Support : Sony Middle East & Africa (http://www.sony-mea.com/section/support) (طرف راست صفحه)

با تشکر.

irdelta
July 12th, 2012, 17:49
البته شما میتونین از all driver هم استفاده کنید
این رو هم بگم من دنباله درایور لپ تاپ dell N5110 میگشتم خود شرکت نداشت این لپ تاپ رو من هنگ کردم
بهتره اول پیدا کنید درایور هاش رو از شرکتش بعد اقدام به نصب بکنید

rezahd
July 12th, 2012, 17:56
با سلام
گم کردم حالا میترسم شنیدم که میگن اگه سی دی راهندازشو... نباشه اگه یه وقت نیاز داشته باشم ویندوزشو عوض کنم یا نیاز به تعمیر داشته
دوست عزیز باید عرض کنم به راحتی میتوانید درایور های و راه اندازهای سخت افزاری را بدون هیچ مشکلی دانلود کنید و نصب کنید و اینکه ویندوز 7 خودش اتوماتیک قطعات را در اکثر مواقع شناسایی میکند و یک حال اساسی به شما میدهد

faranetwork
July 12th, 2012, 19:46
با سلام اگه لپ تاپ سونی شما روش ویندوز اورجینال ار روز عوض داشته هنگام بالا آمدن دستگاه دکمه f10 رو بزنین وارد صفحه ریکاوری میشه و براتون خودش انجام میده درایو و... نمیخواد...اگر هم ویندوز نداشته یک تماس با بنده بگیرین اگه مشهد هستین بیارین شرکت درستش کنیم اگه نه براتون دی وی دی های ریکاوری همون مدل رو بفرستم

vp_server
July 12th, 2012, 21:07
با سلام
سلام دوست عزیز
نگرانی نداره
منم cd درایور های لپ تاپم رو گم کردم از سایت دل همه رو دانلود کردم
خیلی از فروشنده ها هم اصلا سی دی درایور رو تحویل نمیدن!
یا میتونین از سایت سونی دانلود کنید یا از یه فروشگاه تهیه کنید
موفق باشید

kunus
July 12th, 2012, 22:21
استفاده از نرم افزار Driver Genius هم گزینه خوبی هست
درایور های مورد نیاز و جدید رو از سرور های خودش دانلود می کنه